www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / agencja podrózy dla niepełnosparwnych (27320 - wyświetleń)
- Autor wieligo Dodany 2009-05-27 10:51
Witam .Jestem osobą pełnosparwna.Podróze to moje hobby ,turystyka to tez moj zawód.Niedawno podrózowałam po miastach angielskich.Spotkałam wielu niepełnosparwnych, ktorzy mieli cudowne warunki i mozliwosci podrozowania,zwiedzania itp.Po powrocie do kraju zainteresowalam sie tym tematem ..i cóz..pustka. Nie ma katalogow ,nie ma ofert opracowanych pod katem dostepnosci, nie ma biur specjalistycznych a jest coraz wiecej nieplenosparwnych. Urodzil sie pomysł..załozenia  agencji turystycznej ,ktora oprocz normalnej dzialnosci,bedzie równiez a moze  szczegolnie opracowywala oferty dla osob niepelnosparwnych.Jestem tutaj by zapytac panstwa o oczekiwania,i poradzic  sie..czy  i jak chcieliby panstwo kozystac z uslug takiej agencji turystycznej,czy jest popyt na turystyke w szerokim spektrum , czy tylko na turnusy rehabilitacyjne..Tak bardzo chcialbym by niepelnospełnosparwni w Poslce mieli wiecej mozliwosci  realizowania marzen o bliskich i dalekich podrózach.Bede wdzieczna za  kazdy glos, za kazdy pomysl i za  kazda opnie..pozdrawiam Małgoska-
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-05-27 11:21
Myślę,że taka agencja bardzo by się przydała,niestety większośćniepełnosprawnych w polsce ,to osoby nie zamożne,żeby niepowiedzieć ubogie chęć zwiedzania i podróżowania  to zwykle nasze niespełnione marzenia
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-05-27 12:10
Pewnie,że taka agencja jest potrzebna . Pewnie niektórzy z nas ( On - poruszający się wózkiem ) byli by takimi ofertami zainteresowani . Oczywiśćie ,że i cena ma duże znaczenie w takich wojażach , to fakt co pisze Malt ,że większość z osób niepełnosprawnych ma duże problemy finansowe . dobrze by było ,by takie osoby mogły skorzystać z jakiejś ulgowej formy . Proszę pamiętać również o tym ,że już były próby naciągania takich osób na tanie i łatwe formy zagranicznego wypoczynku dla ON . Nie znam dalszych losów tego rzekomego biura turystycznego ... Ale pomysł jest przedni . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-27 17:47
Pomysł jest super tylko co z opłatami.? Myślę o tym samym co pisała malt
Nadrzędny Autor wieligo Dodany 2009-06-02 08:57
witam ponownie..na pewno oplaty nie beda  wieksze niz w normalnej ofercie..zastanawiam sie jak ugryzc sparwe znizek..gdyz agencja tak naparwde dziala w oparciu o ustalona prowizje..na targach rozmawialam z organizatorami wyjazdow oni  sa rozwniez  zdania ze pomysl jest przedni i chetnie sie wlacza do wspolpracy..tak wiec mam nadzieje wynegocjowac z nimi rabaty wlasnie dla niepelnosparwnych..Powiem skad ten pomysl...bylam widzialam niepelnosparawnych w wlk brytani..cudo..poprostu cudo..wszedzie moga jechac wszystko zwiedzic  wszedzie dojechac...wiem wiem cena koszty itp..ale ludzie pelnosparawni tez maja kosztyt, tez  sa  czesto berobotni..a jednak jada ..mysle ze  turystyka to dobry sposob tez sparawdzenia siebie..czy potrafie..czy moja motywacja jest tak silna ze pomoze przelamac liczbe  bariery bo jak mowia  kasa  to tylko jedna z przeszkod...a hehhe pieniadze sie  zawsze znajda..chcialbym organizowac  szkolenia np dla zeglarzy niepelnosparwnych..moim celem jest by czlowiek na wozku, albo z biala laska był czescia normalnej wyjazdowej wycieczki..zastanawiam sie nad logistyka  tego pomyslu..ale z udzialem pomoca i radami Panstwa  damy rade co?widzialam kawalek swiata  ale radosc  dyskutowania o tym z innymi  ktorzy tez byli widzieli jest najwazniejsza//pozdrawiam i czekam na konstruktywne uwagi..np jakie informacje potrzebne sa panstwu o osrodku o formie przejazdu by czuli sie panstwo  spokojnie  jadac tam..mam jeszcze jedna uwage..uwazam ze rzetelna sparwdzona informacja jest w tej sferze absolutna potega..a tutaj postaram sie byc niezawodna
Nadrzędny Autor wieligo Dodany 2009-06-02 09:03
a i jeszcze jedno..pelnomocnik prezydenta ds niepelnosparwnych w krakowie  obiecal calkiem za  darmo :-) dac mi do pomocy czlowieka  z ktorym opracujemy oferty pod katem dostepnosci dla niepelnosparwnych(rodzaj i stopien niepelnosp[arwnosci) .Budujace prawda?
:-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-06-02 11:21
Wieligo to bardzo budujące i budujący pomysł. Narazie tego tylko tyle. Dlaczego? Ponieważ jak zwykle dopóki nie zobaczę cennika nie odpowiem pełnym zachwytu zdaniem. Wątpię by w Polsce bezrobotny mógł wyjechać na rehabilitację chociaż raz w roku bez dofinansowania. Tak się składa że dużo wiem na temat cennika rehabilitacji i jego oczekiwania. Co do samego przejazdu to owszem do autobusu, busu wejdę na kulach ale pociąg odpada. Pytałam o wolontariusza. U nas ich nie ma. A jeśli już ktoś chce to trzeba za niego zapłacić cały wkład. Ale z czego? I znów kółko się zamyka.
Ciekawa jednak jestem jak Ty tę sprawę załatwisz? Jak to bedzie wyglądać nie tylko w Krakowie ale i w całej Polsce nawet na wsiach. To ważne. Bo dużo ON mieszka w małych miasteczkach, a także i na wsi gdzie do przystanku jest około 2 km, a czasem i więcej.
Nie zniechęcam ale czekam cierpliwie na dalsze informacje.Problem samego przejazdu byłby super. Czekam na więcej.
Pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor Sagarmata Dodany 2009-06-02 21:35
Jestem osobą mocno niepełnosprawną, po heine-medina, z porażeniem kończyn dolnych, górnych i mięśni grzbietu. I jednocześnie jestem geografem, instruktorką harcerską, organizatorem turystyki, działaczką PTTK. Organizowałam i prowadziłam obozy oraz zimowiska harcerskie, rajdy turystyczne, wycieczki i zagraniczne wyprawy (m.in. na Syberię). Podróżowałam po Syberii, Europie, Ameryce Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, Indiach i Nepalu, w tym tylko 1 raz (pierwszy) z biurem turystycznym (Orbis). Jeśli moje doświadczenia mogą się przydać to służę pomocą. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor wieligo Dodany 2009-06-08 05:31
bardzo dziekuje  za  chec pomocy ..na pewno bede  pisac ,dyskutowac ,prosic o rade,sorki ze na razie tak malo pisze..zmienilam i prace i czasu troche malo.. ale caly czas spotykam sie rozamawiam i w najblizszych dniach poinformuje o nowych spostrzezeniach i planach :-)bardzo prosze o informacje  czy moge bezposrednio na maile do Panstwa pisac :-) (oprocz forum oczywiscie)..pozdrawiam bardzo mocno..zobacze jak swiat wyglada po wyborach :-)
Nadrzędny Autor aga24 Dodany 2009-06-12 11:32
podaje stronke gdzie jest organizowane zeglarstwo dla ON http://www.ukzhorn.krakow.pl/ patrzec w sekcji dla ON w zakladce :-)sa tam szkolenia a w zime  cwiczenia przygotowyjace w aquaparku w Krakowie:)
Nadrzędny - Autor aga24 Dodany 2009-06-09 09:17
hej ,
Jestem Agnieszka , mam 24 lata,mieszkam w Krakowie(Nowa Huta),studiuje turystyke miedzynarodowa na wydziale stosunkow miedzuynarodowych na 2 roku.Bardzo zaciekawil mnie ten pomysl.Ja tez kiedys myslalam o takim biurze w ktorym byly by oferty o osrodkach,miejscach przystosowanych dla ON.Jestem osoba niepelnosprawna od 9 lat.Aktualnie poruszam sie o kulach, choc i z tym czasem mi ciezko. Generalnie korzystam teraz tylko z turnusow rehabilitacyjnych ,sanatoriow.Mimo, ze nigdzie daleko nie bylam, zazwyczaj Polska ,najczesciej male miejscowosci turystyczne tj Szczawnica Iwonicz,to kocham podrozowac!Zwiedzac.Niestety tez nie mam jak,nie mam z kim itd.Nie wiem do kogo sie zglosic ,kto by mi mogl pomoc.Chcialsabym bardzo swoja przyszlosc zwiazac z turystyka,niestety po mailach ktore powysylalam  do roznych firm,biur podrozy-nie bylo odzewu.Szukam tez jakis praktyk,ktore pozwolily by mi nauczyc sie co i jak .Bardzo prosze o jakis punkt zaczepienia,albo jakies porady co moglabym zrobic.Aktualnie wyjezdzam niedlugo do Iwonicza do szpitala uzdrowiskowego,ale czy to sa jedyne miejsca gdzie moge pojechac? w Iwoniczu bylam juz 6 razy gdyz tam mnie kieruje glownie NFZ.Jestem ciekawa swiata.Gdziekolwiek jestem musze  zrocic zdjecia by  uwiecznic to gdzie bylam i miec wspomnienia.Chcialabym by  marzenia ludzi niepelnosprawnych o podrozach sie spelnialy,takze i moje i chcialabym sie do tego jakos przyczynic. Sama w pojedynke niestety malo wiem na ten temat,dlatego szukam kogos z kim moglabym cos zapoczatkowac.Prosze o odp.:-)Aga
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-06-09 13:26
Cześć Aga :-) . Fajnie,że nie zamykasz się w czterech ścianach ,że pogłębiasz wiedzę tą z książki i życia . Podróżować osobie niepełnosprawnej , poruszającej się wózkiem lub o kulach jest trudno ,ale ...
zaskoczyły mnie standardy na lotniskach dotyczące takich jak ja cz. osoby w wózkach . Przy odprawie bagażowej ' dostajesz opiekuna,który pomoże ,zawiezie,przyspieszy, poinformuje . Lepiej poruszać się wózkiem ( na lotnisku ), bo wtedy nie pytają się : czy potrafisz ? czy wejdziesz ? zejdziesz ? Wyjście/wejście z/do samolotu jest również w pełni zmechanizowane i nie musisz się martwić . Za to bariery architektoniczne z jakimi się musisz zmagać na miejscu to już inna inkszość ;-) . Ale polecam :-) . ps. Nie pozwoliłbym sobie wcisnąć znów Iwonicza . Jest tak wiele pięknych miejsc w Polsce w których możesz się rehabilitować . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-06-09 16:45
Biuro takie by sie przydało ale wątpię wogóle czy Wieligo co zdziała bo jak narazie to słabo toto sie posuwa.

Witaj Aga. Skoro mozesz pojechać do Iwonicza to czemu nigdy nie ruszyłas nad morze? Pytam bo nie wiem w jakim stopniu sie poruszasz.... Też znów chodzę na kulach. Moi mnie dowożą do ośrodków leczniczych. Z tym też mam trudności bo mieszkamy całkiem w innch województwach.
Wiem np. że Kraków ma autobusowe połączenie z wybrzeżem bezposrednie. Musisz tylko uiścić rezerwację już w marcu ,kwietniu. Mnóstwo ośrodków jest przystosowane dla wózkowiczów więc i na kulach można wjechać na wyższe piętra. Też lubie fotografię, książki i podróze i jakoś mi sie udaje to i owo zwiedzić. Duże trasy pokonuję susząc się tj nie pijąc by nie ganiać do WC. To trudne ale jakoś się udaje. :-)
Pozdrawiam i życzę moc pomysłów na dalsze wojaże z PKS express lub pośpiech.
Nadrzędny - Autor wieligo Dodany 2009-06-12 05:48
witam no słabo sie posuwa..ale posuwa..obecnie walcze o dotacje na  otwarcie takiego biura(z  unii europejskiej), w koncu to oni podobno calym sercem wspieraja  "turystyke bez  barier"Opracowuje oferty dostepnosci na razie sama...bo dopoki nie beda firma nie beda wiarygodna, a firmy nie moge otworzyc przed obietnica z uniii ze beda mnie wspierac ;-) i tak to jest  ale  spokojnie powolutku wszystko sobie razem ulozymy...Tym czasem jesli  macie ochote pomozcie  troszke sobie i mnie..piszcie  jakie udogodnienia jakie starndarty powinien miec osrodek byscie sie dobrze w nim czuli...na co touroperatorzy nie zwracaja uwagi a co najzwyczajniej w swiecie jest zwiazane z  zaniedbaniem kierownictwa osrodkow.;-)a i jeszcze cos ...tez jestem z Krakowa..;-) dobrze wrozy co?;-) pozdrawiam
Nadrzędny - Autor wieligo Dodany 2009-06-12 05:49
standardy:)
Nadrzędny Autor wieligo Dodany 2009-06-12 05:52
jeszcze jedno..szukam w necie jak powinno byc wyposazone biuro ktore ma rozwniez obsługiwac niepelnosparwnych..znalazłam -podjazd ,szerowkie rozsuwane drzwi. porecze,duze jaskrawe oznaczenia dla niedowidzacych i niewidomych,biurko z lada wysoka..Macie jeszcze jakies pomysły?
no teraz  juz lece :-)pa
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-12 09:56
Wieligo zacytuję Twoje słowa;

>biurko z lada wysoka..>


Jak ta lada ma być wysoka? Co z wózkowiczami czy osobami o wzroście niskim nawet 150cm? Jak dojechać do Krakowa do owego biura? Nie gniewaj się ale ja takich pytań mam strasznie dużo. Kraków znam od podszewki i jak pomyślę o tramwajach i wsiadaniu do nich np na ulicy Długiej ( mam nadzieję że nie pomyliłam nazwy) jadąc na nowy Kleparz to aż mi skóra cierpnie. Wiem ze wszystkie miasta mają bariery ale nie można chwalić tylko tego gdzie coś sie wykluwa.
Olsztyn - ma Orbis Travel ale tam nic nie załatwisz poza wczasami bez dojazdów( dojazd we własnym zakresie) bez sprzedarzy jak dawniej biletów na kursy dalekobieżne natomiast MPK stara się mieć autobusy o niskim podwoziu.
Białystok - zajeżdża na dworzec Olsztyn a jedzie aż do Kołobrzegu i podobno dalej (nie pamiętam)nie zajeżdża na przystanek dla wsiadających bo nabiera po znajomości na przystanku dla wysiadających. O sprzedaży biletów w mieście Olsztyn można wybić sobie z głowy na wiele tras dalekobieżnych.
TAKICH PRZYKŁADÓW Z PRAWIE CAŁEJ POLSKI MAM STRASZNIE DUŻO. Pytanie? A jak w Wawie. Odpowiedź jak wszędzie. Bez zmian i mnóstwo schodów.
NIE NARZEKAM ale wiele osób nie pokona tych barier. TAKIE BIURO PRZYDAŁOBY SIĘ WSZĘDZIE W KAŻDYM WOJEWÓDZKIM MIEŚCIE Z DOSTĘPEM DLA WSI I MIASTECZEK i koniecznie z rezerwacją i sprzedażą biletów miejscówek - a to bardzo ważne

Życzę szybkiego pokonania barier w załatwianiu tych spraw :-)
Cieplutko pozdrawiam Ella
Nadrzędny Autor aga24 Dodany 2009-06-12 10:28
tez sie wlasnie zastanawialam dlaczego wysoka lada? Mysle ze jezeli chodzi np o rezerwacje to mozna by bylo pokonac te bariery przez internet ,tak bylo by latwiej i prosciej.Nie wiem  w jakim miejscu to biuro mialoby byc ,ale jakby juz powstalo gdzies w centrum Krakowa to mozna by sprawdzic kiedy jezdza autobusy,tramwaje o niskich wejsciach  dla wozkow,tak by byl dobry dojazd.No i w dzisiejszych czasach bardzo wazna bylaby strona internetowa,na ktorej by mozna znalezc informacje a nie jezdzic tez specjalnie z pytaniem do samego Biura.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-12 17:03
Brawo aga ale to jeszcze kropla w morzu. Kraków i tak ma niezłe połączenie z większą częścia naszego kraju ( o zagranicy mało wiem więc sie ne wypowiadam). Lada jest też ważna. A CO MAJĄ POWIEDZIEĆ CI CO SĄ GŁUSI, NIEWIDOMI CZY NIEDOWIDZĄCY A NIE MAJĄ KOMPUTERU CZY INTERNETU? Powinno się brać wszystko co jest nie tylko za ale i przeciw?

pozdrawiam
Nadrzędny Autor aga24 Dodany 2009-06-16 14:29
ja prawde mowiac nie tozumiem ludxi pesymistow,jak sie bedzie czarno myslalo i nie wierzylo w to co sie chce osiqagnac to wiadomo ze nic z tego nie bedzie.trzeb myslec ze sie uda i robic cos zeby sie udalo a nie dokladac tylko problemow d tego.
Nadrzędny - Autor aga24 Dodany 2009-06-12 09:17
a moge wiedziec z jakiej jestes dzielnicy Krakowa?:-) Ja mam taki pomysl,nie wiem cvzy juz byl,czy ktos juz taki wymyslil,ale mozna by oglosic konkurs na najbargziej przyjazna miejscowosc dla ON:) albo jakas sonde? :-) zja do konca studiow mam odbyc praktyki , wiec moze jak juz firma powstanie to sie zalapie?:-)podaje namiary do siebie  nr gg 7274999 i mail agniecha.dz@wp.pl jak cos mi wpadnie do glowy bede pisac
Nadrzędny Autor wieligo Dodany 2009-06-15 06:50
kurcze no to namieszalam z ta lada..chodzilo o to by wygodnie podjechac  wozkiem a pytam o wyposazenie  takiego biura bo musze zrobic kosztorys i zmierzyc sily na zamiary..nie chce prowizorki by pozniej w czasie remontowac i poprawiac..jesli chodzi o dojazdy  to krakow najlepszy nie jest..ale coz nikt nie mowil ze  bedzie łatwo..martwi mnie  to ze wciaz wszyscy mowia- fajny pomysl , ale to sie nie uda..a niby dlaczego..?  kurcze no musi sie  udac .. strona internetowa jak najbardziej,rezerwacje mailem  faxem jak najbardziej jak najbardziej co jeszcze panstwo oczekuja..jakich udogodnien by wspolpracowalo sie lepiej
-pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-15 13:21
A ja zrozumiałam że ma być wysoooka jak wszędzie i trudno coś załatwić. Małe nieporozumienie ale wyszło i tak ok. :-)

Trzymam kciuki za Twoje powodzenie.
Pozdrawiam Ella
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2009-06-23 17:52
Pmysł dobry.Tylko jak zawsze nierealny. Zorganizowanie takiego interesu na wielką skale to są koszty.A tylko będziesz mogła być pośrednikiem.Bariery polskie pozostaną bo Unia tego nie sfinansuje.Kraków nie jest przeszkodą bo w dobie komputerów wszystko można załatwić ale co dalej jak przyjmiesz zlecenie na turnus.Sama tego nie wykonasz a baza jest ogólnopolska,jaka jest taka jest i co? Kto będzie miał do kogo pretensje za nie zrealizowane marzenia.Ostrożnie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-23 19:11
eligiusz a co Ty tak od razu zniechęcasz do działania? Skąd wiesz ile kto może i ile wie? Nie można od razu powiedzieć że to jest nie możliwe.
Wieligo działaj dalej. W pół drogi się nie zawraca.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-06-24 15:56
Nie zniechęcam,tylko przestrzegam przed pochopnym podjęciem decyzji.Wieligo może działać wg.własnego uznania.Oczywiście nie znam możliwości pomysłodawczyni projektu,ale włączyłem się do dyskusji z myślą o utemperowaniu poczynań które mogą być płonne i ryzykowne.Zyczę powodzenia.Chętnie skorzystam z przyszłej oferty.
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2009-07-17 09:00
Dobrze sie stalo,ze na temat biura podrozy trawa dyskusja -dyskusja na tym forum.Tylko jedno mnie zastanowilo,ze nikt z osob odpowiedzialnych za pomoc nbiepelnosprawnym-ministerstwo-nie zareagowal.A dla niepelnosprawnych sa przyznawane specjalne dotacje? Temat biura ok.ale przed startem to nie trzeba myslec o lokalu i innych detalach/biuro z pomoca komputera i korespondencji mam na mysli uslugi poczty-bo nie kazdy niepelnosprawny ma  dostep do komputera-warunki polskie,finansowe to tez trzeba wziac pod uwage,mozna zarejestrowac i prowadzic pod prywatnym adresem.A w dalszej kolejnosci to wystapienia do roznych instancji z rzadowymi wlacznie o pomoc na dofinansowanie prowadzenia  lokalu i innych tematow z tym zwiazanych.Skoro w Krakowie macie tak dobra atmosfere i przychylnosc wladz co do tego projektu,to znowusz zastanawia mnie jedno:dlaczego wladze nie dadza Wam lokalu?Bo co do srodkow unijnych to tez mozna podyskutowac! Nie zakwaszam,bo znam temad niepelnosprawnych b.dobrze.Maz moj jest niepelnosprawny.Zglaszam swoja pomoc,jezeli takowa przydatna bedzie.Zycze powodzenia.marzena
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-07-18 09:00
NIEOPLACA SIE ZAKLADAC TAKIEGO BIORA PODROZY GDYZ NIEPENOSPRAWNI NIE SA ZAMOZNI.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-18 09:05
Niestety to prawda, mało który niepełnosprawny moze sobie pozwolć na pełnopłatny wypoczynek
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2009-07-18 11:12
Tak to prawda,malo niepelnosprawnych moze pozwolic sobie na pelnoplatne wypoczynki.Szkoda,ze ludzie zdrowi mam na mysli urzednikow od najnizszego stopnia po ministrow nie chca slyszec,wiedziec nic o niepelnosprawnych!!Dramat dla niepelnosprawnych!Ale trzeba byc dobrej mysli,bo moze sie to kiedys zmieni.Tylko kiedy?Kolejne pytanie-pozostaje bez odpowiedzi.
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-07-18 11:28
Ja rozbijam sobie namiot przed domem i nie wchodzę do domu przez dwa tygodnie,wychodzi tanio.Woda jest w rzece,sklep blisko.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-07-18 11:32
Co Ty opowiadasz..., Mario...?
Masa organizacji organizuje wypoczynek, turystykę i inne fajne rzeczy dla ON, nawet tych w najcięższej sytuacji.
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-19 13:26
BLU COSTAM ZAMKNIJ SIE WSTYDU OSZCZEDZ
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-18 17:05
bluengel za jaką kasę i skąd? Czyli ile biorą od łebka i skąd się jedzie? Mam nadzieję że łapiesz o co pytam?
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2009-07-19 10:20
Jestem zaskoczona wypowiedzia blungel!Ale podtrzymuje to co napisalam!Bo wiele osob niepelnosprawnych nie ma mozliwosci wyjechania na wakacje! nie do sanatorium lub na turnusy rehabilitacyjne.Jest to roznica?Chyba tak.Znam tez takich,ktorzy sa 2x w roku na wakacjach! Ale nie mozna tego uogolniac!! Bo to dotyczy malej grupy!pozdrawiam,tych co wypoczywaja w domach!!!
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-19 10:31
Chcę zapytac o to samo co Ella,za ile i skąd dojazd?
Nadrzędny Autor aga24 Dodany 2009-07-20 12:26
Kurcze jak czytam te posty niektorych to jakos mi nie dobrze sie robi.Czasem trzeba zaryzykowac i cos stworzyc ,miec przedewszystkim odwage by to stworzyc.A wy zamiast dodawac otuchy ze sie uda ,to tylko piszecie ze nic nie mozna ,ze nie da rady.Takie myslenie  negatywne powoduje ze rzeczywiscie nic sie nie uda jak sie bedzie siedziec w domu i nic z tym nie robi.Zgadzam sie ztym ze sa organizacje ktore zapewniJA DUZO FAJNYCH MOZLIWOSCI dla ON i to nie tqakie drogie a czasami wrecz za darmo,trzeba tylko chciec  takich organizacji poszukac a nie czekac az ktos sam zapuka do drzwi i zaprosi na jakis wyjazd. Z tego co czytam w niektorych postACH TO ZWYKLE UZALANIE SIE NAD SOBA I TYLE.Najlepiej siedziec w domu ,nic nie robic ,bo tak najwygodniej i  zwalac wine za swoj los na caly swiat. A sa ludzie ktorzy pomagaja ,wystarczy tylko chciec. Ludzie  niepelnosprawni tez moga zyc aktywnie i nikt im tego nie broni.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-07-20 12:48
Czasami za kasę zupełnie symboliczną (100-200 złotych) lub za żadną, droga Ellu i inni czekający na mannę z nieba...

Aga jedna zrozumiała moją wypowiedź i wyciągnęła właściwe wnioski - wy po prostu nie szukacie, więc nie znajdujecie; tkwicie tam, gdzie sami się ustawiliście, ale wyrażacie szczery żal, że NIKT NIC NIGDZIE NIE ROBI. A jeśli już to z góry chce was wykorzystać i oszukać. Powtarzam po raz setny: najwyraźniej mierzycie własną miarą, lecz ona nie jest jedynie słuszna:)

Mogłabym podać tu namiary na konkretnych organizatorów, ale wy i tak znajdziecie milion powodów albo do tego, aby nawet nie zadzwonić albo zadzwonicie tam wszyscy i będziecie zdziwieni, że żaden organizator nie jest na każdy gwizdek; że kieruje swoją ofertę do konkretnej grupy odbiorców; że ma pewne wymogi formalne; że proponuje wyjazd w góry a wy będziecie chcieli nad morze itd.

Wiem, co piszę - bo tym się zajmuję na co dzień:) I, po wielu latach naiwności ja i moi współpracownicy dorośliśmy do tego, że dokonujemy selekcji ON, chętnych do korzystania z naszej oferty - nigdzie nie jest napisane, że wszystko jest dla każdego. Ale jeżeli człowiek ma odrobinę dobrej woli, chce coś dać z siebie i się nie awanturuje co 2 minuty - naprawdę bardzo wiele korzysta na tym, co wspólnie robimy. Wam nie muszę tu tego teraz udowadniać, ale oni naprawdę są - tylko że ja już zrezygnowałam (a tak też już było) z wysyłania ofert, proszenia się ON o aktywność itd. . My podtykaliśmy pod nos wszystko - i też się okazywało za mało. Więc teraz to my oczekujemy ich ruchu. No i to działa, sami nas znajdują:)

Wy natomiast potrzebujecie właśnie tych pseudozdrowotnych i pseudodarmowych sanatoriów i turnusów (pożal się Boże) rehabilitacyjnych - więc z nich korzystajcie (aczkolwiek już niedługo). Płacicie za rzeczy, które powinny niby być finansowane z ubezpiecznia, ntomiast nie macie zamiaru dopłacić tym, którzy np. pozyskali już 80% środków a brakuje tylko części. Ale stawiają sprawę jasno. Wtedy się oburzacie. Phi.

Tak tylko dla zobrazowania. Dzięki ciężkiej merytorycznej robocie dwóch osób z mojej organizacji, tylko w ciągu ostaniego 1,5 rku nasi podopieczni byli: w USA, w Szwecji (2x), w 4 regionach Polski (jeziora, góry, morze), w Niemczech, w Alpach austriackich (przy okazji Włochy, Czechy, Lichtensztein, Niemcy); także w północnych Włoszech (10 dni: zwiedzanie, jezioro Garda, Wenecja, Padwa, Mediolan...). Co drugi weekend od wiosny do późnej jesieni wyjeżdżamy w różne fajne miejsca Polski, bliżej lub dalej, pozwiedzać, na koncert, na ryby, do skansenu... Jest masa pomysłów i dużo dobrej woli - dlat tych, którym się chce nieco więcej niż czerznąć przed kompem...

Taka jest rzeczywistość. Wystarczy na chwilę zmienić optykę, naprawdę... Warto.
Nadrzędny - Autor aga24 Dodany 2009-07-20 14:00
Racja , sama jestem ON  ,a mimo to mam takie zdanie ze niepelnosprawni niepotrafia sobie zorganizowac zycia tak jak chca . A jest tyle  mozliwosci.Ciekawe kto ma za was przezyc zycie jak nie wy sami.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-07-20 15:41 Zmieniony 2009-07-20 15:44
Pewnie nie wszyscy . Czytając  post od bluengel nie wszyscy tylko czekają i są kiepsko zorganizowani . Jest nas jeszcze nie za dużo . Ale jesteśmy, żyjemy naszą prędkością ;-) . Zawsze lubiłem podróżować, obserwować , poznawać nowe krajobrazy czy ludzi . To, że teraz jestem na wózku nie przeszkadza mi  w tym .
Pewnie,że na miarę moich możliwości - finansowych czy sprawnościowych . Ale moich !  Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-20 14:35
aga24 BRAWOOOOO Nareszcie ktoś prawdę napisał nie pisząc długich litanii :-)))))
Nadrzędny Autor aga24 Dodany 2009-07-20 15:10
szkoda tylko ze prawda jest tak ciezka do pojecia :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-20 16:04
Aga prawda zawsze w oczy kole
Nadrzędny Autor Maria Brylka Dodany 2009-07-20 16:47
Skoro jest az tak dobrze,to dlaczego iele mlodych ludzi-niepelnosprawnychnie moze sobie pozwolic na wakacje,ba nawet juz Europa nie jest atrakcja!Czy w grupie tych turystow byli biedni-nie czarujmy sie-niepelnosprawni?Bo spotykam niejednokrotnie naszych rodakow za granica ale jest to mala grupa i dotego zamozna.Maz moj jest 2x  w roku na wczasach,Wiem gdzie i do jakich osrodkow nie tylko w kraju jechac.ale tak jak wczesniej zaznaczylam, nie kazdy niepelnosprawny poruszajacy sie na wozku inwalidzkim lub skuterku moze wyjechac na wakacje.A problem to nie daleko szukajac:PKP-wagony nie wszystkie,perony nie sa przystosowane dla tej grupy ludzi:ba autobusy PKs rowniez.A co do przelotow samolotowych to juz nie wypowiadam sie!Znam osobiscie-nie z mediow-pare tz 5 osob niepelnosprawnych ,ktore aktywnie wypoczywaja zdobywajac nawet szczyty.np.Kilimandzaro.Ale sa to jednostki i w dodatku ich wyjazdy sa sponsorowane.W dobie prywatnych firm moga mlodzi wiele zwiedzic i wypoczac.Wypowiedzialam sie na ten temat,gdyz mnie jako zonie niepelnosprawnego meza a juz wiekowego wiem jak jest trudno w normalnych polskich warunkach funkcjonowac a do tego w malych miastach.Wiedzialam,ze bede rozne reakcje.Ale zycie niepelnosprawnych nie jest latwe.Wiem zawartosc portfela,tez trzeba o tym pamietac otwiera wszystkie drzwi i nie tylko.Raz jeszcze zycze udanych wakacji niepelnosprawnym tym wiekowym.Bo na postach wypowiadaja sie mlodzi,ktorzy maja dostep do internetu.Bo z Wiekowymi niepelnosprawnymi jest b.roznie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-20 17:15
To proste. Agencje, agencjami a kasy brak na chleb więc jak można gdzieś wyjechać?
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2009-07-22 09:38
Można! Wygrałem w konkursie wyjazd do Egiptu, za free. Było bardzo fajnie, wyborne towarzystwo i piękne widoki pod wodą i na powierzchni. Pozdrawiam nurkujących kulawych! Podróżuję na różne sposoby, czasem trzeba zapłacić, ale co zobaczę, to moje:))
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-22 20:30
TOPILI BIEDAKA I SJESZCZE SIE TYM CHWALI HA HA HA HA HA AH !!!!!!!!!!!!!!!!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / agencja podrózy dla niepełnosparwnych (27320 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill