www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak otrzymac grupe inwalidzka ? (30126 - wyświetleń)
- Autor paulina5 Dodany 2009-04-23 07:31
Jestem na rmeryturze. chcialabym uzyskac grupe inwalidzka /mam wiele schorzen/. gdzie sie udac?/Chcialabym podjac prace.
Mam tez jeszcze jedno pytanie czy wogole mam szanse nauzyskanie jakiejs pracy .Mam 63 lata emerytute bardzo niska i stad moje zainteresowanie praca.Mam sporo wolnego czasu dzieci i wnuki wychowane ,a ja prawde mowiac w dzisiejszych czasch z taka emeryture poprostu wegetuje .Na reke mam 640zl.!Pozdrawiam serdecznie .
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2009-04-23 08:06
Witaj.
Jeśli jesteś emerytem, a będziesz mieć orzeczenie o niepełnosprawności to i tak pracodawca nie dostanie na Ciebie dofinansowania.
Jeśli dostałabyś znaczny stopień niepełnosprawności to zyskasz zasiłek pielęgnacyjny, ulgę za bilety autobusowe, a jeśli  umiarkowany lub lekki to nie dostaniesz nic.

Dokumenty musisz złożyć w Powiatowym Zespole ds Orzekania o stopniu niepełnosprawności, na komisję czeka się ok. 1 miesiąca.

A jeśli chcesz pracować to proponuję np. pilnowanie dzieci - sama wiem jak trudno znaleść opiekunkę do dziecka. Taka opiekunka - babcia to skarb.

Powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-23 08:35
po co ci renta? renty bedziesz miec tyle co emerytury. emeryci tez maja ulgi komunikacyjne.
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-04-23 09:09
przeciez kobieta me emeryture i chce otrzymac grupe inwalidzka a nie rente
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-23 11:00
PROSZE PANIA
PROSZE MYSL O ZATRUDNIENIU ZOSTAWIC MLODSZYM
CZY NIE LEPIEJ ROBIC COS SAMEMU W DOMU I NIE BYC NARAZONYM
NA SZYKANY ZE STRONY PRACODAWCY
CZY NIE MOZE PANI ZAJAC SIE NP HODOWLA ROSLIN BONSAI
TO JEST TYLKO JEDNA Z WIELU MOZLIWOSCI
NASIONA SA DOSTEPNE W KAZDYM DUZYM SKLEPIE OGRODNICZYM
WIEM ZE MUSI UPLYNAC JAKIS CZAS ZANIM ZACZNA SIE ZYSKI
ALE TE ZYSKI BEDA NAPEWNO
JAK NAPISALEM JEST TO JEDEN Z WIELU PRZYKLADOW
PROSZE USIASC I SPOKOJNIE POMYSLEC CO MOGLA BY PANI ROBIC
NA WLASNY RACHUNEK
PRZY TAKIEJ SPRZEDAZY NIE MUSI PANI NAWET ZAKLADAC DZIALALNOSCI GOSPODARCZEJ A MOZNA SOBIE DOROBIC
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-24 01:08
To czemu nie uprawiasz "roślin"??? Twoje porady są takie mądre jak jesteś Ty z tym Betonem Szczerbusiu...
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-04-24 08:44
ZLE NAPISALEM STARSZEJ SCHOROWANEJ KOBIECIE ??
TO BYLO TYLKO NAPROWADZENIE
ROZUMIE ZE TY MASZ LEPSZE RADY
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-24 08:44
BETON
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-24 13:28 Zmieniony 2009-04-24 13:32
I co teraz, Szczerbuś, kto ma teraz rację Ty ze twoim Betonem i głupimi radami dla starszej Pani czy "Centrum INTEGRACJA "??? Tak jak napisała jedna użytkowniczka: Twoje głupie rady wsadź sobie tam gdzie nie dochodzi słonce...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-24 22:17
[usunięte]
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-25 11:13 Zmieniony 2009-04-25 11:15
Ufam pod względem porad prawnych ale ciebie, Szczerbuś nie ufam i nawet prosiłbym o nie wchodzenie mi w drogę... Nie dorosłeś do poziomu aby dawać tu jakieś porady, ponieważ na niczym się nie znasz... Poza betonem...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-25 11:48
[usunięte]
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-25 15:29 Zmieniony 2009-04-25 16:01
[usunięte]
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-04-24 08:55
Obecnie obowiązują dwa rodzaje orzecznictwa - regulowane dwoma różnymi ustawami i prowadzonymi przez dwie różne instytucje:
1. Tzw. orzecznictwo do celów rentowych, które prowadzą - lekarze orzecznicy ZUS oraz komisje lekarskie ZUS. Szczególnymi grupami są rolnicy i ich rodziny - podlegają oni lekarzom rzeczoznawcom i komisjom lekarskim Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) a także tzw. służby mundurowe (policjanci, żołnierze, celnicy) i ich rodziny - podlegają komisjom lekarskim MON lub MSWiA.
2. Tzw. orzecznictwo do celów pozarentowych - prowadzone przez powiatowe lub miejskie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności.
W celu uzyskania orzeczenia o stopniu niepełnosprawności należy złożyć wniosek w Miejskim/Powiatowym Zespole Orzekania o Niepełnosprawności w miejscu zamieszkania:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3758
Zgodnie z obowiązujacym stanem prawnym pracodawca zatrudniający osobę niepełnosprawną, która ma ustalone prawo do emerytury, moźe uzyskać dofinansowanie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak otrzymac grupe inwalidzka ? (30126 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill