www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Wczesne Wspomaganie rozwoju dziecka proszę o wsparcie (2773 - wyświetleń)
- Autor tola-jola Dodany 2008-01-30 16:21
Witam Wsztsrkich Rodziców

Mam na imię Jola i jestem mamą Antosia i Jasia 2 lata i 3 mc. Antoś ma DPM nie siedzi, nie wiadomo co widzi, ale świetnie słyszy, ma padaczkę . Dowiedziałam się kiedyś o WWRZ i zgłosiłam siędo naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej z prośbą o zorganizowanie tego programu dla mojego synka w domu. Odpowiedz była negatywna gdyż Pani dyrektor powiedziała że ich poradnia nie ma warunków /bogata gmina - a poradnia na I piętrze prawie poza miastem i bez dostępu do łazienki - skandal/ a w moim domu tez sięnie da nic zorganizować bo nie posuadają zespołu. W tym roku Antoś skończy 3 lata osiągnie wiek przedszkolny we wrześniu chciałabym dla niego nauczyciela na zajęcia indywidualne. Dzownię dzisiaj do poradni i słyszę że przeciez przedszkole jest nieobowiązkowe. Ludzie - wiem że w innych miastach to funkcjonuje i to dużo mniejszych. Rozmawiam z innymi matkami. Mnie poradnia odsyła do Radomia . Czy ktoś jest w stanie sobie wyobrazić dowożenie syna do Radomia sama samochodem z dwójka dzieci które jedno ma ataki padaczki. Rodzice co robić czekać do wieku szkolnego mojego dziecka to jeszcze tyle lat. Mam telefon do Pełnomocnika Rządu ds. Niepełnosprawnych. zadzwonie, ale może ktoś z was ma inny pomysł na urzędniczą walkę. POzdr. Jola
Nadrzędny - Autor nova Dodany 2008-02-14 20:25
Witaj tola-jola.
Ja dopiero zlozylam papiery do PPP ale od razu powiedzieli mi, ze
- jest ustawa za ktora nie ida pieniadze
-co zrobie z papierkiem to nie ich sprawa
Mieszkam w malym miasteczku i  rzeczywiscie nigdzie nie chca slyszec o zorganizowaniu wczesnego wspomagania bo nie ma pieniedzy .Przeciez to najwazniejsze lata naszych dzieci ,w glowie mi sie miesci ze mozna tak nas traktowac.Nie wzywali mnie jeszcze do poradni ale potem bede szukac ratunku.Wiem ze w wiekszych miastach znalazly sie na to pieniadze. Moze wiec wystarczy troche dobrych checi ze strony leniwych urzedasów?
Napisz jesli masz juz jakies konkrety.
Aha .I nam bez problemu dadza opinie o wczesnym wspomaganiu tylko ze potem mam sobie robic z tym co chce bylebym nie domagala sie tego od nich.
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-02-15 16:31
Witam.Może się przyda na coś moja rada- znalazłam na Mozilla Firefox Forum neurologiczne-Dziecięce Porażenie Mózgowo,gdzie sporo osób,rodziców wzajemnie wspiera sie radą.Nie rejestrowalam się tam,bo mnie osobiście to nie dotyczy,ale być może jest jakieś stowarzyszenie , czy  grupy wsparcia.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Wczesne Wspomaganie rozwoju dziecka proszę o wsparcie (2773 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill