www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie dla ON na działalność (2871 - wyświetleń)
- Autor Agacik Dodany 2009-03-16 12:23
Witam.
Jestem osobą niepełnosprawną (od urodzenia). Od 3,5 lat pracuje na normalnej umowie o prace... W czerwcu kończę studia podyplomowe i chce otworzyć swoja działalność nie rezygnując z obecnej pracy... Chciałabym starać się o dofinansowanie na otworzenie mojej pierwszej działalności... Gdzie mogę się starać o takie dofinansowanie? Proszę o pomoc...

Pozdrawiam
Agata.
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2009-03-16 18:28
Starać się możesz w PCPR, ale ustawa mówi swoje, a życie swoje. W moim PCPR, pani urzędniczka usilnie odwodziła mnie od pomysłu ubiegania sie o takie środki, ponieważ Rada Powiatu dzieli te środki w pierwszej kolejności na likwidacje barier architektonicznych, środki ortopedyczne i turnusy rehabilitacyjne. Wygląda to tak, że babcia która ma np 80 lat namówiona przez wnuczka, któremu zapisuje mieszkanie, remontuje łazienkę, bo jej sie kasa należy za namową wnuczka. To przykład, ale tak to często wygląda. W mieście X na działaność gospodarczą dla osób niepełnosprawnych, Panowie radni bezradni postanowili przeznaczyć kwotę 38 tysięcy złotych. Miasto liczy 140 tysięcy mieszkańców, a ubiegających się o takie dofinansowanie jest na pewno nie jeden niepełnosprawny. To są jaja jak berety. Ale próbuj, moze masz rozsądnych radnych w powiecie. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor bachud Dodany 2009-06-15 13:45
Niepełnosprawność orzeczono u mnie 1,5 roku temu (choruję 10 lat)
Jeszcze za bardzo się nie interesowałam dofinansowaniami. Ale ta kwestia mnie zainteresowała.
Ale czy wogóle możliwe jest dofinansowanie otwieranej działalności jeżeli nie rezygnuje sie z etatowej pracy?
Nadrzędny Autor Arkadiusz.T Dodany 2009-06-15 17:54
O ile dobrze rozumiem, tu jest link http://sprawnizawodowo.pl/?p=21&pk=26 to raczej nie można pracować i starać się o dofinansowanie do działalności, można sobie poczytać na tej stronie http://sprawnizawodowo.pl/ .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie dla ON na działalność (2871 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill