www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Praca dla rencisty (5214 - wyświetleń)
- Autor pannaktoś Dodany 2009-06-02 18:28
Czy pracodawcy chętniej zatrudniają rencistów czy osoby bez renty lecz mające jedynie orzeczenie o niepełnosprawności? Czy nie jest tak że firma zatrudniając rencistę ma takie same zniżki jakby zatrudniała studenta? A zatrudniając osobę jedynie z orzeczeniem zniżki też są, lecz mniejsze?
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-06-03 10:28
Też jestem ciekawa. Zawsze widzę sporo ogłoszeń, że zatrudnią rencistów, a w ogole, że niepełnosprawnych...
To ciekawe, czy to przypadek czy wychodzi na to, że ci, co maja rentę mogą w miarę łatwo znaleźc pracę, a ci, których ZUS "uzdrowił " ani nie mają renty i pracę niesamowicie trudno znaleźć.
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2009-06-08 12:59
Dla pracodawcy nie ma znaczenia czy to rencista czy osoba niepełnosprawna bez świadczeń.
Z doświadczenia wiem, że ludzie myślą że każdy niepełnosprawny ma rentę.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-08 16:11
oczywiscie ze jest roznica dla pracodawcy miedzy rencista a niepelnosprawnym bez swiadczenia bo zatrudniajac renciste pracodawca nie musi placic skladek na zus a w przypadku osoby niepelnosprawnej bez renty musi
Nadrzędny - Autor beksa Dodany 2009-06-08 16:14
bzdura, każdy rencista zatrudniny na umowe o pracę podlega takim samym obowiązkowym uzezpieczenim społecznym i zdrowotym jak każdy inny pracownik, nie ma żadnych ulg
Nadrzędny - Autor Arkadiusz.T Dodany 2009-06-08 18:34
Całkowicie się z Tobą zgadzam, tylko ci pracodawcy tak ogólnie przyjęli nazywanie ON rencistami ,bez względu czy mają rentę czy nie.
Nadrzędny - Autor pannaktoś Dodany 2009-06-09 18:19
Nie wiem czy Gocha nie ma racji. Bo często widzę w ogłoszeniach że "zatrudnię studenta lub rencistę", czyli za studenta i rencistę pracodawca ma równe ulgi. A ogłoszenia że zatrudnią osobę z orzeczeniem to osobna działka.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-06-11 08:18
Nawet nie osobna działka, ale ja takich nie widzę w ogóle :-(
Nadrzędny Autor Arkadiusz.T Dodany 2009-06-11 21:13
Upieracie się do tego co jest w ogłoszeniach o pracę, a prawda jest taka że nie ma to żadnego znaczenia, przepisy są jednolite dla osób z rentą jak i bez. To jeśli ktoś ma akurat taką ofertę pracy dla rencisty, to niech się skontaktuje z pracodawcą i się zapyta czy może to być osoba nie posiadająca renty, a która ma orzeczenie o niepełnosprawności, i założę się że nie będzie to miało znaczenia dla ego pracodawcy. A jeśli tak, to niech powie dlaczego, być może mają wtedy inne plany co do takich osób, albo nie wiem co by mieli na myśli.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Praca dla rencisty (5214 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill