www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / sprzedam tanio nową poduszkę pneumat II k (2264 - wyświetleń)
Autor maciej82 Dodany 2009-06-15 18:58
Sprzedam okazyjnie bardzo komfortową nową poduszkę przeciwodleżynową renomowanej firmy PNEUMAT dwukomorową (dwusekcyjną) typ II KN, 40 x 40 cm, grubość poduszki 5 cm, nieużywaną w oryginalnym opakowaniu z pompką i gwarancją z datą sprzedaży 15.06.2009. Oferowana przeze mnie poduszka jest dwusekcyjna, tzn. podzielona jest na dwie części-sekcje i każda z nich ma komory połączone pomiędzy sobą napełniane przy pomocy osobnego zaworu. Poduszka dwu-sekcyjna poprzez możliwość zróżnicowania ciśnienia w dwu częściach poduszki pozwala skorygować wadliwą pozycje użytkownika na wózku inwalidzkim. cena 450 zł. tel. 608 705 437

Charakterystyka poduszki pneumatycznej przeciwodleżynowej PNEUMAT:
Poduszka została zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby skutecznie zapobiegać powstaniu odleżyn i zapewnić maximum komfortu osobom zmuszonym do pozostania przez długi czas w tej samej pozycji.

Poduszka zbudowana jest z elastycznych komór wypełnionych powietrzem i połączonych ze sobą. Napełnienie powietrzem oraz regulacja ciśnienia odbywa się przy pomocy pompki i zaworu powietrznego.

Wskutek nierównomiernego obciążenia ciałem powietrze zostaje przepchnięte do komór mniej obciążonych i powierzchnia poduszki dopasowuje się do kształtu ciała. Umożliwia to równomierny rozkład sił unoszących siedzącą osobę i zapewnia swobodny dopływ tlenu oraz innych składników odżywczych do komórek ciała zapobiegając powstawaniu odleżyn.

Wolne przestrzenie między komorami i przepuszczalny materiał górnej części pokrowca pozwalają na dostateczną wentylację siedziska, odprowadzenie ciepła oraz redukcje pocenia się.

Materiał z którego są wykonane komory poduszki pozwala na łatwe utrzymanie higieny, poprzez możliwość mycia w detergentach lub w innych ogólnie stosowanych środkach czystości.

Elastyczna i śliska górna część pokrowca umożliwia łatwą zmianę pozycji ciała. Dolna część pokrowca wykonana jest z materiału przeciwpoślizgowego, co zapobiega niepożądanemu przesuwaniu się poduszki po podłożu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / sprzedam tanio nową poduszkę pneumat II k (2264 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill