www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Parkingi-Koperta (8375 - wyświetleń)
- Autor Gosia Dodany 2006-09-19 07:27
Witam
Znowu zaczęła się kampania parkingowa Koperta. Uważam że to za mało. Niepełnosprawni kierowcy mają zagwarantowane to w przepisach i trza by było surowo egzekwować te prawa przez naszych stróżów prawa.
A co o tym Wy sądzicie
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2006-09-19 10:59
Jak wiekszość przepisów które są badrzo dobre w teori nie są niestety respektowane w życiu dożo kierowców nie zawsze respektuje tzw koperty myśląc że przez ten czas potrzebny im do załatwienia sprawy,żaden uprawniony do tego miejsca kierowca nie przyjedzie i nikomu nie zajmną tego miejsca sam widziałem jak przez służby mundurowe zostało zajęte takie miejsce po tylko by zrobić sobie zakupy,a taki przykład wedłóg mnie nie jest chyba dobry dla innych,gdyż pozwala innym kierocom na myślenie skoro mogą ;stróże prawa; to i ja tak mogę postępować.
Nadrzędny - Autor szyderca333 Dodany 2006-10-11 17:58
mam pytanie czy opiekujac sie osoba z 1 grupa moge starac sie o koperte ?
Nadrzędny Autor Gosia Dodany 2006-10-12 08:30
Ja mam katę parkingową wydaną na siebie a podstawa ograniczenie sprawności ruchowej, obecnie mam umiarkowany stopień niepełnosprawności a poprzeni lekki a co do karty to chyba nie ma znaczenia jaki stopień byle było potwierdzenie na jakie schorzenia. Moim zdaniem spróbować można ale oczywiście dokument ma być wystawiony na osobę chorą a Ty jako osoba sprawująca opiekę nad daną osobą możesz z tego kożystać  wożąc daną osobę
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-10-12 15:34
Informacje o trybie tworzenia miejsc parkingowych tzw. kopert można znaleźć na stronie:
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/10708
Natomiast informacje, kto może ubiegać się o wydanie karty parkingowej oraz informacje o ulgach i uprawnieniach, które przysługują posiadaczom karty parkingowej można znaleźć na stronie:
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/3549
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-23 10:08
Nie wiem nie mam samochodu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Parkingi-Koperta (8375 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill