www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie (21207 - wyświetleń)
- Autor Danonek Dodany 2009-03-09 14:44
Witam ponownie ,już prawie 3 lata trwa sprawa o przywrocenie prawa do renty ,sprawa poszła już do sadu najwyższego za poradą paru osob z tego forum zlożlem  do zusu wniosek o pogorszenie stanu zdrowia byłem wzywany do orzecznika 2 dni poźniej do konsultanta neurochirurga i dziś otrzymalem orzeczenie o cześciowej niezdolności na okres 1 roku ale nie otrzymalem decyzji o przyznaniu renty czy to możliwe że decyzja przyjdzie w poźniejszym czasie dodam że orzeczenie przyszło po 2 tygodniach od badania przez konsultanta w zusie.Bardzo prosze o odpowiedź i z gory bardzo dziękuję.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-03-09 17:30

>>i dziś otrzymalem orzeczenie o cześciowej niezdolności na okres 1 roku ale nie otrzymalem decyzji o przyznaniu renty czy to możliwe że decyzja przyjdzie w poźniejszym<<


  Zarówno tobie jak i ZUS-owi od  daty  otrzymania decyzji  lekarza ZUS.. przysługuje termin 15 dniowy do odwołania  sie od decyzji... innymi słowy decyzja musi nabrać mocy urzędowej  i wszystko powinno być OK.
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2009-03-10 07:56
Dzięki bardzo , jak decyzja przyjdzie to dam znać na forum.Pozdrowienia.
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2009-04-03 10:34
Witam serdecznie .Niestety i tym razem nie poszcześcilo mi się z zusem i jestem kompletnie zalamany .Wczoraj otrzymalem decyzję z zus i napisane jest iż minelo ponad 18 miesięcy i renta mi się nie nalezy mimo i ż dostalem czesciową niezdolnośc na rok od orzeczenia nie odwolalem się teraz już zapoźno i niewiem czy coś to da że odwołam się od decyzji z tego co wyczytałem można napisać wniosek do zus o przywrocenie terminu odwołania od orzeczenia i jak pozytywnie to rozpacza to odwolać się do komisji o zmianę daty powstania niezdolności bo w tym orzeczeniu co teraz dostalem orzecznik napisal że niewiadomo kiedy niezdolność powstała normalnie calkiem już zglupialem przecież jak bym wczasie sprawu o przywrocenie renty poszedł do pracy to wtedy tez mieli by pretekst żeby renty nie dać bo pracuję nie poszlem to załatwili to w inny sposob .Bardzo prosze o  poradę co można jeszcze zrobić w tym kierunku.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-04-03 10:48 Zmieniony 2009-04-03 10:52
A jaka jest  decyzja sądu ??   w tej sprawie...   czy jest....???

Pytanie istotne  jak długo byłeś na rencie..???

   i czy w ostatnim okresie 10 lat masz 5 lat przepracowane.. jeżeli tak  możesz starać sie ponowne o rentę   .Od nowa.. czyli nie o przywrócenie  .. Co do terminu musiałbyś sie do sądu zwrócić w tej sprawie ( termin przedawniony sprzeciwu)
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2009-04-03 14:15
To tak w skrocie :razem ze szkolą mam przepracowane ok 18 lat w 2002 r przeszłem na rentę ktorą pobieralem do 2006 r ponieważ odważylem się sprzeciwić od cześciowej niezdolności komisja lekarska całkiem rentę mi odebrala i od tego czasu toczyla się sprawa w sądzie do 23.03.2009 bo SN odrzucil kasację i przegralem .6.01.2009 zawizlem wniosek do zusu o rente z tytulu pogorszenia stanu zdrowia i 4 lutego bylem badany przez orzecznika a 6 lutego przez specjaliste neurochirurga zusowskiego 9 marca dostalem orzeczenie :Cześciowa niezdolność do pracy na 1 rok daty niezdolności nie można ustalić myślalem że w końcu skończyly się moje perypetie z zusem az do wczoraj kiedy dostalem decyzję odmowną z powodu przekroczenia 18 miesiecy od powstania niezdolności  i dlatego nie wiem co dalej robić .
Nadrzędny - Autor Bajka Dodany 2009-04-03 14:48
Witam.Napisałeś, że SN odrzucił kasację, a jakie jest uzasadnienie? Kto sporządzał wniosek o kasację? Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2009-04-03 14:56
SN uzasadniL to tym iż 2 bieglych sądowych orzekło mi czesciową niezdolność do pracy do 2008 roku ale zus się od tego odwołal i sad powolal 3 innych bieglych ktorzy orzekli zdolny do pracy Sn zgodzil się z tymi opiniami a  wniosek o kasacje sporzadzil mi prawnik
Nadrzędny - Autor Bajka Dodany 2009-04-03 15:30
Ciekawa jestem co zawierał ten wniosek sporządzony przez prawnika. Jak określili twój stan zdrowia biegli w swoich opiniach? Lekarz orzeka o stanie zdrowia pod kątem zdolności czy też niezdolności do pracy. W opinii dla Sądu musieli określić jaki jest twój stan zdrowia. Czy otrzymałeś te opinie? Czy opinie zostały sporządzone w oparciu o dokumentację medyczną i badanie? W chwili obecnej nie pozostało Ci nic innego jak złożyć skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - pamiętaj, że masz na to 6 miesięcy. Musisz pamiętać, że składając skargę do Trybunału wykazujesz , które z Art. Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności zostały naruszone.
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2009-04-04 12:52
Wlanśnie problem z tymi bieglymi byl taki ze sad wysylal mnie do neurologa i neurochirurga a nie chcial do ortopedy bo wlaśnie ortopeda jeden z pierwszych bieglych ktorzy mnie badali stwierdzil że już sam wygląd kręgoslupa czyli bardzo duże zwyrodnienie odwapnienie kości guzki przesunięcie kręgow od odcinka szyjnego po lędzwiowy dyskopatie wielopoziomowe kość ktora uciska nerwy i choroba scheuermanna ktorą przeszlem w dziecinstwie a ktora bardzo zaatakowala odcinek piersiowy jak lekarze stwierdzili mój kręgoslup ma wygląd albo 80 letniego czlowieka albo jak po powaznym wypadku i biegly neurolog ktory razem z nim mnie wtedy badal rownierz podzilil jego zdanie niezdolność częsciowa ale niestety 3 następnych bieglych tak nie uważało i prawnik wniosl aby przebadano mnie w jakims instytucie ale sad się nie zgodzil co do opini to napisane bylo że sporządzane byly w oparciu o dokumentacje medyczna z poradni ortopedycznej, neurologicznej rechabilitacyjnej  i lekarza rodzinnego zresztą moi lekarze byli w szoku jak im powiedzialem że odebrano mi rente bo ani jeden nie daje mi zgody na pracę (bardzo czeste rwy kulszowe) a teraz jeszcze te feralne 18 miesięcy ktore mnie dobily nie wiem czy moge wniosek oddac jeszcze raz do zusu niewiem jak jest z tymi 5 latami w dziesięcioleciu.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-04-04 15:14 Zmieniony 2009-04-04 15:23
A jaką wykonywałeś pracę..?? przed pójściem na rentę..  Bo domniemane  ze SN wydał decyzję stwierdzająca możliwość pracy na  poprzednim stanowisku  i zgodnie z wyuczonym zwodem.. ..
Co napisał Sn
J a bym ponownie  składał papiery o rentę.. z tytułu ogólnego stanu zdrowia..  nie kontynuacji a..  a nowej.
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2009-04-04 18:08
Witam , przez 3 lata szkola zawodowa  przez 5 lat pracowalem pod ziemią jako gornik potem 10 lat przy specjalnej sadzy ,sypałem sadze do workow potem te 40 lub 50 kg worki przenosilem z wagi na palete i to mi tak dobilo moj kręgoslup a czy tak można zrobić zlożyć papiery jeszcze raz czy wtedy nie liczy się że minelo 18 miesięcy ? bo jestem skołowany .ze tak można powiedzieć.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-04-06 10:22
Śmiało możesz !!

Skoro  masz  5 lat przepracowanych w ostatnim  10 leciu..
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2009-04-06 10:31
Tylko czy oni w zus znowu będa mnie wzywać do orzecznika czy wydadzą decyzję na podstawie tego orzeczenia z 9 marca o częsciowej niezdolności na 1 rok moj lekarz bardzo zźiwil się jak orzecznik nie mogl ustalić daty powstania niezdolnośc skoro wszystko jest opisane w dokumentacji są zdjecia rtg wiem że zawaliłem tym że się nieodwolalem ale nie mialem pojęcia że orzeczenie jest a decyzja negatywana przyjdzie.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-04-06 15:48
Przejdziesz normalną procedurę   badania orzecznika etc..
Nadrzędny - Autor Bajka Dodany 2009-04-06 16:10
Witam. Napisałeś:"... co do opinii to napisane było że sporządzane były w oparciu o dokumentację medyczną z poradni ortopedycznej, neurologicznej rehabilitacyjnej i lekarza rodzinnego... ." Z takiego zapisu nic nie wynika. Czy zostały podane rozpoznania dokonane przez lekarzy leczących, czy podano treści kart szpitalnych, wyniki badań itd.? W Twojej sprawie powinien wydać opinię ortopeda i neurochirurg, neurolog nie jest osobą uprawnioną w tym przypadku - wynika to z orzecznictwa Naczelnego Sądu Lekarskiego. Prawnik miał rację wnioskując o przebadanie Cię w instytucie naukowym, bo prawo daje Sądowi możliwość wystąpienia do instytutu naukowego o opinię. Jeżeli Sąd tego nie zrobił to oznacza, że nie dążył do dokładnego wyjaśnienia sprawy. Co do zasady - Ty nie musisz udowadniać jaki jest Twój stan zdrowia, aby określić jaki jest Twój stan zdrowia potrzebna jest wiedza medyczna i Sąd otrzymał dokumenty zawierające wiedzę medyczną, czy te dokumenty zostały uwzględnione w opinii, w uzasadnieniu wyroku?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-04-07 08:19 Zmieniony 2009-04-07 08:28
Niestety szkoda ze nie napisałeś wcześniej na forum .. Kasacja została odrzucona wyrok jest prawomocny i nie podlega zaskarżeniu...  Co  5 lat...   musisz mieć lata pracy   te masz  i mus i być spełniony wymóg 5 lat rozpracowanych w ostatnim dziesięcioleciu..

Tak analizuję  co piszesz..

a piszesz

..>>>>ponieważ odważylem się sprzeciwić od częściowej niezdolności komisja lekarska całkiem rentę mi odebrala i od tego czasu toczyla się sprawa w sądzie do 23.03.2009 bo SN odrzucił kasację i przegralem<<

Rozumiem  sąd  odrzucił twój wniosek  o przyznanie  niezdolności umiarkowanej...?? a pozostawił częściową ..????
Czy też sąs wydał  postanowienie stwierdzające brak niepełnosprawności... ?? Co jest  w tym orzeczeniu..??
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2009-04-07 13:30
Do godunow niestety SN  stwierdzil ze jestem zdolny do pracy mimo wszystko dziękuję za pomoc i pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2009-04-07 13:43
Do Bajka te dokumenty zostały uwzględnione w opinii, w uzasadnieniu wyroku , dziwi mnie tylko to jak biegli potrafią dawać tak sprzeczne opinie 2 biegłych twierdzi że stan mojego kręgoslupa jest w fatalnym stanie i nie ma szans na poprawę może być tylko gorzej a 3 innych uznaje ze jestem zdolny do pracy no i przykro mi bylo że SN nie zgodzil się na ten instytut bo mialem nadzieję że tam wkoncu zostal bym naprawde przebadany a moja dokumentacja medyczna by ich zainteresowala a dużo się tego nazbieralo .Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Bajka Dodany 2009-04-07 15:10
Napisałeś:" .... dziwi mnie tylko to jak biegli potrafią dawać tak sprzeczne opinie... ." Najbardziej dziwi fakt, że SN nie skierował Cię do instytutu mając tak sprzeczne opinie. Ja czytałam kiedyś orzeczenie jednego z Sądów Apelacyjnych - chodziło o zasiłek czy też dodatek pielęgnacyjny, nie pamiętam w tej chwili - , , gdzie Sąd wobec sprzecznych opinii biegłych wystąpił do instytutu naukowego z prośbą o opinię. Jak widać trzeba chcieć dążyć do dokładnego wyjaśnienia sprawy, czyli chodzi o sprawiedliwość. Czy zatem sprawiedliwe jest to, co stało się w Twoim przypadku?  Art. 6 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności stanowi:" Każdy ma prawo do sprawiedliwego.... rozpatrzenia jego sprawy przez niezawisły i bezstronny sąd ustanowiony ustawą przy rozstrzyganiu o jego prawach i obowiązkach o charakterze cywilnym... ." Co znaczy sprawiedliwe w Polsce? Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-04-07 21:43
Prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy przysługuje osobie ubezpieczonej, która spełnia łącznie warunki:
     1. jest niezdolna do pracy,
     2. ma wymagany okres składkowy i nieskładkowy,
     3. niezdolność do pracy powstała w określonych okresach składkowych (okres zatrudnienia, okres ubezpieczenia) i nieskładkowych (np. w okresie pobierania zasiłku chorobowego) albo nie później niż w ciągu 18 miesięcy od ustania tych okresów.

ad.1. Jesteś niezdolny do pracy.
     Potwierdza to orzeczenie lekarza orzecznika ZUS o częściowej niezdolności do pracy.

ad.2. Masz wymagane okresy składkowe i nieskładkowe.

     Masz wymagane 5 lat okresów składkowych i nieskładkowych w ciągu określonego ustawą dziesięciolecia. Te 5 lat musi przypadać w ciągu ostatniego dziesięciolecia przypadającego przed dniem zgłoszenia wniosku o rentę lub przed dniem powstania niezdolności do pracy. Pamiętaj, do tego dziesięcioletniego okresu nie wlicza się okresów pobierania renty.

ad.3. Twoja niezdolność do pracy nie powstała w określonym przez ustawę czasie.
     Wniosek złożyłeś 6 stycznia 2009 r. W tym czasie nie podlegałeś ubezpieczeniu z żadnego tytułu. Przekroczyłeś też "okres ochronny", czyli te 18 miesięcy.

Danonku.
     Byłeś zatrudniony do 2002 r. Potem miałeś przyznaną rentę z tytułu niezdolności do pracy. Świadczenie pobierałeś od 2002 r. do 2006 r.
     Obecnie, od 6 stycznia jesteś częściowo niezdolny do pracy, ale nie masz prawa do renty. Wniosek o rentę z tytułu pogorszenia stanu zdrowia do ZUS-u zgłosiłeś 6 stycznia 2009 r. a daty powstania niezdolności do pracy nie można określić. Już w dniu złożenia wniosku nie spełniałeś punktu 3. Należało dążyć do ustalenia daty pogorszenia stanu zdrowia, byłaby to data powstania niezdolności do pracy  Być może nie przekroczyłbyś tych magicznych 18-stu miesięcy. Mogłeś też skorzystać z prawa wniesienia sprzeciwu od orzeczenia do komisji lekarskiej ZUS. Należało to zrobić w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia, czyli od 9 marca 2009 r.
     Rentę pobierałeś do 2006 r. (nie wiem do jakiego miesiąca ). Szkoda, że nie zarejestrowałeś się w odpowiednim czasie w Urzędzie Pracy, miałbyś status bezrobotnego z prawem do zasiłku i byłbyś ubezpieczony. Wtedy może nie przekroczyłbyś okresu 18 miesięcy.
     Moim zdaniem teraz nic już nie zdziałasz. Nie wykonasz ruchu, bo nie cofniesz czasu. Chyba, że jest jakiś sposób, aby przywrócić termin wniesienia sprzeciwu od orzeczenia. Może byłeś chory, hospitalizowany, jakieś sprawy rodzinne lub inne okoliczności losowe.
     Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-04-08 10:10

>>>  Rentę pobierałeś do 2006 r. (nie wiem do jakiego miesiąca ). Szkoda, że nie zarejestrowałeś się w odpowiednim czasie w Urzędzie Pracy, miałbyś status bezrobotnego z prawem do zasiłku i byłbyś ubezpieczony. Wtedy może nie przekroczyłbyś okresu 18 miesięcy.


     Moim zdaniem teraz nic już nie zdziałasz<<<

Nie z godzę się z taką interpretacją.. !!!  Mianowicie co robi ZUS  przyznaje    niesprawność .. Czyli  niejako przyznaje się do błędu  z przed dwóch lat  . Czyli   ponad dwa late temu na  to samo schorzenie.. ZUS  nie   przyznaje  renty  ( uzdrawia) .   Trzeba ponownie sprawę skierować do sądu o przyznanie renty i wykazanie ze zdarzenie miało miejsce przed  dwoma laty  i nastąpiło pogorszenie zdrowia..

Zakrążyć decyzję ZUS o ni e przyznaniu renty  ...  Po uprawomocnieniu sie  orzeczenia ZUS. ...  ( Czas 30 dni od chwili doręczenia)

Moim  zdaniem sprawa  do wygrania i wcale nie jest beznadziejna..
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-04-08 11:47
     Sprawa nie dotyczy renty sprzed dwóch lat. Przecież Danonek napisał wyraźnie, że 9 stycznia tego roku złożył wniosek o rentę z tytułu pogorszenia stanu zdrowia. Wynika z tego, że jego sytuacja zdrowotna w ostatnim okresie uległa pogorszeniu. Wystąpiły jakieś nowe "fakty medyczne" wpływające na niezdolność do pracy. Z tego to tytułu  Danonek otrzymał orzeczenie o częściowej niezdolności do pracy ( ZUS nie podważył decyzji orzecznika ) Nie przyznano natomiast świadczenia rentowego ( decyzja ZUS ). Piszesz, że ZUS uzdrowił. Nieprawda, ZUS stwierdził niezdolność do pracy, ale nie dał pieniędzy - tak to można ująć.
    Oczywiście, że od decyzji ZUS można wnieść odwołanie w ciągu miesiąca od dnia doręczenia decyzji. Jest o tym mowa w punkcie I.1 w pouczeniu na końcu każdej decyzji. Może taką drogą Danonek "uzyskałby" określenie daty powstania niezdolności do pracy.
     A tak w ogóle Godunow, to cytujesz dowolnie fragmenty i zmieniasz tym sens wypowiedzi. Nie napisałam, że Danonek nic nie zdziała w swojej sprawie. Po prostu, nie cofnie czasu i nie wykona działań wtedy możliwych. Należy przyjąć fakty i myśleć o możliwych posunięciach.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-04-08 12:45

>>>>A tak w ogóle Godunow, to cytujesz dowolnie fragmenty i zmieniasz tym sens wypowiedzi. Nie napisałam, że Danonek nic nie zdziała w swojej sprawie. Po prostu, nie cofnie czasu i nie wykona działań wtedy możliwych. Należy przyjąć fakty i myśleć o możliwych posunięciach. <<


Chyba mnie nie bardzo zrozumiałeś..
Tu nie chodzi o czas  bo on  w tym znaczeniu nie ma żadnego wpływu..
Kolega  składa  wniosek  nie  nowa rentę  ( nowy wniosek)  tylko jakby rzecz kontynuacje.. ) pogorszenie  stanu zdrowia na te same choroby...   Czyli  kilka lat temu ZUS ( pisze  w skrócie)  wydał decyzję o   niemożliwości pracy na   stanowisku ...  i przyznał rentę ..   Kolejna Orzeczenie ZUS  które  uznaje  kolegę za zdolnego do pracy na zajmowanym przed rentą stanowisku..   Kolega  składa   kolejny wniosek  o pogorszenie stanu zdrowia..  ZUS  znowu  nie wyraża zgody do pracy na poprzednim stanowisku.. Mimo wyroku SN   w tej sprawie  ....
Czyli mając te     3 decyzje  ZUS  w reku ja bym składał wniosek o wadliwość orzecznictwa ZUS... a mianowicie..  przed sadem udowadniał bym ,ze  to nadal ta sama  choroba  te same wady  na które..mialem przyznana rentę przed laty..

Czyli  bym wystąpił do sądu o rzeczywiste ustalenie   powstania niepoprawności..   ... Zwróciłbym się o rzetelne badania etc.  ..
Jest szansa  aby rentę  przywrócić..    Co prawda  byłaby to droga przez  mękę bo trzeba by dokładnie przejrzeć  dokumentację ZUS  dokumentację medyczną etc..
Fakt masz rację wiele  zostało zawalone.. bo była to sprawa do wygrania..   Niemniej jednak   bym to próbował to odkręcić..
Nadrzędny - Autor Bajka Dodany 2009-04-08 13:32
Witam. Oczywiście jesteś w błędzie. Sprawa dotyczy renty z przed dwóch lat. Z tego, co napisał Danonek wynika, że 2 biegłych orzekło częściową niezdolność do pracy do końca 2008r. W dniu 9 marca br. otrzymał orzeczenie lekarza orzecznika ZUS, w którym lekarz stwierdza częściową niezdloność do pracy na okres 1 roku, czyli do marca 2010r. czyli istnieje ciągłość. Nowe orzeczenie o niezdolności do pracy zostało wydane w trakcie postępowania przed SN, potwierdza to, co stwierdziło dwóch biegłych wcześniej- o czym pisze Danonek. Dzisiaj ZUS uzasadnia odmowę przyznania renty faktem, że minęło 18 m-cy, a przerwa która powstała od momentu kiedy odebrano mu prawo do renty nie wynika z jego winy- nie Go kijem to Go pałką. Tym bardziej zastanawiające jest, że SN nie wystąpił do instytutu naukowego o opinię dotyczącą stanu zdrowia Danonka.

Danonku. Nie pozostało Ci nic innego jak wystąpić ze skargą do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i możesz to zrobić sam. Ponowne odwoływanie się od nowej decyzji ZUS nie ma sensu, bo procedura będzie dokładnie taka sama i skazana jest z góry na niepowodzenie - bo zarówno ZUS jak i sądy kolejne będą powoływały się na wyrok SN. Zyczę powodzenia. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-04-08 14:50 Zmieniony 2009-04-08 14:53

>>Tym bardziej zastanawiające jest, że SN nie wystąpił do instytutu naukowego o opinię dotyczącą stanu zdrowia Danonka.<<<


Bajka  ja rozumiem Cibie doskonale.. ale  ja bym to próbował  z innej strony  .. Wadliwość orzeczeń i  nowe okoliczności.. Czyli powrót do orzeczenia z przed dwóch lat trochę tylnymi drzwiami

Do Trybunału   można wnioskować zawsze,,, JA bym się  upierał i zawalczył  o  przywrócenie renty ( co prawda dyskusja staje sie  akademicka bo to Danonek wystąpić.. )  Podejrzewam z e  zahaczeń jest wiele ..musiałbym  mieć dostęp  do dokumentacji ..
Radziłbym mu udać sie do  dobrego prawnika pokazać  dokumentację i spróbować w tym duchu jak  pokazałem  wytoczyć proces ZUS..
Trzeba by udowodnić  ze to wyzdrowienie było bezpodstawne..   że choroba nie mogła sie cofnąć i znowu  nastąpić .. Ze  nie były uwzględnione wszystkie dokumenty medyczne..  Zaniedbania w badaniach  etc..
Ad o Strasburga też by trzeba usiąść nad dokumentami..  przejrzeć i sporządzić tak wniosek.. By nie doszło do takich zaniedbań  jak w procesach w Polsce..  Podejrzewam gdy by był dobry prawnik to sprawa by nawet nie  trafiła SN..
Zapomniano o elementarnym prawie   żądania  zmiany biegłych powołania nowych.. na wcześniejszych etapach procesu.. Ale to musi  czynić strona .. Sady nie mają w zwyczaju pouczać stron..  co do procedur postępowanie

a jolik   napisał..

>>>>3. niezdolność do pracy powstała w określonych okresach składkowych (okres zatrudnienia, okres ubezpieczenia) i nieskładkowych (np. w okresie pobierania zasiłku chorobowego) albo nie później niż w ciągu 18 miesięcy od ustania tych okresów.<<<


Czyli trzeba udowodnić za wszelką cenę , że niezdolność powstała  przed nabyciem renty.. potem jedynie nastąpiło pogorszenie  tej niezdolności ( czytaj zdrowia)
Nadrzędny - Autor Bajka Dodany 2009-04-08 15:51
Witam godunow. Obydwoje rozumiemy, o co chodzi w tej sprawie. Nie widzę jednak szans dla Danonka tu w Polsce. Jeżeli On będzie skarżył ZUS, jak napisałeś, to skończy się to jeszcze gorzej dla niego. ZUS ma w tej chwili wyrok SN i to jest dokument stanowiący, że ZUS jest ok.
Możnaby rozpatrywać ewentualnie wniesienie skargi do Trybunału Konstytucyjnego ale na naruszenie praw konstytucyjnych ale ...... ? Zbyt mało wiemy, by cokolwiek więcej powiedzić w tej sprawie i masz rację, że jest to dyskusja akademicka - no może nie całkowicie. Z tego, co napisał Danonek, wg mnie sprawa jest oczywista, że powinien napisać do Strasbourga - On ma tylko 6 m-cy na złożenie skargi. Pozdrawiam i życzę wesołych Swiat.
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2009-04-08 18:23
Teraz niestety poniewczasie wiem ze popelnilem wiele blędów w walce z zusem ,niewiem  może jestem w błedzie ale mam wrazenie że zus tak postąpil ponieważ tu od 2006 jestem zdolny do pracy i nijak by im nie pasowaly by sie przyznać to tego ze niezdolność moja caly czas trwa bo to tak jak by zapzeczali sami sobie ,poszlem z tą decyzją do prawnika ktory powiedzial że tego nie można tak zostawić i będziemy walczyć o datę powstania niezdolnosci czytalem też coś na temat wznowienia postępowania niewiem tylko czy w takich sprawach to jest wykonalne .Bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją sprawą i chęcią niesienia pomocy i dobrą radą Godunowi .Bajce i Jolikowi.Co jakiś czas będe informowal co nowego w mojej sprawie.,bo zapewne znowu trochę to potrwa.Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2009-11-12 13:43
Witam ponownie trochę to wszystko trwalo ale tak jest z zusem i sądami i opowiem w skrocie co się przez ten czas wydarzylo a więc prawnik napisal wniosek w mojej sprawie do sądu i sąd nakazal zusowi że ma mnie jeszcze raz przebadać 3 listopada mialem komisję w zusie a dziś przyszlo orzeczenie i orzecznik napisał że mam czesciową niezdolnoś do listopada 2010 r ale że niezdolność powstała 29 wrzesnia 2008 r czyli znowu nic z tego bo to tylko 14 miesięcy do tył a ja rente miałem do 30 września 2006 niewiem czy liczy się to ze wczasie tamtej sprawy w sądzie 2 bieglych w 2008 r dało mi niezdolność do końca 2008 r poprostu jestem już caly zakręcony czy można się o to poklócić z zusem czy nie bo biegli badali mnie w lutym a to jest 7 miesięcy ktore by mnie uratowały ,czy zna może ktoś odpowiedź???
Nadrzędny - Autor owi Dodany 2009-11-23 12:19
Witam wszystkich,przepraszam ale nie bardzo wiem gdzie to napisac,proszę o pomoc ..
Dostałem orzeczenie zustakiej treści:
-jest pan niezdolny do pracy
-jest pan częściowo niezdolny do pracy do 31.11.10
Data powstania częściowej niezdolnośći do pracy:09.10.2009.
Częściowa niezdolność do pracy powstała w związku z wypadkiem przy pracy.
Ludzie pomóżcie bo ja juz nic nie rozumiem ,wypadek miałem 29.01.2008r.Co to znaczy ?otrzymałem rentę czy nie ?pomóżcie kochani...
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-11-23 14:06
To jest przecież orzeczenie od orzecznika, jeszcze musisz dostać decyzję od ZUS-u. I tu się będzie liczyć poza orzeczeniem również inne punkty, jak okresy składowe. A skąd ludzie na forum mają wiedzieć, czy spełniasz te warunki?

Samo orzeczenie mówi, że jesteś częściowo niezdolny do pracy, czyli byłaby to renta z tyt. częściowej niezdolności na rok czasu. Pod warunkiem, że spełnione są inne warunki, ale skoro składałeś o rentę, to pewnie tak (choć pewne nic nie jest nigdy...).
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-11-24 09:32
Skontaktuj sie ze  swoim zakładem pracy pokaz im orzeczenie..  ( masz rentę wypadkową)  i zkład pracy powinie przesłać stosowne dokumenty do ZUS. .. Mało tego   zakład powinien ci dopłacać  do renty wypadkowej..
  Najpierw zobacz tu
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-12-09 15:55
Szanowny Panie, ten zapis mówi tylko o tym, że został Pan uznany za osobę niezdolną do pracy. Jeżli zakład pracy prześle dokumenty do ZUS, to jeśłi będzie Pan spełniał warunki, to może PAn wystąpić o przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy
Nadrzędny Autor yesniunia Dodany 2010-01-18 13:28
witam

a czy starał sie już Pan o odszkodowanie? polecam str www.dobreodszkodowanie.pl
pozdrawiam Kasia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie (21207 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill