www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ZUS a praca (1703 - wyświetleń)
- Autor Eve19 Dodany 2009-07-02 00:10
Witam!
Mam pytanie, czy pracując na niepełnym etacie (5 godzin dziennie) i otrzymując wynagrodzenie w wysokości 900 zł brutto muszę zgłaszać do ZUSu, że pracuję (a właściwie będę pracować)? Z tego co wiem, 900 zł nie przekracza 30% średniego wynagrodzenia, w związku z tym czy jest konieczność zgłaszania tego do ZUSu? I jak wygląda sprawa ze składkami na ubezpieczenie itd.? Skoro odliczają mi to z renty, to czy konieczne jest to odliczanie także z wynagrodzenia?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nadrzędny Autor agolka Dodany 2009-07-02 04:51
Ja miałam rentę i pracuję, zarabiam ok 930 netto, a ZUS i tak o tym musiał być poinformowany przez pracodawcę. Po kilku dniach od zatrudnienia, przyszły papiery z ZUS-u, musiałam wypełnić druczek, że moje dochody nie przekroczą odpowiedniego progu i itp. Jak stawałam na komisję, to od pracodawcy trzeba wypełnić  tzw. wywiad zawodowy. Wszystkie opłaty tzn. składki rentowe i emerytalne mam co miesiąc potrącane jak każdy obywatel w naszym kochanym kraju i to bez względu czy mam rentę czy nie. Jak ma się rentę, to przy wypłacie miałam ok 48 zł mniej , bo ulgi podatkowej nie miałam, bo była naliczana przez ZUS przy rencie. A dwa razy nie można. Teraz jak już rencinki nie mam to chociaż ulgę podatkową doliczą mi do wypłaty na otarcie łez :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ZUS a praca (1703 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill