www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dofinansowanie komputera (38927 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor jacek3388 Dodany 2009-01-31 14:32
Dzień dobry chciałbym się zapytać czy otrzymał ktoś dofinansowanie kto nie posiada niedowładu kończyń ?? np.z programu PFRON-u(PEGAZ 2003) lub z PCPR (o dofinansowanie w likwidacji barier w komunikowaniu się).Wiem że osoby mające inne przyczyny niepełnosprawności mogą się ubiegać także o dofinansowania lecz słyszałem z innego zródła że te dofinansowania należą się tylko osobą z niedowładem kończyn??Gdzie leży prawda?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-31 18:16
dopiero w poniedziałek lub wtorek złoże wniosek
Nadrzędny - Autor jacek3388 Dodany 2009-01-31 18:53
Pani składała wniosek w PCPR ?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-31 19:11
z pfronu ale mam niedowład lewej strony sory nie doczytałam
Nadrzędny - Autor rafek Dodany 2009-02-02 00:32
Dostałem dofinansowanie do komputera z pegaza2003 i moja niepełnosprawność nie ma nic wspólnego z niedowładem kończyn
Nadrzędny - Autor jacek3388 Dodany 2009-02-02 15:29
Ja zamierzam złożyć wniosek ale dowiedziałem się z PFRON-u że druki na PEGAZ 2003 będą w połowie lutego dopiero bo te co są zamieszczone na ich stronie są z tamtego roku i są nieaktualne.Tylko pani z PFRON-u powiedziała mi że dofinansowują tylko osoby z niedowładem kończyn więc troszkę się zdziwiłem bo na ich stronie pisze inaczej.Ale teraz spróbuje złożyć do PCPR-u wniosek zobaczymy może się uda.Jak ktoś próbował składać wnioski do PCPR i i ma problemy zupełnie inne niż problemy ze wzrokiem lub z kończynami to proszę o kontakt bo nie rozumiem kilku rzeczy w wypełnianiu wniosku.
Nadrzędny - Autor Justyna77 Dodany 2009-02-08 13:06
Ja w zeszłym roku złożyłam wniosek do PCPRu na dofinansowanie do komputera i dostałam, poruszam się na wózku.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-02-08 14:25
Jaki procent dofinansowuje CPR?Jest stały,czy w zależności od dochodów?
Nadrzędny - Autor jacek3388 Dodany 2009-02-20 15:45
PCPR  dofinansowywuje maksymalnie do 80% wartości sprzętu.Ale to jest maksymalna kwota,bardzo dużo zależy od tego jaki jest dochód na członka rodziny.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-02-20 18:41
O,to sporo,nie myslalam,ze az tak duzo,slyszalam,ze maksymalnie 60%.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-02-20 23:28
Do 80 %, ale nie jest nigdy powiedziane że tyle dostaniesz....
Nadrzędny Autor jacek3388 Dodany 2009-02-22 10:55
Jeżeli Pani jeszcze nie składała wniosku do PFRON-u to proszę spróbować tam pierwsze złożyć wniosek oni dofinansowywują do 90%(na formularz do wypełniania wniosku w tym roku należy jeszcze trochę poczekać,komunikat kiedy będą dostępne będzie umieszczony na stronie www.pfron.org.pl) no ale trudniej o takie dofinansowanie niż w PCPR
Nadrzędny - Autor And53 Dodany 2009-03-02 12:25
Czy dofinansowanie do komputera z Pegaza 2003 było dokonane przez Pefron, czy przez MOPS (PCPR).
Jaka jest kwota dofinansowania?
Nie mogę dowiedzieć się jakie są granice kwotowe i czy takie istnieją. Na forum wyczytałem o granicach procentowych, lecz będzie to inna kwota przy koszcie zakupu 2.5 tys a inna przy koszcie zakupu 4,5 tys. Stąd pytanie, czy ktoś posiada wiedzę o górnych granicach kwotowych przy dofinansowaniu.
Kolejne pytanie, czy MOPS dofinansowuje z innej puli niż PEFRON? Bo jak zorientowałem się to we Wrocławiu są obie instytucje, które zajmują się likwidacją barier w komunikowaniu się, technicznych i archtektonicznych. Czy te instytucje działają niezależnie?
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-03-15 21:37
a czy dofinansowanie do komputera nalezy sie tylko osobom uczacym sie ?
Nadrzędny Autor jacek3388 Dodany 2009-03-25 19:05
NIE.Np. program PEGAZ 2003 jest skierowany również do osób które  są zarejestrowane w urzędzie pracy albo wykonują pracę zarobkową.
Nadrzędny - Autor jacek3388 Dodany 2009-03-25 19:03
PEGAZ 2003 to program realizowany przez PFRON i oni ustalają jakie dofinansowanie się dostaje ale musi się mieć swój własny wkład nie mniejszy niż 10%.Granice kwotowe to maksymalnie 4.500zł.Mops dofinansowuje z tej samej puli co PEGAZ  czyli z PFRON-U jeżeli ktoś składał wniosek o PEGAZA i nie dostał to niech od razu idzie do PCPR-u i tam składa się wniosek tyle że, oni mają mniej pieniędzy przeznaczonych na ten cel.Te instytucja mają ten sam cel i korzystają z tych samych pieniędzy  tyle że , z tego co się orientuję w PCPR można łatwiej dostać dofinansowanie ale trzeba mieć wkład minimalnie 20%.
Nadrzędny - Autor jacek3388 Dodany 2009-03-25 19:07
Jestem ciekaw czy ktoś kto ma stopień niepełnosprawności umiarkowany z powodu depresji lękowej starał się o dofinansowanie komputera.Jeżeli tak to proszę napisać czy WAM się udało.
Nadrzędny - Autor 720419ewa Dodany 2009-03-29 08:32
Witam nie wiem jak z PCPR-u ale z PFRON na pewno nie . Ja mam 1 grupę na narządy ruchu i dostałam odpowiedź odmowną  , choć w tamtym roku mieli więcej kasy . Dodam że pracuję na specjalnie urządzonym stanowisku i inne warunki spełniam , tylko schorzenie nie to . Pozdrawiam i proszę próbować w PCPR może się uda.
Nadrzędny - Autor Kuba 15 Dodany 2009-04-18 21:23
Mam pytanie. Czy jeśli dostałem w tamtym roku z PCPR dofinansowanie do łazienki, to czy w tym roku mogę starać się o komputer? Pytam, ponieważ i łazienka, i komputer to likwidacja barier (ale innych).
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-04-20 08:30
Dofinansowania te nie są powiazane, może Pan otrzymac

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJz dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

§ 9.  2. Dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych przysługuje oddzielnie na każdy rodzaj zadania.
Nadrzędny - Autor erteix Dodany 2009-04-23 18:13
Witam . Od jakiegoś czasu podglądam stronę PFRON-u i nie  natknełam się na wnioski z programu Pegaz 2003. ( nowe na komputer na 2009) W oddziale regionalnym poinformowano mnie ze będa w połowie marca. A moze cos przeoczyłam???
Nadrzędny - Autor Gupik Dodany 2009-05-02 13:17
Ja składałem wniosek na komputer z programu pegaz2003 w zeszłym roku [ w zestawieniu na zestaw złożyłem na kwotę 6.5 tyś zł ] wniosek został rozpatrzony pozytywnie ale dofinansowania nie do dostałem, bo skończyły się środki finansowe, w tym roku wnioski będą dostępne już od poniedziałku [ 04. 05.  08r. ] tylko nie wiem na jaką kwotę będzie można złożyć nowy zestaw, i do kiedy będą przyjmować wnioski.
Nadrzędny - Autor erteix Dodany 2009-05-06 12:46
Właśnie ukazały się w PFRON formularze do pobrania na program Pegaz 2003.
Punkt 5 załącznika "specyfikacja przedmiotu dofinansowania".
Trzeba w nim wymienić sprzęt komputerowy o jaki się ubiegam.
I tu mam problem co autor miał na myśli pisząc SPRZĘT KOMPUTEROWY:
Czy mam wyszczególniać :monitor, komputer, klawiatura, drukarka, oprogramowanie.itp... A może chodzi o konfiguracje komputera, czyli dysk twardy, procesor, obudowa itp ?

A może ktoś z forumowiczów ma podobny problem i mógłby mi w czymś doradzić, nadmieniam, że jestem po amputacji rąk po wypadku w pracy.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-05-06 14:51
Cześć ,pewqnie zaraz osoby ,ktore sie ubiegały o sprzęt komp . pewnie się odezwą ,ale na chłopski rozum pewnie drukarka ,komputer i oprogramowanie to powinno wystarczyć . Wiem ,że starający się o taki sprzęt proszą w sklepie komputerowym ,w którym będą robili zakup sprzętu o fakturę pro forma - wstępną ,w której wyszczególniony jest ten sprzęt jaki chcesz kupić i kwota . Z dużym prawdopodobieństwem jest to ,że dwadzieścia procent z tej kwoty zapłacisz ty  . Pewnie w Twoim wypadku trzeba by wraz z komputerm postarać się o dodatkowe oprzyrządowanie ,które pomoże w obsłudze v
Nadrzędny - Autor 720419ewa Dodany 2009-05-06 20:24
Witam ja składałam w tamtym roku ( choć z marnym skutkiem ), akurat miałam na myśli laptopa . Poszłam do sklepu i wybrałam laptopa podając w specyfikacji jaki model i jego cenę , programy niezbędne do jego użytkowania ( windows , program antywirusowy , program do pisania i ich ceny ).Nie wiem czy to było dobrze ,ale nie dostałam ,żadnego pisemka że wniosek jest niekompletny .Pozdrawiam i życzę by się udało.
Nadrzędny - Autor erteix Dodany 2009-05-07 09:06
Bardzo dziękuję za podsunięte pomysły co do oprogramowania,
oraz za sugestie odnośnie przedstawienia czy też dołączenia rachunku "pro-forma".
Pozdrawiam. ERTEIX.
Nadrzędny - Autor Kuba 15 Dodany 2009-05-09 21:21
Mam pytanie. Jeśli z PCPR otrzymam komputer w tym roku, to czy nie zamknę sobie drogo do dofinansowania aparatu słuchowego w następnym roku?
Nadrzędny - Autor Dagna Dodany 2009-05-12 20:11
Nie martw się, nie zamkniesz sobie drogi. Oba rodzaje dofinansowań są od siebie niezależne, zupełnie inna jest procedura ich załatwiania i równie dobrze mógłbyś otrzymać dofinansowanie do komputera oraz aparatu słuchowego w tym samym roku.
Nadrzędny - Autor Kuba 15 Dodany 2009-05-12 21:23
Dzięki. Ale dalej będę drążył temat. Czy bariery w komunikowaniu się i techniczne traktuje się oddzielnie czy łącznie? Jest likwidacja barier w komunikowaniu się i technicznych. To jeżeli będę się starał o likwidację barier w komunikowaniu się, (np. komputer), to czy mogę też równocześnie starać się o likwidację barier technicznych (np. videofon, telefax, sygnalizatory optyczne itp. środki).
Nadrzędny - Autor Dagna Dodany 2009-05-18 15:05
Każdy rodzaj barier jest traktowany oddzielnie - możesz równocześnie ubiegać się o dofinansowanie do likwidacji każdego rodzaju barier (tak w komunikowaniu się, jak i technicznych oraz architektonicznych) i każdy z nich będzie rozpatrywany oddzielnie. Możesz ubiegać się o dofinansowanie do likwidacji bariery JEDNEGO RODZAJU raz na trzy lata.
Nadrzędny Autor Gupik Dodany 2009-05-26 16:21
dziś dostałem pismo z PFRON,u [ Białystok ] że mój wniosek został rospatrzony negatywnie bo nie pracuję i nie uczę się i nie jestem zarejestrowany w Urzędzie Pracy  , tak więc jest pytanie, Komu ten PFRON tak naprawdę pomaga, bo jeśli nikomu to po co on w ogóle istnieje ??
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-26 16:41
Z tego wniosek jest jeden: Dostają tylko Ci których stać jest kupić i tak bo mają kasę z pracy lub zasiłku. Przykre to ale prawdziwe. Popatrz tylko kto z ON jakiej marki jeździ autem a sam odpowiesz na swoje pytanie. :-(
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-05-26 16:58
Ella

> Popatrz tylko kto z ON jakiej marki jeździ autem a sam odpowiesz na swoje pytanie.


Ostrożnie. Nie wystarczy tak sobie patrzeć. Trzeba by jeszcze dodać, że dany ON ma się wytłumaczyć skąd miał kasę na samochód - nie wszyscy biorą od Państwa.

Gupiku
Może wystarczy w takim razie spełnić warunek rejestracji w UP i złożyć wniosek ponownie?
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-05-26 17:20
Ja kupiłem samochód na kredyt i spłacałem go przez kilka ładnych lat.Nikt mi nie dołożył grosza.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-26 18:22
Ok Boginko masz rację. Ale czasem człowieka poniesie jak prosi o dofinansowanie 300.- a dostaje odmowę natomiast ( tu nie napiszę nazwiska) dostaje 5000.- na komputer a ma rentę + pracę i to w tym samym czasie. Smutno się robi wtedy gdy nie ma sie pomocy z nikąd i to raz na 10 lat. U mnie to był pierwszy i ostatni więcej o nic nie składałam wniosku poza 2x turnus rehab w odstępie 2 lat. A czy taki komputer musi aż tyle kosztować? Swój kupiłam na raty za własne i za połowę mniej. Nawet nie wiedziałam, że coś takiego można kupić z dofinansowania.
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-05-26 20:04
PODANIE MUSI BYC POPARTE LAPOWKA BO ZYJECIE W POLSCE
JA O TYM ZAPOMNIALEM I TEZ NIC NIE DOSTALEM
PRECZ Z KOMUNA !!!!!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-05-26 21:36
Jak zwykle, ferujecie wyroki mierząc własną miarą...

No to dawaj te łapówki i będziesz zadowolony. Ale nie - zaraz napiszesz, że nie dajesz, bo "uczciwy" jesteś. Akurat.

A czy naprawdę tak trudno wywnioskować, że skoro ktoś:  nie pracuje, nie uczy się, nie wykazuje minimum aktywności i chęci zmiany własnej kiepskiej sytuacji życiowej - nie ma co liczyć, że akurat posiadanie kosztowneog samochodu znacząco poprawi jego perspektywy? Że będzie go stać na utrzymanie auta i wykorzystanie go jak najlepiej...?

Nie jestem pracownikiem żadnej instytucji rządowej, ale nie zgadzam się, że powinno się rozdawać np. samochodu każdemu kto złoży wniosek. A niby czemu??? Nie jesteśmy i długo nie będziemy narodem, który stać na rozdawanie każdemu, co mu się marzy - odrobina realizmu nie zaszkodzi. A umówmy się: łatwiej komuś skołować 300 trakujące złotych niż 5000 złotych - nieprawdaż? Stąd pomoc przyznaje się tym, którym brakuje więcej, ale mają perspektywy (zarabiają, mają rentę), aby wszystko spłacić i utrzymać.

Kochani - komunizm się skończył!!! Nie ma "dla każdego po równo"!!! Czy to jest niepsrawiedliwe??? Nie, to jest pragmatyczne.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-05-27 08:40
Dlatego,ja kupiłem mały samochód,żeby był tańszy w utrzymaniu,bo mi jest potrzebny.Po co mi jakaś limuzyna.
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2009-05-27 09:16 Zmieniony 2009-05-27 09:55
Gupik.
Tak,na wniosku,trzeba wykazać sie minimum inicjatywy,chęci choćby na zmiane swojego życia.Trzeba bylo napisać,ze sie chce rozwijać,moze PRÓBOWAĆ podjąć prace....do gg,czy pogrania sobie PFRON komputera nie da.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-05-27 12:48

> A czy taki komputer musi aż tyle kosztować? Swój kupiłam na raty za własne i za połowę mniej.


Nie wnikając w to, czy ktoś czyimś zdaniem dostał dofinansowanie sprawiedliwie:
To zależy do czego komputer służy - inny będzie komputer dla kogoś, kto chce pracować w grafice (duża moc obliczeniowa, najnowsze podzespoły), inny dla kogoś, to chce mieć "maszynę do pisania". Zależy też, jak długo ma służyć w niezmienionej postaci. No i jeszcze - w jakiej części na koszty składają się podzespoły, a w jakiej programy komputerowe (za czasów kiedy kupowałam bardzo prosty pakiet biurowy, na którym do dziś pracuję, sam ten program kosztował zdaje się ok 1000zł.

> U mnie to był pierwszy i ostatni więcej o nic nie składałam wniosku


A to jest, przepraszam, dziwne. Jeżeli spełniasz wnioski i uważasz, że masz większe prawo do dofinansowania, niż jacyś inni ludzie, to czemu nie składasz? Ja wiem, czemu już tego nie robię - bo uważam, że innym należy się bardziej, a ja już sobie poradzę. Ale tak jak to napisałaś, odnoszę wrażenie, że się "obraziłaś" na dofinansowania...?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-27 16:00
Nie obraziłam się Boginko tylko jakoś nie umiem prosić.Czuję się w tej roli dość głupio. Wiem że to nie tłumaczenie ale nawet jak musze wziąść skierowanie też czuję się skrępowana. Ot taka już jestem. Staram się liczyć tylko na siebie.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-05-27 16:16

> Staram się liczyć tylko na siebie.


Z jednej strony rozumiem taką postawę. Z drugiej - nie ma co liczyć, że wszyscy wyznają taką sama filozofię (i to może nawet czasem dobrze - jak widzę jak niektórzy się męczą "licząc na siebie").
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-05-27 16:29
Tym razem nie umiem odpowiedzieć :-)
Nadrzędny - Autor andrzej1964 Dodany 2009-07-24 19:47
a ja słyszałem, ze to nie ma nic wspólnego z tym schorzeniem, wystarczy wypełnić wniosek, oddac odpowiednie dokumenty, podobno trzeba pracowac, ja się starłem w sconie, sam oczekuję odpowiedzi.
Zobaczmy co z tego wyjdzie, podobno 1 rok czasu jest na oczekiwanie, trochę długo, przez ten czas komputer, który sobie wybrałem może stracić na wartości
Tak samo złożyłem wniosek na TV LCD.
Z tym raczej myślę, ze będzie ciężej, ale pożyjemy zobaczymy
Głowa do góry, może coś wyjdzie, nic nie tracę, a moge zyskać
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-07-25 18:18
Jeżeli stopień niesprawności związany jest ze słuchem,masz szansę otrzymać dofinansowanie. Ja w ubiegłym roku otrzymałem.Powodzenia.
Nadrzędny Autor andrzej1964 Dodany 2009-07-25 19:57
A każdym schorzeniem jest szansa. Ja co prawda pierwszy raz się staram o dofinansowanie do komputera i TV, ale słyszałem od ludzi. Podobno tylko trzeba pracować.
Znam kogoś, kto nie pracuje i nie dostał, a złożył wniosek. Prawdopodobnie jest bez szans na otrzymanie dotacji.
Dziwi mnie, że i 3 grupa może dostac coś takiego, bo kiedyś nie było takiej możliwości. Kiedyś były dofinansowania ale do 1 i 2 grupy. Teraz zrobili nawet i do 3
Nadrzędny - Autor Arkadiusz.T Dodany 2009-07-25 21:08
Witam. Czytam właśnie że składasz wniosek, albo złożyłeś na TV LCD, a nie słyszałem aby takie dofinansowanie było, możesz napisać coś więcej o tym? Zasadniczo jeszcze nigdy nie składałem do PFRONu żadnego wniosku, ale przeglądam od czasu do czasu, o co można się starać, a dofinansowania takiego nie zauważyłem.
Nadrzędny - Autor andrzej1964 Dodany 2009-07-26 07:53
Ja te z nie wiedzialem o takich wnioskach, ale kiedy się spytałem o to w okienku, czy można napisac wniosek o przyznanie TV odpowiedzieli mi, że prosze o wypełnienie wniosku i będzie on rozpatrzony. Sam się trochę zdziwilem. Ale cóż, skoro można, to trzeba próbować. Właściwie, to nie ja składałem coś takiego, tylko to moja matka, która również ma grupę. Podzieliliśmy się, ja składałem na komputer, a ona na TV, bo zaznaczyliśmy tam, że nie mamy żadnego TV, a TV Kablowa oferuje nam TV cyfrową. Mamy oczywiście, ale 14". Niestety na takim musimy jak narazie oglądac.
Nie opłaca się nam kupować na TV kineskopowego (używanego), bo też nie wiadomo, ile nam może pograć. Już raz mieliśmy taką podobną sytuację, że TV nam padł, ja się okazalo, nie do naprawy. Producentów na to już nie ma. A wiec nie opłaca się już tego kupować. Wiele pisali kiedyś na portalach, że za parę lat przejdziemy calkowiecie na TV cyfrową, oczywiście to będzie wiele kosztowało, przedewszystkim indywidualnych odbiorców, bo trzeba będzie się zaopatrzyć w dekodery cyfrowe, a to już będzie znacznie większy koszt.
Mnie kablówka oferuje tańszy koszt, bo tylko instalacja, no i przydalby się TV odpowiedni.
Jestem czlonkiem WDpF, także tam też mi coś takiego doradzili, że co mi szkodzi, skoro coś takiego mi proponują, to trzeba ryzykować. Własciewie nic nie tracę, a moge zyskać. Trzeba próbować, a może?
Znów od kogoś innego słyszałem, ze sa ograniczenia w dofinansowaniach, zwłaszcza w tych małych miasteczkach.
W każdy razie, mnie kazali składac na wszystko. Z pewnością by mi coś odrzucili, jak by się coś nie zgadzało, bo oczywiście wszystko było przegladane, to na dzień dobry by mi coś odrzucili, a tak nic.
Więc może warto? Przecież ja nie ma TV, a kupowac kineskopowy to już się nie opłaca, poza tym też już nie na nasze emerytury, czy renty, bo też taki kosztuje
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-07-26 10:37
Poprzednio pisałem,że istnieje możliwość dofinansowania, ale dla osób z dysfunkcją narządu słuchu /niesłyszący którzy na tej podstawie zostali zaliczeni do ON/ Przepis mówi dosłownie:refundacja różnicy kosztów między ceną telewizora z teletekstem i ceną telewizora bez teletekstu.Teraz wszystkie telewizory mają teletekst,a więc wysokość refundacji zależy od przyznanej sumy przez PCPR.Wysokość dofinansowania może wynosić 80% wartości całego przedsięwzięcia . Należy jednak zaznaczyć ,że w tym roku PCPR nie miąły dostatecznych funduszy na ten cel i wiele wniosków załatwiły odmownie.Musimy poczekać na "lepsze czasy" a kiedy one nastaną to Bóg wie.Wniosek można złożyć i spokojnie czekać na decyzje urzędników /pełnosprawnych/
Nadrzędny - Autor andrzej1964 Dodany 2009-07-26 10:53
Też taką wersję słyszalem, że do komputera są dofinansowania, ale do TV wątpię, ale pożyjemy zobaczymy
Ja za TV płace, może jak narazie to za analogową, bo podobno dowiedziałem się,ze takie same ceny są za TV analogową jak i za cyfrową, podobne są ceny i za to musze płacić, ale nie oglądam tego, ale musze to mieć, bo ze względu na Internet, bo inaczej za Internet musze więcej płacić, a tak mam w pewnym stopniu upust
W prtzypadku zakupu nowego komputera zamierzam wstawić sobie karte TV cyfrową, ale to będzie dla mnie, ale dodatkowo chcialem dla matki do drugiego pokoju, a w zasadzie to ona chciała, bo nie ma na czym oglądac a na komputerach to jest zielona.
U mnie to pół biedy, ale dla starszych emerytów, to jest łamigłówka z komputerami. Dla nich to tylko zakup nowego TV, bo nauczyli się poklikać trochę pilotem i to wszystko
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dofinansowanie komputera (38927 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill