www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / prośba o wzór odwołania (12697 - wyświetleń)
- Autor kasiek2909 Dodany 2009-03-04 16:47
Witam!
Zwracam się z rośbą o wzór odwołania od orzeczenia komisji niepełnosprawności. Dokładnie chodzi mi o pkt 9 tego orzeczenia, które nie uprawnia mnie do korzystanie z miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Mam 3 letniego synka, jest niewidomy od urodzenia. Posiada odpowiedni symbol niepełnoprawności, ale do 16 roku życia Komisja nie wydaje takiego pozwolenia. W Wydziale Komunikacji uzyskałam podobną odpowiedz i porade, bym pisała odwołanie.
Stąd moja prośba.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-11 19:27
z tego  comi wiadomo to z takich miejsc moga korzystac tylko  osoby ktore maja niepelnosprawnosc na narzad ruchu
Nadrzędny - Autor Epik Dodany 2009-04-06 13:00
„z tego  comi wiadomo to z takich miejsc moga korzystac tylko  osoby ktore maja niepelnosprawnosc na narzad ruchu”

Nie jest to prawdą (przynajmniej w moim mieście). Zwracam uwagę na ostatni podpunkt mówiący o niepełnosprawności. Posiadanie orzeczenia ze względu na niepełnosprawność ruchową dot. lekkiego stopnia niepełnosprawności. W pozostałych syt. potrzebna jest po prosu niepełnosprawność.

Niezbędne dokumenty:
• orzeczenie o przyznaniu stopnia niepełnosprawności,
• dowód osobisty osoby niepełnosprawnej,
• dowód rejestracyjny pojazdu,
• jedno zdjęcie osoby niepełnosprawnej o wymiarach 3,5x 4.5 cm
• przy orzeczonym lekkim stopniu niepełnosprawności (jeżeli w orzeczeniu nie ma zapisu o uszkodzonym narządzie ruchu), trzeba donieść zaświadczenie lekarskie od lekarza specjalisty neurologa lub ortopedy o obniżonej sprawności ruchowej.

Za wydanie karty pobierana jest opłata w wysokości 25 zł.

Na podstawie otrzymanej Karty Parkingowej możesz parkować bezpłatnie w Strefie Płatnego Parkowania, ale tylko w wyznaczonym miejscu (tzw. kopercie dla osób niepełnosprawnych)
Karta parkingowa może być wydana również dla placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych.
Opłata za wydanie karty wynosi także 25 zł.

Pamiętaj, że w każdym mieście obowiązują inne przepisy co do bezpłatnego parkowania.

Rzuć też okiem na poniższy link. Tutaj są informacje dot. karty parkingowej zaczerpnięte ze strony słupskiego Centrum Informacji dla Osób Niepełnosprawnych:

http://www.cidon-slupsk.yoyo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=47

Nie wiem skąd piszesz, ale w Twoim mieście powinno być Centrum Informacji dla Osób Niepełnosprawnych.

Listę Ośrodków Informacji Dla Osób Niepełnosprawnych w Polsce znajdziesz tutaj:  http://www.cidon-slupsk.yoyo.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=5&id=27&Itemid=76

Pozdrawiam – Epik
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-04-06 14:18
Art. 8. 1.( Prawo o ruchu drogowym z 20czerwca1997 Dz.U.98,poz.602 z późn. zm .)Osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową może nie stosować się do niektórych znaków drogowych dotyczących zakazu ruchu lub postoju, w zakresie określonym przepisami, o których mowa w art. 7 ust. 2.
2. Przepis ust. 1 stosuje się również do:
   1) kierującego pojazdem przewożącego osobę o obniżonej sprawności ruchowej;
   2) pracowników placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych pozostających pod opieką tych placówek.
3. Karta parkingowa powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu samochodowego w sposób umożliwiający jej odczytanie.
4. Kartę parkingową wydaje osobie niepełnosprawnej starosta. Za wydanie karty parkingowej pobiera się opłatę w wysokości ustalonej przez ministra właściwego do spraw transportu.
5. Kartę parkingową osobie, o której mowa w ust. 1, wydaje się na podstawie, wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, orzeczenia o zaliczeniu do znacznego, umiarkowanego, lub lekkiego stopnia niepełnosprawności o przyczynie niepełnosprawności z kodu R lub N lub na podstawie orzeczenia wydanego przez organy rentowe równoważnego na mocy przepisów szczególnych z orzeczeniami o niepełnosprawności.
5a. W przypadku osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenia zaliczające do stopnia lekkiego kartę parkingową wydaje się na podstawie orzeczenia, wraz ze wskazaniem, o którym mowa w art. 6b ust. 3 pkt 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 123, poz. 776, z późn. zm.2)). W przypadku orzeczeń wydanych przez organy rentowe równoważnych z orzeczeniami o stopniu lekkim, w których nie określono przyczyny niepełnosprawności, kartę parkingową wydaje się na podstawie orzeczenia, wraz z zaświadczeniem lekarskim potwierdzającym ograniczenie sprawności ruchowej.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-04-06 13:25
Ciekawi mnie na ile ta legitymacja pomoże , Twojemu trzyletniemu synkowi ??? Pewnie mnie zaraz zlinczujesz,ale miejsce te powinno być zarezerwowane dla osób mających POWŻNE problemy z poruszaniem się ,przez co korzystające z wózka . Nie wiesz jakie ma to znaczenie dla takich osób możliwość z korzystania z takiego miejsca .  Nie jestem samolubem ,ale pomyśl czy Twój trzyletni syn potrzebuje taką legitymację ... czy TY ??? Mam wrażenie ,że nie wszyscy zajmujący koperty mają do tego moralne prawo . Część z nich to przebierańcy , ' zarażeni ' ubiegłymi latami gdzie źle rozumiana zapobiegliwość rozlała się i na ta sferę . Już słyszę te głosy oburzenia ,że tak nie wolno ,że to nieludzkie ... Znakj jaki malowany jest na kopercie sam mówi jakie osoby sa 'uprzywilejowane ' do korzystania z niej . Już spaaaa dam i nie moralizuje . Życzę świątecznej atmosfery i wypoczynku w towarzystwie osób bliskich . Pozdrawiam .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / prośba o wzór odwołania (12697 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill