www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wy wam tylko głópoty w głowie, czy wy zmądrzejecie?? (Strona 6) (264164 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-09 17:25
dobrosia napisała:

>A moge miec prosbe?Tak w punktach,czego bysmy chcieli,bo ciagle mowa,ze nikt o niepelnosprawnych nie mysli,a jakie sa Wasze-Nasze oczekiwania? >


To złożony temat z kilku tematów a głównie chodzi o to że zamiast dyskutować więcej o sprawach które gnębią "ON", tzn. jakimi problemami się borykają niepełnosprawni na co dzień. O ślamazarności wprowadzania przez władze przepisów Unijnych dotyczących "ON" itd.itd. Co pogarsza całą tą sprawę że nikt nie z waszych użytkowników nie podejmuje nawet najmniejszej próby podjęcia dyskusji na powyższe tematy... Jedynie w kawiarence i w jej pod tematach wrzawo toczy się miła sielankowa dyskusja o wszystkim ale o niczym konkretnym... A zarząd tego portalu i prominentni od których zależy nasza przyszłość, nasza dola bądź nie dola zacierają ręce z radości że nikt z Was nie porusza istotnych spraw dla "ON". Nie ma narzekań nie ma spraw "ON"...  Widocznie na tym stanie komuś zależy, aby nie podejmować żadnej sprawy np. barierami nie tylko architektonicznymi czy komunikacyjnymi, ale też mentalnymi a też rent ZUS i KRUS. Tu nikt nie porusza tych jakże istotnych tematów a jak ktoś z nowych coś poruszy to Ci co tylko pilnują aby wytrącać, przeszkadzać i skutecznie zmieniać temat na swój bliżej nie sprecyzowany temat tak skutecznie że nowemu się odechciewa podjęcia tematu od nowa...
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-04-09 18:16
Nie rozumiem,albo rozumiem zle.Bo jezeli nikt nie narzeka,to chyba jest nam wszystkim dobrze,zartujemy sobie itd.Ja wlasnie wrocilam ze spotkania z grupa niepelnosprawnych usmiechnietych,zadowolonych,przedsiebiorczych mlodych ludzi z calej Polski,podrozujacych samodzielnie nawet na wozkach.Bylo super,a pobyt sponsorowala firma zaprzyjazniona.Ale nas nikt nie nauczyl,ze "czy sie stoi czy sie lezy,100 zl.sie nalezy"-nie wiem,czy tak dokladnie brzmi ta maksyma.Trzeba brac zycie w swoje rece,bo wyglaszanie elaboratow nic nie da.
Nadrzędny - Autor piotrsarota Dodany 2009-04-09 18:48
Jeżeli,każdy by napisał czego oczekuje,chociaż jeden punkt,to powstała by litania.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-09 19:04
piotrsarota napisał:

>Jeżeli,każdy by napisał czego oczekuje,chociaż jeden punkt,to powstała by litania. >


I o to właśnie chodzi, Piotrze
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-09 19:01 Zmieniony 2009-04-09 19:23
dobrosia napisała:

>Nie rozumiem,albo rozumiem zle.Bo jezeli nikt nie narzeka,to chyba jest nam wszystkim dobrze,zartujemy sobie itd.Ja wlasnie wrocilam ze spotkania z grupa niepelnosprawnych usmiechnietych,zadowolonych,przedsiebiorczych mlodych ludzi z calej Polski,podrozujacych samodzielnie nawet na wozkach.Bylo super,a pobyt sponsorowala firma zaprzyjazniona.Ale nas nikt nie nauczyl,ze "czy sie stoi czy sie lezy,100 zl.sie nalezy"-nie wiem,czy tak dokladnie brzmi ta maksyma.Trzeba brac zycie w swoje rece,bo wyglaszanie elaboratow nic nie da.>


Tak, to jest to właśnie, nie ma narzekań, nie ma spraw, nie ma barier i tak dalej itd. itd. Sielankowa atmosferka... I nic po za tym... A są w całej Polsce bariery na barierach a to po prostu na tym forum omijacie szerokim kołem.... A mogłoby być dużo lepiej aby podejmowano chętnie te tematy, wyraźnie widać że nie chcecie mieć lepiej, albo czekacie na innych, a to też nie bo każdego podejmującego te sprawy wyciskacie na ślepy tor i zniechęcacie do ponownego podjęcia tematu....  Tu nie chodzi o elaboraty a o normalną dyskusję na tematy nurtujące nas "ON". Chyba dość jasno się wyrażam... Tu jest ten klucz do poprawy warunków bytu "ON" tu jest początek drogi do likwidacji barier wszelkiej maści przeszkadzających w poruszaniu się "ON", właśnie przez fora dyskusyjne.... Czemu nie uczestniczą w dyskusjach razem z nami Posłowie którzy też są "ON", dlaczego???? Bo moim zdaniem ich punkt widzenia zmienił się względem punktu siedzenia, im bliżej koryta punkt widzenia się także zmienia, TO SAMO TYCZY PANA PAWŁOWSKIEGO...
Nadrzędny - Autor piotrsarota Dodany 2009-04-09 19:34
Napisałem pierwszy punkt w Wątku-Nasze oczekiwania,może dla niektórych wyda się to zbyt wygórowane,ale dla mnie to jest ważne.Wiem,że na te cele nie ma kasy,ale może kiedyś będzie.Żeby taka ON jak ja nie musiała zaciskać pasa i nigdzie nie jeździć na rehabilitację,bo trzeba spłacać kredyt,a samochód takim ludziom jest potrzebny do normalnego życia.Skoro się wstydzicie napisać co Was boli,to siedźcie w domach i płaczcie.Ja żyję normalnym życiem-wcale nie gorzej niż pełnosprawni.Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor piotrsarota Dodany 2009-04-09 19:43
Jestem od niedawna na tym forum i właśnie przed chwilą obejrzałem zdjęcia z 2006 roku-ABSURDY ARCHITEKTONICZNE.Podpisał bym je jednym tytułem-tylko dla kaskaderów.
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-04-09 19:55 Zmieniony 2009-04-09 20:08
Prawda, ich punkt się zmienił. Jest takie powiedzonko... Zapomniał wół  jak cielęciem był. To może czas przypomnieć im? Czego boją się, że im dietę zabiorą? O nie, im nie zabiorą bo im nie wolno zabrać a zwykły niepełnosprawny do pieca.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-09 21:25
BETON
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-10 01:24
Ze mną jeszcze nikt nie wygrał, Szczerbuś, nie dam się i Ty to dobrze wiesz...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-10 08:40
A Z KIM TY WYGRALES
TOLERUJA TWOJE STEKANIE BO IM CIEBIE ZAL PAJACU WIELKANOCNY
Nadrzędny - Autor piotrsarota Dodany 2009-04-10 09:49
NIE ZALEWAJ WSZYSTKIEGO BETONEM,BO GDZIE TRAWA BĘDZIE ROSŁA.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-10 10:05
PISZAC BETON MIALEM NA MYSLI GLOWY NIEKTORYCH NA TYM FORUM
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-10 10:44 Zmieniony 2009-04-10 11:23
Twoją także, Szczerbuś???
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-10 11:01
do czego prowadzi ta wasza idiotyczna przepychanka? norbi dales sie wkrecic w idiotyczne przepychanki
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-04-10 13:38
No, no, no, Szczerbaty, nie ładnie postępujesz. Jak największy cham. Widzę również że Norbi ma co raz większą siłę przebicia i coraz większą elitę a twoja słabnie, w końcu zostaniesz sam jak palec. Także zauważam słuszną uwagę i to nie tylko Norbiego co do twojej gramatyki. Też tak uważam że wstyd przynosisz ON. Prawda jest niestety bolesna. Musisz jeszcze raz chodzić do szkoły aby dokładniej poznać polską pisownię i być może i mowę także.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-10 14:43
[usunięte]
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-04-10 15:23 Zmieniony 2009-04-10 15:25
Oj, Szczerbaty, widać że jesteś nie szkolony, pokazujesz jak masz mało w głowie. Przeciez to ze ja jestem Żydem i równocześnie jestem polakiem to jest tak oczywiste, jak ktoś inny może być  Muzułmaninem i równocześnie też polakiem.  Równie dobrze może ktoś być Prawosławny i gorliwym polakiem, jak i Ewangelikiem i dobrym naszym rodakiem. Nie jest ważne kto w co wierzy, ważne że robi dobre uczynki i nie patrzy się kto w co i jak wierzy. Może być jedna narodowość ale także narodowa wielowyznaniowość. I stąd też znam Polski i Hebrajski a ze szkoły i studiów prawniczych także angielski, niemiecki i łacina.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-10 11:07 Zmieniony 2009-04-10 11:27
Szczerbaty napisał:

>A Z KIM TY WYGRALES TOLERUJA TWOJE STEKANIE BO IM CIEBIE ZAL PAJACU WIELKANOCNY>


Nie masz prawa nikogo nazywać "PAJACEM", to po pierwsze... Po drugie to nie "stękanie" a po trzecie wygrałem z dużo większymi ode mnie, tak im się wydawało a po czwarte Ty dla mnie jesteś ziarenkiem piachu... Nauczyłbyś lepiej pisać bo przynosisz wstyd całej społeczności "ON" ponieważ czytający twoje głupawe wypociny pomyślą że "ON" wszyscy są tacy "niepisaci" i "nieczytaci" jak Ty... Jak Ci się coś w mojej wypowiedzi nie spodobało to zaznaczam że to jest za tego "PAJACA WIELKANOCNEGO"...
Nadrzędny - Autor izkaa189 Dodany 2009-04-10 11:24 Zmieniony 2009-04-10 11:46
To nie jest jakaś tam idiotyczna dyskusja niczego nie warta, to jest walka o nasze prawa bo jak my się za to nie weżniemy to nikt by za nas tego nie zrobi. Wam to się może wydawać niczego warta dyskusja a to jest nasza przyszłość. Nikt tu nie jest pajacem i każdy ma prawo wypowiedzi bo to nie jest przecież forum zamknięte i każdy z nas ma prawo głosu. Żyjemy w wolnej Polsce a nie że każdemu musi pasować wypowiedz.
Nadrzędny Autor gruszka Dodany 2009-04-10 13:14
Norbi ma rację co do twojego nie umiejętnego pisania, że nam wszystkim przynosisz wstyd, bo niektórzy pomyślą że wszyscy ON nie umieją dobrze pisać i dlatego się wstydzą a co do pajaca to moim zdaniem jest takie powiedzionko: Ten kto tak przeżywa sam się tak nazywa.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-10 14:46
TY ZOBACZ JAK MNIE NAZYWALES WCZESNIEJ PAJACU A POTEM MI ZABRANIAJ
SADZILEM ZE JAK CIE TAK NAZWIE TO CI SPRAWIE RADOSC
BO WRESZCIE BEDZIESZ MIAL KONKRETNY KSZTALT
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-04-10 16:07
I znowu naklepaliście kilka postów w znanym już wszystkim  tonie towarzysko-sielankowym.
A konkrety?
Temat wątku - przypominam - brzmi: "Wy, wam tylko głupoty w głowie, czy wy zmądrzejcie??"
Jak sadzić z wypowiedzi większości, raczej nie zanosi się na to. Górę biorą niezdrowe ambicje i ...zwykła głupota.
Może warto w te świąteczne dni zastanowić się nad sobą i nad tym, jak wyglądałoby życie ON, gdyby wspólnie dążyły  do zrównania szans. Nie, nie przywilejów, ale zrównania szans,  aby stać się pełnoprawną częścią społeczeństwa.
Jak na razie, niepełnosprawność idzie w parze z niepełnoprawnością.  Nie wszyscy mogą wyjść ze swoich domów, pracować, korzystać z komunikacji publicznej, teatru, kina czy nawet samodzielnie udać się do lekarza lub na rehabilitacje, a niekiedy pokazać się na ulicy, aby nie wzbudzać sensacje.
Dlaczego tak jest?
Sami znajdźcie na to odpowiedź.
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-04-10 16:16
Szczerbaty, jesteś gorzej niż stara baba, która sama nie wie czego sama chce! Czemu się przyczepiłeś do Norbiego jak wrzód na tyłku. Norbi to jest facet z klasą, wybitnie uzdolniony, administrator trzech for, nauczyciel muzyki, kompozytor, aranżer muzyczny, a jeszcze do tego ON i walczy o nasze dobro w tym i  twoje. a ty zamiast mu być wdzięczny to bez przerwy nachodzisz i bezpodstawnie go krytykujesz, omawiasz, wyzywasz. Dziwię się że jeszcze nie oddał Cię do sądu za obrażę moralną.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-10 16:27
EJ TY GRUSZKO NA WIERZBIE CZYTAJ WCZESNIEJSZE POSTY TO ZOBACZYSZ KIM JEST NORBI I JAK NAZYWA LUDZI NA FORUM
JA TEZ MAM NASZA KLASE I JESTEM ADMINISTRATOREM NIE TRZECH A CZTERECH FORUM
JESTEM NAUCZYCIELEM KIKS BOKSINGU I TERAPEUTA DLA OSOB UPOSLEDZONYCH
WYKLADAM TEZ FILOZOFIE I EKONOMIE W SEMINARIUM DUCHOWNYM
MAM ROWNIEZ WYKLADY NA UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU ALE SIE TYM NIE CHWALE
NAPISZ TYLKO ILE CI PRZYBYLO ZDROWIA ZA TO ZE TAK LADNIE PISZESZ O NORBIM
WYSTEKAJ JESZCZE COS TO SIE POSMIEJEMY
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-04-10 17:21
  Drogi SZCZYRBATY,  dziękuję za troskę o moje zdrówko. Panie terapeuto, jeśli podobno jest pan osobą wykształconą to czemu  nie walczysz pan o nasze prawa? Podobno pracujesz z niepełnosprawnymi? To, może do roboty, chyba że nie masz powołania? Aha, jeszcze jedno, skoro jesteś osobą o tak prestiżowym zawodzie to czemu nie wiedziałeś że wśród rodaków są innowierczy  tacy jak żydzi, protestanci, prawosławni i muzułmanie i inni, i tak samo są polakami, a nie tylko katolicy są polacy? A podaj mi link do tych twoich czterech for. O jakiej są tematyce? Być może też tam znajdę zajęcie?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-10 19:57 Zmieniony 2009-04-10 19:59
GRUSZKI PRZYDAJA SIE NA BUDOWIE DO WYLEWANIA BETONU
PISZE NA TAKIE TEMATY KTORE NIKOGO NA TYM FORU NIE ZAINTERESUJA BO TU SIE WIDZI TYLKO KONIEC WLASNEGO NOSA ALBO JAK TU ZROBIC KASE POMAGAJAC ON
MAM NADZIEJE ZE WIESZ O KIM MOWA
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-10 20:25
Szczerbuś, my nie pobieramy ani grosza za to że staramy się pomagać "ON" my to robimy z własnej nie przymuszonej woli, jak coś robimy to z myślą dla wszystkich "ON" i zdrowych, ponieważ zdrowy w ułamku sekundy może stać się "ON" a "ON" już w pełni zdrowy nigdy nie będzie.... A Gruszkę zostaw w spokoju... Ona nie jest na pomiatanie, to jest porządna, fajna i uczynna dziewczyna, choć sama ma ogromne trudności zdrowotne z ogromną determinacją chce pomagać innym, ja ją za to poważam i szanuję... Nie masz prawa się do niej w ten sposób odnosić, ani do nikogo na tym forum... Zapamiętaj się to na zawsze....
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-04-10 21:41
Brawo, Gruszka. Jesteś mądrą i dobrą dziewczyną. Dobrze podchodzisz do tematu.
Nadrzędny - Autor Elka Dodany 2009-04-16 19:50
Witam!
Od dłuższego czasu obserwuję tę dyskusję, może piszę po czasie, ale muszę to powiedzieć. Jest w śród was jest grupa, która czuje się na siłach żeby coś ruszyć w temacie. Bardzo mnie to cieszy. Reszta nauczyła się tylko biadolić lub uważa, ze im się wszystko należy bez kiwnięcia palcem.Moi drodzy, tak nie jest. O wszystko w tym kraju trzeba walczyć:rafallbn1981, dużo mówiłeś o AON, mam pytanie:czy starałeś się o taką osobę, jaką dostałeś odpowiedź, jeśli negatywną -to czy odwołałeś się od tej decyzji? Ktoś  z was stwierdził, że od takich spraw są fundacje i stowarzyszenia, tkwicie w błędzie.Te organizację mają wam pomagać, a nie  załatwiać za was wasze sprawy.Norbi, Gruszka i jeszcze kilka innych osób, słusznie twierdzą, że trzeba zasypywać pismami.Nie tak dawno, walkę podjęli rodzice dzieci niepełnosprawnych, jakoś ich dopuszczono do głosu, nadal trwają rozmowy. A wy siedzicie cicho i dlatego macie jak macie.Przed świętami był emitowany program Pani Elżbiety Jaworowicz, była w nim dziewczyna ON leząca, która 7 lat nie opuszczała własnego pokoju przez bariery architektoniczne, niestety nie dożyła nawet emisji programu, zmarła dzień przed, nie widząc świata Bożego, czy takiego życia chcecie?
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-16 20:10
Elka...
To jest dobra myśl i o to mi chodzi a nie ujadanie się jak wściekłe psy... To nic nie da takie pyskówki, tu chodzi o naszą przyszłość o nasze a jak kto woli waszą przyszłość... Trzeba walczyć o swoje, urzędników trzeba zasypywać pismami a nie tylko biadolić...
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-04-17 10:20
Napiszę krótko, jestem za tobą Elka. Dosłaś do tego samego wniosku co Ja,  Gruszka,  Nachbar, Norbi i maclisc i inni a reszta to chołota, im tylko sielanka w głowie.
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-04-17 13:17
Willi mam pytanie.Kto Ci dał prawo obrażania innych.co?To,że są ludzie co mają inne zdanie od Ciebie i 'wszechwiedzącego' Norbiego nie oznaczy,że są hołotą.Wydaje mi się,że powinieneś przeprosić za to słowo.Chyba,że nie rozumiesz znaczenia tego słowa?Wiec Ci wyjaśnię. Hołota:barachło,draństwo,gałgaństwo,motłoch,męty,swołocz,skurwysyństwo itp.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-04-17 15:24
A żebyś wiedział, Błażej, macie pełne prawo do obrażenia się na mnie, ale ja i tak nie zmienie mojego zdania co do tej hołoty sielankowej, która czeka aż ktoś za was będzie głowę nastawiał a wy tylko laury zbierali. To No Fear
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-04-17 15:32
No tak,gdybyś miał honor,to byś przeprosił.Ale cóż,jesteś tego pozbawiony.Więcej nie piszę,nie ma do kogo.:-(
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-04-17 15:35
Pewnie, nikt cie tu nie trzyma, idź sobie do Kawiarenki na jednego.
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-04-17 15:43
Nawet dwa.Jednego za Twoją inteligencję.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-17 17:02
Wypij też za inteligencję moją, Błażejku, tylko się nie opij...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-17 10:24
zgadza sie, tylko gdzie nby znazlezc tych asystentów? w Lublinie ich niema. tu chodzi o to by asystenci byli dla niepelnosprawnych  1 grupa 24/h za pieniedze a nie za darmo. organizacje mysla o sobie a nie o niepelnosprawnych!!!
Nadrzędny - Autor Elka Dodany 2009-04-17 11:40 Zmieniony 2009-04-17 11:59
Widzisz, i tu masz pole do popisu.Organizacja do której należysz, może pomóż napisać ci odwołanie, ale nie może za ciebie tego załatwić.Musisz zrobić to sam.Według Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych, zawód AON, jaki jest w Polsce jest niezgodny z tym dokumentem, ale nic się nie zmieni jeśli się o to nie upomnisz.Najlepsze rozwiązanie było by w tej sytuacji takie: zebrać osoby którym zależy na AON i grupowo uderzyć.Zacząć od podania o przyznanie takiej osoby, w razie odmowy całą grupą  się odwołać, potem sąd.....inaczej tego nie ruszycie z miejsca, a ruszyć trzeba........dlatego powinieneś przyłączyć się do walki, a nie tylko gdybać, powinieneś skłonić do tego jak największą grupę.........wtedy zyskacie na sile........przedstawicielami grupy mogą przecież być osoby chodzące, które mają ten sam cel, a na tym forum ich nie brakuję.......przemyśl to, bo gra jest warta świeczki.......

http://www.idn.org.pl/prawo/karta_praw.html

wejdź na tą stronkę i poczytaj, zrozumiesz o czym mówię..........i jeszcze jedno.....piszesz że w Lublinie ich nie ma......sprawa prosta-jakie zapotrzebowanie- takie działanie,o AON pisze się do PCPR, z tego co wiem na chwilę obecną, ale mogę to jeszcze sprawdzić.
Nadrzędny - Autor Elka Dodany 2009-04-17 12:37
Właśnie sprawdziłam dokładnie jak to jest z AON.Jest taki zawód, ale osoba taka jest zatrudniana przez zakłady pracy chronionej, czyli przysługuje tylko ON pracującej. ON niepracująca ma prawo do SUO, jest to specjalista usług opiekuńczych, taką osobę załatwia się poprzez MOPS.

to fragment info zamieszczonego na forum rodziców

Ale możesz spróbować załatwić w MOPSie (PCPRze) coś w ramach specjalistycznych usług opiekuńczych. Te są faktycznie dofinansowywane, twój koszt zależny jest od dochodów (może sie zdarzyć, że nic się nie płaci).
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-17 15:50
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-04-17 16:00
Szczerbaty daj spokój.Ten cały Willi,to człowiek pozbawiony kompletnie honoru.Nie stać go na proste dwa słowa.Żal mi go.:-(
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-17 17:08
Taaak, ty to wiesz najlepiej... Chyba już jednego za dużo wypiłeś i woda sodowa Ci w głowę uderza...
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-04-19 19:51
Norbi, nie przejmuj się mną, jak i Szczerbaty, jak i Błażej jak wydorośleją to zrozumieją swój błąd. Niech się wykrzyczą.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-19 20:51
[usunięte]
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-19 20:57
Tak jak ty??? Szczerbuś...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-19 20:58
[usunięte]
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-19 21:38
Willi jest Polakiem i ma takie same prawo być w Polsce jak i Ty, Szczerbuś... To że jest Żydem to wcale nie świadczy że ma wyjechać do Izraela... Tak samo jak ktoś kto jest  Prawosławny ma wyjechać do Grecji lub do Rosji... Bo to też Polacy...
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-04-20 09:53
Willi,co Ty masz do mnie,co?Ja tylko zwróciłem uwagę,że nikt Ci nie dał prawa obrażania innych.A skoro nie umiesz lub nie chcesz przeprosić,to jesteś człowiekiem prostackim i tak jak pisałem pozbawionym honoru.KROPKA.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wy wam tylko głópoty w głowie, czy wy zmądrzejecie?? (Strona 6) (264164 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill