www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odpis-pit (7502 - wyświetleń)
- Autor beatag Dodany 2009-03-21 12:30
W zeszłym roku dokonałam zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Koszt własny wyniósł - 5000 zł. Mój dochód jest za mały, abym mogła tę sumę sobie odpisać. Mieszkam wspólnie z rodzicami i praktycznie jestem na ich utrzymaniu. Czy ojciec mój ma prawo dokonać odpisu?
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2009-03-23 09:45
Nie bo to Ty jesteś ON, a nie Twój ojciec.
Nadrzędny - Autor beatag Dodany 2009-03-24 15:20
Czy rozumiesz tę ustawę? Myślę, że nie wiesz w ogóle o co chodzi. Mój dochód wyniósł 100 zł (gdzie mi do sumy 9120 zł ! ), a sprzęt kosztował 5000 zł. Skąd więc wzięłam tyle kasy, to chyba logiczne, że kupiła mi to osoba na, której utrzymaniu jestem.
Nadrzędny Autor piotrsarota Dodany 2009-03-24 15:33
Jeżeli rachunki są na Ciebie,to trzeba iść do sklepu i zrobić korektę rachunków,tak aby były na ojca.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-03-23 13:09
Zgodnie z  obowiązującym stanem prawnym wydatki na cele rehabilitacyjne może odliczyć osoba, która poniosła wydatki tj.:
- osoba niepełnosprawna, albo
- podatnik, na którego utrzymaniu jest osoba niepełnosprawna, jeżeli w roku podatkowym dochód osoby niepełnosprawnej nie przekroczył kwoty 9120 zł (w całym 2008 r.). Przepisy zaliczają do tych podatników: współmałżonka, dzieci własne, przysposobione oraz dzieci przyjęte na wychowanie, pasierbów, rodziców, rodziców współmałżonka, rodzeństwo, ojczyma, macochę, zięcia i synową. Rachunki muszą być wystawione na osobę, która będzie odliczała ten wydatek.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/39679
Proponujemy także kontakt z informacją podatkową:
tel. 0 801 055 055  022 330 03 30
Nadrzędny - Autor beatag Dodany 2009-04-28 14:11
Z kontaktu korzystałam już dawno, szkoda tylko, że Państwo nie piszecie iż nie umiecie podać fachowej i rzeczowej odpowiedzi. Niestety nie potrafiliście podać odpowiedniej interpretacji i Wasza rada była błędna. Jak wykazała kontrola US, w niczym ani Centrum Integracja, ani Państwo nie mieliście racji. :-p
Nadrzędny Autor Vivaldi4 Dodany 2009-04-29 07:18
Ja myślę, że Twój post zostanie usunięty, bo jest niewygodny. Jak możesz pisać, że porady Centrum Integracji są błędne?
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2009-04-29 09:16
W którym momencie ktoś wprowadził Cię w błąd?
Nadrzędny - Autor beatag Dodany 2009-04-29 09:41
Po napisaniu postu nikt nie odpowiadał z Centrum, więc zadzwoniłam i powiedziano mi, że ojciec nie może odpisać. Następnie zapewne po telefonie ukazał się wpis na forum, który widzicie.
Odpowiedź wydawała mi się bezsensem, ponieważ zastanawiałam się czy US nie powinien się zainteresować mną jako "szarą strefą" bo skoro mam za mały dochód na zakup sprzętu o tej sumie, więc pytanie skąd miałam tyle pieniędzy (nie mam nad sobą żadnej fundacji i sponsorów etc.)-chyba logiczne, że dali mi ją rodzice skoro z nimi mieszkam.

Super fachowców zatrudniacie nie ma co. Jak najdalej od takich porad.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-04-29 10:08
Może,jeszcze Ci kazali zapłacić podatek od darowizny.
Nadrzędny Autor beatag Dodany 2009-04-29 10:47
To jest zupełnie inna bajka, nie mieszaj.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-04-29 12:37
Post zastał zamieszczony w sobotę 21.03 a odpowiedź udzielona w  23.03. czyli w poniedziałek. Centrum Integracja nie pracuje w soboty i w niedziele. W odpowiedzi został przedstawiony obowiązujący stan prawny oraz link do szerszej publikacji oraz telefony do krajowej informacji podatkowej. Formuła forum często nie pozwala na udzielanie bardzo precyzyjnych odpowiedzi ze względu na brak szczegółowych  a niezbędnych  informacji.
Doradcy Centrum Integracja nie są powołani do interpretowania przepisów obowiązującego prawa a jedynie do przedstawiania jego zapisów. Natomiast każdorazowo po uzyskaniu wykładni prawa, podaną przez uprawnione instytucje, przekazujemy ją osobom zainteresowanym. W przypadku interpretacji przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jedynie Ministerstwo Finansów może wydawać stosowne interpretacje.
Dość precyzyjne omówienie  poruszanej tematyki można znaleźć  w naszej publikacji .
W sytuacji powstania wątpliwości, co do udzielonej odpowiedzi zawsze jest możliwość porozumienia się z Centrum Integracja w dogodnej dla siebie formie.
Zgodnie z obowiązującym regulaminem Centrum Integracja:
http://www.niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/rozne_pliki/regulaminwarszawa.pdf
istnieje możliwość złożenia w formie pisemnej skargi do Dyrektora Centrum Integracja.
Nadrzędny - Autor beatag Dodany 2009-04-29 13:09
Dokładnie mają Państwo rację, że udzieliliście mi pisemnej odpowiedzi w poniedziałek o godzinie... proszę zerknąć, a ja dzwoniłam rano. Dostarczyć billing?;-)

Po drugie wydaje mi się, że jednak udzieliliście wykładni (jak się okazało błędnej), a zapisy można sobie samemu w necie znaleźć-żadna sztuka.
Skargi składać nie będę, bo strona ta nie jest dla mnie wiarygodna w wielu poruszanych tu tematach zwłaszcza na forum, miałam nadzieję, że choćby rozmowa telefoniczna przebiegać będzie lepiej jak się okazało - nie. Od siebie niegrzecznie być może, ale dodam, że zazdroszczę pracującej u Was pani, pracy i zarobków za takie info. Też bym tak chciała;).

>"Formuła forum często nie pozwala na udzielanie bardzo precyzyjnych odpowiedzi ze względu na brak szczegółowych  a niezbędnych  informacji."


Ejże, Szanowni Państwo moje pytanie było z rzędu naprawdę prostych ;-) Proszę nie pisać, że dwie linijki tekstu są niezrozumiałe.

Co do Krajowej Informacji Podatkowej- trzy telefony, trzech prawników i trzy różne odpowiedzi dostałam-bez komentarza.

Ze swojej strony dodam tyle, że ustawy Państwo nie tworzyliście, dlatego o jej zapis trudno mieć do Was pretensje, ale zatrudniacie prawników, jesteście blisko źródeł informacji, znacznie bliżej niż przeciętny inwalida i tak być nie powinno. Tyle tytułem wyjaśnienia.
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2009-04-30 08:43
Hola, hola, nie przesadzaj.
Ja nie widzę winy w Centrum, a jeśli uważasz że są nie wiarygodni to po co wchodzisz i korzystasz z portalu.
Nadrzędny Autor beatag Dodany 2009-04-30 11:18 Zmieniony 2009-04-30 11:20

>Hola, hola, nie przesadzaj.
>Ja nie widzę winy w Centrum, a jeśli uważasz że są nie wiarygodni to po co wchodzisz i korzystasz z portalu.


Przeczytaj ze zrozumieniem cały wątek. Zobacz, że proponując złożenie mi skargi, Centrum po części przyznało się do błędu, a Ty dalej niczego nie rozumiesz.
Dramat gdy ludzie nie rozumieją tekstu pisanego, ale się mądrzą.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odpis-pit (7502 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill