www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / kredyt remontowy (7393 - wyświetleń)
- Autor maria11 Dodany 2006-10-05 20:29
Jestem rencistką, (inwalidztwo od dziecka - silna skolioza) muszę przeprowadzic poważny remont mieszkania, nie mogę wziąść kredytu hipotecznego, a każdy inny jest zbyt wysoko oprocentowany. czy mogę ubiegać się o kredyt z funduszu niepełnosprawnych lub jakie są inne możliwości?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-10-06 08:42
Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie:
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/3740
o środki na likwidację barier architektonicznych  w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej , są to wszelkie prace adaptacyjne, budowlano - instalacyjne zgodne z prawem budowlanym dostosowujące   pomieszczenia mieszkalnych , sanitarnych wraz z ich wyposażeniem i dogodne dojście do mieszkania.
Wysokość dofinansowania dla osoby fizycznej wynosi do 80% wartości realizowanego zadania, z tym, że nie może przekraczać kwoty 35.000,00 zł
O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne, w tym małoletnie, jeżeli uzyskały:
a.  orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, a rodzaj niepełnosprawności wymaga likwidacji barier
b.  zgodę właściciela budynku mieszkalnego
Wnioski o udzielenie dofinansowania osobie fizycznej należy składać w PCPR do dnia 15 grudnia roku poprzedzającego realizację. Informacje o trybie i zasadach składania wniosków mozna uzyskać w PCPR.
Natomiast nie ma żadnych programów, pożyczek dla osób niepełnosprawnych przeznaczonych na remont mieszkania.
W uzasadnionych wypadkach osoba niepełnosprawna może zwrócić się do Ośrodka Pomocy Społecznej z wnioskiem o przyznanie zasiłku celowego na przprowadzenie remontu mieszkania.
http://www.pomocspoleczna.ngo.pl/x/72552
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-05 11:08
Nie wiem zapytaj.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / kredyt remontowy (7393 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill