www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wy wam tylko głópoty w głowie, czy wy zmądrzejecie?? (Strona 2) (264153 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor mariko Dodany 2009-03-08 13:18
Dziękuję za życzenie miłego dnia, ja również życzę Ci tego samego. W moim przypadku jest tak samo z tą izolacją od środowiska, które niby było a teraz gdzieś raptem znikło. Ktoś mi powiedział, że ta izolacja ludzi zdrowych od niepełnosprwnych to strach przed tym czy da się radę im pomóc i aby nie sprwić im czymś przykrości. Ja z tych słów się śmieję, bo powiedziała to osoba zdrowa, a ja doskonale wiem, że nie chodzi tutaj o strach przed tym czy się da pomóc, tylko obawa tych ludzi przed tym żeby przypadkiem nie poprosić ich o pomoc, żeby potem nie mieć tego niepełnosprawnego na karku jak to się mówi. To również kłopot w poproszeniu na imieniny, kłopot w poproszeniu na święta itp. bo niby czemu jeszcze tę osobę tachać do siebie i potem się martwić co z nią zrobić. Może i są ludzie tacy którzy się "uwieszą się szyi", ale większość osób niepełnosprawnych ma swoją godność, z drugiej strony takie osoby szukają oparcia, zrozumienia i miłości u tych ludzi i to powinno być zrozumiane a tak niestety nie jest. Ale Ella jak to się mówi, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i nieszczęściu. Jak widać my poznałyśmy swoich "prawdziwych" przyjaciół. Ja już nie wnikam w zupełną przyjaźń bo w takową nie wierzę, wierzę tylko w znajomość, dobre słowo ale szczerze wypowiedziane, uśmiech na codzień dla ludzi naokoło a to jak odbiorą to inni już mi nie zależy. Wiem tylko, że mądry pomoże i zawsze znajdzie chwilkę, od tych głupich tego rządać się nie da bo i tak nic nie zrozumieją.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-08 13:35
Tak Mariko trafiłaś swoim postem w dziesiątkę. Idź dalej śmiało przez życie a tym którzy Cię porzucili patrz śmiało w oczy. To Ty jesteś górą nie oni. W zeszłym roku ze sprawnymi i to całkiem obcymi spędziłam cudowny czas na rehabilitacji.To były tylko 2 tygodnie ale wspominam je do dziś. Tak wyrozumiałych i pomocnych nie widziałam od 10 lat. Wierzę że i Ty coś takiego przeżyjesz.
Ciepluśko pozdrawiam Ella
Odezwę się po pod wieczór.
Nadrzędny Autor izkaa189 Dodany 2009-03-26 17:45
ludzie ja was nirozumiem co w tym zlego wam przeszkadza ze norbi tak chce dzialac o wasze dobro przeciez on wam zle nie chce wiec nie widze w tym nic zlego bo takim czyms to napewno nie zaszkodzi w niczym bo tak jak bedziemy siedziec na laurach i milczec to napewno nic nie zdzialamy takimi przepychankami sie Popieram cie NORBU
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-03-09 01:27
Ella.
O jakiej antyreklamie z cennikiem piszesz, nie rozumiem z tego ani słowa. Jak nie wiesz co pisać to warto ugryźć się w język i nie pisać aby tylko coś napisać, aby tylko wytrącić z tematu a to jak zauważyłem w wielu wątkach że czynisz to zazwyczaj w takich podobnych, poważnych tematach jaki tu poruszyłem o wózku inwalidzkim. Tak nie wolno robić z dwóch przynajmniej powodów. Po pierwsze z powodu grzecznościowego a po drugie z powagi tematu, no i wiele innych także. Moim zdaniem ten wątek założony przez 62norbi na którym teraz dyskutujemy obejmuje wszystkie a przynajmniej wiele tematów z niedolą ON i słusznie zauważa że władze idą po najmniejszej linii oporu w rozwiązywaniu najważniejszych spraw związanych z ludźmi niepełnosprawnymi. A sprawa wygląda w ten sposób że posłowie PiS-u i Prezydent przygotowują, czy przygotowali ustawę o zwolnieniu nas ON z prawa do głosowania w wyborach, tylko ze względów ekonomicznych, kosztem pogwałcenia już tak bardzo pogwałconych praw obywatelskich ON. Zamysłem jest to przedsięwzięcie odejścia od dostosowywania lokali wyborczych i innych architektonicznych bubli, nawet kosztem zapowiedzianej kary dla Polski  za niedostosowania praw ON z wymogami o UE. Ponieważ razem z tą karą i z niedostosowaniem wszystkich obiektów użyteczności publicznej, oraz komunikacji pasażerskiej tj. PKP i PKS oraz miejskiej, razem z przepisami prawnymi... tu jest bardzo długa wyliczanka, jest to dużo tańsze rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia. Niestety lecz taka jest brutalna dzisiejsza rzeczywistość w Polsce. Jest to dowód na łamanie w Polsce podstawowych praw człowieka.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-03-09 13:28

>którym teraz dyskutujemy obejmuje wszystkie a przynajmniej wiele tematów z niedolą ON i słusznie zauważa że władze idą po najmniejszej linii oporu<


Nie tylko władze idą tą drogą . Często widzę osoby zajmujące miejsce na kopercie ,mające legitymację osoby niepełnosprawnej ,które szybkim krokiem prą na zakupy ...
Szlak mnie trafia jak wiedzę takich inwalidów . Pewnie powiesz ,że jestem nie sprawiedliwy ,bo może mieć chore serce ... Na kopercie jest znak osoby wózkiem poruszającej się ,mającej POWAŻNE problemy z poruszaniem się . Widzę ,że nie wszystkie osoby stawiające tam samochód je mają . Przebierańcy tz.osoby ,którym się tylko wydaje ,że mają do tego prawo bo już wiek słuszny ,bo tika ją w serduszku jak dźwiga sześć wypchanych toreb ze sklepu mają również nas w ... i to głęboko . Coraz mniej widzę na kopertach samochodów nie mających za szybą legitymacji osób niepełnosprawnych ,ale nie wiem ,czy wszystkie te osoby mające takową mają do tego prawo :-(( . Pewnie wychodzą z tego samego założenia co prezydent ,że niepełnosprawni ,to takie osoby co potrafią i sami sobie poradzą . Szkoda,bo i w te wybory będę musiał główkować ,ale pojadę zagłosować przeciwko takiemu traktowaniu osób poruszających się  wózkiem . Nikt mi nie będzie obniżał moich horyzontów :-( . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-03-09 22:52
Tak, Amalian, masz rację, tu trzeba czekać aż się zmieni Polskie podejście do niepełnosprawności, innymi słowy mentalności zdrowych, a że to się tak szybko nie zmieni bo nie da się wykorzenić paskudnych nawyków w krótkim okresie. A na tym tylko niepełnosprawni tracili, tracą i będą długo tracić.
Nadrzędny - Autor mariko Dodany 2009-03-05 21:50
O jakich asystentach tutaj jest mowa? Kogo niby uważasz za asystenta? Tę panią, która nawet nie wie, że komputer dla niepełnosprawnego to okno na świat? Osoba która mówi, że kupienie kamerki internetowej to zbędny wydatek? To zwykli czasami nie wyszkoleni prości ludzie, ktorzy nadają sie tylko jako sprzątacze w klozecie, a nie jako pomoc choremu, to ludzie bezmyślni, narzucający swoją wolę, nie rozumiejący czasami potrzeb drugiego człowieka. Nie widzisz na tych twarzach uśmiechu, radości chęci niesienia pomocy, tylko aby się prędko obrobić i iść jak najpredzej. Robienie zakupów to tortura, prosisz o jedno a dostajesz drugie. Nie kupi Ci tego co chcesz bo trzeba za daleko iść do sklepu więc prościej kupić coś podobnego ale w sklepie blisko domu. Chcesz umyć okna i założyć firanki? To do nich nie należy, jak zapłacisz to ci umyje okno i założy firanki. Prosisz by ci kupiła coś na rynku to powie, że rynek był mały a wiadomo doskonale, że nie była bo było jej nie po drodze. Mogłabym tak wymieniać bez końca... i ty to uważasz za asystenta? Lepiej się powiesić niż żebrać o pomoc lub czekać na kogoś takiego.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-05 22:07 Zmieniony 2009-03-05 22:09
Tak jest, Mariko... Wiem bo mam przyjaciół, którzy mają coś w rodzaju asystentów... Jeden z asystentów mnie lubi bo nakryłem go na oszustwie... Gdy raz byłem z wizytą u mojego przyjaciela, zostałem  "spyskowany" przez panią asystentkę: A ty co tu robisz, już Cię tu nie ma... Powód "spyskowania: Zaskarżenie o nie wykonywanie czynności w pracy...
Nadrzędny - Autor mariko Dodany 2009-03-05 22:13
Wiele ludzi znosi tego typu "asystentów" z zaciśniętymi zębami. Dlaczego? Bo na miejsce tego "asystenta" moźe przyjść jeszcze gorszy. Do tego typu pracy są brani ludzie można by powiedzieć z "ulicy". Nie sprawdza się ich pod kątem uczciwości, dobrego serca, chęci faktycznej niesienia pomocy ludziom niepełnosprawnym. Przyjmowani są do pracy bo nie ma na te stanowiska chętnych, więc bierze się kogokolwiek. To coś nie tak.
Nadrzędny - Autor Alenka Dodany 2009-03-07 15:51
czesc jestem tu nowa mozna ??
Nadrzędny - Autor Alenka Dodany 2009-03-07 15:59
apropo peoblemow takowych ja mam jeden tzn niekonecznie problem ale moze uda mi sie cos rozwazac oprzez to . jestrem studentka v roku resocjalizacji z terapia spoleczna pisze obecnie prace na temat niepelnosprawnosci sama tez jestem niepelnosprawna i potrzebuje pomocy w wyelnieniu ankiety jest obna anonimowa i dobrowolna i dotyczt nasz wszystkich odejrzewam tu zgromadzonych ..bardzo bym prosila o pomoc jesli ktos bylby tym zainteresowany prosilabym o kontakt pod nr gg 2766352..pomorze mi to nie tylko w badaniach dotyczacej pracy magisterskiej ...ale tez w przyszlej pracy zawodowej bo chce pracowac na zecz osob nepelnosprawnych
Z gory bardzo ziekuje wam za pomoc naprawde sie bardzo przysluzycie:)
Nadrzędny Autor Alenka Dodany 2009-03-07 16:35
zreszta zrobicie jak uwazacie namiary sa a ja....coz....nie mam na to wlywu
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-07 16:34
Alenko czekaj cierpliwie bo większość pojawi się dopiero wieczorem ale nie licz na sukces ot tak od razu. Proponuję Ci przez ten czas poczytać tu na forum nie tylko temat kawiarenki i jej wątków ale i inne tematy na tym forum. Znajdziesz wiele ciekawych rzeczy które sama sobie poukładasz :-)
Nadrzędny Autor Alenka Dodany 2009-03-07 16:40
niestety nie mam na to czsu aby tutaj z wami byc a jedynie przy waszej pomocy moge cos zrealizowac a poddawac sie nie pddaje bo mam troche ewentualnosci chcialam poprostu sprobowac tyle
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-07 16:52
Alenko ale nie dasz rady zwabić wszystkich o tej samej porze. mamy rodziny. A to nas zmusza do normalnego życia na tej samej zasadzie co pełnosprawni.
Co GG to powiem Ci ja unikam tego ponieważ nie nadążam z odpisywaniem a poza tym ktoś nagminnie sle mi reklamy stron niechcianych. Nie wypowiem się za innych tutaj ON
Nadrzędny Autor Alenka Dodany 2009-03-07 18:51
ja tego nie smiem zadac od was tylko poprostu ja tez nie moge siedziec tutaj 24 na dobe
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-03-07 19:26
Wiem więc wyłapuj wszystko z naszych postów a znajdziesz na swoje pytania odpowiedź. ja mieszkam całkiem w innym regionie Polski.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-03-09 01:33
Również witam Alenko.:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-15 17:00
Dlaczego tak ważne tematy jak te są przez prawie wszystkich ignorowane... A tamci na górze cieszą się z tego że nie poruszacie ważnych tematów... Jesteście jak dzieci co dla świętego spokoju dano wam cukierka i nakazano być grzeczne... W zamian za najtańszego cukierka idziecie grzecznie do kawiarenki pobawić się w słówka... Beznadzieja...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-15 20:16
zgadza sie norbi. jest tak jak mowisz, i co z tym zamierzasz zrobic? bo ja niewidze tlumow niepelnosprawnych zasypujacych skrzynki posłow.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-16 14:06
Bo większość z nasz "ON" a zwłaszcza z tego forum a także ty, Rafale czekasz aż ktoś z Was "ON" zacznie coś robić... Biernie tylko patrzycie na wciąż pogarszającą się Naszą sytuację... A że ty nie widzisz tych ludzi, jak piszesz:

> ja niewidze tlumow niepelnosprawnych zasypujacych skrzynki posłow. >


Jak nie widzisz, to rzecz jasna, bo nie jesteś posłem ani żadnym z otoczenia z posłów.
Ale zapewniam Cię że skrzynki e-maili posłów, senatorów są wypełnione z takimi wiadomościami, tylko że w stosunku do liczebności pod względem naszej liczebności "ON" jest znikoma... Dlaczego??? Wytłumaczenie jest, wystarczy spojrzeć jakie masz bierne podejście do tej sprawy... A takich jak ty jest pełno, czyli zbyt biernych... 
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-17 11:18 Zmieniony 2009-03-17 11:20
no i wyslales emaila. czy odpisali ci?

tak apropo mozesz mi wyslac te pismo ktore slales do poslow? chcialbym je przeczytac.
Nadrzędny - Autor malgosia2978 Dodany 2009-03-17 14:13
Ja mam 5 letnią córke {wrodzona łamliwość kości}.Mam orzeczenie o niepełnosprawności i o jakiegoś roku sama zaczełam walke o lepsze życie dla mojej córki.Mieszkamy na wsi,gdzie wszystko jest o wiele bardziej trudniejsze w pokonaniu.Tutaj nic się nie robi dla takich dzieci jak moja Marysia.Nastąpił przełom coś się zaczeło dziać,nie wiem czy to moja zasługa{pisałam w rużne miejsca skargi},czy może Wójt przejżał na oczy.Myśle że ja na tym nie poprzestane,będe walczyć dalej o lepsze życie dla mojej kruszynki.Każdy z Was ma w sobie ukrytą siłe,wystarczy tylko przestać się bać.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-03-17 14:54 Zmieniony 2009-03-17 15:01
I o to chodzi, właśnie każdy ma w sobie tą ukrytą siłę... Wystarczy tylko odrobinę odwagi by pokonać nie możność naszego "kochającego i dbającego państwa"...  A może tak inaczej to określić, Państwa mającego wszystkich głęboko w D... Doprowadzając nas a w szczególności "ON"  do skrajnej nędzy... Dbającego tylko o najbogatszych... I o  rządzących...
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-17 15:10
rafallbn1981...
Tak, posłałem maila, do Posła na sejm i do dziś nie raczył napisać, a na stronie wstecz opisałem jak wysłałem maila do burmistrza i dopiero po opublikowaniu na gminnym forum dyskusyjnym raczył ręką tamtejszego administratora tego forum odpowiedzieć...
Nadrzędny - Autor malgosia2978 Dodany 2009-03-17 15:54
Nie wiem czy narzekanie tu pomoże,jak już wiemy nie od dziś,każda sprawa ujży światło dzienne gdy dotrze do prasy ,radia lub telewizji.Te które nie dotrą ktoś czyta a potem myśli o tym co przeczytał i w jego podświadomości rodzi się obawa{wystarczy taką osobe prześladować takim pismem średni 3 razy w tygodniu za każdym razem dając inny tytuł}.Ja tak robie.
Ps.przepraszam za ortografie:)
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-03-19 16:55

>Nie wiem czy narzekanie tu pomoże, jak już wiemy nie od dziś, każda sprawa ujrzy światło dzienne gdy dotrze do prasy, radia lub telewizji. Te które nie dotrą ktoś czyta a potem myśli o tym co przeczytał i w jego podświadomości rodzi się obawa {wystarczy taką osobę prześladować takim pismem średni 3 razy w tygodniu za każdym razem dając inny tytuł}. Ja tak robię.>


Bardzo dobrze, ja jeszcze dodam, że nie tylko tytuł w tej sprawie zmieniać ale i też zmieniać skrzynkę nadawcą np. kowalski@cośtam.pl a następnym razem np. nowak@cośtam.pl...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-17 15:57
wiec nier ma co pisac tylko trzeba organizowac spotkanie z poslami.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-17 16:51 Zmieniony 2009-03-17 16:56
Nie masz racji co do tego że warto pisać do posłów i członków ekipy rządzącej... Uważam że warto, lecz nie w pojedynkę a grupowo i nie raz a często, tak często że w końcu zaczną z nami się liczyć...  W końcu wg. najnowszych danych statystycznych jest 6,2 miliona "ON"... Jeśli zaś chodzi o spotkania "ON" z posłami to spróbuj ale ja patrzę na to realnie i daję głowę ze zawsze znajdzie się jakaś wymówka aby uniknąć takiego spotkania, znam takie przypadki już...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-17 17:16
no tez masz racje, ale tutaj nikt nie zaglada na skrzynki i mozesz czekac ruski rok az ktos ci odpowie na to. pokazesz mi te pismo ktore wyslales?
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-17 17:42
Jak w pojedynkę piszesz to naprawdę możesz czekać do us...ej śmierci na ich odpowiedź... A pismo do posła ci nie pokażę bo miałem awarię komputera i nie zdążyłem skopiować na płytę... A do burmistrza to kopia jest na początku tematu.... Więc możesz poczytać...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-17 18:08
wydaje mi sie ze ci prawde powiedzial ze nie da rady wyremontowac czy tez przystosowac wszystkich obiektow tak jak ty chcesz. tez bym chcial ale to nierealne.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-17 18:32 Zmieniony 2009-03-17 18:35
Skąd wiesz, mieszkasz tam, jesteś agentem budowlanym???? A te zdanie ci nic nie mówi, co burmistrz napisał:

>Przeszkody architektoniczne, które są spowodowane między innymi tak późną zmianą prawa (rok 1995) spowodowały, iż prawie w każdym miejscu osoba niepełnosprawna napotyka na bariery architektoniczne.>


A mnie zaskakuje, nie tak późne wejście zmiany prawa, a respektowanie tego prawa..... i dalej się nic w tej sprawie robi prawie nic.....
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-17 18:58
95 rok to 5 lat po zmianie systemu, czego ty oczekujesz? teraz jest 2009 i kmmozna bylo wiele zrobic a nie zrobiono. u mnie stadion od 10 lat buduja i nie moga wybudowac, wiec o czym ty mowisz. sppojrz realnie.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-17 20:16
Za to wszystkie stadiony, autostrady i drogi mają być wybudowane do roku 2012... Wierzysz w takie bajki??? Bo ja nie.... :-)
Nadrzędny - Autor mariko Dodany 2009-03-17 21:13
Przedewszystkim nie da się wszystkiego przeskoczyć od razu. Drogi, podjazdy, wejscia do sklepów, kin itp. nie wybudują się od razu i to jest logiczne. Można pisać ile się chce, ale oni mają swoje ustawy i ich się mocno trzymają. To co już jest wybudowane trudno odremontować na powrót w innej postaci. To wszystko opiera sę na pieniądzu. Przecież takie remonty pochłaniają masę pieniędzy zarówno państwo, poszczególne miasta i wsie. Te pieniądze nie leżą na ulicy. Trzeba jedynie ponaglać by to co buduje się teraz było już budowane z głową i przyszłościowo, tak by i zdrowy i niepepełnosprawny miał wszelkie możliwości poruszania się, dojazdu, wjazdu itp. O to trzeba walczyć!
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-18 11:08
dokladnie. tez probuje mu to wytlumaczyc ze nikt tego nie zmieni w ciagu roku, stadiony ruszyly i sa w budowie, moze je dokoncza do 2011. wiele mejsc to sa zabytki , a tam musi wydac zgode konserwator zabytkow. u mnie w centrum na deptaku czy na starym miescie sa wszedzie schody do kazdej restauracji itd, a to dlatego ze te budynki to stare kamienice czyli zabytki. zrozum ze nikt ci nie zmieni kilkia tysiecy wagonow czy tez dostosuje multum dworcow w Polsce bo ktyo za to zaplaci jak nie PKP a ze ta firma jest panstwowa to za to zaplacimy my podatnicy. u nas w Lublinie wymieniaja tabor autobusowy i w ciagu 2 - 3 lat wymienili 30 autobusow, przeciez to kosztuje. ten tabor lacznie kosztowal ok 50 - 60 mln zl. pomysl ze to w samym lublinie a w calej Polsce? dlatego skupmy sie na asystentach, bo on nawet cie twoim samochodem wszedzie zawiezie gdy bedzie mial normalna prace ztego, za ktore to bedzie placic panstwo. bo za darmo nikt nie bedzie cie nigdzie wozil.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-03-23 20:45
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-03-23 21:03
To prawda... Tylko tyle tu mam do powiedzenia...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-24 12:30
ODPOWIEDŹ DLA WILLI

Co to za ptak co swoje gniazdo obrabia przed innymi a nam wkleja link. Ty jesteś gorszy od despotycznego dziadka. Jak można wkółko o tym samym klepać.  Tylko dla ciebie liczą się bariery,bariery i jeszcze raz bariery. Rób u siebie porządek w mieście, a nie zmuszaj innych ( piszę w imieniu także moich koleżanek z tego forum) którym jest jak jest ale nie mają ochoty publicznie opłakiwać swego stanu. Piszesz lekko chorym. Co Ty o nas wiesz człowieku. Co wiesz o naszych chorobach. Nie masz prawa tak pisać.
Nie odpisuj bo i tak nie odpiszę Ci na następny post. Wstyd mi za Ciebie :-(
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-24 13:58
PRZEPROSINY DLA WILLEGO ! POWINIENIEŚ BYŁ NA WSTĘPIE DAĆ INFORMACJE CO DO AUTORA LINKU. SZANOWNY PAN NORBI U MNIE MA BLOKADĘ

PO
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-03-24 14:26
CZYTALEM
WYPOCINY SZARPIDRUTA
NIC GODNEGO UWAGI
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-03-24 15:50
Szczerbaty!!! Ella!!!

Teraz widzę że pani Adrianna która napisała ten post w http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=488&w=91695062&a=93070250  ma rację a 62norbi ze swoim komentarzem ma dużo racji w tym co napisał. Jest prawdą że to forum ma nie przyjazną schodową budowę, jest także prawdą że lubicie schodzić z tematów ważnych, jest także prawdą że nie można wklejać zdjęć a wszelkie próby wyproszenia tej możliwości skończyły się zamknięciem tematu przez administrację tego forum, jest także prawdą że na tym forum jest taka możliwa opcja, tylko że jest zablokowana przez "górę" . Widocznie komuś zależy na tym aby wklejanie zdjęć było uniemożliwione. Dalej, byłem na festynie z udziałem Norbiego i muszę przyznać mu wielką klasę muzyczną, grał 12h non stop z pięciominutowymi pauzami, rozruszał publikę w bardzo nie w korzystną do grania deszczową pogodę. To jest sztuka. Pokazał że jest dobry w tym, a ty Szczerbaty powinien być bardziej ostrożny w porównywaniu Norbiego do grajka lub szarpidruta. A także na temat Żydów i innych wiar. Norbi robi dla nas ON dobrą robotę i krzyczy o usuwanie barier z naszego życia. Lecz zauważyłem że największą barierą jest wasza bierność i przymrużanie oczy na to co dla was robi ten trzeźwo myślący człowiek. Ja jestem za min a wy się myślcie co chcecie. Żal mi was, że jesteście tacy naiwni, dziecinni, że nie widzicie co się koło was dzieje.  
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-03-24 18:08

> Teraz widzę że pani Adrianna /ciach/ ma rację


Popraw mnie jeśli się mylę, ale Pani Adrianna pisała o standardzie obsługi w Centrum Integracji w Zielonej Górze, a zatem nie ma to nic wspólnego z forum. A już w szczególności taka czy inna budowa forum nie ma nic wspólnego z tym, czy Panią Adriannę dobrze obsłużono. Nie mieszajmy tematów.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-24 18:14
Willi...

Jesteś niesamowity, skoda że nie podszedłeś do mnie wtedy gdy grałem na tym festynie to poznalibyśmy się bliżej... :-) Dziękuję Ci za wstawienie się za mną, jestem mile zaskoczony, że jeszcze na tym forum są ludzie myślący podobnie jak ja....
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-03-24 18:33
NORBI JEST LOKALNYM KRZYKACZEM KTORY NICZEGO NIE WNOSI
A NA CO JA NIBY MAM UWAZAC
DLA MNIE KTOS KTO SZARPIE DRUTY JEST SZARPIDRUTEM
A MOZE STRUNA TO NIE DRUT !!!!!!
ZYD TO ZYD A POLAK TO POLAK
MNIE NIE DENERWUJE JAK KTOS MOWI ZE JESTEM POLAKIEM !!!!!!
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-03-26 16:58
Szczerbaty napisał:

>NORBI JEST LOKALNYM KRZYKACZEM KTORY NICZEGO NIE WNOSI>


I tu się jak zwykle mylisz, Szczerbaty, pisząć te słowa. Znam Norbiego z lat szkolnych i z pracy. Muszę przyznać że, jest "krzykaczem" nawet i lokanym ale cholernie skutecznym, życzyłbym nie jednemu takich osięgnieć wszystkim z was, czego Norbi dokonał, nie tylko w dziedzinie muzyki ale właśnie w sprawie barier o których jak wszyscy jednogłosem mówicie że są powszechnie nie usuwane, ale sami krzyciec nie chciecie. Taka jest prawda. Tylko zaglądacie jeden na drugiego i nic poza przebywaniem w kawiarence bawicie się jak dzieciaki z przedszkola. I bierzecie wszystko zbyt biernie a ci na górze zacierają ręce ze wam wmówiono twardego cukierka, a mogliscie dostac pyszną czekoladę i to każdy! A co do Żydów to też tak samo jestem Polakiem i Żydem jak wy jako Polacy i chrzestianie. Ty Szczerbaty masz błędne pojęcie o ludziach, ciebie złość rozpiera na wszystkich a nie spojrzysz na siebie samego, jaki  jestes zle nastawiony na wszystko co cie otacza.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-03-24 18:29
Boginko my u siebie w mieście mamy moze zbyt wygodnie. Nasze władze najpierw myślały o matkach z małymi dziećmi, a teraz i my z tego korzystamy.Poza tym prywatni przedstawiciele różnych branż sami dbają by wszyscy mogli do nich dojść czy dojechać. Nie mam zamiaru pisać tu na forum że mi trudno. Owszem w Wawie jest bardzo trudno ale w Trójmieście i Krakowie już nie.Zwiedziłam też w Wieliczce kopalnię soli.Zwieźli mnie windą.Są też platformy w korytarzach dla wózków inwalidzkich. Im nie przeszkadzają nawet niewidomi. Dlaczego mam jęczeć pisząc tu skoro można bezpośrednio pytać czy prosić u władz? Ten temat dawno już przerobiłam. Byłam też i burmistrza bo i tam można wjechać. Niech każdy zamiast pisać sam postara się w swoim mieście porozmawiać z radnymi a możliwość jest taka wiem o tym napewno.
Cieplutko pozdrawiam Cię Ella
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-03-24 18:37
Dziękuję Ci za wstawienie się za mną, jestem mile zaskoczony, że jeszcze na tym forum są ludzie myślący podobnie jak ja....

NORBI JAK TO SLABY CZLOWIEK OTACZA SIE TYLKO TAKIMI KTORZY MYSLA JAK ON ALBO KTORYM POZWALA TAK MYSLEC
INNI GO NIE INTERESUJA
JAK NIE UMIESZ BRZDEKOLIC TO JESTES BE
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-03-24 18:45
Ellu, ja tylko zwróciłam uwagę na to, że Willi niepotrzebnie (moim zdaniem) przywołuje w swoim poście autorkę tematu z forum gazety, bo ona pisała o bardzo konkretnym problemie, który np. z tym wątkiem nie ma nic wspólnego. Nic więcej. :-)

Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wy wam tylko głópoty w głowie, czy wy zmądrzejecie?? (Strona 2) (264153 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill