www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Choroba krękosłupa szyjnego (28900 - wyświetleń)
- Autor IWONA ANTK. Dodany 2008-12-21 23:11
Jestem chora na kręgosłup szyjny jak idę do lekarzy to się pytają czy miałam wypadek a kiedyś mi lekarz się zapytał czy w cyrku pracowałam najwięcej mnie boli to że każdy z lekarzy mówi że mam kręgosłup człowieka 70 letniego a nikt nie da mi to na piśmie z bezrobocia jak dostałam propozycję pracy to lekarz medycyny pracy stwierdził że do niczego się nie nadaje z moim schorzeniem jestem załamana i co mam dalej robić aby ktoś zrozumiał że naprawdę jestem chora
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2008-12-22 14:26
Też bym chciała wiedzieć, bo to co się dzieje to jest koszmar. Na inne choroby wystarczy zrobić badania i jest dowód, że jest się chorym, a jak tym z ZUS-u udowodnić, że się nie kłamie, że boli? że od pracy stuprocentowo będzie gorzej? I masz rację Iwona - tego nikt nam nie da na piśmie, a jak nawet da - to ZUS i tak nie wierzy, bo oni muszą mieć dowód, a nie zalecenia lekarza prowadzacego.
Ja akurat mam CAłY kręgosłup jak u staruszki - szyjny, piersiowy, krzyżowy, lędźwiowy, liczne zwyrodnienia na każdym odcinku pogłębiające się z roku na rok, skrzywienie, niewydolność oddechowa, ograniczona sprawność ruchowa, problemem są dla mnie nawet codzienne proste czynności, po kilku godzinach siedzenia to mogę tylko wyć z bólu.
Więc również chciałabym się dowiedzieć, doradzić, co robić? Może ktoś był w podobnej sytuacji?
Nadrzędny Autor nwladek Dodany 2009-01-21 11:55
Witam!
Wybierz się do neurologa,weż skierowanie od rodzinnego lekarza,albo sprubuj prywatnie,następnie poproś lub wymęcz skierowanie na badanie MRI-rezonans magnetyczny -danego odcinka kręgoslupa,można to zrobić równiez prywatnie koszt ok.500 zł.Poczym spróbój poszukac neurochirurga i zobaczysz-ja jestem po trzech operacjach kręgosłupa.
Pozdrawiam Władek
Nadrzędny Autor magrru Dodany 2009-02-23 21:16
systematycznie chodź do lekarzy, rób badania (rtg co 2 lata), chodź na rehabilitację - po prostu miej udokumentowane leczenie i dbaj o zdrowie np. codziennie ćwicz, używaj odpowiedniej poduszki itd.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-02-23 22:16
NIE WIERZ LEKARZA
JESTES MLODA I NA CHOROWANIE JESZCZE MASZ CZAS
Nadrzędny - Autor andrzej1964 Dodany 2009-03-14 22:23
Ja tak samo mam kłopoty z kręgoslupem i to przez co to mam, jak nie poprzez swoją pracę. Tyle lat ciężko pracowalem w trudnych warunkach fizycznych, i nie wolno mi nic wolno powiedzieć. Teraz się nabawilem dyskopatii, nie wolno mi dźwigać, ale o prace trzeba dbać, bo inaczej zwolnią. Sam żyję w dużym strachu,ze moga mnie w każdej chwili zwolnić. Nie jestem zatrudniony po znajomości, także nie ma  nic do powiedzienia.
Oczywiście teraz natrafilem na dość lekką pracę ze strony pracodawcy, nie mogę narzeć, że się napracuję, ale znam problemy ludzi, ktorzy narzekają na to. Pracowalem w Ekonie, przy zbórce surowca wtórnego. Powinniśmy byc z tego zadowoleni, a to co się z tego stało? Wielu ludzi mogło się wypowiedzieć na ten temat, bo znalem.
Gdzie zatem praca w Ekonie dla ludzi niepelnosprawnych!!!!!! Tylko uwaga, aby nie Ekon!!!!!!!!!!! Pracowalem tam 2 lata na róznych stanowiskach, nawet i w transporcie z chorym krręgoslupem, co mi nie wolno tam pracować. Stan oczywiście się pogorszyl, ale co mialem powiedzieć. Kazano i tyle.
Pracowałem również w drukarni. Gdzie to do pomyślenia z druparni zrobić ZAkład Pracy Chronionej!!!!!!!! To chyba jakieś nieporozumienie. Drukarnia i ZPChR.
W weekendy nie wychodzilo się z roboty, bo .......było opłacalne dla nas wszystkich

I stad teraz chory kręgosłup (pogorszenie stanu zdrowia) a od tego nawet i migrena z ktorą się teraz pozbierać nie mogę
Nadrzędny - Autor anelka69 Dodany 2009-03-16 19:28
Witam
Ja również od pewnego czasu  strasznie cierpię z powodu schorzenia kregosłupa szyjnego,ale dopiero zaczynam poważną diagnostykę,8 kwietnia mam badanie tomografem kom, do tej pory zrobiono mi rtg. Ale moje główne schorzenie zwiaząne jest z kregosłupem ledźwiowym,mam protuzję (przepuklinę)jądra miażdżystego na odc.L5-S1 i z powodu wielopoziomowej dyskopatii i choroby zwyrodnieniowej operacja nie wchodzi w grę,chyba że zejdę do poziomu i wtedy konieczne będzie odbarczenie nerwu.Ale piszę trochę w innej sprawie,otóż 2 lata temu otrzymałam orzeczenie o umarkowanym stopniu niepełnosprawności,dzięki niemu,po prawie 3 latach spędzonych w domu z powodu niemożnosci kontynuowania pracy w firmie (w której dorobiłam się tego dziadostwa,ponieważ stan zdrowia nie pozwalał)udało mi sie dostać lekką pracę biurową.Pracuję sobie od połowy czerwca 2008 i możnaby powiedzieć że oprócz codziennego zmagania się z bólem,gorszymi lepszymi momentami zaczęło się jakoś układać.Ale niestety nadszedł dzień kolejnej komisji w orzecznictwie i jakież było moje zdziwienie przy odbiorze dokumentu,gdy zobaczyłam że obecnie mam lekki stopień niepełnosprawności.Nie ukrywam że zostałam tylko dlatego przyjeta do obecnej pracy,że miałam umiarkowany stopień,nie wiem co teraz bedzie,będę musiała się odwoływać, bo w dobie kryzysu nie wiem czy firma przy takim obrocie sprawy przedłuży mi umowę.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.
Nadrzędny Autor emilia5011 Dodany 2009-05-12 07:41
Witam.piszesz o chorobie i zusie. to co ja wczoraj przezylam na komisji z orzecznikiem to wola o pomste do nieba.W styczniu 2008 mialam operowany kregoslup szyjny.Dostalam rente calkowicie niezdolna do pracy na okres 6 miesiecy. w maju nastepna operacja na kregoslup ledzwiowy gdzie wstawiono mi dwa stabilizatory i znowu komisja. renta na 8 miesiecy i calkowicie niezdolna do pracy A wczoraj komisja zmienia mi na czesciowo niezdolna dopracy i renta na 5 miesiecy.pytam sie jak ja mam zyc ! Ból niesamowity ,problemy z chodzeniem ,staniem,siedzeniem.
Nadrzędny Autor andrzej1964 Dodany 2009-06-11 18:35
ja również mialem robiona tomografię komputerową, ale jak zwykle też nic nie wykazało. Wykazały jakieś dodatkowe badania, które zlecił Neurolog. Własciwie, to podobno to sprawa Neurologiczna i dopiero to wykazało, że ma dyskopatię górną.
Caly kręgosłup mam włąściwie do d....... Jeszce pare latek, a będę zmuszony szukać sobie jakieś innej pracy, ale nie fizycznej, bo to z tym coraz to gorzej.
Sam się zastanawiam, co ze mną będzie w przyszłości i to chyba już w niedalekiej

Pozdrawiam wszystkich
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2009-06-12 14:01
niewiem ile masz lat czy jesteś młodym człowiekiem moja pierwsza propozycja podejć do najblirzszej placówki Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie to mieści się przy starostwach i tego typu urzędach popros iż byś chciał stanąć na komisję co do orzeczenia jako on i jaki stopień moja 2 propozycja to konkretna rozmowa z lekarzem chirurgiem który cię leczy i potwierdzenie choroby na karcie leczenia jeśli nieda ci ten pójć do 10 innych masz takie prawo być morze będą potem mówili że mają prawo do będu 3 propzycja nieguc się na rzadne operacje no chyba że nie masz wyjścia bul kręgosłupa to jeszcze nie wózek operacja być morze tak a jesli się nie uda 4 miej ze mną prywatny kontakt miałem podobne kłopoty lecz już ich nie mam teraz ktoś inny będzie je miał to bardzo proste sprawy masz w konstytuci napisane 
Nadrzędny Autor kora40 Dodany 2009-07-24 01:40
CZESTO LEKARZE WSZELKIEGO RODZAJU CHOROBY KREGOSLUPA TRAKTUJA JAK MALA NIEDOGODNOSC..A NIE CHOROBE..NIESTETY..
Nadrzędny Autor gabriela Dodany 2016-04-16 21:46
hej, jestem w podobnej sytuacji i już brak mi sił, możesz się odezwać?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Choroba krękosłupa szyjnego (28900 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill