www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Schizofrenia paranoidalna (121944 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Malwa Dodany 2008-02-08 10:45
Witam!Czy miał ktoś kontakt z osobą chorą na schizofrenię paranoidalną,czy  ta choroba jest uleczalna,jak postępować z taką osobą aby nie pogarszać jej stanu,czy chory na schizofrenię jest uznawany za ON.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2008-02-08 12:55
Chory na schizofremie jest ulczalny,z takim chorym trzeba postepować normalnie i nie dawać do zrozumienia że jest chorym,taka osoba może być uznana za ON symbol niepełnosprawności to 2-P,życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-02-08 15:57
Dzięki Sylwester! Z tym pytaniem zwróciła się do mnie sąsiadka zza ściany.Pocieszałam na ile mogłam,wiem że leczy męża ambulatoryjnie,ale dobiegają czasem z ich mieszkania
nieopisane krzyki i łomot przewracanych czy rzucanych przedmiotów.Wiem też,że o rentę się nie ubiegali,zresztą on uważa że jest zdrowy tylko wszyscy naookoło zwariowali.
I tu jest problem,bo chory musi dziś wyrazić zgodę na leczenie szpitalne,a w jego mniemaniu jak wspomniałam jest zdrowy,pewnie w związku z tym nie przyjmuje leków.
Naprawdę nie wiem jak jej pomóc.Powiem przynajmniej ,że ma szansę na wyleczenie i rentę,może to go zmobilizuje .
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-02-08 18:47
Malwa a ja bym się czasem zgodziła z chorym.Dlaczego??? Otóż dlatego że często najbliżsi wywierają na drugim człowieku o słabszej psychice taki nacisk że ów zaczyna się bronić agresją.W tym przypadku opisanym przez Ciebie powinni oboje małżonkowie stawić się u psychologa na pogawędkę i to oddzielnie nie razem.Często pozory mylą. U moich sąsiadów jeden z małżonków popełnił samobójstwo z przyczyn nam nie znanych bo awantur nie było.Wiemy natomiast że sąsiadka miała wielki wpływ na swego ślubnego.Zbyt wielki by wytrzymać psychicznie.....

pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-02-08 19:26
Ella!Z moich obserwacji to wynika akurat odwrotnie,ta kobiecina jest załamana.Z jej relacji wynika, ze nie wolno  mu nic  powiedzieć ,wszystkie zasługi przypisuje sobie ,a tak naprawdę nie robi nic,ciągle tylko  awantury,pogróżki.Raz weszłam do nich - w drzwiach gruby łańcuch,obok jakiś kij,/twierdzi ze ktoś bez przerwy go obserwuje/.Był bardzo grzeczny,ostatnio zaczął malować obrazy,ale takie niesamowite że groza.Ciągle jej mówi o nadciagającej tragedii,innym razem ,że widział się z jakimiś Irakijczykami.

Ona go tylko  prosi ,żeby przyjmował leki,a poza tym jest łagodna,to było kochające się małżeństwo.Wiem też,że
w pracy miał  jakieś kłopoty był przez jakiś czas na zwolnieniu lekarskim ,wreszcie go całkiem zwolnili. A teraz nawet do lekarza już nie chce chodzić, tylko ona zaocznie załatwia mu leki,bo wcześniej był jednak zdiagnozowany. To tak wygląda jakby on ciągle się czegoś bał,a jest agresywny w stosunku do najbliższych i w sumie to oni są wystraszeni i martwią sie o niego,bo przecież nadal kochają/ma dorosłe dzieci/. Do mnie ma zaufanie to zwierzyła się z tych problemów,a ja i tak przez ścianę go słyszę i ludzie zauważyli zmianę zachowania,mimo że na zewnątrz nikomu nie ubliża. Strasznie to trudne,b.im współczuję-obydwojgu.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-02-08 19:49
tak tak, biedny jest ten twój "mąż". Po Irakijczykach przyjdzie pewnie czas na Bin Ladena, czy jakoś tak.
Ale za to masz wesoło oj sorki twoja "sąsiadka". hi hi hi
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-02-08 20:45
Jeny Malwa Ty chatę zmień by jak dalej od takich sąsiadów a wiadomo co takiemu strzeli do głupiego łba
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-02-08 21:12
Ella, litości!!!
Przecież pisze dziewczyna, że człowiek jest CHORY, a ty proponujesz małżeństwu jej sąsiadki rozwód, psychologa albo po prostu wyprowadzenie się jak najdalej od niewygodnego sąsiada???!!!! Kobieto! Ludzie mają poważny problem - społeczny, zdrowotny, etyczny. Zastanów się czasami, zanim coś napiszesz do kogoś, kto chce pomóc i pomocy potrzebuje!!!
Nadrzędny Autor Milutka Dodany 2008-02-19 12:29
HAHAHA bluengel ja też proponuję to co Ella. To wprost humorystyczny wątek.Wszędzie są problemy hahaha to wprost śmieszne a z takimi problemami do psychiatry nie łaska.Lepiej dać się zakatować niż uratować.Nie powiesz mi że i Marcel pomocy potrzebuje!!!
A głupio pisać bedę bo lubię się bawić. Schizofrenia paranoidalna - sie leczy jak każdą inną chorobę.
Nadrzędny - Autor GRZEŚ1976 Dodany 2011-04-24 08:52
WITAM WSZYSTKICH I PRZEPRSZAM ALE BEDĘ PISAŁ WSZYSTKO Z DUZYCH LITER.PODOBNIE JAK MOJA POPRZEDNICZKA CHCIAŁBYM ABY KTOŚ POMÓGŁ MI W TAKIEJ OTO SYTUACJI.12 DNI TEMU MOJA KOBIETA KTÓRA CHORUJE NA SCHIZOFREMIE KAZAŁA MI WYNOSIC SIĘ Z DOMU.BYLISMY ZE SOBĄ 10 LAT ZRĘCZYNY,BRANIE LEKÓW .W OSTATNICH 5 MIESIACACH JAK ODSTWIA LEKI BYŁA DWA RAZY W SZPITALU PSYCHIATRYCZNYM .PO DRUGIM POBYCIE WSZYSTKO WRÓCIŁO DO NORMY DOSTAJE ZASTRZYKI BIERZE LEKI ALE PRZEKREŚLIŁA MNIE Z NASZEGO ZWIAZKU .TWIERDZI ZE CHCE BYC Z INNYM FACETEM I AKURAT JEST TO NASZ KOLEGA KTÓRY NIE CHCE Z NIĄ MIEĆ NIC WSPÓLNEGO-MA KOBIETĘ I TWIERDZI ŻE TRAKTUJE NAS JAKO KUMPLI A Z MOJA KOBIETĄ NIC GO NIE ŁĄCZY.ON PRZYSTAJE NA SWOIM I PISZE  DO NIEGO RÓŻNE POSTY NA FACEBOOK .MOJE PYTANIE DO WAS CO MAM ROBIĆ W TAKIEJ SYTUCJI DODM ŻE PO WYJŚCIU ZE SZPITALA MÓWIŁA ŻE MNIE KOCHA A 14 DNI TEMU POWIEDZIAŁA ZE MAM SPIERDALAĆ Z JEJ ŻYCIA .PROSZĘ O POMOC.GRZESIEK
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-24 10:51
usuń się z jej życia ale nie ulegaj jeśli zechce byś wrócił
Nadrzędny - Autor GRZEŚ1976 Dodany 2011-04-25 17:26
DZIĘKI A CO MYŚLISZ O NOWYM ZWIĄZKU CZY MOŻE BYC TAK ZE BĘDZIE CHCIAŁA WRÓCIĆ BO TE LEKI KTÓRE DOSTAJE TERAZ MUSZA CHYBA ZADZIAŁAĆ  I BEDZIE CHCIAŁA WRÓCIC.CZY DEFINITYWNIE SKREŚLIĆ JĄ ZE SWOJEGO ŻYCIA NIE CHCĘ TEŻ ABY ZNAJOMI POWIEDZIELI ZE ZOSTAWIŁEM CHORĄ KOBIETĘ.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 17:36
sam musisz podjąć decyzje związek dwojga ludzi to nie zabawa albo jest się na dobre i na złe  albo wcale
Nadrzędny - Autor GRZEŚ1976 Dodany 2011-04-25 17:52
MYSLISZ ZE JEST TO CHWILOWA PSYCHOZA I JAK LEKI SIE UNORMUJA MOZE WROCIC STARA MILOSC ?DAM JEJ NARAZIE SPOKUJ I WYPROWADZE SIE A PÓZNIEJ SIE ZOBACZY DALSZY ROZWUJ WYDARZEN
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 17:57
moim zdaniem prawdziwa miłość przetrwa wszystko zrób to co podpowiada ci serce
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-25 18:03
Grześ po pierwsze zacząłeś pisać w środku bardzo starego wątku. Trzeba patrzeć na cyferki w prawym dolnym rogu. Tam się wyświetla na której stronie jesteś. Piszemy zawsze pod ostatnim postem. :-)
Po drugie o takich sprawach nie powinno się  rozmawiać z przypadkowymi osobami na forum. O chorobie , lekach i konsekwencjach leczenia Twojej znajomej może wypowiedzieć się tylko i wyłącznie lekarz.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 18:21
a ja uważam że sugestie są dobre bo rozmawiać warto o wszystkim
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-25 18:24
Żeby zabierać głoś na temat choroby psychicznej należy mieć odpowiednią wiedzę więc nie odważyłabym się radzić w Grzesia skomplikowanej sprawie inaczej niż to powiedziałam w poprzednim poście.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 18:27
ja znam osoby z chorobą psychiczną
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-25 18:35
Wybacz, znać osoby a mieć wiedzę na tyle dużą by udzielać porad, to wielka różnica.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 18:36
masz prawo tak myśleć w każdym temacie tak by można było powiedzieć
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-25 18:39
Basiu jestem z zawodu medykiem więc sprawy zdrowia i życia ludzkiego traktuję bardzo poważnie (dlatego moje wypowiedzi na ten temat są surowe), a musisz przyznać, że ludzkie zdrowie to nie jest "każdy inny temat" jak mówisz.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 18:43
ja też mam pewną wiedze medyczną źródeł podawać nie musze
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-25 18:45
Nie wymagam tego od Ciebie. :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 18:47
:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-25 18:50

>mam pewną wiedze medyczną <


Jednak przyznasz, że to nie jest to samo co mieć prawdziwą wiedzę w tym temacie.  
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 18:54
to fakt ale skoro siedziałaś za biurkiem w przychodni lub szpitalu to nie sądze byś miała ją taka dużą
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-25 18:57
Nie siedziałam za biurkiem,  ale psychiatria to nie mój zawód więc nie udzielam porad w tym temacie innych jak kontakt z lekarzem. :-) Basia kończę ten temat. Chodż do KAwiarenki. :-))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 19:00
widzisz boisz się trudnych tematów szkoda
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-25 19:01
Nie zrozumiałam co masz na myśli. Czego mam się bać? 
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 19:04
boisz się rozmawiać na trudne tematy
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-25 19:09
Podaj mi trudny temat, to porozmawiamy w innym wątku. :-)
Na temat  sprawy Grzesia więcej ponad to co powiedziałam nie powiem ponieważ biorę odpowiedzialność za to co mówię. Nie można się wymądrzać i pleść głupot w sprawach , o których się nie ma pojęcia.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 19:12
a skąd wiesz że ja nie mam
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-25 19:22
Kończmy  rozmowę, bo nie ma sensu jej ciągnąć. Sama wiesz jaka jest prawda na temat Twojej wiedzy psychiatrycznej. Jeżeli uważasz, że ją posiadasz , to udzielaj dalej porad w tym temacie. :-))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 19:29
dziękuje za pozwolenie pani doktor
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-25 19:31
:-)))))))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 19:34
:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-04-25 20:04
Basia na temat tak oosbistych spraw jakie poruszył Grześ Ty byś sama nie napisała. Ja też nie. Sprawy rodzinne to psychologia lub psychiatria a to juz nie nasza domena.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-04-25 20:05
co ty wiesz co ja bym napisała a czego nie radze wypowiadaj sie za siebie
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-08 19:09
Normalnie jak dzieci.

Naiwni jesteście, jeśli nie wiecie o co chodzi w tym poście i do kogo on jest kierowany.
Po pierwsze nie ten dział.

Po drugie...
Tak tak, to wina Romana G. plus IQ=0.
Problemy z rozumieniem.

More more please
Nadrzędny Autor Szczepan Dodany 2008-02-18 23:26
 

   Ta tak Marcelku masz racje  , problemy ze zrozumieniem -

    wszyscy się Ciebie czepiają ,i mówią tylko o Tobie .

   A  jesteś pempkiem świata ,mądry ,sprytny ,rozumny .

   a jaki wykształcony .Piszesz pięknie ,i na wszystkim

   się znasz.
---------------- no dość bajeczki

   Teraz misia pod pachę , mleczko i do kołyski

   jutro też opowiem ładną bajeczkę.


 

  
Nadrzędny - Autor Milutka Dodany 2008-02-19 12:38
Hej Marcel napisz przynajmniej spod jakiego znaku jesteś bo zajaca nie znalazłam :-)))))))))))

Skorpion pamięć ma nie lada,
Przy tym głową nieźle włada,
Ale bywa nieżyczliwy
I okropnie pamiętliwy!

A gdy już do celu zmierza,
Ustępować nie zamierza.
Sieje przy tym straszny zamęt,
Bo ma wielki temperament!

 
Nadrzędny - Autor Ika Dodany 2008-09-01 21:40
Ludzie jesteście płytcy!...właśnie przeczytałam wasze komentarze bo szukam informacji o chorobie...będę popierać zdanie Marcela...nie macie zielonego pojęcia jak to jest mieszkać pod jednym dachem z osobą chorą na schizofrenię...nie wiecie jak to jest wysłuchiwać jak krzyczy sam do siebie, odgraża się, układa jakieś rymowanki w których chodzi głównie o jedno-agresję którą potrzebuje jakoś rozładować..nie wiecie jak to jest obudzić się o 6 rano przez piszczenie psa, wychodzicie na dwór i widzicie jak bliska wam osoba wiesza psa na sznurku i 'upaja' się patrząc jak ten zdycha a wy nie możecie nic zrobić bo jesteście zbyt słabi...wiecie co wtedy przychodzi na myśl?..nie?to wam powiem-zastanawiacie się czy wy nie będziecie następni...a prawdą jest, że taki człowiek musi wyrazić zgodę na pobyt w szpitalu, o czym on oczywiście nie chce nawet słyszeć...a nawet najsilniejsze tabletki już nie uspokajają ani nie wyciszają...choroba psychiczna jest najgorszą z możliwych chorób bo ona wcale nie wykańcza chorego, gdyż żyje on w swoim świecie, ale wykańcza rodzinę...i nawet jeśli cała rodzina ma że tak to określę pozytywny stosunek do chorego to jego niepoczytalny umysł zawsze znajdzie jakiś pretekst do 'zaczepki', choćby taki że pies chodził za nim po podwórku i go prześladował, podsłuchiwał itp...i jeśli nie zdajecie sobie sprawy z powagi schizofrenii to darujcie sobie tak głupie komentarze bo one tylko świadczą o was i o tym jak jesteście niedojrzali...ja mam zaledwie 20 lat a już dobrze wiem jak to jest trząść się ze strachu, dzwonić na policję która niestety też na dłuższą metę jest bezradna i czekać co stanie się następnym razem.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-02 08:02
znalazła się głęboka
Nadrzędny - Autor Ika Dodany 2008-09-02 13:09
Barbaro M. osobiście nie uważam się za jak to określiłaś 'głęboką' osobę ale wiem że żadna choroba, a zwłaszcza umysłowa nie jest powodem do żartów czy kpin!!! poczytaj jeszcze raz z uwagą poprzednie komentarze to może tym razem coś zrozumiesz!...jak już wspomniałam mam 20 lat a osoba która z nami mieszka już 23 lata choruje na schizofrenie paranoidalną...więc jest to już trochę czasu...i uważam że ODCZUWANIE 'FRAJDY' z opowiadanych przez chorą osobę wyimaginowanych historii, gróźb itp.(o czym przeczytałam w poprzednich komentarzach i czego dotyczyła moja wypowiedź) uznaję za płytkie i tego słowa "płytkie" będę się trzymać.
Nadrzędny - Autor aura Dodany 2008-09-02 13:42
Ika niedenerwuj się im i tak nic nie wytłumaczysz - jedna mądrzejsza od drugiej! po piętnaście wirtualnych fakultetów pokończyły ale najlepiej im pseudopsychologia wychodzi dlatego wiedze mają tyle samo wartą co ich tytuły naukowe! Mam kolegę ze schizofremią więc troszeczkę (dużo nie wiem) mam pojęcia.Więc kiedy jest remisja on mi troszkę opowiada co w jego głwie się dzieje - czasami to jest horror. (facet jest po studiach z chemii)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-02 19:01
jesteś płytsza od poprzedniczki skoro uogólniasz ludzi ale trudno i tych ludzi stworzył wszechmocny
Nadrzędny - Autor aura Dodany 2008-09-02 19:29
Noooooooooo ciekawe "płytsza od porzeczki"? odkiedy poprzeczka jest płytka? hmm...
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-09-03 07:27
odkąd płytcy ludzie sadzą ją w ogrodzie ::-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-09-02 19:42
aura czytaj uważnie i zostaw Basię w spokoju bo napisała dobrze         mylisz porzeczkę z poprzeczką i poprzedniczką
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Schizofrenia paranoidalna (121944 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill