www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (107652 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor agula Dodany 2008-01-29 21:31
Proszę o wskazówki w związku z odwołaniem od decyzji orzecznika zus. Mój tata chce się odwołać i lekarz, prowadzący jego leczenie polecił mu odwołać się bezpośrenio do sądu, a z tego co tu czytam najpierw nalezy odwołać się do komisji lekarskiej. Proszę o wskazania i wzory odwołań. Z góry dziękuję
Agula
a.maczugowska@gmail.com
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-30 00:06
Jeśli podstawę do wydania decyzji ZUS-u stanowi orzeczenie lekarza orzecznika ZUS-u  i  odwołanie oparte jest tylko na zarzutach dotyczących tego orzeczenia, to należy najpierw wnieść sprzeciw od tego orzeczenia do komisji lekarskiej ZUS-u.
Od tej decyzji można wnieść odwołanie do Sądu Okręgowego Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych na piśmie lub do protokołu sporządzonego przez ZUS, w terminie miesiąca od doręczenia odpisu decyzji.
Na decyzji, którą osoba zainteresowana otrzyma musi być informacja o przysługujących  środkach odwoławczych (w tym - o terminach i trybie ich składania).
Polecam przy okazji rozejrzenie się po forum - sprawy odwołań i ich uzasadnień były tu już przedmiotem wielu wątków.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-01-30 00:16
wzór wysłałam
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-01-30 08:00 Zmieniony 2008-01-30 08:07

>>>>>>>Mój tata chce się odwołać i lekarz,<<<<<<<<


ja dodam  jedynie tata musi się pośpieszyć  bo ma czas tylko dwa tygodnie  od momentu doręczenia(daty )   na złożenie sprzeciwu w  swoim macierzystym ZUsie . W praktyce bardzo często tak że ZUS wysyła swoją decyzje listem zwykłym . I wtedy  przy oddaniu sprawy do sadu. Sąd uznaje  datę wysłania pismo(stempel na kopercie )  ..  nie doręczenia.. . Czasami list zwykły może iść dosyć długo..
Ma to znaczenia takie  żę nie zachowanie terminu dwóch tygodni skutkuje..  odrzuceniem pozwu przez sądy..
Dodam ZUS ma obowiązek wszelkie powiadomienie wysyłać w trybie przesyłki doręczonej.. że  często tego nie robi to już inna historia..
Pozdrawiam
Kliknij Tu jest tam na ten temat prawie wszystko .(wzory odwołań etc)
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-02-06 13:09
Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego mówi m.in. o tym, że  organy administracji publicznej działają na podstawie przepisów prawa, sprawy doręczeń regulowane są przez art. 39. tej samej ustawy - Organ administracji publicznej doręcza pisma za pokwitowaniem przez pocztę, przez swoich pracowników lub przez inne upoważnione osoby lub organy.
W przypadku odwołania od decyzji ZUS decyduje termin doręczenia decyzji- odbierający pismo potwierdza doręczenie mu pisma swym podpisem ze wskazaniem daty doręczenia (art. 46 Kodeks postępowania administracyjnego)
Nadrzędny - Autor rym6 Dodany 2008-02-04 15:13
Witam pilnie potrzebuje WZÓR pozwu do Sądu Pracy . Mam orzeczenie komisji jedyny ratunek w sądzie . Dzięki
Nadrzędny - Autor izagizela Dodany 2008-02-06 11:11
Jak już dostarczą orzeczenie na odwołanie będzie za pózno, trzeba sie odwołac mając tylko orzeczenie które wydał lekarz orzecznik. Miałam to samo...
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-02-06 15:50

>>>>>>>>>>>Jak już dostarczą orzeczenie na odwołanie będzie za pózno, trzeba sie odwołac mając tylko orzeczenie które wydał lekarz orzecznik. Miałam to samo...<<<<<<<


bardzo błędne rozumowanie.. ZUS  musi ma obowiązek  dostarczyć.. decyzję w trybie przesyłki dostarczonej.. jeżeli tego nie robi wnioskuję się od razu do sądu..
Nie odwołanie się od decyzji lekarza orzecznika ZUS do komisji lekarskie (złożenie sprzeciwu) w ZUSie skutkuje odrzuceniem pozwu do sadu pracy ..
By pozew był skuteczny musi zaistnieć  sprzeciw do decyzji lekarza ZUS..
Co do wzorów jest tu ich sporo na tym forum.
Nadrzędny Autor MarysiaZ Dodany 2008-02-29 18:00
Witam!!!

Jeśli nie byłby to problem bardzo proszę o przesłanie wzoru odwołania od decyzji lekarskiej.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Marysia :-)
joho1@wp.pl
Nadrzędny - Autor Amk12 Dodany 2008-04-06 15:43
Wiem że wiele osób prosi o wzór odwołania do sądu pracy ale ja mam dość nietypową sprawę mama została bez żadnych świadczeń nazbierało się trochę tych schorzeń a nie pracowała utrzymywała się dotychczas z ręty rodzinnej gdy wystąpiła do ZUSu o przyznanie świadczenia pierwsza decyzja zapadła negatywna złożyła odwołanie i komisja orzekła o częściowej niezdolności do pracy, ale główny konsultant zaskarżył decyzję i wydano orzeczenie " Nie jest niezdolna do pracy".
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-04-07 09:28

>>>>ale główny konsultant zaskarżył decyzję i wydano orzeczenie " Nie jest niezdolna do pracy". <<<


Co to takiego główny konsultant..  Prawnie nic takiego nie istnieje..!! Deczyzje komisji lekarskiej moze zaskarżyć ZUS ale do sadu.. czy  odbyła sie rozprawa sadowa skoro wstrzymano decyzje komisji lekarskiej ZUS. ??
Nadrzędny Autor aga2245 Dodany 2008-05-27 21:37
baaardzo proszę o przesłanie wzoru odwołania do zus
aga2245@o2.pl
z góry dziękuję
Nadrzędny Autor barbados Dodany 2009-03-06 18:51
czy moglabym Cie prosic rowniez o taki wzor . Chce powalczyc. moj mail to: b_wolowska@o2.pl
Nadrzędny - Autor ElaT. Dodany 2009-03-13 12:53
Czy mogłabym prosić o przykład odwołania od decyzji orzecznika. Mój e-mail: etrzaska@interia.pl. Z góry dziękuję
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2009-03-25 17:04
W związku z tym, że ostatnio rzadko bywam w necie, przykłady wzorów odwołań zamieszczone są na stronie http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=818;pg=2
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-02-07 22:06
Nadrzędny Autor zkasiaa Dodany 2008-11-19 19:51
prosze tez o wzor plizzz na zkasiaa@o2.pl, moze tez wyjasnie jaki ja mam problem:) moja maminka kochana ma teraz emeryture zabrali jej .....nie chce sie wyrazac brzydko kto rente oczywiscie z tytulu choroby zawodowej... nie ma czucia prawie w rekach a ci ozekli ze jest zdolna do pracy no boshe drogi....ale wracajac miala juz jedna komisje na niej byl jeden lekarz ozecznik nie przyznali renty odwolanie bylo i kolejna komisja na niej 3 osoby zas ozekli ze zdolna jest do pracy...no i teraz pozostal tylka sad wiec chcialabym wiedziec jak to ma wygladac takie pisemko bo mamusi musze pomoc;PPPP prosze o info czekam z niecierpliwoscia bo czas ucieka pozdrawiam wszystkich czytajacych buziole
Nadrzędny - Autor pysia98a Dodany 2008-12-04 14:52
Witaj. Mam serdeczna porśbę, tak jak tu prawie wszystcy, potrzebyje wzoru odwolania od orzeczenia komisji lekarskiej do Sądu. Moja mama pobierala rentę od 1991 roku a teraz nagle ozdrowiała i może ić do pracy :-) Piszę jej odwołanie ale nie za bardzo wiem jak sie za to zabrać. Prosze pomóż mi bo termin goni, będę bardzo wdzięczna - mój adres wonik@op.pl
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2008-12-04 15:12
Ja ponawiam prośbę.
pola01@o2.pl
Przejrzałam to z linku danego przez Okularnicę, ale jeśli ktoś będzie miał coś więcej pomocnego na wzór, to poproszę bardzo.
Nadrzędny - Autor izulka Dodany 2008-12-09 12:26
Witam!
Jestem tutaj pierwszy raz...ale z tego co czytam to podobnie jak i Wam mi też ZUS nie przyznał renty, a raczej po 4 latach "cudownie mnie uzdrowił"...:-) szkoda tylko, że stan mojego zdrowia się pogorszył, a nie poprawił...no ale ZUS najwidoczniej uznał, że podobnie jak Okularnica, nie jestem jakimś meliniarzem, tylko pracuję, dokształcam się, więc postanowili zabawić się w cudotwórców...
Złożyłam odwołanie od orzeczenia komisji lekarskiej do sądu (przez ZUS), choć nie wiem czy dobre bo sama je pisałam. No ale teraz czekam. No i tu moje pytanie...ile się czeka na jakąś informację z Sądu?!
Nadrzędny - Autor binka Dodany 2009-02-15 04:24
Witam!!!
Bardzo proszę o wzór odwołania na e maila ,ponieważ moja matce została odebrana renta...z góry bardzo dziękuję ....e mail 
ja _ona@tlen.pl
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-02-15 12:00
Wzory odwołań znajdują się w tym wątku (kliknij). Wystarczy poszukać. I przy okazji poczytać informacje znajdujące się w części postów, bo poza samym odwołaniem przyda się przecież wiedza na jego temat.

Przy okazji - odradzam podawanie w sieci swojego adresu e-mail w formie w żaden sposób niezakamuflowanej. Istnieją automatyczne programy przeszukujące całą Śieć w poszukiwaniu takich danych - potem się ludzie dziwią, że dostają mnóstwo spamu na skrzynkę...

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor surix Dodany 2009-03-07 21:59
Witam
mam pytanie  i prośbę o pomoc.
ja od 9 lat pobierałam rentę socjalną , na początku nie miałam problemu aby ja dostać ( jak jeszcze rety socjalne nie podlegały zusowi), lecz ostatnio po wszystkich komisjach odebrano mi rentę socjalna a sad pracy oddalił mi odwołanie bo biegły sadowy napisał częściowa niezdzielonśc do pracy. choć moim zadniem moj stan zdrowia sie pogorszyl, i ostatnio dowiedzialam sie ze lekarz kory byl w komisji w sadzie mogl przez roztargnienie sie pomylic bo przyznal mi czesciowa niezdolnosc do pracy na 2 lata i napisal ze nie powinnam pracowac fizycznie. a na ostaniej komisjach gdzie pracowałam (próbowałam) to sąd rente mi przyznal. teraz nie wiem jak pisac oddwolanie do sadu apelacyjnego jesli ktos moze mi pomoc to bardzo bym prosila.
z gory dziekuje
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-08 16:40
witaj w klubie, mnie zabrali rente po 10latach mimo, ze nigdy nie pracowalam. Dlugo czekalas na badanie przez sad?
Nadrzędny - Autor surix Dodany 2009-03-08 22:07
czekałam ok 1,5 miesiaca.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-09 09:51

>>>>odebrano mi rentę socjalna a sad pracy oddalił mi odwołanie bo biegły sadowy napisał częściowa niezdzielonśc do pracy. ,<<<


Czyli mam rozumieć sąd rejonowy wydał już postanowienie..???  w tej sprawie..     Masz  to postanowienie na piśmie i jego pisemne uzasadnienie..???

  Jeżeli tak to przysługuje zaskrzenie do sądu okręgowego a potem ewentualnie wnosi się apelacje  chyba taki jest tryb postępowania..
Nadrzędny - Autor surix Dodany 2009-03-09 13:02 Zmieniony 2009-03-09 13:40
tak mam wyrok przez Sąd okręgowy wraz z uzasadnieniem no i nie wiem jak napisać odwołanie do sadu apelacyjnego i do tego nie napisali mi ile mam czasu ale przypuszczam ze 2 tygodnie. do tej pory nie byłam w takiej sytuacji bo sad mi zawsze przyznawał.
może jeszcze napisze ze choruje na cukrzyce insulinozależna od 18 lat i jak ukończyłam 16 rok zycia otrzymałam stopnień niepelnosprawonosci - umiarkowany a jak ukonczylam 18 r.z to dostalam rente socjalna  na 4 lata po tym czasie skladalam wniosek o przedluzenie i dotalam rente po rozprawie w sadzie okregowym i dwa lata wcześniej tez dostałam tylko zus się odwoływał do sadu apelacyjnego ale przez ten sad spowrotem przyznano mi rente na 2 lata. teraz po opinii lekarza sadzie sad oddalił mi odwołanie i mam wyrok waraz zuzasadnieniem. lekarz napisalam mi w opini ze jestem czesciowo niezdolna do pracy i przynac mi na dwa lata tylko nie dopisal co. ja od tej opini sie nie odwolywalam bo nie sadzilam ze ta opinia jest krzywdzaca dla mnie, tym bardziej ze ja mam powiklania rozne i moj stan zdrowia jest gorszy niz 2 lata wczesniej. teraz przysuguje mi apelaca ale nie wiem jak ja napisac. wiec pomozcie mi prosze.no i nie mam za duzo czasu.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-09 17:23 Zmieniony 2009-03-09 17:26

>>>tak mam wyrok przez Sąd okręgowy wraz z uzasadnieniem no i nie wiem jak napisać odwołanie do sadu apelacyjnego i do tego nie napisali mi ile mam czasu ale przypuszczam ze 2 tygodnie. do tej pory nie byłam w takiej sytuacji bo sad mi zawsze przyznawał.<<<<


skupmy sie na zagadnieniu prawnym..???  Czy to był pierwzy wyrok w tej sprawie ( sądu okręgowego)  czy też  odwołanie od decyzji sadu rejonowego)

Ma to zasadnicze znaczenie.
Bo jeżeli to był  wyrok  drugi po sądzie rejonowym  to przysługuje  tylko kasacja wyroku.. Kasacje musi prowadzić adwokat..
Jeżeli  zaś było to pierwszy wyrok  to sąd apelacyjny  jest sądem drugiej instancji

Apelację należy wnosić na piśmie, do sądu odwoławczego za pośrednictwem sądu pierwszej instancji, w terminie 14 dni od daty doręczenia wyroku z uzasadnieniem. Gdy jednak strona nie zażądała uzasadnienia wyroku w terminie tygodniowym od ogłoszenia sentencji wyroku, termin do wniesienia apelacji biegnie od dnia, w którym upłynął termin do żądania uzasadnienia.

(jeżeli  twoja sprawa była rozpatrywana tyko w sądzie okręgowym ) tam należy wnieść apelację
Nadrzędny - Autor surix Dodany 2009-03-09 22:30
czyli w jaki sposób mam wnieśc tą apelacje?
bo jest to pierwszy wyrok w tej sprawie z uzasadnieniem i mam go przez Sąd Okręgowy i dostałam ten wyrok z uzasadnieniem 4 marca.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-10 09:28
Dla Ciebie  sądem pierwszej instancji  jest  sąd okręgowy i to i tam składasz  apelacje

Piszesz apelację  w  sprawę  nr. akt etc.. Uzasadnienie  bo tak i tak i oddajesz do biura podawczego..  w trybi e jak opisałem wyżej..
Nadrzędny - Autor surix Dodany 2009-03-10 12:10
a możesz mi podać przykładową apelacje lub podpowiedziec gdzie moge szukać.pozdrawiam i dzieki za wszystki informacje
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-03-11 09:18
Każda apelacja jest inna..

Napisz albo na prv albo na forum  co ci napisano w  postanowieniu sądu...  coś sklecimy w tym zakresie..   tam  są terminy..
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-11 10:48
Idz do PCPRu tam powinni Ci pomoc w formie porady prawnej bo przeciez maja jakis prawnikow
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-11 11:30
Gosiu J abym na to nie liczył.. Kiedyś sam potrzebowałem pomocy prawnej i poszedłem w konsekwencji sam zaczelem wertować prawo   kodeksy fora  internetowe poradniki etc.. Wien to na pewno w moje okolicy z   PFRONY  czy podobne instytucje dysponują  kiepskimi prawnikami..  lub nie dysponują wcale,,
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-11 14:15
a ja wlasnie mialam zamiar tam isc bo musze zlozyc odwolanie do sadu bo zus zabral mi rente :-(
Nadrzędny - Autor mariusz32 Dodany 2009-03-11 17:29
ze swojego doświadczenia to wiem ze lepsze by były nowe dowody  leczenia zwłaszcza szpitale wypisy ,lub badania bo prawnik wiele nie pomoże trzeba walczyć bo stracić jest łatwo gorzej odzyskać.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-11 19:24
mam wypis z czerwca a tak w ogole to  zanikow miesni sie nie leczy wiec po  co mam isc do szpitala
Nadrzędny - Autor mariusz32 Dodany 2009-03-12 11:21
leczy się ale rehabilitacją ,jest to trochę dziwne ze z tym schorzeniem zabrali ci rentę,może niech odwołanie napisze ci lekarz neurolog i podstawa to badanie EMG. Mam podobne schorzenie ,ale nigdy nie miałem problemu  na komisji,
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-03-12 11:26

>>>niech odwołanie napisze ci lekarz neurolog i podstawa to badanie EMG. Mam podobne schorzenie ,ale nigdy nie miałem problemu  na komisj<<


żaden lekarz  ni e moze pisać żadnego odwołania   ni em a takich kompetencji  jedynie do odwołania można dołączyć wyniki badań...
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-12 12:53 Zmieniony 2009-03-12 12:58
mialam EMG i biopsje, wszystkie badania wykonane w szpitalu na Banacha w Warszawie dostarczylam do zusu

mariusz32 a na co jestes chory jesli moge spytac
Nadrzędny - Autor mariusz32 Dodany 2009-03-13 15:49
Jestem chory na polineuropatie ,ale przebiega dość łagodnie tak od 15 lat leczę się,też byłem na Banacha w Warszawie ,ale ja przed każdą komisją kładę się na oddział neurologiczny aby potwierdzić chorubsko,i aktualne badanie emg co w rzeczywistości nic nie daje ale papiery mam,niestety takich mamy orzeczników którzy tylko czekają na potknięcie aby zabrać rentę.A  wniosek na komisje jaki lekarz wypełniał,nie opisał zechoroba nie wyleczalna i ze nie rokuje wyleczenia itak dalej, jakie jest u ciebie rozpoznanie jesli nie tajemnica.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-13 16:54
wszystko  mialam idealnie opisane na druku zusowskim ale to nic nie dalo a chora jestem na miopatie wrodzona, od 18 roku zycia bylam na rencie socjalnej
Nadrzędny - Autor mariusz32 Dodany 2009-03-14 14:55
poczekasz na odwołanie ,zobaczysz co w tedy ,ale tą rente nie przyznali Ci dlatego ze jest zdrowa czy tam nie chodzi czasami o podstawe prawną.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-14 15:03
na pierwszej komisji w zusie  napisali w uzasadnieniu ze jestem mloda i wyksztalcona, zlozylam sprzeciw i jeszcze nie  dostalam decyzji od nich ale wiem ze nie przyznali bo w zusie  mi  powiedzieli, a  o jaka podstawe prawna Ci chodzi
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-14 16:03
Ja tak przypomnę  na marginesie  ZUS nie określa ( lekarz , komisja ) czy ktoś jest zdrowy.. tylko czy  spełnia w wymogi by pracować z posiadanymi kwalifikacjami wykonywanym zawodem  ,, czy wykształceniem..
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-14 16:22
no tak ale w moim  przypadku 5 lat temu bylam mlodsza, mialam to samo wyksztalcenie i ta sama chorobe, ktora postepuje fakt faktem bardzo powoli ale postepuje i wtedy pisali ze mam naruszony stopien sprawnosci  oragnizmu a teraz nagle juz nie mam naruszenia sprawnosci :-)
Nadrzędny - Autor mariusz32 Dodany 2009-03-15 11:07
czy po rencie socjalnej należy się renta ,czy nie trzeba jakiegoś okresu przepracować i wtedy złozyć dokumenty i stanąć na komisje .
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-15 11:15 Zmieniony 2009-03-15 11:32
"...czy po rencie socjalnej należy się renta ..."
czyli maslo maslane :-) nie ma czegos takiego  jak renta po  rencie
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-03-15 12:22
Nie należy się żadna renta...      po socjalnej..
Jedynie ci pozostaje się odwoływać .. przejść ,starać zasiłek stały socjalny ( coś koło  440 złotych
Nadrzędny - Autor Mariola Spruszyńska Dodany 2009-03-24 12:43
Proszę o wzór odwołania od decyzji orzecznika ZUS. Mariola
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (107652 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill