www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Komputer dla Niepełnosprawnego (12016 - wyświetleń)
- Autor szczotek Dodany 2009-03-22 12:29
Witam jestem niepełnosprawny uległem wypadkowi , straciłem  całą nogę i liczne obrażenia głowy.Jestem na II grupie inwalidzkiej.
W skutek tych wydarzeń miałem śmierć kliniczną lecz mnie uratowano. Mam prawo jazdy na samochody osobowe.
Słyszałem kiedyś o programie pegaz było coś o dofinansowaniu sprzętu komputerowego.Czy ten program jeszcze istnieje ?
Czy jest jakiś inny ?

Z góry dziękuję za Odpowiedz.
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-03-23 08:48
zwróć sie o wniosek na dofinansowanie do komputera(laptopa) u siebie w PFRON-ie albo w PCPR-ze,w tym roku jest to jeszcze możliwe.Dofinansowanie wynosi DO-80%.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-03-23 09:18
W PFRONie jest dofinansowanie na okreslony program,w PCPR jako likwidacja barier,wiec Ci sie nalezy.
Nadrzędny - Autor szczotek Dodany 2009-03-23 11:35
Na jakiej zasadzie to polega ja kupuje oni mi oddają pieniądze ? czy kupuje w sklepie wpłacam powiedzmy te 20% oni resztę ?
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-03-23 12:05
W generalnym skrócie tak jest,że kupujesz,wpłacasz kase,oni dają reszte-wpłacaja na konto sklepu i wtedy odbierasz komp.Jakby co pisz na priv-odpowiem.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-03-23 13:44

>W generalnym skrócie tak jest,że kupujesz,wpłacasz kase<


Pierwsze ,to czekasz na decyzję : czy Twój wniosek o dofinansowanie do zakupu sprzętu komputerowego  jest rozpatrzony pozytywnie . Wniosek taki powinieneś otrzymać w oddz.  PFRON lub PCPR zależy z jakiego programu możesz skorzystać . Do wniosku musisz dołączyć fakturę pro forma ,ze sklepu w jakim chcesz nabyć taki sprzęt . W celu podania ceny oraz numeru konta sklepu w jakim dokonasz zakupu . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-03-23 14:31
;-)tak Amalian,masz rację,tak jest,mój post-to skrót.Wyjaśniłam wszystko poza forum,oczywiście dobrej wiedzy nigdy za wiele.Pozdrówko:)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-03-23 14:41
Przepraszam Bogusiu . Wiem ,że Twoja wiedza jest o wiele pełniejsza od mojej , w tym temacie . Myślałem ,że znów gdzieś powędrowałaś ...na spacer ;-)) . Wiec stąd moja wypowiedź  . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-03-23 18:14
;-)za daleko od Ciebie nie odchodze hi,hi,hi.
Nadrzędny Autor natalia94 Dodany 2009-06-16 12:30
jak by co to moj numer 726069128 albo889043433
Nadrzędny Autor natalia94 Dodany 2009-06-16 12:29
no hey tez sie ta choroba interesuje bo mam mame chora na to i chce dla niej jak najlepiej moze pogadamu o tym ???natalia
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-16 13:52
Rozkładam was na łopatki?

PCPR kasy już nie ma na ten rok
PFRON wnioski przyjmował do 05.06.tego roku

Następny punkt to! JAK MACIE SPRAWNE TRĘCE NIE NALEŻY SIĘ KOMPUTER. Tak powidziała pani z PCPR.

Witaj Natalko. Zadzwoń do w/w instytucji wszystko Ci powiedzą :-(
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-06-25 19:37
Włączę się do dyskusji.Ja jestem seniorem i złożyłem wniosek wiosną to mi odpisali że brak funduszy a między wierszami,zrozumiałem że komputer to ewentualnie młodszym którzy rokują nadzieje na prace.Mam pożyczonego laptopa i szukam pomocy w jego obsłódze.Gdyby ktoś miał zbędne podręczniki lub skrypty to bym chętnie pożyczył.Interesuje mnie tylko podstawowe szkolenie bo w chwili obecnej jestem "cieniasem"Pozdrawiam.W wielkopolsce jest burza i to mocna ,muszę przerwać korespondencję.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-06-25 20:06
Skryptami nie dysponuję, ale gdyby miał Pan jakieś konkretne pytania, Panie Eligiuszu, proszę dać znać (tu, w wątku "Jak to się robi?" lub poprzez wiadomość prywatną). Jeżeli będzie Pan miał konkretny problem do rozwiązania, mogę przygotować do niego "skrypt" (bez większego problemu, chociaż może to potrwać, zależnie od mojego wolnego czasu).

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-06-26 10:16
Szanowna Boginko! dziękuję za chęć pomocy ale najprawdopodobniej nie będę mógł skorzystać.Jestem surowym,początkującym    i wszystko dla mnie jest problemem.Gdybym miał jakieś pomoce to mógłbym ze spokojem praktykować i wdrażać  w wypadku nauki proponowanej to za duże nakłady pracy z Pani strony.Poczekam może ktoś mi pomoże.Jeszcze raz dziękuję za chęci i serdecznie pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-06-26 13:28

> to za duże nakłady pracy z Pani strony


Proszę się nie krygować. :-)
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-06-26 17:31
To proszę mi podpowiedzieć "jak zrobić" taki piękny kwiatek przy wiadomości.Będę pytał dalej jak się trochę ośmielę.A już mam drugie pytanie przygotowane.Zdrówka
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-06-28 13:52
Wybaczy Pan, że dopiero dzisiaj, ale jest Pan niezwykle zdolny i od razu wybrał Pan sobie skomplikowane pytanie. :-)

To o co Pan pyta, nosi w komputerowym żargonie nazwę "awatar" (słowo oznacza w ogóle obrazek czy postać, która nas reprezentuje w wirtualnym świecie). Opcje dotyczące wstawiania sobie awatara na tym forum, znajdują się w części "Twój profil" --> "Awatar". Znajdują się tam dwa okna - jedno z galerią awatarów, które są natychmiast dostępne i drugie, dające możliwość załadowania na forum awatara ze swojego komputera. Tu zaczynają się schody. O ile bowiem wybranie awatara z galerii jest rzeczą bardzo prostą (wystarczy zaznaczyć odpowiednie kółeczko i kliknąć "Wybierz"), o tyle mój kwiatek akurat nie pochodzi bezpośredni z tej galerii. Jeżeli Pan obejrzy galerię, zobaczy Pan że jest tam bardzo podobna róża, tyle że cała pomarańczowo-biała. Ja ją po prostu ściągnęłam na dysk komputera, następnie "przefarbowałam" używając programu graficznego i załadowałam jako swój awatar. Tyle, że żeby zrobić coś takiego, trzeba się umieć posłużyć programem graficznym. :-) (czyli czekałaby nas kolejna runda wyjaśnień - jaki sobie wybrać, jak go zainstalować i jak obsługiwać).

Jest też możliwość zrobienia sobie "własnego" awatara trochę na skróty. W tym celu trzeba się zagłębić w sieć, znaleźć obrazek, którego autor nie ma nic przeciwko jego wykorzystywaniu albo prawa autorskie do niego wygasły (np. stary obraz, plik graficzny na odpowiedniej licencji Creative Commons (co to? - klik) itd.) a następne, jeżeli pasuje do wymogów forum, pobrać go sobie na komputer i wstawić jako awatar. Jednak nawet ta opcja wymaga pewnej wiedzy o obsługiwaniu plików graficznych - trzeba umieć ocenić, czy plik spełnia wymagania forum (rozszerzenie pliku, jego "waga" i rozmiar obrazka muszą być zgodne z wymogami podanymi w oknie ładowania awatara na forum. Tłumaczyć te możliwości, czy na razie woli Pan poprzestać na obrazku dostępnym bez specjalnego zachodu? A może powie Pan, co mniej więcej chciałby Pan mieć jako awatara i jakiegoś Panu skombinujemy? :-)

Materiał graficzny - okno ładowania awatarów na forum (klik)

PS - przy okazji, przez Pana, właśnie sobie zmieniłam awatar (na obrazek stworzony (i przebarwiony) z cyfrowego zdjęcia) :-)
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-06-28 14:40
Boginko.Dziękuję za zaangażowanie,ale na tym etapie jest to dla mnie "za mądre" jestem początkującym i sam dochodzącm do wszystkiego.Pomału może dojdę narazie dobrałem Awatar z galerii forum i chyba on się będzie pokazywał łącznie z moimi wpisami.Zobaczę co dalej.Następne pytanie/przepraszam/ Co to są wiadomości prywatne.Czy komunikowanie się nimi odbywa poza tablicami ,czy też wiadomości są czytane przez "ogół" o co chodzi? Wiem gdzie te prywatne wiadomości znaleść na forum.Proszę się nie spieszyć bo to nie jest problem który musi być szybko rozwiązany.Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-06-28 14:50 Zmieniony 2009-06-28 15:00

>Pan Eligiusz zapytał:
>Co to są wiadomości prywatne.Czy komunikowanie się nimi odbywa poza tablicami ,czy też wiadomości są czytane przez "ogół" o co chodzi?


Tak - wiadomości prywatne są poza tablicami forum. Są czymś pomiędzy forum a e-mailem, bo obsługuje je forum (więc nie musimy sobie nawzajem podawać prywatnych adresów e-mail) ale są prywatne jak e-mail. Np. jeżeli Pan wysłałby mi wiadomość prywatną, otrzymam ją tylko ja (być może ograniczony wgląd ma też administrator - wiem, że może zweryfikować że wiadomość została przesłana). Podobnie, jeżeli ja wyślę Panu wiadomość, jej treść poza tylko Pan. W przypadku podawania różnych prywatnych danych (imię, nazwisko, adres e-mail) ważne jest też to, że do wiadomości prywatnych nie mają dostępu wyszukiwarki internetowe, czyli wysłany prywatną wiadomością adres e-mail albo numer gadu-gadu nie zostanie tym samym obwieszczony całemu światu. :-)

W komunikowaniu się za ich pomocą może czasem pomóc ustawienie sobie w profilu, że treść wiadomości mamy też otrzymywać na skrzynkę e-mail - wtedy sprawdzając skrzynkę od razu wiem, że ktoś z forum do mnie napisał (więc wchodzę na forum i wysyłam wiadomość zwrotną).

wiadomość edytowana z okazji literówek
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-06-28 14:04
Witajcie. Ja swoje avatary "obrabiam" Photosmart em. Daje mi to dużo satysfakcji nawet jeśli muszę nieźle się nagłowić i dopasować rozmiar do ciężaru. Skąd biorę obrazki? Jeśli nie da się ich zmniejszyć z aparatu foto to ściągam z gifów ale tylko tych co mają darmowy dostęp.
Nadrzędny Autor Zaq Dodany 2009-07-01 15:03
No to ja za późno wziąłem się za składanie wniosku.

Ciekawe co oni robią w tym PFRON-ie skoro forsy starcza na pół roku .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-01 18:46
Zag przygotuj wniosek na początek stycznia. napewno przyjma a jak dobrze Ci pójdzie dostaniesz dofinansowanie. Życzę szczęścia,
Nadrzędny Autor Zaq Dodany 2009-07-02 13:30
Na pewno tak zrobię .
Tylko to jeszcze sporo czasu a mi monitor siada .:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-02 14:48
Zag na to nie ma rady. Dwa razy próbowałam i odpadłam. Za drugim razem okazało się że mam jeszcze sprawne ręce skoro kule mogę trzymać. No cóż sprawdzaj w sklepach firmowych. Sprzęt elektroniczny zaczyna tanieć. Sprawdzaj dokładnie bo ostatnio głośno było o Media Markt - sprzedali jednej osóbce laptop używany. Nadal życzę szczęścia.
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2009-07-23 09:14
Informuję,że zdobyłem nowe wiadomości odnośnie możliwości bezpłatnej nauki obsługi komputera przez internet.Projekt adresowany jest w szczególnoścido osób z utrudnionym dostępem do edukacji,między innymi do osób niepełnosprawnych,a także tych którzy ze względów czasowych czy finansowych nie decydują się na dojazdy do oddalonych,większych ośrodków edukacyjnych. W ofercie jest ponad 60 bezpłatnych kursów e-learningowych /przez internet/ o różnorodnej tematyce. Kursant sam decyduje w jakim czasie chce ukończyć określone kursy.  Każdy kto chce rozpocząć szkolenie powinien nawiązać kontakt z Centrum Kształcenia na Odległość działającym przy Zespołach Szkół Rolniczych. Kontakt z centrum www.centra.elearning.pl/szkolenia lub bezpłatna infolinia 0800800005  Kurs taki rozpocząłem po kontakcie z Ośrodkiem który mnie zarejestrował nadał login i umożliwił dojście i rejestrację na kursie.   Informuję że jest 60 kursów i każdy może wybrać odpowiedni dla siebie,wg.potrzeby i zaineresowania. Na zapytania odpowiem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Komputer dla Niepełnosprawnego (12016 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill