www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wy wam tylko głópoty w głowie, czy wy zmądrzejecie?? (Strona 3) (264133 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-03-24 19:37 Zmieniony 2009-03-24 20:17
Dziękuję Ci Boginko za sprostowanire. To co napisałam jest absolutna prawdą. Uważam że gdyby każdy nie krzykiem ale spokojnie pogadał tak jak to było u nas ( a nie zawsze jest tak różowo i tu u mnie) to zycie w każdym mieście stałoby sie naprawdę lżejsze. Podam tu mały przykład: Warszawa - dworzec zachodni .... WC jest w podziemiach ale żeby przejść do kolejki też trzeba pokonać schody. Jest podjazd dla wózków. Hmmm ale też trudno wjechać nie tylko wózkiem dziecięcym ale i walizką. Problem ma i wózkowicz. Pytam o windę. Okazuje się że jest trzeba tylko wiedzieć gdzie. Idę z moim przewodnikiem - mężczyzną. mam duszę na ramieniu. Facet prowadzi do windy i tłumaczy mi. Wejdę z panią do windy ale proszę się nie bać. Zjeżdżamy pietro niżej. Pokazuje mi jak dojść do WC i na następne perony czy do kolejki WDK. Jest super dopuki nie dochodzę do wejścia na perony. Nie ma podjazdu nie ma nic. Wdrapuję się jakoś tam i myślę. Czy tak trudno i tu coś zrobić całkiem za małe pieniądze? Przecież nie trzeba przerabiać schodów. Podjeżdża kolejka. O rany to chyba z przed 30 lat produkcja a schody ... jadę i myślę dalej jak ja wysiądę... Koniec podróży. Jakoś wszystko się udało. Ok myślę sobie w powrotną trasę jadę MPK. Nawet lżej mi się zrobiło o tym odkryciu. Wyjście zawsze jest ale w/g mnie każdy powinien zadbać o swoje podwórko a dopiero pisać na forum.
Ciepluśko pozdrawiam Ella

PS Wiem na kulach ciut łatwiej...
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-03-28 22:12
Szanowna Pani Ella

Powinna pani pomyśleć bardziej logicznie. Norbi krzyczy nie dlatego że taki ma akurat nastrój, on chce nakłonić wszystkich do krzyku o nasze prawa, o naszą godność ponieważ jak będzie on jeden krzyczał to na pewno nikt z góry (z rządu) nie usłyszy a jak razem zaczniemy krzyczeć i to nie raz a wiele razy. Gdyby nie te krzyki naszych dziadów, gdyby nie krzyki naszych ojców, gdyby nie poświęcenie i śmierć naszych towarzyszy z którzy walczyli o Polskę. To dziś bylibyśmy narodem bez ojczyzny tak dotychczas Cyganie są narodem bez państwa, tylko że na dalekiej zimnej i niedostępnej Syberii odcięci od cywilizacji. Norbi należy do tych co chcą aby z nami ON władze zaczęły się liczyć, traktować nas na równi ze zdrowymi ponieważ wielu z nas nie uświadamia się jeszcze że są niepełnosprawni że kiedyś schody, progi nie były żadną przeszkodą, jeszcze mają nadzieję że powrócą do sprawności ale ta nadzieja jest często złudna a tu wtedy zamykamy się w czterech ścianach, opuszczają was wszyscy co kiedyś nazywali siebie, bądź my ich nazywaliśmy przyjaciółmi, teraz unikają nas. Norbi, ja i wielu innych już nigdy nie będą do końca swoich dni sprawnymi. Więc ja popieram Norbiego i wiem że ma tylko nasze dobro na myśli walcząc z przysłowiowymi wiatrakami. Aby te przysłowiowe wiatraki były co raz mniejsze to powinniśmy brać przykład właśnie od takich ludzi jak Norbi a nie kłaść mu kłody pod nogi. Dziwi mnie to że nikt nie chce go wspomóż, orzekając go:

>LOKALNYM KRZYKACZEM KTORY NICZEGO NIE WNOSI>


Ja uważam jednak że trzeba mu pomóc a nie zostawiać na pastwę losu. Krzyczmy razem bo to jest jedyna nasza droga.
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-29 09:55 Zmieniony 2009-03-29 10:01
ale ja chce mu pomuc i chcialbym go poprzec, tylko niech tez pojmie ze obecnie to jedynie asystenci osobisci niepelnosprawnych spowoduja to ze niepelnosprawni wyjda z domow. lokale sa wazne by byly bez barier, ale jesli nie ma na to kasy to nikt tego nie zrobi np. jesli firma nie ma kasy to skad wezmie kase na wyplate?? poprostu nastepuje likwidacja tejze firmy i jej majatek idzie na sprzedaz a ten dochod idzie na regulacje spraw finansowych. podobnie jest z barierami. one sa pomalu likwidowane, nowe centra handlowe sa bez scchodow, a przeciez prywaciaz nie bedzie robil windy do sklepu jesli jego sklep sie bedzie miescil na 1 pietrze. bo ideac tropem Norbiego to czy wymusimy na osobach ktore posiadaja agroturystyke czy swoje kwatery, ktore wynajmuja turystom aby przystosowali je dla ON  bo niepelnosprawny chce przyjechac?? no wiec widzisz ze tak sie nie da. jesli w przedsiebiorstwie panstwowym ( PKP, PKS,) lub w urzedach jest okreslony budzet np 10 000 000 zl, i ten ze budzet idzie na obsluge firmy czy urzedu np 5 000 000 zl, to reszta idzie na rozne zadania odpowiednio podzielone. wiec skad maja wziac reszte gdy likwidacja barier, o których Norbi mowi wyniosla by 20 000 000 zl to skad wziac te cala kwote?? mozna mowic ze kredyt, ale kredyt trzeba splacic i to z procentem, a wiadomo ze na urzedy i przedsiebiorstwa to kasa idzie z naszych podatkow. wiec niema o czym mowic by zlikwidowac tak jak norbi chce. Oczywiscie to jest realne ale w dlugim okresie czasu. Jesli w polsce jest kilkadziesiat tysiecy gmin i kazda z nich ma swoje dworce i wszystkie trzeba przystosowac to kto to pokryje? dlatego tu jest czas potrzebny. odmienna sytuacja jest z asystentami gdyz ich mozna zatrudniac dla wyszczegolnionej grypy ludzi np. tylko z 1 grupa i tu by byla rola PFRON , MOPR lub PCPR i urzedow. I to pozwoli wyjsc niepelnosprawnym z domow. Jak widac mimo ze wieksze miasta sa w duzym stopniu dostosowane to ON nadal siedza w domach, bo niemaja jak wyjsc z domu i niepodejmuja pracy ani edukacji. dlatego taka osoba byla by pomocna. inaczej ujmujac jesli idziesz z kolega ktory cie pcha na wozku to prawie wszedzie dotrzesz, bo pojedyncze krawezniki nie sa wowczas problemem, a idac samemu to musisz prosic o pomoc. wiec taki asystent bylby nam pomocny.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-29 12:55 Zmieniony 2009-03-29 13:30
Rafale....
Uważam że masz rację z tymi asystentami... Bariery architektoniczno-komunikacyjne i asystenci idą w parze... Więc przestańmy się kłócić co najpierw, czy bariery albo asystenci, tylko bierzmy się do roboty... Jak masz jakieś pomysły to zapraszam do pisania na temat pomysłów, nie tylko to co państwo powinno zrobić a co powinniśmy, my sami zrobić aby nakłonić to państwo do tego aby robiło to co należy, a nie do coraz większej nędzy nas spychać poprzez ignorowanie naszych podstawowych praw... Jesteśmy jako państwo na jednym z najniższych miejsc w UE pod względem praw "ON" i pod względem dostępności "ON" do miejsc publicznych, edukacji, pracy i prawa... O to mi właśnie chodzi i o to tak "pyskuję".. Tu chodzi o to aby zamiast siedzieć nom stop w kawiarence i "głupotami się zajmować", sypać pomysłami jak wybrnąć z tego tragicznego stanu w jakim znajdują polscy "ON... To już nie jest źle a "TRAGICZNIE NA GRANICZY AGONII"... 
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-29 14:46
ale ja juz dalem ci sfoje propozycje na stronie jakis czas temu. norbi tu chodzi o poprawna kolejnosc rzeczy a nie o spor.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-29 16:01
To w takim razie pokaż mi je tu... albo na moim forum... To że są potrzebni asystenci to wiem ale w jaki sposób to miałoby funkcjonować... To też można zaliczyć do barier...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-29 16:41
pisalem, i niechce mi sie poraz kolejny tego podawac. bariery to sa przeszkody w fukcjonowaniu. a asystenci nie sa barierami.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-29 17:14
Ale barierą jest to że nie ma chętnych na asystentów..
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-29 17:29
nie prawda. chetni sa, tylko musza miec pensje, a nie na zasadzie wolontariatu. proponuje takim asystentom 2300 brutto jako etat. bo za darmo nikt nie bedzie nam pomagal.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-29 23:46
Właśnie, tylko kto im ma dawać te pensje??? My patrzymy na państwo aby płaciłoby asystentom a państwo zaś patrzy na nas aby my im płacili na pensje... Państwo nie chce dawać a my nie mamy czego dać a za darmo nikt nie chce nam tyłków obrabiać i tu się ten zaklęty krąg zamyka... To mnie się także nie podoba na równi z barierami architektoniczno-komunikacyjnymi i z innymi....
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-30 10:26
dla tego powtarzam ze za zatrudnienie asystenta na umowe o prace placili by do spółki PFRON, MOPR lub PCPR oraz samorzady.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-30 21:22
PFRON, MOPR lub PCPR oraz samorządy o także "Państwo" a "Państwo" nie chce dawać na "ON"... Taka jest prawda...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-31 09:47
bo nie ma ustawy. i nmikomu nie zalezy na tym by byli asystenci.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-31 11:20
Są tacy co im zależy na asystentach ale na takich wyszkolonych i z powołanie lecz państwu na tym nie zależy bo ponieważ "ON" wychodziłoby z ukrycia a właśnie państwu zależy na ukryciu nas... Dlaczego??? Bo musiałoby co raz więcej udogodnień dla "ON" robić... A to już za wiele.. Państwo woli nam mydlić oczy aby tylko nie wychodzić z domów...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-03-31 14:23
tu sie zgadzam z toba norbi. dlatego trzeba jawnie dzialac poprzez media.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-03-31 15:24
Właśnie ja to robię i nie zamierzam przestawać, właśnie poprzez media trzeba krzyczeć, nie w pojedynkę a razem... Mam już kontakty z radiami, które nie boją się przekazywać prawdziwego stanu polskich "ON".... To kwestia czasu jak nasi oponenci dojdą do wniosku że nie mają racji pod każdym względem... I też się do nas przyłączą...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-03-31 14:45
STEKASZ I STEKASZ I NIC Z TEGO
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-03-31 15:03
Szczerbaty i Błażeju...
Jak wam nie odpowiada temat to idźcie sobie do tematów które was interesują a nie zbijajcie z tematu, albo piszcie na temat i logicznie lub nie odżywajcie wcale...
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-03-31 14:48
Następny tropiciel układów i teorii spiskowych.Teraz rząd uknuł spisek przeciw ON.O co jeszcze zaczniemy obwiniać rząd,polityków?
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-31 15:13
Błażej...
Czy ty jesteś sprawny czy "ON"???? Bo widzę że nie masz zielonego pojęcia na temat niepełnosprawnych... Więc zapraszam Cię do kawiarenki to jest odpowiedni temat dla Ciebie i dla Szczerbatego..... Tam możecie poszaleć na głupotach...
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-03-31 16:11
Jestem ON ale nie narzekam na wszystko i wszystkich.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-31 16:33
A chcesz aby życie "ON" było lżejsze???  Tu nie chodzi o narzekanie typu "ja nie umie" pomocy... Pomyśl trochę jak normalny człowiek... Jeśli chodziłoby tylko o mnie to nie zawracałbym nikomu głowy... Tu chodzi o wszystkich "ON" a szczególnie tych co mają problem z poruszaniem się a największą barierą są właśnie budynki użyteczności publicznej nieprzystosowane dla "ON", zwłaszcza w tych małych miasteczkach i wsiach...
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-03-31 17:35
Jak chodzi o mnie,to właśnie poruszam się na wózku no i mieszkam na wsi.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-03-31 18:03
I co??? Jest na wsi dobrze??? Na pewno nie jest... Bo wiem jak sprawy "ON" na wsi wyglądają...
Nadrzędny - Autor mwjestem Dodany 2009-03-29 17:30
Witam
Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, że wychodzenie na ulicę ma różne odmiany. Jednym z nich jest naoczne udowadnianie, iż bariery występują. Kłucie tym faktem wszystkich tych, którzy twierdzą że jest lepiej. Powstała już strona:
http://www.antybudynek.pl/portal/index.php?id=1
Która a ż woła o przesyłanie na podany tam adres e-mail, zdjęć z opisem. Do dzieła. Niech to będzie forma wyjścia na ulicę. Jeśli tylko wszyscy miast marnować siły i energię na niepotrzebne incydenty słowne, skierują własne siły w tym kierunku, to strona rozgrzeje się do czerwoności od protestujących ON. Czy Polska to tylko te miasta które już zaznaczają ślad na tej stronie? Aparaty w dłoń, komórki w dłoń. Co kto ma do robienia zdjęć. Każdy z nas szarpie się z barierami wszędzie na każdym kroku. Zatem co szkodzi pstryknąć parę zdjęć, opisać i wysłać na adres tam podany.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-30 00:16
Właśnie, ja byłem jeden z pierwszych co tam http://www.antybudynek.pl/ wysłałem własnoręcznie opisane fotki z budynkami, nie szczędziłem benzyny w moim skuterku, ani mięśni na rowerze aby zrobić te zdjęcia w całej gminie w której zamieszkuję... Tu na tym forum też nakłaniałem, ba nawet sama administracja http://www.antybudynek.pl/  się upominała o fotki z barierami to wyszło że użytkownik "Boginka" dopatrzył się jakieś nieprawidłowości w działaniu stronki http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=63864;hl=antybudynek
A więc, jak wszechwiedząca "Boginka" dopatrzyła się czegoś... To wszyscy jak urzędowali w kawiarence tak do dziś urzędują bo tam nie trzeba myśleć o żadnych barierach, tylko o zwykłych duperelach...  
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-03-30 12:13

> to wyszło że użytkownik "Boginka" dopatrzył się jakieś nieprawidłowości w działaniu stronki http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=63864;hl=antybudynek
> A więc, jak wszechwiedząca "Boginka" dopatrzyła się czegoś... To wszyscy jak urzędowali w kawiarence tak do dziś urzędują bo tam nie trzeba myśleć o żadnych barierach, tylko o > zwykłych duperelach... 


Przypisujesz mi wpływ, którego nie mam. :-) Zapytałam, czy jest gdzieś informacja kto prowadzi akcję - wtedy jej nie było. Dziś jest, z czego się bardzo cieszę, bo to podnosi wiarygodność. Informację taką zresztą umieściłam w linkowanym przez Ciebie temacie (razem z wyciągiem KRS stowarzyszenia). Trudno mi natomiast uwierzyć, żeby z mojego powodu nagle całe forum postanowiło tam zdjęć nie wysyłać. Po pierwsze dlatego, że nikogo nie namawiałam do tego, żeby ich nie wysyłał, a po drugie dlatego, że skoro informacja jest, to nawet gdyby ktoś się wstrzymywał - nie ma już powodu. Po trzecie wreszcie dlatego, że ja (na szczęście) nie mam takiego wpływu na forum.
Pozdrawiam
J.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-30 13:41
To zrób coś raz aby to miało ręce i nogi... !!!!

Również pozdrawiam
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-03-30 14:56
Norbi. A może tak wziąć przykład z tego chłopaka :
http://globtroter.onet.pl/150344,1549917,osoby.html
i nie nazywać innych głupcami za to co robią lub czym się interesują. Każdy z nas ma inne zainteresowania , poglądy i umiejętności. Daj ludziom żyć tak jak chcą. Nawet jak ktoś ma ochotę nic nie robić, to z tego powodu nikt nie ma prawa nazywać go głupcem. Nie masz patentu na najlepszy sposób przeżycia życia, tym bardziej mojego. Nie znasz ludzi z tego forum (z kawiarenki), może robią więcej dla innych niż Ty , tylko o tym nie mówią. Są skromniejsi. Nie oskarżaj, rób swoje i dziękuj Bogu, że dostałeś dar i siły na pracę dla innych. Wtedy ludzie może docenią Twoją pracę, a jeżeli nie docenią, to i tak będziesz miał satysfakcję z dobrze wykonanej roboty dla innych. Ciesz się z własnych dokonań i wykaż więcej zrozumienia dla innych. Pozdrawiam Cię. :-)))))))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-30 15:45 Zmieniony 2009-03-30 15:55
Lidian...

Ja nikogo na forum nie nazywam "głupkami"... A druga sprawa takie bajki jak ta o Albercie Casals to możesz dzieciom mówić na dobranoc nie mi... Też jeździłem po krajach europy zachodniej, dużo widziałem i słyszałem... Niepełnosprawni mają się tam o niebo lepiej... A u nas po prostu każda sprawa jest albo zła albo nie dobra ale na jedno wychodzi że nic w Polsce się nie udaje ponieważ w naszym kraju rządzą sami nieudacznicy....
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-03-30 16:02
Jak nas nazywasz świadczy o tym to jak nazwałeś wątek, który założyłeś. I nic nie zrozumiałeś z tego co do Ciebie powiedziałam. Szkoda.
Nadrzędny Autor Błażej Dodany 2009-03-30 16:41
62norbi.Tak sobie myślę. Skoro w Naszym krajem rządzą sami nieudacznicy,a Ty jesteś taki wszechwiedzący,to może wystartuj w najbliższych wyborach.Może jak zostaniesz posłem,to zmienisz Polskę w kraj bez barier.A wtedy będę pisał petycję do Ciebie.Będziesz przecież jedynym porządnym posłem.Zaspokoisz wszystkie i wszystkich potrzeby.Amen.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-03-30 16:34 Zmieniony 2009-03-30 16:45

> To zrób coś raz aby to miało ręce i nogi... !!!!


Wiesz, że niczego takiego w życiu NIE zrobiłam? :-) Czy po prostu... zakładasz, że tak jest, bo się nie zgadzamy w opiniach? Ale za życzenia (bo tak to chyba należy odebrać) oczywiście dziękuję.
J.

Żeby było jasne - odpowiadam tylko dlatego, że sam mnie wywołałeś do tablicy. Jak się mną w dyskusjach nie "podpiera" to teraz staram się już w nich nie brać udziału.
Pozdrawiam


Fragmenty oznaczone kursywą były edytowane
Nadrzędny - Autor mwjestem Dodany 2009-03-30 16:33
Witam
I znowu wątek rozpłynął się w sinej dali. Słuchajcie. Jest już strona dla tych co chcą cokolwiek robić aby wszem i wobec całej Polsce ( bo ta strona zaczyna być coraz bardziej odwiedzana ), jak jest w rzeczywistości. Jaka jest sytuacja z niepełnosprawnością. To jest adres strony:
http://www.antybudynek.pl/portal/index.php?id=1
Kto widzi sens przesyłania zdjęć udowadniających istnienie barier na adres podanego tam e-maila niech to czyni. To będzie ich wkład w tę inicjatywę. Kto nie chce niech nic nie robi w tej kwestii i ok. Myślę że nie jest to zbyt trudne do wykonania. A może zmienić rzeczywistość niepełnosprawnych.
Ja wciąż czekam na posty, które są konstruktywne na tym forum. Tylko bez tych stwierdzeń cytuję:” Ty powiedziałaś, ja powiedziałem, itd. Itd.”. Czas zacząć traktować post własny poważnie, jako wygłoszenie własnego zdania na temat, który jest konstruktywny.
Inaczej forum to stanie się areną cyrkową. Albo chcemy zmian jeśli chodzi o traktowanie ON i niepełnosprawności jako takiej, albo siedźmy cicho i nie narzekajmy.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-03-30 19:18
I to jest konstruktywna odpowiedź na zarzucanie mi że kogoś o coś posądzam ...
Tak jak pisze mwjestem:

>I znowu wątek rozpłynął się w sinej dali. Słuchajcie. Jest już strona dla tych co chcą cokolwiek robić aby wszem i wobec całej Polsce ( bo ta strona zaczyna być coraz bardziej odwiedzana ), jak jest w rzeczywistości. Jaka jest sytuacja z niepełnosprawnością. To jest adres strony:http://www.antybudynek.pl/portal/index.php?id=1>
>Kto widzi sens przesyłania zdjęć udowadniających istnienie barier na adres podanego tam e-maila niech to czyni. To będzie ich wkład w tę inicjatywę. Kto nie chce niech nic nie robi w tej kwestii i ok. Myślę że nie jest to zbyt trudne do wykonania. A może zmienić rzeczywistość niepełnosprawnych.> 


Ja też czekam na posty tego typu... A nie na mądrości z areny cyrkowej....
Tak jak napisał mwjestem:

>Ja wciąż czekam na posty, które są konstruktywne na tym forum. Tylko bez tych stwierdzeń cytuję:” Ty powiedziałaś, ja powiedziałem, itd. Itd.”. Czas zacząć traktować post własny poważnie, jako wygłoszenie własnego zdania na temat, który jest konstruktywny.


Inaczej forum to stanie się areną cyrkową. Albo chcemy zmian jeśli chodzi o traktowanie ON i niepełnosprawności jako takiej, albo siedźmy cicho i nie narzekajmy>
Tą odpowiedź kieruję do BOGINKI, LIDIAN, ELLI, BŁAŻEJA I SZCZERBATEGO...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-03-30 21:45
Ponoć czas goi rany. Nie w przypadku tego Forum. Dawno tu nie byłem, ale widzę, że nic się nie zmieniło. Nadal wzajemne przepychanki. A czas leci i nie się nie robi w temacie ON.
W ogóle dlaczego musiałam powstać strona www.antybudynek, skoro to forum jest od tego, aby służyć ON i informować opinie publiczna o problemach.
No tak, ale tu nic się nie zmieniło, więc jak opinia publiczna może w tym brać udział, skoro tu nikt nie zagląda.
Norbi, jak Go znam, robi wszystko, aby o osobach niepełnosprawnych było głośno, bo tylko w ten sposób można coś wywalczyć. Ale czy spotyka się to ze zrozumieniem innych ?
Nie, bo inni są inni. Wolą wzajemnie się zwalczać i trwać we własnym towarzystwie wzajemnej adoracji.

Widzę, że moje spostrzeżenia nadal są aktualne i potwierdzają się.
Szkoda straconego czasu aktywnych i nadziei biernych.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-03-31 18:03
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-03-31 20:53
Szczerbaty
A jak chodzisz to uważasz że nie trzeba podjazdów, wind, platform, ani ubikacji dla ON, a jak słyszysz to nie musi być w urzędach, szkołach, w sklepach, na stacjach PKP, PKS kogoś kto zna język migany, to że widzisz to znaczy, że nie musi być na drogach, chodnikach, skrzyżowaniach, na peronach zabezpieczeń dla niewidomych, jesteś wielki samolubem i nie rozumiesz jak to jest być na wózku. A że urzędas nie będzie nigdy robił to do czego został powołany tylko będzie robił wszystko na przekór ON, tak samo jak szefostwo tego portalu a zwłaszcza Piotr Pawłowski i tez o dziwo jest ON na wózku a co robi ma głęboko w nosie ON. Otoczył się gorylami i wielkiego ważniaka zgrywa. A Centrum Integracja to tylko przykrywka do wielkiej maszyny do bogacenia się. 
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-03-31 21:01
   Szczerbaty, pytasz co sie zmieni gdy beda podjazdy dla ON... Takiego glupiego pytania jeszcze nie slyszalam. To takie pytanie jakbys zapytal czemu pociag jezdzi po szynach.  Albo ryba czemu plywa.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-01 09:38 Zmieniony 2009-04-01 10:10
PO PIERWSZE SA JUZ POCIAGI KTORE JEJEZDZA PO PODUSZKACH MAGNETYCZNYCH
PISALEM ZE PODJAZDY NIC NIE ZMIENIA ANI INNE DUPERELE JEZELI NIE ZMIENI SIE METALNOSC URZEDASOW
JAK MACIE COS ZE WZROKIEM TO DO OKULISTY !!!!
MOJE PYTANIA NIE SA GLUPIE TYLKO TY JESTES NIEKUMATA !!!
Nadrzędny Autor gruszka Dodany 2009-04-01 13:00 Zmieniony 2009-04-01 13:51
Szczerbaty. Ja wiem że są pociągi dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Jak chcesz podeślę Ci o tym link. Wiem też że musi się zmienić prawo i mentalność urzędników i zwykłych obywateli. Proszę Ciebie, szanujmy się wzajemnie. Jak również domagamy się aby urzędniczy szanowali nas...
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-01 13:33
I kto tu obraża... Twierdząc że ktoś tu jest nie kumaty... Ten ktoś, co tak twierdzi niech sam spojrzy na siebie jaki wszechstronnie uzdolniony, jaka mądrość z niego tryska, jaki blask że można oślepnąć... A co do tego twojego jakże nie przemyślanego pytania...

>NORBI CO ZMIENISZ JAK BEDA PODJAZDY ALBO WINDY W URZEDACH>


Odpowiedz brzmi:
Gdy będą wszędzie podjazdy, windy, platformy i inne różnego typu pomocne sprawy nie tylko w urzędach ale na stacjach PKP, PKS, kinach, teatrach, restauracjach, sklepach, w ośrodkach zdrowia, szpitalach a nawet w zakładach karnych... tu lista jest bardzo długa a jak jeszcze będzie więcej miejsc parkingowych dla "ON" będzie więcej autobusów niskopodłogowych nie tylko na liniach miejskich ale także i w PKS... To wtedy będziemy jako "ON" mieć to co chcemy wolność w poruszaniu się wszędzie bez żadnych przeszkód... A w tym także będzie nam lepiej znaleźć pracę, będziemy mogli się kształcić gdzie chcemy a nie gdzie nam pozwalają... USUWANIE BARIER BUDOWLANYCH I PRZYDZIELENIE ASYSTENTÓW... To jest to o czym marzy każdy co ma problemy z poruszaniem się i jest zależny od pomocy osób trzecich... Użytkowniczka  "Grusza" dała Ci całkiem sensowne pytanie...

>Szczerbaty, pytasz co sie zmieni gdy beda podjazdy dla ON... Takiego glupiego pytania jeszcze nie slyszalam. To takie pytanie jakbys zapytal czemu pociag jezdzi po szynach.  Albo ryba czemu plywa. >


A ty nie potrafisz na nie sensownie odpowiedzieć a sam kogoś nazywasz od "nie kumatych"
Jeśli chodzi zaś o mentalność urzędasy to z tym się zgodzę aby zmienić ją na lepszą ale razem z twoją... Ponieważ przesiąknięty złością na wszystko i wszystkich... Więc przemyśl to, zanim coś napiszesz...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-01 17:56
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-04-01 21:09
Szczerbaty napisał:

>STEKASZ JAK STARA BABA I H..... Z TEGO STEKANIA BEDA PODJAZDY I WINDY A W PORTWELU RENCISTY PUSTKA BEDZIE JEZDZIL DO KINA , TEATRU JAK JASNA K...... MAC


ZAZYJ TABAKI I STAN BLISKO JAKIEGOS WINKLAJAK KICHNIESZ I PRZYWALISZ LEBEM W CEGLY TO MOZE ZACZNIESZ MYSLEC NORMALNIE MAM ZNAJOMYCH TAM GDZIE MIESZKASZ I NIKT O TOBIE NIE SLYSZAL TY JESTES JAKIS PRZEZROCZYSTY MANIAK
NIKOGO NIE OBRAZAM TYLKO PISZE DOBITNIEJ BO WTEDY NIEKTORZY BARDZIEJ KUMAJA JAK WIDZE TU SIE TO NIE SPRAWDZA>
Ja tam mieszkam w tej samej gminie co Norbi, tylko w innym sołestwie, znam go z lat szkolnych, był i jest do nadal bardzo zaradnym choć niepełnosprawny, to co potrafi Norbi to nie jeden pełnosprawny zazdrości, z taką niesprawnością jak on ma mało kto dałby się rady, przez całe młode lata jeździł na wózku, wykarastał się z niego ale ręce ma dalej niesprawne i tymi rękoma gra, dziwię się że aż tak dobrze. Dodatkowo cierpi na zanik słuchu, i o dziwo, gdy z nim pracowałem to chodzilismy na kurs języka miganego. Ja pełnosprawny wówczas pracownik musiałem prosić Norbiego o pomoc w zapamietywaniu znaków migowych. A to że twoi znajomi nie słyszeli o Norbim to w ogule o tym nie świadczy, że go nie znają, ja zaś znam dużo takich co nisko sie kłaniają Norbiemu. Piszesz o swoim "Dobitnym pisaniu". Moim zdaniem musiałbyś się jeszcze raz urodzić aby pisać tak dobitnie jak Norbi i tego mu zazdroscisz, nie możesz tego zgryz. Tu cie boli, tak Szczerbaty. Przyznaj się!
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-04-01 23:32 Zmieniony 2009-04-01 23:40
Drogi Szczerbaty, mam dla ciebie propozycję mianowicie wypożycz z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego wózek, No i jak już będziesz  miał wózek pokaż nam jak sobie radzisz ok? Wyślij nam fotki ok?  Szczerbaty. Nie życzyłabym tej kuracji proponowanej Norbiemu przez ciebie, z tym "winklem" i z tą  tabaką, a jedynie tobie przydałaby się  a co do pisania, to raczej musiałbyś dwa razy a nawet za trzecim razem spróbować tej powyższej terapii z tą tabaką i winklem.
Pozdrawiam,
Gruszka.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-02 09:35
ILEŻ TEJ BRUDNEJ WODY MUSI UPŁYNĄĆ ABY ON SIĘ W KOŃCU DOGADAŁO. JAK WIDAĆ NASZE ŚRODOWISKO JEST TAK PODZIELONE, ŻE AŻ GŁOWA BOLI. I NIE WIDZĘ SZANS NA POPRAWE.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-04-02 11:30

>ILEŻ TEJ BRUDNEJ WODY MUSI UPŁYNĄĆ ABY ON SIĘ W KOŃCU DOGADAŁO. JAK WIDAĆ NASZE ŚRODOWISKO JEST TAK PODZIELONE, ŻE AŻ GŁOWA BOLI. I NIE WIDZĘ SZANS NA POPRAWE.>


Brawo! rafallbn1981 oczka Ci się otwarły. Tam na górze na taki obrót sprawy tylko czekają nasi oponenci to są opłacani przez Centrum Integracja to nie są nawet ON a tylko podszywają pod niepełnosprawnych dla ich korzyści. Wszystkich niepełnosprawnych pozwalniali a na ich miejsce obsadzili zdrowymi. To ma być Centrum Integracja? Pawłowski sie pomylił z pojęciami o co jemu. O dobro tylko swoje czy też o dobro wszystkich ON?
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-02 19:13
ja to wiem od dawna, i wszyscy dookoła na tym korzystają, a my się żremy o bzdety. Gdyby tak związki się kłociły jak my, to by już ich dawno nie było.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-02 11:51
Ja też nie widzę żadnej szansy na poprawę i to jest smutne... Zerowa solidarność, zerowe zrozumienie, zerowa pomoc... Istne dno!!!
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-02 14:17
JAK NIE WIDZISZ SZANS NA POPRAWE TO POCO STEKASZ :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wy wam tylko głópoty w głowie, czy wy zmądrzejecie?? (Strona 3) (264133 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill