www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Rozprawa sądowa 5 czerwca (6772 - wyświetleń)
- Autor Jacekmaly Dodany 2009-05-27 19:53 Zmieniony 2009-05-27 19:56
Witam !

pobierałem rentę socjalną przez   2 lata potem ZUS mi ją odebrał uznając mnie zdolnym do pracy , odwoływałem się az w końcu trafiła sprawa do sądu
orzecznik sądowy specjalista okulista po dokładnym przebadaniu mnie stwierdził (po dwuch tygodaniach przyszło mi pismo z tym wezwaniem i opinią ) iż ręte powinienem kontynuować , i cały tam dokładny opis choroby , potem za jakiś tydzień przyszło pismo Z ZUSu z Krakowa ż e opinia wydana przez tego orzecznika sądowego "bez sprzeciwu" - czyli mam to rozumieć że zus od decyzji sądu już się nie odwoła , a tak na marginesie jak wyglądać to będzie w sądzie , o co mogą mnie pytać , chodź pisało że stawiennictwo nie obowiązkowe.

Pozdrawiam   
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2009-05-27 21:17
Witam. Skoro zus nie wniósł sprzeciwu tzn. ze zgodził się z opinią orzeczników.
Na rozprawie może być i taka sytuacja ze przedstawiciel zus sie nie pojawi - bo po co skoro nie wniósł sprzeciwu. Ogólnie sędzia odczyta wyrok. Potem będziesz musiał poczekac na uprawomocnienie się wyroku (bo zus moze, a nie musi wnieść odwołania). Mam nadzieję że wszystko będzie już z górki ;-)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-05-30 07:07
Ja podejrzewam że  w ym przypadku sąd zastosuje  tryb zaoczny bez rozprawy  głównej...   i wyda postanowienie..  zgodne z opiniami biegłych lekarzy sądowych..
Nadrzędny - Autor Jacekmaly Dodany 2009-05-31 08:21
Ale 5 czerwca coraz bliżej , i nie przyszło mi jakiś pismo informujące ze rozprawy nie będzie
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-05-31 11:37
Czyli zostanie  zastosowana   procedura o której wspominam wcześniej..
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-04 20:32
czy sad ma jakis limit czasowy na wezwanie na badanie do bieglego sadowego? czy to moze trwac nawet pol roku, bo czekam od marca na jakis termin badania i cisza
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-06-04 21:06
w zasadzie  ma i nie ma..  obowiązuje kodeks postępowania administracyjnego Lecz  sąd  rządzi sie swoimi prawami.. Nie pozostaje ci nic innego jak czekać.. Niestety nasze sadownictwo działa bardzo powoli
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-05 13:11
wczoraj plakalam a dzisiaj przyszlo wezwanie:)
Nadrzędny - Autor Jacekmaly Dodany 2009-06-06 09:08
Wszystko się udało po mojej myśli , rozprawa trwała ok 10 minut
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-06 11:42
to teraz trzymaj kciuki za nas :-)
Nadrzędny - Autor Jasia Dodany 2009-06-06 17:29
witam
jak było na rozprawie ? mamy 8 06 też rozprawę o przywrócenie renty
strasznie się denerwujemy czy sąd zadaje jakieś pytania ?
pisze że obecność nieobowiązkowa.
pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor Jacekmaly Dodany 2009-06-06 18:19
Powiem tak

W sądzie wypowiedziałem tylko dwa słowa
Sąd zapytał
1 Czy  podtrzymuje  stanowisko w tej sprawie ?
odpowiedź : tak

2. Czy zgłaszam jakieś nowe dowody w tej sprawie ?
odp: nie
Potem poproszono mnie żebym wyszedł , i za chwile zawołano i odczytano wyrok .

Był też przedstawiciel Z ZUS , ale nie wniósł sprzeciwu . Ponieważ czytaj mój pierwszy post . nic się nie martw będzie dobrze
Nadrzędny - Autor Jasia Dodany 2009-06-06 21:54
dziękuję za odpowiedż :-)
pozdrawiam:))
Nadrzędny - Autor Jacekmaly Dodany 2009-06-15 08:10
Jak myślicie ile będe musiał czekać aż mi całe te pismo przyjdzie dodomu z decyzją
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2009-06-15 14:17
SZKODA ŻE TAK PÓŻNO ZOBACZYŁEM TWOJEGO POSTA BO NICODZIENNIE KORZYSTAM Z KOMPA JEDNAK MYŚLĘ IŻ PRZYZNALI DALEJ RĘTE
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2009-06-15 14:13
PROSZĘ MOGĘ CI POMUC CO Z SĄDAMI JESLI MASZ NIEOBOWIĄZKOWE STAWIENNICTWO TO NIE MUSISZ IŚĆ ŚĄDY TO TROHCHĘ STRESU LECZ NIETAK STRASZNEGO MORZESZPÓJŚĆ LECZ WTUDY MOGĄ PYTAĆ O ZMIANĘ ZAWODU I TAKIE TAM PIERDOŁY BO TERAZ JEST TAK IŻ PRZYDAŁA BY CISIĘ JAKAŚ ORZECZENIE O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI WYDAWANYM PRZEZ KOMISJE PRZY PCPR WTEDY TO BĘDZIE BARDZIEJ WIARYGODNE ODPISZ CO SIĘ STAŁO LUBIĘ BARDZO TAKIE SPRAWY JAK TRZEBA CZASEM SĘDZIEMU LUB JAKIEMUŚ PRAWNIKOWI UDOWODNIC IŻ NIEMA RACI LECZ TO JUŻ INNA SPRAWA
Nadrzędny Autor Jacekmaly Dodany 2009-06-15 16:05
Tak udało się ALE ILE BĘDE MUSIAŁ CZEKAĆ NA PISMO Z ZUSU
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Rozprawa sądowa 5 czerwca (6772 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill