www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / komputer dla niepełnosprawnego (6157 - wyświetleń)
- Autor bachan14 Dodany 2009-03-31 18:36
witam chciałbym cię dowiedzieć czy moge uzyskać jakieś dofinansowanie do komputera laptopa . Mam grupe umiarkowaną (straciłem 2 palce w wieku 5 lat).niewiem gdzie się zgłośić prosze o jakieś informacje i z góry dziekuje czekam na  odpowiedzi
Nadrzędny Autor mwjestem Dodany 2009-04-01 19:16
Witam
Dofinansowanie takowe jest możliwe. Jest możliwość skorzystania z refundacji na ten cel w ramach programu „Homer 2003”. Placówką koordynującą te formę refundacji jest PFRON, czyli Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Bardzo proszę pofatygować się do najbliższego oddziału PFRON i tam udzielą dokładnych informacji kto i w jaki sposób może skorzystać z tego programu. Powodzenia
Nadrzędny - Autor 720419ewa Dodany 2009-04-01 19:58
Witam łatwiej jest dostać dofinansowanie w PCPR , tak słyszałam .Ja próbowałam w PFRON ,ale jak nie łapiesz się w ramach jakiegoś programu to przysyłają odmowną odpowiedź. Życzę powodzenia
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-04-01 20:28
No trudno otrzymać (Ewo) dofinansowanie, jeśli program wymienia określone warunki a ktoś ich po prostu nie spełnia - to raczej oczywiste i trudno mieć żal.
W PCPR-ach było dotychczas o tyle łatwiej, że dawano "jak leci", co oznacza z kolei, że nie zawsze pomoc otrzymywały właściwe osoby. No i nigdzie nie jest powiedziane, że środki finansowe w PCPR-ach są nieograniczone oraz że wystarczy dla wszystkich - szczególnie w tym roku. Ale próbować należy i tu i tu.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-04-06 15:08
Proponujemy zwrócenie się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w miejscu zamieszkania. Należy jednak pamiętać, że PCPR ustala zasady i warunki przyznawania środków.
Nadrzędny Autor iguanapila Dodany 2009-06-08 12:14
z tego co wiem to niestety adresatami do programu HOMER 3 mogą być :

-pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne, z zastrzeżeniem postanowień rozdziału IV ust. 6,
dzieci i młodzież w wieku do lat 18 niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.
Jeżeli treść dokumentów wymienionych w ust. 1 pkt 1) i 2) nie wskazuje na przyczynę orzeczenia o niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności, dokumentem potwierdzającym rodzaj schorzenia uprawniającego do udziału w programie jest zaświadczenie wydane przez lekarza okulistę.

więc tutaj koleżanka nie ma jakichkolwiek szans na dofinansowanie :-(
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-08 14:48 Zmieniony 2009-06-08 14:50
iguanapila  dodaj jeszcze dwie niesprawne ręce.... już gdzieś cytowałam stronkę co kto i dla kogo..... mam dawną pierwszą grupę i znaczny stopień i zero pomocy. Mam sprawne ręce :-)

W tym roku nie mają już kasy a PFRON przyjmował wnioski do 5.06 :-( . Ostanie wiadomości z pierwszej ręki :-) Właśnie z PCPR.....
Nadrzędny Autor iguanapila Dodany 2009-06-08 18:57
zgadzasię Ella z tymi terminami , dzisiaj doczytałam , ten sam problem maglujemy na http://www.ofon.net/viewtopic.php?p=112291#112291, pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-06-08 19:38
:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / komputer dla niepełnosprawnego (6157 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill