www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / rehabilitacja??? za co??? (16378 - wyświetleń)
- Autor szczerbaty Dodany 2008-01-10 10:44
Witam !!
Mam 49 lat a od 19 lat jestem rencistą i tylko raz byłem w sanatorium ale było to jeszcze w czasach kiedy dawano darmowy bilet i można było jechac . Od tamtej pory nie byłem w sanatorium ani na turnusie rehabilitacyjnym bo po prostu nie mam na to pieniędzy . Czy osoba taka jak ja ma szanse na taką forme leczenia jeżeli nie ma na to funduszy nawet po dofinansowaniu z PFRON. Zwracałem się do MOPS-u ale tam mi powiedziano że już pomagają mi w wykupieniu leków i na większą pomoc nie moge liczyć .
Poruszyłem ten temat bo czytałem wypowiedzi innych ON i z nich wynika że byli wielokrotnie na takich turnusach. Może ktoś z was mi coś podpowie albo zaprosi mnie na pare dni do siebie. Miłego dnia..
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-10 17:52
Witaj. Niestety w Polsce wszelkie dofinansowania dla niepełnosprawnych są zbyt niskie. Nie dziwi fakt, że wielu podejmuje pracę aby przeżyc.... Chodzenie do pracy często okupione jest cierpieniem ale cóż zrobić... skoro renta nie starcza nawet na podstawowe wydatki. W Anglii tygodniowa renta wynosi ok 500 euro a w Polsce? Wstyd pisać...
Niestety zanosi się na to, że będzie coraz gorzej bo ZUS aby mieć pieniądze na wcześniejsze emerytury dla młodych zdrowych, wysportowanych facetów ograniczy przyznawanie rent i będzie je też odbierał. Już dzisiaj wiele osób po amputacji kończyn dowiaduje się w ZUS ze renta im nie przysługuje...
To skandal aby z powodu górników osoby chore cierpiały...
Jeśli chodzi o turnus to może poszukaj info o ośrodkach w bliskiej odległości od Twojego domu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-10 21:01
W Anglii renta wynosi 500 euro/ tydzień. Ty zastanów sie co piszesz. Najniższa płaca tygodniowa to ok 90 funtów.
Więc na stronie Urzędu Skarbowego HM Revenue & Customs http://www.hmrc.gov.uk/

Tabela składek na ubezpieczenie społeczne http://www.hmrc.gov.uk/nitables/ca38.pdf
Jak zarabiasz mniej niż 87 funtów/tydzień to nie płacisz składek na NI (National Insurance).
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-10 21:10
Poza tym pieniądze są - tylko idą do wszystkich. W sumie nie ma co narzekać. ja nigdy nie byłem na żadnym turnusie, choć stać mnie na opłacenie. Tylko jak bym się tam dostał??. Jakby porównać Polskę z takim Bangladeszem czy Chinami, to w Polsce mamy raj.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-01-11 10:14
Pytałem o rade a tu jakis koleś któremu pewnie przyznano rente na głowe bo nie wyobrażam sobie zeby ktos normalny napisał coś takiego jak on pisze ze go stać ale nie jedzie bo nie wie jak dojechać. Zamów sobie taryfe jak cie stać. Dalej pisze że w Polsce jest lepiej niz w Chinach. Tak myśleli komuniści i dlatego jest jak jest .
Dlaczego nie weżnie za przykład krajów skandynawskich zeby nie szukac dalej. Zamiast gonic właśnie takie kraje i dorównać im to on się cieszy że jest lepiej niz w Chinach.
Już niedługo strajki lekarzy i innych cwaniaczków w białych kitlach i z chemorojdami od ciagłego siedzenia na dupie doprowadzą do tego że ten gosciu będzie miał jak w Chinach!!!!!!!!!Raj to ty będziesz miał po smierci i to tylko jak jesteś wierzący.
Pomysl zanim coś napiszesz bo gdybym miał konia to pewnie by się usmiał..Miłego dnia i lektury o Chinskich bratach..Przepraszam innych że musicie czytac moje wywody ale jak się tu nie wkur....!!
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2008-01-11 11:23
Cóz, ja się nie wk...  na posty i poglądy Marcela bo on mnie zwyczajnie bawią. Nasz Marcel uwielbia robić, mówić wszytko na przekór, lubi sie wyróżniac w tłumie, byc zauważanym. I zobaczcie, jak jemu się to udaje, prawda? Potraktowałabym jego posty na zasadzie "niesmacznych dowcipów i opinii" i pozostawiła bez komentarza, ew. pośmiała sie troszkę :-)
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-11 15:59
Kolejny analfabeta.

Nie pisałem, że nie wiem jak dojechać tylko że nie mam  możliwości dojechania. Poruszam się na wózku i jestem niesamodzielny.
Stać mnie, bo pracuję. Tylko wy nieroby jedne, zamiast się wziąć do pracy to kombinujecie jakby tu większą rentkę kosić.

ROSZCZENIA ROSZCZENIA ROSZCZENIA. A DO PRACY LENIE SIĘ IDŹCIE.

Skoro ja, na wózku, niesamodzielny i z postępującą chorobą mogłem znaleźć dobrze płatną pracę, to dlaczego ten
co chodzi i jest samodzielny nie ma pracy. BO TO LEŃ, NIERÓB I OBIBOK.

Sam pomyśl zanim coś napiszesz. W Polsce jest jak w raju. A jak ci się nie podoba to wypad do Rosji, Chin czy Bangladeszu.
Możesz jeszcze do Afryki.

Tylko tam na lewą rentkę nie licz. W ogóle na żadną rentkę nie licz.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-11 16:00
Sorry za ewentualna błędy, ale ręce też mam niesprawne.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-11 16:28
Marcel... proszę Cię nie oceniaj człowieka jeśli nie wiesz co mu na prawdę dolega. Jak wiesz.. do niepełnosprawnych zaliczamy także inne choroby.. nie tylko wózkowiczów, których znam wielu i są moimi dobrymi znajomymi.
Masz dobrą pracę OK. ALe jest wiele ludzi, którzy mają tylko zasadnicze wykształcenie bo nawet gdyby chcieli to nie posiadają talentu... Trochę wyrozumiałości proszę... bo jak na razie to przemawia przez Ciebie nienawiść do drugiego człowieka i cynizm.
Podłym zachowaniem wiele nie zdziałasz... a jeśli tylko takie informacje chcesz tutaj wypisywać to lepiej tu nie wchodź bo nikomu nie pomagasz. Traktujesz siebie jak pępek świata i nie dopuszczasz do świadomości, że ktoś jest w gorszej sytuacji od Ciebie... Proszę przemyśl to sobie..bo w tej chwili potwierdzasz tylko pewną obiegową opinię o takich jak Ty, że to złośliwi ludzie... Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-11 19:38
Owszem są w gorszej sytuacji np. Świtaj czy Świtoń jest w gorszej sytuacji ode mnie, ale to akurat ze swojej głupoty,
ci pod respiratorem itd.

Talent, raczej nie uważam siebie za utalentowanego, ale praca praca  i jeszcze raz praca.
Zaciskanie zębów, niewybredne uwagi od szefa, wiele łez.

Sorry, ale jak ktoś woli sobie siedzieć przed TV oglądając Klan to do niczego nie dojdzie lub "nie dojedzie".

Ja jeżdżę na wózku, nie chodzę, jestem niesamodzielny, mam niesprawne ręce, sam się nie ubiorę itd
a w dodatku mam postępującą chorobę.

JEśLI JA DO CZEGOś W żYCIU DOSZłEM, A TEN KTO CHODZI NIE, NO TO SORKI TO MUSI BYć LEń PATENTOWANY I SKOńCZONY KRETYN.
Nadrzędny Autor janjaneczek Dodany 2008-01-11 21:07
Marcel podziwiam Cie za wytrwałość.. W moim przypadku jest podobnie... Nie ma dnia aby mnie ktoś w pracy nie upokorzył.... Wszystkich czynności nie potrafię zrobić sam (nie jestem pracownikiem biurowym) Gdyby nie moja choroba i operacja, która uczyniła mnie niepełnosprawnym to pewnie odniósł bym jakiś sukces w wyuczonym zawodzie.... niestety stało się inaczej... Wiele bym oddał aby tylko być znowu zdrowym człowiekiem.... oj wiele... Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-01-11 21:25
Och Marcel Marcel, mama  nadzieję że w życiu jeszcze do czegoś dojdziesz, bo na razie marnie Ci to wychodzi.
Nadrzędny Autor janjaneczek Dodany 2008-01-11 22:05
Wiecie co? Chłopak poprostu nie ma pracy a renty też nie. Niestety w Polsce otrzymanie świadczenia na zanik mięśni jest trudne bo sama choroba jest dosyć złożona i są różne jej etapy...
Dziwię się tylko, że pisząc tak obraźliwe posty ten facet chce się dowartościować...
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-11 23:06
Oj zazdrościcie mi, że mi sie dobrze powodzi.
Przynajmniej w pracy odnoszę sukcesy,
ale za pieniądze udaje mi się znieść wszelkie słowne "dziwactwa" szefa.
Dobrze, że kamerka nie pokazuje dobrze jego zakazanej .....

Tak to jest nieudaczniki, jak to zamiast uczyć się, chciało się siedzieć przed TV.

Każdy sobie wybrał taką drogę na jaką zasłużył. Ja wiedziałem, że muszę być lepszy od innych
i odpowiednio wcześnie o to zadbałem. Dlatego teraz nie skomlę jak ZUS weryfikuje rentki.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-12 17:00
Witaj Mercel!!!
Otóż odpowiem Ci NIE ZAZDROŚCIMY CI KASY!!! DLACZEGO??? BO ZA NIĄ MOŻESZ WSZĘDZIE POJECHAĆ ALE NIE KUPISZ ZDROWIA.
Jak widzisz wielu z nas jest przeciw Tobie!!!!!!!!! ja też!!!!!!
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-12 17:48
Tu nie chodzi o Kasę, bo zanim zacząłem dobrze zarabiać, to pracowałem za grosze,
a przy tym nasłuchałem się różnych rzeczy.

Chodzi oto, że coś udało mi się w życiu osiągnąć. Nie narzekam, że rentki są za małe itd.
W ogóle powinno się zlikwidować rentki i zachęcać do pracy.

PRACA PRACA I JESZCZE RAZ PRACA. TO POWINIEN BYĆ WASZ CEL.

A PODOBNO JESTEŚCIE TOLERANCYJNI????? SAMI WIDZICIE, ŻE TO PUSTE I BEZWARTOŚCIOWE SŁOWA.

NA SZCZĘŚCIE WSZYSCY PRAWDZIWI "ON" SIĘ ZE MNĄ IDENTYFIKUJĄ, BO ZDROWI KTÓRZY POTRAFIĄ TYLKO NARZEKAĆ
I CZEKAĆ NA LISTONOSZA Z RENTKĄ SOCJALNĄ NIGDY W ŻYCIU NIC NIE OSIĄGNĄ
. TAKA JEST PRAWDA, JEDYNA,
SŁUSZNA I POPARTA FAKTAMI.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-12 17:10
Szczerbaty całkowicie bez dopłaty jakiejkolwiek do sanatorium pojedziesz tylko i wyłącznie po szpitalnie!!! To znaczy że po leczeniu się w szpitalu wystawią Ci taki wniosek przy wypisie ze szpitala.Murowane sanatorium nawet w szybkim trybie.Okres oczekiwania do około 3 m-cy,albo i krócej.Ty musisz tylko mieć na bilety i 10.- na klimatyczne powietrze..... Tak byłam po wypadku dwa razy.Potem już za wszystko dopłacałam.
Acha o takie skierowanie leżąc w szpitalu trzeba się samemu upomnieć u lekarza prowadzącego.Myślę że w miarę jasno Ci to opisałam. A teraz pytanie??? Czemu nie starasz sie o rentę socjalną,którą wypłaca ZUS??? A może masz rentę wypracowaną??? ODPOWIEDZ!!!

pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-01-12 17:52
Niepełnosprawny z ustaloną opieką ma prawo jechać do sanatorium z opiekunem/ką/ , więc nie wiem gdzie widzi problem tak światła osoba jak Marcel?
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-12 20:33
Kochani... Marcel nie dość, że nie jest niepełnosprawny to jeszcze nie pracuje. Już kiedyś był na tym forum pod innym nickiem.. Ot cała prawda o perfidnym Marcelu.
To zwykły prowokator...
Wysłałem Wam wiadomości priv. Odbierzcie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-12 21:59
U mnie nic nie było!!!

miłej nocki
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-13 20:11
Nic nie masz na priv?? Bo ten gościu ma tit tik tik wszędzie widzi jakiś prowokatorów.

Nawet wiadomości na priv nie umie wysłać. No ale to jest tak, jak jedyną czynnością którą umie się w życiu
to czekanie na listonosza z rentką socjalną. Później są tego skutki.
Nadrzędny - Autor miet147 Dodany 2008-01-19 00:12
Słuchaj Marcel z niemałym obrzydzeniem zwracam się do ciebie bo trudno mi wskrzesić w sobie inne uczucia zwracając się do chama,który wszystkich uczestników forum pomawia o oszustwo wyłudzenia renty,wyzywa od nieudaczników a w swoim szczeniackim,prymitywnym zadufaniu w sobie stawia siebie ponad wszystko i wszystkich,dając tym dowód swojej prawdziwej ułomności.Najwyraźniej przerasta twoje możliwości intelektualne zrozumienie faktu,że wszyscy spotykamy się tu na forum bo dzielenie się między sobą swoimi problemami pomaga nam przeżyć trudne chwile a czasem pomaga znaleźć rozwiązanie tych problemów.Niestety takie słowa jak"przyjaźń" czy też"bezinteresowna pomoc"są tobie obce i tylko dlatego ci współczuję,że tak postępując nigdy nie spotkasz tych słów w swoim życiu.Kiś się sam w swoim własnym obrzydliwym sosie -ja spadam żeby się nie zarazić.
Bye.  
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-19 20:00
I kto tu kogo wyzywa. Ja nikogo nie nazwałbym "chamem".
Nie pomawiam wszystkich o oszustwo wyłudzania renty. Ten kto ma lewą rentkę, to się piekli na prawo no i oczywiście lewo.
Tak było, jest, nas nie będzie i tak będzie. Proste.

Ten kto jest ON, ale takim prawdziwym, po prostu się ze mną zgadza lub nic nie pisze.
A czego ty się tak pieklisz????. Czyżbyś zaliczył siebie do tych, op których cały czas piszę??

Nic o mnie nie wiesz. Sorki, ale bezinteresowna pomoc nie jest mi obca.
Tylko kieruję ją do prawdziwych ON, a nie do jakiś naciągaczy na lewych rentach.

Zamiast wyzywać mnie od chama, spróbuj się wznieść na mój poziom erudycji, elokwencji i polotu.

Z twojego postu wyłania się tylko, ZAWIŚĆ ZAWIŚĆ i jeszcze raz ZAWIŚĆ. Świadczy o tym zwrot
"kiś sie sam w swoim własnym obrzydliwym sosie - ja spadam żeby sie nie zarazić"
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-19 22:01

>Z twojego postu wyłania się tylko, ZAWIŚĆ ZAWIŚĆ i jeszcze raz ZAWIŚĆ. Świadczy o tym zwrot
>"kiś sie sam w swoim własnym obrzydliwym sosie - ja spadam żeby sie nie zarazić"


Marcel i znów masz na pieńku z innymi. Nie wstyd Ci???
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-20 14:29
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to się nie wypowiadaj.

Ja nikogo nie nazywam chamem.

No ale cóż poradzić. W końcu tamten użytkownik nie posiada mojego poziomu, erudycji, elokwencji i polotu!!!!

Nie, nie wstyd mi, że kogoś nie nazwałem chamem.
Nadrzędny Autor legrad Dodany 2008-01-13 21:20
Nie trzeba sie starać zaświadczenia od lekarza prowadzącego, wystarczy do NFZ wysłać skierowanie od lekarza rodzinnego z aktualnymi badaniami i wypisem ze szpitala. Przy kwalifikacji do szpitala sanatoryjnego nie płaci się nawet klimatycznego. Koszt to jedynie dojazd.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2008-01-20 07:38
Witam
Trudno tu cokolwiek poradzić Szanowny Panie (szczerbaty), na Pański kłopot. Sytuacja w jakiej się pan znajduję ( finansowa ), dotyka wielu ON. Jak wiadomo renty w większości są niewspółmierne do rzeczywistych kosztów utrzymania, więc stąd kłopoty finansowe wielu ludzi w podobnym położeniu zdrowotnym.
Jedyna moja rada jaka się mi nasuwa w tym kontekście to trzeba, aby Szanowny Pan szukał informacji wszędzie tam gdzie mogą pomóc. Tz.: PCPR, MOPS, CARITAS. Wiele fundacji również stara się pomóc w sprawie leczenia, lecz bez prób uzyskania tej pomocy nic nie będzie.
Zatem trzymam za Pana kciuki i życzę powodzenia.
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / rehabilitacja??? za co??? (16378 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill