www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / karta parkingowa a umiarkowany stopień niepełnosprawności (18556 - wyświetleń)
- Autor R-D-O Dodany 2009-04-20 19:15
Witam
mam ustalony stopień niepełnosprawności umiarkowany ale w decyzji punkt 9 pisze
spełnienia przez osobę niepełnosprawną przesłanek określonych w art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym
(Dz.U. z 2005r. nr108,poz.908) - nie spełnia czyli jak to rozumieć to karta parkingowa mi nie przysługuje czy przysługuje z wyjątkiem niestosowania się do niektórych znaków pani w wydziale komunikacji oświadczyła mi że karta mi nie przysługuje bo mam symbol przyczyny niepełnosprawności -07-S a nie kod na narządy ruchu.
i jeszcze jedno pytanie chcę kupić pościel wełnianą o właściwościach zestawów profilatyczno rehabilitacyjnych, w orzeczeniu mam napisane w  punkcie 5 czyli przedmioty ortopedyczne,środki pomocnicze oraz pomoce techniczne, ułatwiające funkcjonowanie danej osoby - wg zaleceń lekarza leczącego i czy mogę starać się o refundację z pfronu na to
proszę o pomoc
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-04-20 20:09
z tego wynika ze karta sie nie nalezy
fachowcem nie jestem ale posciel to nie jest zadna pomoc rehabilitacyjna
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2009-04-21 18:25
To chyba normalne, że jeśli ktoś, choruje na coś, niezwiązane z narządem ruchu, to się nie należy. Coś w tym dziwnego jest? Jak komuś włosy wypadają albo ma grzybicę, też się nie należy.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-04-21 19:59
A ja mam też stopień umiarkowany, ale właśnie w związku z narządem ruchu, i też mam NIE przy tym punkcie.
Czyli to dotyczy tylko ludzi jeżdżących na wózkach czy jak?
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-04-22 08:36
pola ja nie jezdze na wozku ale mam przy tym punkcie TAK
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-04-22 11:02
To ja już nic nie rozumiem. Ciekawe, skąd można czerpać pewną wiedzę, co komu przysługuje, a co nie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-22 11:53
Na temat karty parkingowej już była na forum rozmowa, ale jeżeli na nią nie trafiłaś, to może to poczytaj.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3549
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-04-22 12:59
Dziękuję, ale nie tłumaczy to sytuacji, gdy na orzeczeniu o niepełnosprawności jest napis NIE przy tym punkcie (nie wiem dlaczego skoro chodzi o narząd ruchu).
Wie ktoś, czy to dyskwalifikuje czy jednak nie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-22 13:19
Sama chyba wiesz czy masz trudności w poruszaniu się czy ich nie masz. Jeżeli odmówiono Ci wydania karty to widocznie nie spełniasz warunków. Ja nie jeżdżę na wózku ale mam trudnoiści z poruszniem się. Kartę otrzymałam bez problemu.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-04-22 13:42
Równie dobrze mogła to być pomyłka. Nie raz źle mi coś wydano, napisano czy błędnie nie przyznano.
Dlatego chciałabym się dowiedzieć.
Gocha - a Ty masz bardzo poważne problemy z poruszaniem?
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-04-22 13:50
Mając chory narząd ruchu chyba zazwyczaj w jakimś stopniu ma się trudności z poruszaniem.
A na pytanie czy ja mam? Miewam. Ale kiedy i w jakim stopniu, tego się nie da przewidzieć, bo mój stan jest każdego dnia inny.

Na podstawie tego, co czytam, do posiadania karty kwalifikuje grupa znaczna i umiarkowana przy R.
Jednak jest inaczej?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-04-22 22:34
Nie, nie zazwyczaj. Jeśli ktoś ma chorą jedną rękę (narząd ruchu) albo brakuje mu pół palca środkowego u prawej nogi, na logikę - nie ma powodu do przydzielania mu prawa korzystania z ulg komunikacyjnych.

Skoro nawet Tobie trudno przewidzieć swoje "trudności" w poruszaniu się, jak komisja to miała wywróżyć?

Kwalifikuje do tego grupa Z POWODU określonych niesprawności. A Ty byś chciała, żeby wszystkim przydzielano to prawo "po równo", bo mają taki sam symbol. I od razu doszukujesz się oszustwa... Daj spokój. Zbawi Ciebie ta możliwość...?
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-04-23 13:15
"Skoro nawet Tobie trudno przewidzieć swoje "trudności" w poruszaniu się, jak komisja to miała wywróżyć?"

czy ty w  ogole rozumiesz, co czytasz i piszesz???
jak mam przewidziec, skoro choroba jest nieprzewidywalna, o czym komisja wie, jesli naleza do niej prawdziwi lekarze.
jednego dnia mam problemy z chodzeniem, drugiego czuje sie lepiej i nie mam - tak to wyglada, a zalezy od trybu zycia, a skoro ZUS mnie "uzdrwoil" to raczej na zapobiegawczy tryb zycia sobie nie moge pozwolic.

"A Ty byś chciała, żeby wszystkim przydzielano to prawo "po równo",

nie wymyslaj znowu czergos, czego nie ma.
nigdzie nie napisalam, ze bym chciala.
JA CHCE SIE DOWIEDZIEC, JAK JEST. nie mozesz tego uszanowac?
OD TEGO JEST FORUM. jak ci nie pasuje, ze ktos pyta, to przestan tu wlazic i pisac glupie komentarze.

"Zbawi Ciebie ta możliwość...? "

wyobraz sobie, ze tak.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-04-22 17:08
ciezko powiedziec czy mam powazne problemy z poruszaniem, ogolnie to mam chore miesnie i wesolo nie jest oczywiscie poruszam sie o wlasnych silach ale o wiele latwiej jest mi sie przemieszczac samochodem
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-23 06:33
PARANOJA
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-04-23 09:06
[usunięte]
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-23 11:05
[usunięte]
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-04-23 11:08 Zmieniony 2009-04-23 11:10
[usunięte]
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-23 19:25
A SKAD TY WIESZ ZE CENTRUM ZWROCILO MI UWAGE ...
TO PEWNIE TY PLAKALAS W REKAW
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-05-10 16:23
bo potrafie czytac w przeciwienstwie do Ciebie
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-24 01:12
GOCHA1980
Popieram, popieram... Ostrzej....
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-04-23 13:16
dzieki za odp. to generalnie chyba podobne sytuacje. nie wiem, dziwne to wszystko :-(
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-04-23 13:17
to było do Gochy :-)
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-04-23 18:26
podobne ale ja mam znaczny stopien niep.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-23 19:23
JA TWOJA WYPOWIDZ SKWITUJE TAK....
ZNAM LUDZI ZE ZNACZNYM STOPNIEM I WSZYSCY LEZA ALBO NIE WIEDZA JAK SIE NAZYWAJA
PO CO TOBIE KARTA PARKINGOWA
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-23 19:31
Głupi jesteś Sczerbaty,ja mam stopień znaczny ale wiem jak się nazywam i nie leże do góry brzuchem,nie mogę chodzić i karta jest niezbędna,żeby zaparkowac przed przychodnią czy szpitalem,czy to takie trudne do zrozumienia?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-23 19:55
BARDZO !!
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-23 19:58
To współczuje
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-04-23 20:20
I VICEVERSA
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-24 01:16
Sam to potwierdzasz nawet.... Rzeczywiście coś tam z tobą nie tak....  Szczerbuś...
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-04-23 21:13
a po to zebys mogl zadac takie glupie  pytanie
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-04-24 09:55
Zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową może nie stosować się do niektórych znaków drogowych dotyczących zakazu ruchu lub postoju, w zakresie określonym przepisami. Karta parkingowa powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu samochodowego w sposób umożliwiający jej odczytanie.Kartę parkingową wydaje osobie niepełnosprawnej starosta. Za wydanie karty parkingowej pobiera się opłatę w wysokości ustalonej przez ministra właściwego do spraw transportu.Kartę parkingową osobie,  wydaje się na podstawie, wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, orzeczenia o zaliczeniu do znacznego, umiarkowanego, lub lekkiego stopnia niepełnosprawności o przyczynie niepełnosprawności z kodu R lub N lub na podstawie orzeczenia wydanego przez organy rentowe równoważnego na mocy przepisów szczególnych z orzeczeniami o niepełnosprawności. W przypadku osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenia zaliczające do stopnia lekkiego kartę parkingową wydaje się na podstawie orzeczenia, wraz ze wskazaniem, o którym mowa w art. 6b ust. 3 pkt 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 123, poz. 776, z późn. zm.2)). W przypadku orzeczeń wydanych przez organy rentowe równoważnych z orzeczeniami o stopniu lekkim, w których nie określono przyczyny niepełnosprawności, kartę parkingową wydaje się na podstawie orzeczenia, wraz z zaświadczeniem lekarskim potwierdzającym ograniczenie sprawności ruchowej.
W celu uzyskania dofinansowania do zakupu sprzętu ortopedycznego i środków pomocniczych należy złożyć wniosek do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Należy jednak pamiętać, że katalog przedmiotów na które można uzyskać dofinansowanie ustalany jest przez poszczególne powiaty. Zatem należy się zwrócić do PCPR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / karta parkingowa a umiarkowany stopień niepełnosprawności (18556 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill