www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Ponad 90 procent rodziców skazuje dzieci na bierne palenie (14026 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-02-04 22:20 Zmieniony 2008-07-03 14:19
Inicjatorzy kampanii "Lokal bez papierosa" informują, że prawie 700 milionów dzieci na świecie jest narażonych na bierne palenie, szczególnie w domach. Na mimowolne wdychanie nikotyny skazani są także niepalący dorośli. "Palacze" czują się swobodnie na przystankach, dworcach, w pubach. Czy wprowadzenie zakazu palenia w miejscach publicznych nie byłoby jednak ograniczeniem swobód obywatelskich?
Nadrzędny Autor kamil lublin Dodany 2008-02-05 10:54
Witam.
No ja niestety muszę przyznać jestem buernym palaczem już od małego dziecka.
Mohja mama niestety pali i to bardzo długo.
Już nie raz prubowała żucić, ale nici z tego.
A ja się denerwuje bo wiadomo zapach nikotyny nie jest przyjemny.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2008-02-07 20:20
Tego typu opinie że bierne palenie szkodzi wszyscy palacze znają , ale łatwiej jest wymagac od innych by sie ustosunkowali do takicg czy innychzakazów niz samemu je stosowac. Nie pale jestem po zawale ciesze sie ze państwo probuje wprowadzic sluszne przepisy zabraniajace palenia w miejscach publicznych, . Palenie do według palaczy przysmak ja nie chce im odbierać tego daru przyjemności ja tylko chce by mnie nie raczyli ich przyjemnościami bo nie sa w moim guście ani smaku a jeszcze miszkodzą powodujac zwiekszone dawki nitrogliceryny szczególnie w bloku mieszkalnym gdzie to szczesliwi sasiedzi rodzice babcie palą papierosy na kltce schodowej zatruwajac powietrze w wysokim budynku gdzie trudno o przewiew szczególnie o tej porze roku, Babcie rodzice chronia swoje dzieci wnuki nie licząc sie z innymi mieszkancami majac gdzieś zasady wzajemnego dobrego współżycia jak i zasady kościelne (nie rob drugiemu co tobie nie mile)Tak więc jestem za "publicznymm zakazem palenia papierosow' i napewno nie ograniczam jego swobód to raczej odwerotnie on ogranicza moje prawa bo najpierw byli niepalacy a później szukajacy przyjemności.
Nadrzędny - Autor kamil lublin Dodany 2008-02-07 22:03
Witam.
Wolodia ja też jestem za publicznym zakazem bo to nie jest przyjemne jak stoi się na przystanku i ktoś kto stoi kołio Ciebie pali i ten dym prosto na Ciebie idzie.
Czy też w budynkach.
Nie raz spotkałem się z czymś takim.
Idę sobie jestem w budynku i nagle niesamowity dym.
Na mnie to okropnie działa.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2008-02-14 20:41
ucieszylo mnie to poparcie a informuje ze od dzis 14-02-2008 w krakowie zakaz palenia na pprzystankach tramwajowych autobusowych w odleglości 15 metrow tenzakaz obowiazuje. kary poprzez straz miejska od 20zl do 200zl Juz slyszałem że niektore spółdzielnie mieszkanioewe wnisly do swoich regulaminow zakazy palenia na klatkach balkonach tak wie mam nadzieje że doczekam tego i u siebie.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-11-12 13:04
Witam ja nie pale .
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-10 10:59
ja tez nie pale
Nadrzędny - Autor helaq1 Dodany 2020-06-25 16:35
Jak widać od 2008 wiele się w tej kwestii zmieniło... W mojej firmie pracuje 30 osób i nikt nie pali! Palenie jest passe :-)
Nadrzędny Autor Recepty24 Dodany 2021-11-25 16:01
Zdecydowanie dobra zmiana :-) Widać, że zwiększyła się świadomość w tym temacie.
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-08 09:20
tylko to byłoby jak walka z wiatrakami. Nikt raczej nie zabroni palić
Nadrzędny - Autor d3sm4nti Dodany 2021-10-20 20:20
Zabronić nie zabronią - zaraz by społeczeństwo się oburzyło.
Mimo wszystko dobrze, że są podejmowanie kroki aby uchronić osoby postronne przed biernym paleniem, co na przestrzeni lat przyniosło znaczną poprawę.
Nawet na ulicach coraz mniej osób palących, co mnie jako osobę niepalącą cieszy niezmiernie.
Nadrzędny Autor tetrus97 Dodany 2022-04-06 06:06
Gdy przeczytałem ten nagłówek, to nie chciało mi się wierzyć, że wciąż 90% rodziców skazuje swoje dzieci na bierne palenie. Na szczęście jest to wiadomość z 2008 roku :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Ponad 90 procent rodziców skazuje dzieci na bierne palenie (14026 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill