www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Propozycja (23350 - wyświetleń)
- Autor Vivaldi4 Dodany 2008-02-02 16:00
Proponuję, abyśmy Wszyscy ignorowali "pisaninę" pewnego facecika jedynego, niepełnosprawnego na tym forum, bo jeśli tego nie zrobimy, możemy zapomniec o logicznej o konstruktywnej dyskusji na jakikolwiek temat. Panowie i Panie, dajcie na luz i przestańcie komentować posty "pana M", a gwarantuję, że wyjdzie Nam to wszystkim na zdrowie. Szkoda Naszych nerwów i nawet tej energii elektrycznej, którą zużywacie na odpowiedzi i dyskusje z tym chłopaczkiem. Pozdrawiam Wszystkich
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-02 16:57
Popieram, no ale jest jeden problem.

Lewy Rencista na Lewej Wyłudzonej Rentce nie przejdzie obojętnie koło postów pewnego facecika.

Taka jest prawda.
Nadrzędny - Autor Szczepan Dodany 2008-02-05 08:53
przejdzie , przejdzie ,- i dobrze jak nie splunie.....

Vivaldi4 -popieram i zaczynam ignorować w/w pana M
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-05 16:19
A mnie na Waszych komentarzach zależy jak na zeszłorocznym śniegu, które nie było.
Kiedy zaczniecie w końcu działać a nie tylko gadać :-)

Ignorowac ignorować "ino jakosik" wam to nie wychodzi! beeee eeee hee hee eee
Nadrzędny - Autor Szczepan Dodany 2008-02-05 18:13
.
Nadrzędny Autor miet147 Dodany 2008-02-05 20:20
Ja też
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-02-05 20:39
Jeny Marcel a weź się uspokój.Odpręż się i naprawdę daj się polubić.Lewe czy prawe to i tak sam niczego nie zwojujesz a wrogów narobisz sobie wszędzie. Nudny stajesz się z tą zaciętą płytą
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-02-05 20:53
Właśnie kończę nowy wierszyk o LR&WLR.

Premiera, chyba, w tym tygodniu.

Mogę zdradzić, że wierszyk będzie nosił tytuł RENTKO WRÓĆ !!!

Oczywiście będzie to wierszyk z najwyższej, oczywiście, półki literackiego kunsztu.
Nadrzędny - Autor beatag Dodany 2008-02-05 21:20
Jaka szkoda, że nie potraficie być tak ZGODNI-SKUTECZNI i AKTYWNI we wspólnym działaniu na rzecz naszych praw jak w sprawie Marcela.
Może sprobujecie przerzucić tę aktywność na coś bardziej twórczego /chcą zmienić zasady dofinansowania sprzętu, powracający temat likwidacji zakładów pracy itd./Wasze milczenie i bierność w tej ważnej kwestii dla ON naprawdę dużo daje  do myślenia o Was. Czyżby Was te problemy nie dotyczyły?Wygląda więc, że Marcel ma rację pisząc, że jesteście ludźmi z lewymi rentami skoro Was to nic nie obchodzi.
Bardziej Was interesuje Marcel niż kasa jaka będzie Wam przyznana??? Albo...musicie mieć jej całkiem sporo, a wtedy...nie jesteście ON bo oni z reguły sa na skromnych rentach.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-05 21:27
Zgadzam się tobą "beatag".

Potrafią tylko na mnie narzekać i wyzywać, ale nikt nie zastanowił się nad sensem mojej "twórczości" z najwyższej, oczywiście, półki literackiej.

Wynika, że to o nich piszę i pewnie dlatego tak się wpieniają.

Ależ oczywiście, że oni żyją w innym świecie tzw. w pełni zdrowych ON, udających tych prawdziwych ON.

I pewnie tu jest sedno!
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-02-06 15:57

>>>>>>>>Marcel ma rację pisząc, że jesteście ludźmi z lewymi rentami skoro Was to nic nie obchodzi. <<<<<<<<<<


Pytanie bardzo istotne co ma wyjść.. Trzeba walczyć o swoje z komisjami etc, i ze swoimi problemami..
Ja  to czynię..  pomagam prawnie w swoim otoczeniu działam aktywnie w środowisku  diabetyków.. ..
Gdzie państwo woli leczyc skutki  niż zachować profilaktykęw np. w całej UE ( starej ) insuliny sa za darmo)

A co do reszty  dyskusja  z luźmi psychicznymi którzy maja urojenia naie na wile się zda..
Pozdrawiam

I jestem otwarty na szczerą konstruktywna dyskusję na każdy temat..
Nawet o tych lewych rentach,, dyskusję rzeczową  a nie z ludźmi psychicznymi  ..
'..
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2008-02-06 17:22
A co do reszty, dyskusja  z luźmi psychicznymi, którzy maja urojenia na na wiele się nie zda..

I jestem otwarty na szczerą konstruktywna dyskusję na każdy temat..
Nawet o tych lewych rentach,, dyskusję rzeczową  a nie z ludźmi psychicznymi  ..
'..
Do tej pory o tym nie pisałem, ale, jestem po amputacji kończyn dolnych. Miałem wypadek jeszcze w wojsku, o którym ten "M" nie ma pojęcia, bo nigdy tam nie był. Nie ma również wiedzy na temat przyczyn wypadku i nigdy się nie dowie, ale jakim prawem taki ś......ć, twierdzi, że jestem lewym rencistą. Proponowałem, żeby sie ze mną spotkał, ale widać nie ma odwagi na spotkanie, a wystarcza jej mu tylko na obrzucanie Nas błotem na tym forum. Według Was, jakie są kryteria, na co człowiek powinien chorować, aby był nazywany ON? Wygląda na to, że tylko zanik mięśni, ale czy również mózgu?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-02-06 20:04
BRAWO VIVALDI Nareszcie ktoś znalazł się co więcej wie. Połowa tutejszych dyskutantów usuneła się w cien z powodu pana M. Faktycznie stara płyta ze starymi piosenkami dałaby się łatwo słuchać gdyby nie ten jad i klaskanie z uciechy.
Vivaldi życzę Ci dużo sukcesów na swojej drodze.Powodzenia.
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-02-06 20:31
Połowa usunęła się w cień, bo zdali sobie sprawę że koniec LR&WLR jest blisko.
Ot całe wyjaśnienie.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-06 20:30
To jest właśnie sedno Vivaldi4

NAUCZ SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM.

GDZIE NAPISAŁEM, ŻE JESTEŚ LEWYM RENISTĄ, NO GDZIE??????????????????????????????????????????????????????
Pokaż mi choć jedną taką wiadomość, że tak o tobie napisałem?

Mnie zanika mózg, ale przynajmniej go MAM. A TY?

TYLKO TYLKO TYLKO   NAS NAS NAS, MY MY MY ITD. Postawa roszczeniowa aż się wylewa wszystkimi sposobami.

Sorry spotykam się z ludźmi intelektualnie na moim poziomie lub wyżej. Ty nie masz mi nic do zaoferowania, poza postawą roszczeniową, wyzwiskami i stwierdzeniem coś o psychice.

Moja jest w porządku. Ale twoja chyba nie skoro wzięli ciebie do wojska. Teraz biorą tam ludzi na poziomie (niedługo armia zawodowa), ale kiedyś.
Brali każdego nieuka i nieudacznika, bo mądry nawet jak nie był mądry, to był przy najmniej na tyle sprytny aby się wywinąć.

A DLACZEGO NIGDY NIE PODJĄŁEŚ ROZMOWY KONSTRUKTYWNEJ, TYLKO WYZYWANIE KOGOŚ OD PSYCHICZNYCH?????????????
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2008-02-06 21:03
Byłem G....u starszym oficerem zawodowym, nikt mnie nie brał do wojska. Ty nie masz szans żeby się tam dostać, bo jesteś za chudy. Ty jesteś intelektualistą? Samozwańczym jak najbardziej. Co umiesz poza siedzeniem przed komputerem i wysmiewaniem porządnych ludzi. Ja nie mam zamiaru chwalić się tutaj swoimi umiejętnościami, bo to nie moje zadanie. Jestem taki, jakim widzą mnie inni. Ty jestes SAMOZWAŃCEM. Twój polot..........inni niech go ocenią, wtedy będziesz coś wart. W tej chwili jesteś nikim!
Inteligentny człowiek wie co to jest kultura, ty ...nie sądzę. Nie potrafisz się wycofać i pozwolić ludziom na tym forum na konstruktywną polemikę. Jesteś ekspertem od wszystkiego, a jak "coś" jest od wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-06 21:22
Co robię przed komputerem.

Tobie trudno sobie to wyobrazić ale pracuję - UŻYWAJĄ GŁOWY. W wojsku to jest obce żołnierz ma wykonywać polecenia, a nie myśleć.
No i widzę, że tak zostało.
A wojsku to był mój ojciec - strzelec wyborowy i wystarczy.

Oczywiście, że się nie pochwalisz umiejętnościami skoro nawet nie umiesz pisać.

Wznieś sie na mój poziom erudycji, elokwencji i polotu. Przestań używać języka jak ci menele spod budki z piwem i pisz naszą czystą i piękną polszczyzną.

NO A TY TO SIĘ ZE MNIE WYŚMIEWASZ a ja z ciebie nie - NO I TYM SIĘ RÓŻNIMY.

Napisałeś "Byłem G....u starszym oficerem zawodowym" NO FAKT KULTURA NAJWYŻSZYCH LOTÓW - podobnie mówią ci z "lubieją" piwo.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-07 09:24

>>>>>>>>>>>>>>>>>>Sorry spotykam się z ludźmi intelektualnie na moim poziomie lub wyżej. Ty nie masz mi nic do zaoferowania, poza postawą roszczeniową, wyzwiskami i stwierdzeniem coś o psychice.<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Twój intelekt sięga dna.. !! to widać w każdym poście..
Ty co oferujesz ??
Każdemu przypinasz łatkę że jest głupszy od Ciebie ... Czyli uczył Marcin Marcina..

Odnośnie komputerów.. . posiadam kilka certyfikatów ( o ile wiesz co to jest) w tym M$)
napisz konkretnie co robisz tą głową..
Bo narzazie twoja twórczośc komputerowa to pisanie postów.. dodam obrażliwych postów..
za zgodą administracji forum ..  i przyzwoleniem..
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-07 15:58
Jasne masz certyfikaty od MS - ok napisz jakie bo jest ich mnóstwo. Niektóre są po paręset złotych inne po parę tysięcy.

Za zgodą administracji jestem również przez was wyzywanym, więc w sumie jeden do jednego.
Już wiele razy pisałem co robię. Tak wiem, powtarzam to do znudzenia - macie problemy z czytaniem i rozumieniem.
Sam widzisz, że to się potwierdza. Jakbyś umiał czytać do byś się tak głupio nie pytał.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-02-08 08:53
Popieram olewanie tego robaka ktory potrafi pisac w kolo na jeden temat i pewnie kreci sie przy tym jak baczek bo z braku efektow chce sie ugrysc w ogon. Ten skamlacy pies napisal na mnie skarge do operatora strony i tak sie wystraszylem ze przestalem pisac na jego temat. Oczywiscie operator nie widzi nic zlego w tym jak on doluje chorych ludzi. To ze go bedziecie ignorowac nic nie zmieni bo zaloguje sie pod innym pseudo i dalej bedzie chcial osiagnac cel ktory jest dla niego nieosiagalny. Pies jest przyjacielem czlowieka ale nawet indianin kopnie psa jak mu stanie na drodze. Milego dnia dla wszystkich ktorzy nie sa robakami. Pa
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-02-08 09:00
Ela ty nie mow do robaka zeby sie odprezyl bo wtedy sie posra.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-08 12:19

>>>>>>>>>>>>>>>>macie problemy z czytaniem i rozumieniem.


Sam widzisz, że to się potwierdza. Jakbyś umiał czytać do byś się tak głupio nie pytał.<<<<<<<<
Sek w tym ze Ty umiesz pisać (teoretycznie)  z przeczytaniem tego co sam napisałeś  już masz problemy..
Czyżby już taki postęp porażenia...???

Za każdym razem piszesz co  innego.. Jak sie pewnie pomylisz to pewnie piszesz prawdę .
Dlatego pytałem pytanie czy warto.. pytać człowieka co sam nie wie c o pisze..?
Ma to sens..???
Co do certyfikatów..
dotyczą  licencjonowania..
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-02-08 15:09
Certyfikaty dotyczące licencjonowania i pewnie jeszcze od Microsoft?????

Ciekawe, bardzo ciekawe. Pewnie sam MS by się zdziwił, że takowe posiada.
Lepiej przejrzyj dostępne ścieżki i gałęzie zdobywania licencji MS - no a jest ich mnóstwo.

Może byś podał jakiś konkretny przykład (full name), czy to jest za trudne?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-02-08 20:41
Szczerbaty haha ale się uśmiałam :-))))))))))haha
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-02-08 14:41
Wznieś sie na mój poziom erudycji, elokwencji i polotu. Nie używaj języka menela spod budki z piwem, pisz naszą czystą i piękną polszczyzną.

Ale to widzę, że nigdy go nie osiągniesz.

Robak, skamlący pies. Ha ha ha. Jeśli stać ciebie tylko nato to WIELKI żal mi serce ściska.

Tak wiem, to wina Romana G. i jego abolicji. No trudno, na zmiany jest za późno.

Fakt, to szczyt twoich możliwości, jeśli to są w ogóle możliwości.

Tak biedaczku, tylko wy jesteście chorzy i cierpiący. Dokładnie tak jak ja przez tych LR&WLR.

A czemu tak się oburzasz skoro piszę o LR&WLR. Podobno nim nie jesteś, no chyba że .....
Nadrzędny - Autor Horti Dodany 2008-02-08 21:31
Tak pisząc Szczerbaty sam przyznajesz, że jesteś gnidą którą trzeba omijać szerokim łukiem.
Pewnie sam skomlesz o parę złotych na ulicy, a może to o tobie zrobili film, że psu zabierasz jedzenie na ulicy.

Ja tam Marcela popieram. Wie co i do kogo pisze.

Pisze nie do was, ale po waszych zachowaniach wynika, że jednak jesteście tymi lewymi rencistami i faktycznie je wyłudziliście.

Brawo za przyznanie się.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-08 23:51
Marcel Słyszał  Ty o czymś takim  jak Microsoft Certified IT Professional (MCITP) o licencjonowani Usług serwerowych terminowych etc.. i całej ścieżce  wejdź na  www. wss.pl  i poczytaj na temat systemów serwerowych Microsoftu  systemów Windows etc  i bzdur nie wypisuj przynajmniej na ten temat jestem tam moderatorem nicka nie zdradzę
Chyba że tam zaczniesz takie bzdury fachowe publikować i będę takie posty musiał usuwać..  To wtedy sam sie przekonasz.  kto to..

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Ciekawe, bardzo ciekawe. Pewnie sam MS by się zdziwił, że takowe posiada.


Lepiej przejrzyj dostępne ścieżki i gałęzie zdobywania licencji MS - no a jest ich mnóstwo.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Widać ze pisze o czym nie masz zielonego pojęcia jak o wielu sprawach w których zabierasz głos

Co robisz na komputerze zarabiasz..??  podobno..

Bo poza pisaniem bez sensu .. nic innego nie widać..
Pytam komu chcesz zaimponować swoją głuptoa>>
Chyba jedynie administracji portalu.. Nikomu więcej
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-02-08 23:52
Kolejne wcielenie marcina  na forum..!!!!
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-09 00:32
Nigdy nie twierdziłem, że jestem informatykiem tylko grafikiem (no i parę innych).

Głupota????, swoją na pewno porażasz.

Dalej nie odpowiedziałeś na pytanie tylko strzeliłeś MCITP, ale który certyfikat dokładnie (a może wszystkie 0tak tak teraz nie masz wyjścia i napiszesz wszystkie)
Dla niezorientowanych podam, że jest ich 7.

Strona wss.pl należy do firmy, która stworzyła i prowadzi portal dobreprogramy.pl

A forum jest oparte na technologii phpBB, darmowym szablonie, który każdy może sobie zainstalować na darmowym serwerze z obsługą PHP4 lub PHP5.
(sam nawet takie założyłem na wersji phpBB 3.0 - najlepsza jest możliwość zdefiniowana wyrazów, które nie pojawia się na forum)
Takie forum jest banalnie prosto nadzorować (phpBB posiada wersje spolszczoną) - jest to zwykły CMS i do moderacji nie trzeba mieć żadnych certyfikatów.

10 latek po 10 minutach szkolenia, mogłoby zostać moderatorem.

Jeśli chcesz komuś zaimponować to postaraj się, bo to co przedstawiłeś jest warte mniej niż zero.

Nie zarabiam na komputerze, tylko używając komputera. Różnica jest kolosalna.

Ale takim poziom jak mój jest poza twoim zasięgiem.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-09 08:01

>>>>>>Dalej nie odpowiedziałeś na pytanie tylko strzeliłeś MCITP, ale który certyfikat dokładnie (a może wszystkie 0tak tak teraz nie masz wyjścia i napiszesz wszystkie)


Dla niezorientowanych podam, że jest ich 7.<<<<<<<
Znowu nie doczytałeś  i sie mądrzysz..
Moja babcia powiadała i miała racje sądząc po Twoim poście .
cytuje  moją babcie a urodziła sie w 1902 roku..
prędzej ze smarkatym zjesz obiad niż głupcem dojdziesz do porozumienia w dyskusji..
A wszelkie uprawnienia  tytuły okazuję i dane  moje ludziom kompetentnym.Nigdy głupcom..
do dalszych bredni się już nie odnosze  bo nie ma najmniejszego sensu. Bo nie masz pojęcia o tym co piszesz ( choćby ten ostatni post)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-09 08:07

>>>>>>>>[quote] Nie zarabiam na komputerze, tylko używając komputera. Różnica jest kolosalna.


Ale takim poziom jak mój jest poza twoim zasięgiem.<<< za<<< Czyli pradę piszez  i tylko prawdę w którą nawet sam nie wiwrzysz..

Co do poziomu [n] nigdy nie zniżam  się do poziomu kloaki ) jak Byś za bardzo  nie rozumiał tego słowa (znaczy ono wychodek lub ubikacja a dosłownie  zbiornik na gromadzenie odchodów) bo widzę że masz problemy ze zrozumieniem słowa czytanego..
Pozdrawiam
PS.
Będę tylko reagował  no twoje ewidentne bzdury i zaczepki pod adresem innych użytkowników . Na mój  temat możesz pisać  wszystko..
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-02-09 13:13
Witajcie ludziska.
Cuda sie zdarzaja. Nie wymienilem pseldo tylko udezylem w stol i zamiast nozyczek odezwal sie robak. Czyli ze robak mysli ze mysli !!!!!!
                                                                                                                                                                                       Wszystkie robale do sklepu wedkarskiego !!!!!!!!
Pozdrawiam wszystkich ktorzy nie sa robalami..
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-09 16:21
Microsoft Certified IT Professional, składa się z 7 podkategorii (a jest to zupełnie nowa propozycja):

IT Professional: Business Intelligence Developer
IT Professional: Consumer Support Technician
IT Professional: Database Administrator
IT Professional: Database Developer
IT Professional: Enterprise Messaging Administrator
IT Professional: Enterprise Project Management with Microsoft Office Project Server 2007
IT Professional: Enterprise Support Technician

Gdzie tu jest licencjonowanie????

Gdybym skończył edukację na szkole średniej pewnie można by mi było wszystko wcisnąć.
Ale jak ktoś na stopień inżyniera, nawet nie w tej dziedzinie, to trudno jest mu  wcisnąć takie bajeczki.

Co do ostanieniego postu, to nie rób z ludzi durni.
Strona wss.pl należy do firmy, która stworzyła i prowadzi portal dobreprogramy.pl czyli Xenium (stopka redakcyjna).

A niby jakie jest tam zainstalowane forum jak nie phpBB. Dziecinnie proste w obsłudzie.
Jest to zwykły system CMS (Content Management System). Dla niezorientowanych powiem, że na CMS jest zbudowany każdy portal i aby dodać czy usunąć jakiś tekst wystarczy zwykła przeglądarka internetowa (IE, FF, Opera).
Na stronie yoyo.pl można sobie założyć za free stronę WWW NIE MAJĄ ZIELONEGO POJĘCIA
o składni html-u. Siedząc sobie w domu można dodawać treść, usuwać, tworzyć ankiety, formularze itd.
A to dzięki CMS.

Na twój temat nie ma zamiaru nic pisać, bo na jłowej ziemi nigdy nic nie wyrośnie.
Twoje dane mi sa nie potrzebne.

mojego poziomu nigdy nie osiągniesz, co właśnie potwierdziłeś.

NALEŻY SIĘ SPOJRZEĆ W GÓRĘ A NIE NA DÓŁ !!!.

Na temat informatyki i certyfikacji nie zamierzam już prowadzić dyskusji bo to nie ma sensu.
Juz po pierwszym poście zorientowałem się, że coś tam słyszałeś ale nie za bardzo wiesz do czego to służy.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-10 08:11
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-10 14:31
Przegląd certyfikacji Microsoft

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=66&Przeglad+certyfikacji+Microsoft

a to jeszcze nie wszystko.

Dalej nie udzieliłeś odpowiedzi na pytanie, bo nie potrafisz.
Wskazujesz na jakieś ogólne linki, z których nic nie wynika.
Brniesz i jeszcze bardziej sie pogrążasz.
Nadrzędny Autor poczta12 Dodany 2008-02-29 17:01
APEL DO NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Każdy na forum jest bardzo ważną i wyjątkową osobą nie mam ludzi chorych, zdrowych, dobrych czy złych . Nie mam podziału na 2 grupy, gdyż tworzymy paczke przyjaciół i jedną wspólną grupę. Nie ma też ludzi, ktorzy nie mają swoich kłopotów, problemów, którzy nie potrzebują w pewnych sytuacjach pomocy czy porostu 2 człowieka, innych ludzi, ale pamiętajcie jeteśmy jedna wielka paczką znajomych, przyjaciół, ktorzy mogą na siebie liczyć w każdej każdej sytuacji. Jesteśmy tutaj żeby się spotykać, poznawać fajnych i wartościowych ludzi, których warto poznawać, porozmawiać, zaprzyjaźnić się, którzy pomagą ci w każdej chwili pomogą pewnych rzeczy zrozumieć i spojrzeć na nie z inego punktu wiedzenia. Zrozumciejesteście dla nas bardzo ważni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rafał  z w ałbrzycha
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Propozycja (23350 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill