www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (Strona 6) (1260840 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-04-18 14:45 Zmieniony 2009-04-18 14:51
Witaj m.antoszczyk. W takim razie totalna załamka bo ja jadę do szpitala a na sanatorium to poczekam aż do zimy. Nie byłam tam gdzie Ty jedzesz. Muszyna mi się obiła o uszy ale nie mam pojęcia nawet gdzie jest. Mogę Ci tylko podpowiedzieć że pewnie tam bedą jakieś organizowane wycieczki więc załapuj się na wszystkie te które Cię stać pojechać i opłacić. Nie załamuj się może nie będzie tak źle. Zerknę na stronkę w internecie.
Cieplutko pozdrawiam

A oto i stronka  http://sanatoriumwiarus.e-meteor.pl/      Już wiem skąd znam tę nazwę. Jechaliśmy autokarem na stronę Słowacką. To fakt że mała miejscowość to fakt że pewnie dziura ale piękna okolica a do Krynicy Zdrój zaledwie 7 km. Autobusy pewnie kursują często.....
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-18 18:11
Poczytaj co piszą na stronie prywatnej......obejrzyj fotki. A potem napisz co sądzisz o tym. http://www.wiarus.wzu.pl/

U góry masz podane grubym drukiem i tam poklikaj i poczytaj
Nadrzędny Autor Franka Dodany 2009-04-18 18:24
Witaj,pytałaś o Ciechocinek jeśli jest to skierowanie szpitalne to pokoje są tylko 3 osobowe wyposażenie standardowe jak wszędzie .Ważne jest to że są wózki do przewiezienia bagaży.baza zabiegowa dobra ,basen solankowy na miejscu,maja bardzo fajna kriosaunę jeśli nie masz przeciwwskazań.Jeśli chodzi o pobyt sanatoryjny to nie wiem ilu osobowe są pokoje.ja jadę 25 kwietnia do Kudowy do MWSiA Bristol opiszę dokładnie jak tam będę pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-18 19:42
Dziękuję Ci Franiu. Dzwoniłam tam i powiedzieli mi. że dwuosobowe i mówiłam że poszpitalnie. Też opiszę jak wrócę. Życzę Ci miłego pobytu w Kudowie
Nadrzędny - Autor dolores53 Dodany 2009-04-19 12:02
W czerwcu jadę na leczenie poszpitalne do Kamienia Pomorskiego do ośrodka "Mieszko".Kto tam był? Jak i u kogo zarezerwować sobie pokój 1-osobowy.Proszę o podpowiedż.Byłam też w Kudowie ale w innym ośrodku.Kudowa jest b.ładna.Ja byłam w Zaciszu.Byłam w sierpniu.Było cudownie.
Nadrzędny Autor Franka Dodany 2009-04-19 16:38
Nie czekaj tylko dzwoń od razu do recepcji sanatorium .z reguły mają 1-osobowe dla komercji.Nie mogę nic powiedzieć ba tam nie była napisz po powrocie.
Nadrzędny Autor Franka Dodany 2009-04-19 16:37 Zmieniony 2009-04-19 16:39
Ja zawoziłam bratową i załatwiałyśmy zmianę pokoju a Pani powiedziała,że nie ma innych na poszpitalne tylko 3-osobowe.Może coś się zmieniło.Również życzę Ci miłego pobytu.To odpowiedż do Elli
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-19 17:41
Dziękuję Ci Franiu. Napisałam tylko tyle bo tyle poinformowano mnie telefoniocznie. W internecie wogóle nie są wymienione trzy osobowe pokoje a jak bedzie zobaczymy. Ciekawe co oni tak się boją cokolwiek pokazać .....
Nadrzędny Autor Franka Dodany 2009-04-23 14:43
Witam wszystkich!pogoda piękna i jutro wyjazd do Kudowy.Jak tylko będę na miejscu zaraz napiszę o warunkach bytowych.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor m.antoszczyk Dodany 2009-04-28 19:10
Witaj,Ella ,dopiero dzisiaj zerknęłam na stronkę,miałam popsuty internet.Zobaczyłam stronę Wiarusa,wygląda nieżle ,zabiegi,baza,otoczenie.Byłoby super,żeby to była Krynica,ale nic może będzie fajnie.Pogoda jak na razie ładna.Jadę już za tydzień.Trzymaj za mnie kciuki.Fajną towarzyszkę lub towarzyszki doli i niedoli daj mi Boże!.Odezwę się po powrocie. Pozdrowionka.Miłego pobytu w Ciechocinku.pa,pa
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-14 15:45
Kochani odradzam też wyjazd o Ciechocinka do DOMU ZDROJOWEGO NR 4 PRZY LEŚNEJ 3 Niby było wszystko ale to co przeszłam nie tylko ja ale i inni to szkoda słów. Nie chcę tu nawet pisać. W POSIŁKACH DYSKRYMINACJA. A DIETY TO CZYSTA KPINA. BRUDNE SZKLANKI, NIEDOMYTE TALERZE, ZIMNE POSIŁKI I BEZ SMAKU I WKÓŁKO TO SAMO.PO JEDNEJ MAŁEJ ŁYŻECZCE NA DWIE OSOBY.BRAK MLEKA, NABIAŁU A CZASEM I PIECZYWA BYŁO ZA MAŁO. O RESZCIE WOLĘ PRZEMILCZEĆ.
Nadrzędny Autor Franka Dodany 2009-05-16 17:29
Witam wszystkich czyli to co pisałam o domu Zdrojowym pokrywa się.Natomiast  Kudowie w MSWiA było super.Co prawda za wszystko trzeba płacić ale jak wiem to wszędzie już to wprowadzają.Pokoiki czyściutkie panie sprzątające bardzo miłe posciel zmieniana na życzenie ręczniki 2 x w czasie pobytu.W niektórych pokojach wanny,baza zabiegowa na miejscu,oprócz basenu.Zabiegi wykonywane punktualnie,jedzenie smaczne porcje wystarczające.Pokoje gro jednoosobowe.A na dodatek trafiło mi się super towarzystwo,więc wróciłam bardzo zadowolona,\.wycieczek sporo.oj długo mogłabym wymieniać.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-16 18:34
WitaJ Franka. Cieszę się że Ci się trafiło fajnie. Tak miałam ale na turnusie rehab w Krynicy. Natomiast Dom Zdrowjowy przeszedł sam siebie. NIE POLECAM NIKOMU KTO MA CIUT SŁABSZE NERWY
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-05-16 19:04
Zawsze dostawalam sanatorium z NFZ na 3 tygodnie,a w tym roku dostalam na 28 dni.Od czego to zalezy?Moja ciocia tez dostala w tym samym terminie i o tym samym profilu leczenia na 28 dni,druga zas na 21.Czy teraz zalezy od choroby dlugosc pobytu?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-17 14:22
Dobrosiu też miałam z NFZ ale nigdy na 28 dni. Jednak o tym słyszałam. Od czego to zależy może nam podpowie Centrum Integracji.

Pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-05-17 17:11
Elu,fajnie,ze juz jestes z nami,szkoda tylko,ze masz takie zle wspomnienia z pobytu.Mam jednak nadzieje,ze zabiegi Ci pomogly i sa rekompensata za wszelkie nieudogodnienia.
Nadrzędny Autor izabelka92 Dodany 2016-06-26 17:28
Ja tam byłam i nie odczułam nieprzyjemności jeśli chodzi o jedzenie, serio
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-24 16:54
Czy Ktoś z Was był w Łebie w jakimś ośrodku rehabilitacyjnym? Jeśli tak proszę o informacje z najdrobniejszymi szczegółami.
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2009-05-29 08:29
Witam serfując po necie znalazlem interesującą stronkę o sanatoriach może kogoś to zainteresuje oto link
http://www.sanatoria.org/ .Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-29 10:00
Witaj Danonku. Tych stronek jest bardzo dużo. Wistarczy tylko wrzucić w wyszukiwarkę np; Pomorze Góry czy też nizina dodając słowo sanatoria czy rehab. Jednak nie zawsze to zgodne jest z rzeczywistością. Czasem warto sprawdzić telefonicznie łapiąc informatorów za słówka. Co ciekawsze najlepszą informację telefoniczną dostaniesz z marketingu. Trzeba tylko poprosić o połączenie z rezerwacja a wówczas wszystko staje się bardzo "grzeczne" chociaż i tu czasem coś nie wypali. :-)
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2009-05-29 13:55
Witaj Ella wszystko możliwe ja nigdy nie bylem jeszcze w sanatorium chodz pochodzę z miasteczka gdzie jest kilka sanatoriow wtedy się jeszcze tym sie nie interesowalem bo bylem mlokosem i nie bylem jeszcze ON .Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-29 14:29
DANONKU ktoś kiedyś powiedział mi tak: MUSI KIEDYŚ BYĆ PIERWSZY RAZ. Faktycznie był już nie tylko pierwszy raz. Sanatoria są różne i te super dobre i te mniej i najgorsze ale zawsze były i są. Warto czasem z nich skorzystać dla polepszenia zdrowia a i dla zmiany środowiska bo to też ważne.
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2009-05-30 15:01
Dzięki Ella poważnie nad tym się zastanowię bo mojemu kregoslupowi faktycznie przydala by się taka rehabilitacja sanatoryjna i świeże powietrze .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-30 18:29
Popieram. Weź skierowanie od lekarza rodzinnego( pierwszego kontaktu) i składaj w NFZ. Nie zapomnij że zarówno NFZ jak i inne dofinansowania są tylko w części. jakiś procent płacimy z własnej kieszeni. Za darmo jedzie się tylko po szpitalnie :-)
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-05-30 18:48
Warto,człowiek się potem lepiej czuje.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-30 19:10
Tak siwek masz rację. Nawet jeśli się trafi na to gorsze sanatorium to zmiana otoczenia i rehabilitacja daje dużą poprawę we wszystkim.
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2009-05-31 16:47
Dzięki za rady przekonaliście mnie że czas o sobie pomyśleć i postanowilem starać się o wyjazd do sanatorium.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-31 17:13
Brawo Danonku. :-))))))
Nadrzędny Autor wiollka Dodany 2009-05-31 17:48
A ja wybieram się pod koniec czerwca do Ciechocinka (sanatorium poszpitalne). Czy moze ktoś z Was tez tam będzie w tym czasie? Na razie pogoda nie dopisuje ale mam nadzieję, że do tego czasu  wyklaruje się. Jadę do sanatorium pierwszy raz i trochę mam pietra, ale to chyba normalne?!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-31 21:26
Wiola ja już tam byłam w tym roku. Czytaj opinię wyżej. Różnie się trafia. Też się bałam ale pamiętam ten pierwszy raz kiedy jechałam. Wówczas 3 tygodnie przeżyłam wspaniale. Do tej pory wspominam Aleksandrów Kujawski bo właśnie tam byłam pierwszy raz. Było wspaniale.
Życzę Ci miłych wrażeń z tego pobytu i koniecznie odwiedź kawiarnię Wiedeńską niedaleko Grzybka. Podają cudowne kawy o wspaniałych smakach. Warto posiedzieć też przy tężniach na darmowych rehabilitacjach. Jeśli jesteś chodząca o własnych siłach warto wejść na samą górę. W Ciechocinku byłam drugi raz.
pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor wiollka Dodany 2009-06-01 16:14
Dzięki Ella , dodałaś mi otuchy i oto własnie mi chodziło! Wprawdzie tereny te troszkę znam, ponieważ mój mąż właśnie pochodzi z Aleksandrowa Kujawskiego ( obecnie mieszkamy na zachodzie Polski), ale przerażają mnie te trzy tygodnie. Wydaje mi się to trochę długo, ale wiem, że taki czas jest konieczny, aby podreperować zdrówko i po prostu muszę się chyba z tym pogodzić:)
Nadrzędny Autor wiollka Dodany 2009-06-01 16:16
A co do kawiarenki Wiedeńskiej - zajdę koniecznie, bo nie byłam. Pozdrawiam:)))
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-01 16:32 Zmieniony 2009-06-01 17:19
Wiola wypróbowałam takie kawusie u nich:

Kawa po Wiedeńsku
Kawa Wiedeńskie marzenie
Kawa po Irlandzku
Kawa "Zebra"
Przepyszne kawusie ale uwaga z lekami: do wszystkich dodaja alkohol. Co prawda niewiele ale dodają. Jest tam moc ciast wszelkiego rodzaju i lody. Czy wszystko tak smaczne jak kawa to nie wiem bo nie przepadam za słodyczami.
Proponuję przejażdżkę rikszami czy też tramwajem konnym nie m owiąc o bryczkach

Wspaniałe miasto moc ławek i ptaków i ich treli. Zielono wokól. naprawdę warto ciut zmienić otoczenie nawet je sli nie zawsze jest tak jak by się chciało.

AMALIAN FOTKI KAW PRZYWIOZŁAM I CÓŻ Z TEGO.BRAK SCRENÓW ZAMKNĘŁO WSZYSTKO.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-06-01 16:50
AMALIAN FOTKI KAW PRZYWIOZŁAM I CÓŻ Z TEGO.BRAJ SCRENÓW ZAMKNĘŁO WSZYSTKO. <

Musisz je pokazać (zdjęcia ) . W tej kawiarence tak pięknie pachnie .  Pewnie muszę wejść na wyżyny wizualizacji i poczuć jej atmosferą ... i świeżo zmieloną kawę .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-01 17:09
Niestety na stronkę płatną mnie nie stać a o innej bezpłatnej nie mam pojęcia
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-06-01 21:58
Niestety na stronkę płatną mnie nie stać a o innej bezpłatnej nie mam pojęcia .<

Ja korzystam z bezpłatnej strony : picasaweb.google.pl . Zapraszam , to nic nie kosztuje . Używam również programu do archiwizacji zdjęć  : picasso . Jest to program przyjemny i łatwy w obsłudze, bo w j. polskim . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-06-02 11:10
Jak złapię czas za nogi rozejrzę się czy warto. Narazie nie jestem w stanie nadąrzyć z tym co mam....
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-06-01 16:56
Goszcząc w Ciechocinku nie omieszkaliśmy zobaczyć Toruń i Aleksandrów . W Toruniu trafiliśmy na remont generalny ( wymiana i ujednolicenie bruku na wszystkich placach,rynkach ) w Aleksandrowie zaś 'zwiedzaliśmy' wszystkie placówki handlowe wraz z targiem ;-) . Było klawo  . Pozdrawiam ;-) .
Nadrzędny Autor martas Dodany 2009-12-03 19:11
Potwierdzam. Danonku fajnie , że znalazłeś tą stronkę ale weź pod uwagę, że opinię o danym ośrodku na stronie zawsze są super. Wszystko cudnie . Dlatego najlepiej jest pytać ludzi na forach. Ktoś kto był zawsze jest w stanie podpowiedzieć więcej. Z drugiej strony jeśli coś komuś się nie podoba wcale nie znaczy , że tobie też będzie tam źle .

Miłego pobytu życzę:)
Nadrzędny - Autor martynamma Dodany 2010-10-06 18:03
Witam wszystkich serdecznie. Widzę że na tym forum sami mili i uprzejmi ludzie więc myślę że dobrze trafiłam. Bardzo proszę o pomoc wszystkich. Chcemy wysłać tatę na zimę do sanatorium tata ma 66 lat cieżko pracował jako murarz ma bóle kręgosłupa rąk(miał operacje parę lat temu na ścięgna) oraz reumatyczne bóle. Proszę bardzo żeby ktoś polecił mi jakieś dobre sanatorium najlepiej nad morzem (bo tata nigdy nie był) takie żeby nie tylko podleczył zdrowie ale także żeby odpoczął od tego szarego życia. Z góry bardzo dziękuje!!!!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-06 20:02
Proponuję Kołobrzeg sanatorium Chalkozyn. Nie byłam tam ale wiem od znajomej że jest dostępne dla wszystkich. Znajoma ma ciut więcej lat niż Twój tata. A oto stronka http://www.chalkozyn.interferie.pl/index.php?id=cennik

Martyna nie piszesz nic o kosztach i czy prywatnie. Jeśli całkowicie prywatnie to mogę proponować małe kameralne sanatorium Koral Livehttp://www.sanatoriumkoral.ta.pl/cennik.html ------ tu jednak doczytałam się że mają mieć w tym roku od listopada do któregoś grudnia remont i na ten czas zamkną całe sanatorium.

W samym Kołobrzegu masz bardzo dużo innych całorocznych sanatorii. Polecam też przejrzeć w internecie takie miejscowości jak Sopot, Ustka, Łeba, Mielno.
Żeby coś doradzić trzeba mieć więcej informacji na temat sprawności taty i zasobności kieszeni ale to drugie sama sprawdzisz w cenniku na stronkach sanatorii.

Polecam też po wybraniu konkretnego sanatorium upewnić się telefonicznie lub e mail wysłać z pytaniami.

Martyna postaraj się pisać na ostatniej stronie bo w środku wątku można cię nie znaleźć. Strony są numerowane. Numery znajdziesz na górze lub dole wątku każdej strony
Nadrzędny Autor martynamma Dodany 2010-10-07 08:46
dziękuje Pani Ellu. Mój tata chodzi samodzielne i jest dość sprawny tylko za długie chodzenie powoduje u niego ból biodra ale pozatym jest dobrze. Jest bardzo wesołym człowiekiem i lubi towarzystwo. Pobyt ma być prywatny w miesiącach styczeń-marzec 2011r. To ma być taki prezent od nas czyli jego dzieci w podziękowaniu za wszystko co dla nas zrobił. Chcielibyśmy żeby się podleczył odpoczął i zarazem żeby miał udane wakacje. Myśli pani że 2 tygodniowy pobyt to nie za długo? to jego pierwszy wyjazd samotnie więc obawiam się czy da rade? jestem bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor martynamma Dodany 2010-10-07 09:29
Kochana Pani Ellu sanatorium które mi Pani poleciła a mianowicie "KORAL Live" posiada bardzo ciekawą ofertę która spełniłaby moje wymagania bardzo, tylko czy ktoś już tam był i ma z nim jakieś doświadczenie? Czy rzeczywiście jest tak wspaniałe jak piszą na ich stronie? jeśli ktoś wie coś więcej o sanatorium uzdrowiskowym "KORAL Live" w Kołobrzegu bardzo proszę o informacje.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-10-07 11:30
Odpisałam napewno ale skarbie pogubiłaś stronki wątku. :-D Polecam bo warto polecić.
A prezent dla taty to wspaniały prezent. Proszę już starać się o rezerwację a przynajmniej zadzwonić i popytać co i jak i kiedy z tą rezerwacją.
Nadrzędny Autor izabelka92 Dodany 2016-06-26 17:29
Polecam, zero problemów
Nadrzędny - Autor monika84 Dodany 2009-06-06 11:17
Witam serdecznie!
Mam nadzieję, że uzyskam tutaj pomoc i porady.
Zobowiązałam się znajomej dunce, że pomogę jej znaleźć jakieś dobre sanatorium w Polsce. Poprosiła mnie o to, gdyż z zawodu jestem fizjoterapeutką(na razie świeżo po studiach)i muszę przyznać, że nic nie wiem o sanatoriach u nas w Polsce. Zajęcia na studiach miałam tylko w sanatorium "Leśnik" w Sopocie, ale tam bym nie chciała jej wysyłać;)
Proszę o porady, gdzie najlepiej wysłać moją znajomą?Dodam, że jest po operacji wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego i najbardziej zależy jej na dobrej i sprawnie przeprowadzonej rehabilitacji. To jest jej priorytet!Mówi, że jakieś spa, czy inne tego typu rozrywki nie są dla niej ważne.Chce po prostu pojechać do Polski i skorzystać z bardzo dobrej rehabilitacji. Tylko tak właśnie się zastanawiam,czy w sanatoriach "bardzo dobra rehabilitacja" istnieje. Ja pewnie znalazłabym wszędzie mnóstwo uchybień, ale to już takie "zboczenie zawodowe" i upatrywanie szczegółów;)
Chciałabym dlatego zasięgnąć opinii osób, którym również najbardziej zależało na rehabilitacji i wróciły do domu szczeęsliwe, zadowolone i "zdrowe"!
Oczywiście ta Pani będzie opłacała wszystko we własnym zakresie i cena nie robi jej tutaj pewnie żadnej róznicy. Chciałabym jej zaproponować sanatorium o rewelacyjnej bazie zabiegowej, na pewno o dobrym standardzie pokoi. Jakby była tam miła okolica, to tym lepiej.
Problem jest jeszcze tego typu, że Pani posługuje się (oprócz duńskiego oczywiście) biegle językiem angielskim i obawiam się, że pracowanicy sanatorium mogą nie sprostać temu zadaniu :-( wiem, że coraz więcej osób w Polsce mówi po angielsku, ale niestety to jeszcze jest mały odsetek. Dlatego,też ważne jest, żeby to szczególnie fizjoterapeuci posługiwali się językiem angielskim.
Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za propozycje
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-06 11:41
Hej teraz króciutko.
Spróbuj nw Kołobrzegu "Koral" MSWiA, "Bałtyk"  oraz poszukaj ich więcej w internecie. To już prawie pełnia sezonu trudno bedzie o miejsce. Duża ilość sanatorii jest dwu lub trzy językowa - polski niemieck i angielski....

potem się odezwę
Nadrzędny - Autor monika84 Dodany 2009-06-06 13:51
dziękuję za odpowiedź i czekam w takim razie na więcej informacji :-)
Nadrzędny Autor dolores53 Dodany 2009-06-06 15:50
Zadzwoń do Konstancina do Centrum Kształcenia i Rehabilitacji.To jest szpital rehabilitacyjny.Myślę,że komercyjnie nie będzie problemu.Jednak pewności nie mam.Powodzenia.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-06 16:24
Monika to sanatorium też obsługuje w języku niemieckim napewno. Nie pamiętam tylko czy w angielskim również. Podaję stronkę. Zadzwoń do nich. Acha jedynki (pokoje jednoosobowe są brzydkie) Lepiej dopłacić do dwójki i być jak w jedynce   http://www.lwigrod.pl/kontakt.html  Ten obiekt i po lewej stronie strony podane dwa inne sągodne polecenia. Te z poprzedniego postu też. Sprawdzone. Tanie jednak nie są.

A to ogólna stronka wybranych miast i miejscowości z sanatoriami. Wystarczy tylko wpisać dane i sprawdzić co gdzie i jak. Warto przed faktem zadzwonić i upewnić się co do warunków oraz obsługi obcokrajowców. http://www.otowakacje.pl/zdrowie-i-uroda/sanatoria

Misisz sama podzwonić do wybranych ośrodków. Nie wiem czy mają miejsca. Te co wcześniej opisałam byłam sprawdziłam i wiem na 100%

W Ciechocinku szpital uzdrowiskowy nr 4 przy leśnej 3 też mówi w języku niemieckim i chyba angielskim. Piszę chyba bo nie słyszałam angielskiego. Wyszukiwanie jest żmudne i nabija r-k telefoniczny ale już chyba nie masz wyjścia. Spróbuj pisać e mail do danych osrodków.
Życzę miłego wyszukiwania. Nie zapomnij że obcokrajowiec jest mile tu widziany z powodu kasy :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (Strona 6) (1260840 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill