www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Czy niepełnosprawni i sprawni chcą razem wypoczywać? (9156 - wyświetleń)
- Autor paputek Dodany 2009-04-01 12:25
Witam,
zastanawiam się, czy ON byłyby zainteresowane wyjazdami za miasto, na wypoczynek, relaks, na weekend lub dłużej z przyjaciółmi, z kimś z rodziny, niekoniecznie niepełnosprawnymi?
Czy są takie miejsca w Polsce, w których niepełnosprawni i sprawni mogą razem wypoczywać?
Może jestem niedoinformowana, ale mam wrażenie, że w Polsce wciąż ma miejsce "gettowość", podział na niepełnosprawnych i sprawnych. ON generalnie mają niewiele możliwości wyboru, wypoczywania w gronie ludzi, z którymi chcą wypoczywać, niekoniecznie ON.

Pozdrawiam!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-01 17:39
Witaj paputek.
Dziwię się temu co napisałaś. Jestem ON i na każdy turnus czy sanatorium jestem ze sprawnymi. Nigdy nie byłam w takim "gettie" jak to nazywasz. Jadę tam gdzie skieruje mnie NFZ lub tam gdzie sama wybiorę. Nigdy nie miałam okazji bycia tylko i wyłącznie z samymi ON.
pozdrawiam słonecznie Ella
Nadrzędny - Autor paputek Dodany 2009-04-06 14:41
Ella,
ale napisałam też, że mogę być niedoinformowana ;-)
Dzięki za reakcję. Zapytam inaczej - czy osoby niepełnosprawne są zainteresowane wypoczynkiem nie w dużych ośrodkach NFZ-otwskich, ale również w niedużych, kameralnych i prywatnych ośrodkach?
Czy takich miejsc w Polsce jest wystarczająco dużo i ON mogą w nich przebierać i wybierać, czy przeciwnie - jest ich jak na lekarstwo?
Gdyby pod Warszawą, w uroczym miejscu otworzyć taką agroturystykę, czy ON byłyby zainteresowane, żeby wyskoczyć tam np. na weekend i nie tylko? Jakie warunki musiałoby spełniac takie miejsce, żeby przyciągnąć ON, a może ON i ich rodziny?

Pozdrawiam serdecznie
paputek
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-04-06 15:17
Znowu dzielenie na mohery i nie ;-) . Mnie to nie przeszkadza,ale ...źle mi się pisze bo beret mi zjeżdża ...  na oczy ;-))
Nadrzędny Autor paputek Dodany 2009-04-06 15:49
amalian, a czy to nie samo życie?
Nie chcę nikogo obrazić, ja tylko pytam. Zresztą Tobie dzielenie na mohery i nie nie przeszkadza, więc o co chodzi?
I popraw beret ;-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-06 16:09 Zmieniony 2009-04-06 16:12
Paputek nie, nie to samo pytanie? Poza tym sformuowane Twoje pytanie nie brzmi jak trzeba. Nadal nie rozumiem o co Ci chodzi? Ja jeżdżę gdzie chcę lub gdzie mnie przydzielą. Nie szukam tylko dla ON. Dobrze się czuję i ze sprawnymi. A co wybieram? Moje kochane morze oczywiście że nad morze a nie w podwarszawskiej miejscowości. Wiesz jaki próg staje na tej drodze? Wysokie opłaty za odpoczynek oderwanie się od codzienności.

Amalian rozśmieszyłeś mnie naprawdę do łez. Widzę jednak że masz rację. :-))))))))))
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2009-04-06 18:08
A  Ja  sie zgodze  z Paputkiem  ze  w "NASZYM  KRAJU  "istnieje  ""gettowośc" a  co za tym  idzie  "ciemnogród" chociaz   NAM nikt  nie narzuca  gdzie  mamy pojechac  zresztą  Ja chce  jezdzic  jak zdrowy  człowiek  ale  jak nie ma  forsy  to  coż  mi  po  chceniu :-))Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-06 18:28
Renatko ja jeżdzę jak zdrowy człowiek. Jakoś nie trafiła mi się grupa ON za to kochliwe babcie i dziadki tak i to szczególnie w sezonie letnim :-)))))
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2009-04-06 18:35
   I tak  powinno  byc  !!!         no   te kochliwe  to  sie  rozumie   w każdym  zakątku  sie  znajdą  :-))))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-06 18:46
:-):-)):-))))
Nadrzędny - Autor paputek Dodany 2009-04-08 11:27
Moi Drodzy,
być może zabrałam się do tematu jak pies do jeża, może zbyt dużo ogólników, niejasności i genaralnie braku rozeznania z mojej strony.
Powiem więc wprost - myślę o otwarciu niedużego ośrodka, miejsca na weekend i dłuższy pobyt. Domki byłby dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Chciałabym, aby ludzie tam przede wszystkim odpoczywali, ale też mieli możliwość poznania okolicy, ciekawych miejsc, zabytków architektury czy popularnych niegdyś w tym regionie zawodów. A więc odpoczynek, przyroda i jednocześnie różne aktywności. Żeby się nie nudzić. Myślę o ośrodku 60 km od Warszawy, wcale nie nad morzem czy w górach, ale w miejcu, które ma swoisty mikroklimat i na początku ubiegłego roku miało status miejscowości wypoczynkowej, w której działało sanatorium.
Jestem ciekawa, co myślicie o takim pomyśle?
Chciałabym dowiedzieć się, co Was interesuje, jakie taki ośrodek powinien spełniać warunki, żebyście chcieli tam wpadać.
Mogę liczyć na współpracę?

pozdrowienia w tak pięknym i słonecznym dniu :-)
paputek
Nadrzędny Autor smerfetka87 Dodany 2009-04-10 14:50
Myślę że twój pomysł jest bardzo dobry. Chodzi mi głównie o to że zamierzasz te domki w pełni przystosować dla osób niepełnosprawnych. Tyle że piszesz tak jakbyś chciała tam gościć tylko ON. A przecież wszyscy chcą praktycznie tego samego wybierając się na wypoczynek. Jak dla mnie osoby niepełnosprawne interesują się wszystkim co wszyscy ludzie, potrzebują tylko może większego komfortu. Bo pewnie nic nie psuje tak wypoczynku jak przeróżne ''bariery''. Ale to moja opinia :-) więc możliwe że się ktoś z nią nie zgodzi. Zwłaszcza że nie jestem osobą niepełnosprawną. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-12 16:34
Paputek ok pomysł jest dobry.Problemem może być czas wolny,brak rehabilitacji oraz dla kogo on ma być przystosowany.Że dla ON to wiemy. Interesuje mnie też dojazd własny czy... i tu zaczyna się problem. Brak taxi. Kto organizuje rozrywki? Aby bez komentarza Ci przytaknąć pomyśl też że ktoś może nie mieć czym dojechać, dowieść żywność, czy też być samotnym. I co wtedy? Jak będzie wyglądał ten wypoczynkowy dzień?
pozdrawiam świątecznie
Nadrzędny Autor paputek Dodany 2009-04-16 15:47
Smerfetka87, Ella,
wielkie dzięki za odpowiedzi i co dla mnie ważne - podpowiedzi i wskazówki.
Mój pomysł - ośrodek dla wszystkich, ale w pełni przystosowany do potrzeb ON. Transport do miejsca, atrakcje, rozrywki - wszystko to do przemyślenia i wykreowania. Chciałabym, aby moi goście przede wszystkim wypoczywali, ale też mieli co robić (zapewnienie atrakcji).
Co do transportu - będę miała na uwadze tę kwestię, na szczęście miejscowość jest dobrze skomunikowana, tj. zatrzymują się w niej pociągi, nawet pośpieszne, a transport ze i do stacji - zapewnię. Bo czemu nie? :-)

Pozdrawiam serdecznie
Paputek
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-16 18:36
A co z wyżywieniem? Pociągi odpadają nie są przystosowane dla wszystkich ON.
Nadrzędny - Autor paputek Dodany 2009-04-17 15:16
Witaj Ella,
a co rozumiesz przez zagwarantowanie transportu?
Nie jestem w stanie zapewnić wszystkim gościom z całej Polski (zakładając, że będą przyjeżdżać z całego kraju :-)) dojazdu do mojego ośrodka wypoczynkowego. Czy są takie ośrodki, które zapewniają? Mogę pomyśleć o transporcie już na miejscu - zawożeniu gości w różne ciekawe miejsca w okolicy. Czy to błędne założenie?
Jeśli chodzi o wyżywienie, oczywiście zakładam, że będzie ono na miejscu, w ośrodku.

Miłego weekendu :-)

Paputek

Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-17 15:56
Czy niepełnosprawni i sprawni chcą razem wypoczywać?

ODPOWIADAM NA ZADANE PYTANIE
TO ZALEZY OD WRAZLIWOSCI I NIEPELNOSPRAWNOSCI
NIKT MI NIE WMOWI ZE CHCIALBY JESC POSILKI PRZY JEDNYM STOLE Z KIMS OBCYM KTOREMU CIEKNIE Z UST I ROZWALA JEDZENIE PO CALYM STOLE
JEZELI SA TU OSOBY KTORE AKCEPTUJA TAKA NIEPELNOSPRAWNOSC TO PODZIWIAM :-(
Nadrzędny Autor paulina5 Dodany 2009-04-23 07:50
Super sprawa ,dodaj jedynie czy dojazd do takiego miejsca jest dosc dobry.To jest wazne ,nie kazdy posiada wlasny srodek lokomocji. Zycze wszystkiego dobrego i spelnienia Twoich marzen . Informuj nas o postepie w sprawie . Pozdrawiam serdecznie i tzymam kciukasy. :-))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Czy niepełnosprawni i sprawni chcą razem wypoczywać? (9156 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill