www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Pomysł na własny biznes. (14440 - wyświetleń)
- Autor Vivaldi4 Dodany 2008-01-14 19:29
Jak zapewne wiecie PFRON w bieżącym roku uruchamia nowy program dla ON. Chodzi o dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Chciałbym, abyście doradzili mi, co mógłbym stworzyć w ramach takiego dofinansowania? Chodzi tu o kwotę maksymalnie 50 tys.zł. Macie może pomysł na fajny biznes?
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-14 19:37
Urzędy pracy proponują do 119 tys. PLN pod warunkiem zatrudnienia 2 ON.

Poza tym nie wystarczy kasa. W jednym miejscu w Polsce wystarczy np 20 tys
a na drugim końcu Polski i 80 tys będzie mało - a mowa tu o tym samym pomysłem.

A Biznesplan masz? Wiem jedno, jakiekolwiek dofinansowanie z PFRON-u to tylko same kłopoty.

Na dzień dobry miesięcznie idzie ok. 800 zł na ZUS - tyle płaci prowadzący działalność gospodarczą

Za takie pieniądze - 50 tys. PLN - może jakaś placówka partnerska z bankiem
lub pośrednictwo kredytowe - pożyczki gotówkowe.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-15 14:09
Osoba niepełnosprawna może prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek. Zgodnie z nowelizacją Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2007 r. Nr 115, poz. 791), będzie mogła otrzymać jednorazową dotację na rozpoczęcie tej działalności. Wysokość dotacji nie może przekroczyć kwoty, równej 15-krotności przeciętnego wynagrodzenia.

Prowadzona działalność gospodarcza może mieć charakter:
- wytwórczy, budowlany, handlowy i usługowy
- rolniczy
- polegający na prowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej
- nowością jest możliwość przeznaczenia dotacji na wniesienie wkładu własnego do spółdzielni socjalnej

Aby osoba niepełnosprawna mogła skorzystać z dotacji powinna być zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna bądź poszukująca pracy, niepozostająca w zatrudnieniu (czyli pobierająca np. rentę socjalną bądź rentę z tytułu niezdolności do pracy).

Wniosek o przyznanie pomocy osoba niepełnosprawna składa w wyznaczonej przez starostę jednostce organizacyjnej:
- Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
- Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
- Powiatowym Urzędzie Pracy
- Starostwie Powiatowym

Jeśli osoba niepełnosprawna nie dotrzyma umowy podpisanej ze starostą, to jest zobowiązana do zwrotu dotacji wraz z odsetkami jeżeli wina za niedotrzymanie umowy leży po jej stronie.

Dotację można otrzymać tylko raz, pod warunkiem, że nie korzysta się z innej pomocy oferowanej przez Fundusz Pracy.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 17.10.2007 r. w sprawie przyznania osobie niepełnosprawnej środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej.
Nadrzędny - Autor Lukrecja Dodany 2008-05-09 12:37
Wprawdzie wątek jest sprzed kilku miesięcy, ale korci mnie, żeby się wpisać, bo sama się przymierzam do własnego biznesu, chociaż zupełnie nie z pieniędzy PFRON.

Myślę, że pomysłów na >fajny biznes< niestety nie znajdziesz na żadnym forum ;(
Nie tylko dlatego, że jak już ktoś wpadnie na genialny pomysł biznesowy, to zazwyczaj zatrzymuje ten pomysł dla siebie. Również dlatego, że każdy dowolny biznes jest fajny - pod warunkiem, że pasuje do twoich osobistych predyspozycji i umiejętności, do miejsca w którym mieszkasz (albo możesz zamieszkać), do ewentualnych wspólników, których masz (albo nie masz) itp. itp. Jednym słowem, poszukiwanie pomysłu na biznes należy - moim zdaniem - zacząć od siebie, a nie od forum ;-)

Mówiąc przykładowo: jeśli jesteś bardzo towarzyski i wygadany, a w twojej okolicy brak punktu kredytowego - to wtedy faktycznie pośrednictwo kredytowe lub ubezpieczeniowe może być żyłą złota. Ale jeśli jesteś posępny i małomówny ;-) to wtedy kicha, bo ludzie będą się bali z Tobą rozmawiać - a 80% klientów chce też pogadać z agentem, a nie tylko załatwić pożyczkę/ubezpieczenie. Jeśli nie lubisz gadek o niczym z obcymi ludźmi, to lepiej zacznij np. remontować stare/zabytkowe samochody, jeśli się na tym znasz i zdrowie pozwala. To oczywiście tylko przykład pierwszy z brzegu.

Znam przypadek, kiedy do założenia własnego biznesu wystarczyło 8 tys. zł plus samochód. Znajomy znajomych założył tak firmę remontowo-budowlaną. Fakt, że on jest zdrowy i sprawny, a na studiach zarabiał dorywczo jako glazurnik - ale to tylko potwierdza tezę, że każdy biznes jest dobry, pod warunkiem, że pasuje do danego człowieka.

ps. z tym 800 zł miesięcznie na ZUS to chyba nie do końca prawda - tzn. chyba cały czas obowiązuje dwuletnie odroczenie kosztów ZUS dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-10 09:12
KTOS KTO PROWADZI DZIALALNOSC PIERWSZY RAZ PLACI TYLKO OKOLO 300 ZETA OCZYWISCIE MOWIE O RENCISTACH. NIE SLUCHAJCIE ROBAKA KTORY ZNOWU STAJE SIE AKTYWNY ZEBY ROBIC WSZYSTKO NA PRZECIW. ROBAKI NA HACZYK I DO WODY NA NAJBRZYTSZA RYBE NA SWIECIE LESZCZA KARLOWATEGO
Nadrzędny - Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-11 14:59
A ja uważam, że to dobry pomysł. Teraz banki na potęgę rozwijają sieci partnerskie. Ba mogą nawet ci pomóc sfinansować lokal, przeszkolić pracowników itd itd.
Wybór jest ogromny :Polbank,ING, BPH, GetinBank ......
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-12 07:55
POMOC PEFRON-u MOZNA SOBIE WLOZYC W D.....E .NIBY DAJA KASE NA STWORZENIE SOBIE MIEJSCA PRACY I TA KASA JEST BEZWROTNA ALE JEDNOCZESNIE TRZEBA MIEC DWOCH PORECZYCIELI KTORZY MAJA DOCHOD CONAJMNIEJ 1200 ZL. I CO Z TEGO ZE SPELNIAM WSZTSTKIE WARUNKI I MAM POMYSL SKORO BEDAC 20 LAT  RENCISTA MOJ SWIAT SIE ZAMYKA WSROD RENCISTOW KTORZY BY MI PORECZYLI ALE NIE MAJA TAKIEGO DOCHODU JAKI WYMAGA PEFRON. MOZE SLYSZELISCIE O TORTURZE NADZIEI. TAKA POMOC JEST WLASNIE TAKA TORTURA. NIECH SOBIE JA WSADZA W D...E JAK JUZ WCZESNIEJ NAPISALEM
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-12 07:57
BANKI CI POMOGO ALE JAKIM KOSZTEM?? JAK ZAROBIA NA TOBIE 50%. TAKIMI RADAMI JEST WYBRUKOWANE PIEKLO!!!
Nadrzędny - Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-12 13:56
A jaśnie Pan chciałby wszystko za free. Oczywiście, że banki na tym zarabiają. Ci co prowadzą placów/punkty partnerskie też. Przecież ten biznes na tym polega.
Gdyby biznes nie był opłacalny nie powstałaby żadna placówka partnerska. A taki np. PKO BP ma 2500 ajencji, które są jednoosobową działalnością gospodarczą.
czyli rozumiem, że każdy kto prowadzi taki biznes będzie sie smażył w piekle?

No a jak firma zatrudnia pracownika i daje mu 1200zł, a sama na nim zarabia np. 3 tys zł, to jakoś nikt nie krzyczy - przykład Biedronka (kto nie chciałby tam pracować?)
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-13 07:51
WIDAC Z TWOJEJ PISANINY ZE TWOJA WIEDZA SIEGA KONCA TWOJEGO NOSA. JA NIC NIE CHCE ZA FRIKO I NIC W POLSCE NIE MA ZA FRIKO. NAWET TE DOTACJE Z PEFRONU SA SKIEROWANE PO TO ZEBYSMY ON NIE ZEBRALI PO ULICACH I NIE PRZYNOSILI WSYDU. MYSLALAS ZE TE DOTACJE SA DLATEGO ZE LUBI CIE PREMIER. NIECH BIORA KREDYTOWE ZARABIAJA ALE NIE TYLE CO LICHWIARZE. GDYBY TAK BYLO ZE DAJAC PRACOWNIKOWI 12OO ZL. FIRMY BY NA NIM ZARABIALY TYLKO 3000 TYS TO BY SZYPKO ZBANKRUTOWALY.SZKODA DO CIEBIE PISAC BO DLA CIEBIE MIEC 1000 ZL. TO SZCZYT.
Nadrzędny Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-15 17:00
Nie słyszałem o firmie, która zarabia na pracowniku trzy tysiące tysięcy. Ja pisałem o małych biznesach. Tak za 50 tys. stworzysz interes z które na początku będziesz mieć krocie???
Przy płacy na poziomie 1226zł brutto dla pracodawcy to koszt ponad 1500zł. czyli te 50 tys zł starczyłoby raptem na roczne zarobki 3 pracowników z najniższą płacą. Policz, pomyśl i napisz. bardzo chlubnym przykładem jest TVN, gdzie jeden pracownik zarabia dla stacji 0,5 mln zł. No ale za 50 tys zł nie zbudujesz takiej firmy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Pomysł na własny biznes. (14440 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill