www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Rozmowy na każdy temat. (113661 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor jolik_ Dodany 2009-06-30 15:12
Witam wszystkich serdecznie.               

     Proponuję nowy wątek:  "Rozmowy na każdy temat".

   W tym miejscu można porozmawiać na dowolny temat, swobodnie wymieniać myśli (mile widziane dygresje).

   Unikniemy w ten sposób bałaganu w wątkach tematycznych.


Życzę wielu ożywionych rozmów i oby nie zabrakło tematów.   :-) :-) :-)

Pozdrawiam,
jolik_
   
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-30 15:53
Jolik masz rację to fakt. Często z tematu się schodzi gdy "ktoś" łapie za słówka lub szuka błędów ortograficznych tam gdzie ich nie ma. Tu jest wiele wątków np. "Uśmiechnij się" Kuchnia" "Toto lotek" kawiarenka czy wiele, wiele innych gdzie nie schodzimy z tematu, a jeśli już to raczej na chwilkę. To jest normalne. W przpadku walki z władzami to już jest tak jak pisałam "walka z wiatrakami przy silnym wietrze". Nie pytam skąd kto jest ale pewnie niejeden z nas był w Wawie i przejechał się nie metrem ale MPK czy kolejką elektryczną WDK starego typu. Proszę porównać z Gdańskiem. Różnica tak szalona że aż dech zapiera. A co na to władza w Wawie. Jakoś cisza. Wolę więc o nic nie krzyczeć a działać na swoim terenie. Taka jest prawda.
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-06-30 16:17
Sfotografować np. ON na wózku chcącego dostać się z peronu na peron w Warszawskim metrze albo też MPK czy kolejką elektryczną WDK starego typu, a później, np. wysyłać opisane zdjęcia do władz odpowiedzialnych za usuwanie tych barier... W tempie takim że nie zdążyliby z kasowaniem tych e-maili a jedną kopię tych fotek wysłać do antybudynek@gmail.com aby powstała obszerna mapa polskich barier budowlanych...
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-06-30 16:26 Zmieniony 2009-06-30 16:28
W tym wątku można "schodzić" z tematu, bo jest to miejsce na rozmowy, a nie dyskusje. Jeśli ktoś chce dyskutować na konkretny temat powinien założyć własny wątek.
     Masz rację, każdy ma prawo być aktywnym lub biernym. A najgorsze jest krzyczenie, które nie przynosi żadnych efektów.

Post jest skierowany do Elli. 
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-06-30 18:37 Zmieniony 2009-06-30 18:54
Ella...
Tu nie chodzi, tyle co o osoby, a jak o obiekty użyteczności publicznej. Jak już będą jakieś osoby to takie co będą w twoim towarzystwie. Wszystko można załatwić... A tak między nami czy te osoby które znalazły się na tym zdjęciu mają związek z tą sprawą, czy osoba zainteresowana danym obiektem musi prosić o zezwolenie każdą osobę która znajdzie się w polu widzenia obiektywu, musimy mieć od niej zezwolenie na sfotografowanie tego obiektu??? Ella, nie opowiadaj głupstw ponieważ takie prawo byłoby gorsze niż za komuny... Zdjęcie...Schody w Bielsku Białej... Opis: Bielsko-Biała Schody miejskie. ul. 3-go Maja k / hotelu Prezydent Opis: To są schody wybudowane całkiem niedawno i prowadzą z przystanków autobusowych na których stają niemalże wszystkie autobusy do centrów miasta.Kosztowały podobno miasto 3 miliony złotych.Należy nadmienić że są owszem 2 drogi dojścia do przystanku. Ale są to bardzo skomplikowane manewry.Pierwsza droga znajduje się jakieś 200 metrów w lewo. Jest tam winda na Plac Chrobrego, ale ona prowadzi tylko na drugą stronę ulicy i żeby dostać się na przystanek od strony schodów, trzeba po wjeździe winda wrócić się jakieś 300 metrów żeby na pasach dla pieszych przejść na druga stronę.Druga droga to pójść w prawo, ale to już jest jakiś kilometr i jest to droga na około. Na drogę 3 Maja jest stromy wjazd. Widać że władze miasta urządzają niepełnosprawnym istną ścieżkę zdrowia. Współczujemy! (kliknij tu) 
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-06-30 20:04

> czy osoba zainteresowana danym obiektem musi prosić o zezwolenie każdą osobę która znajdzie się w polu widzenia obiektywu, musimy mieć od niej zezwolenie na sfotografowanie tego obiektu???


Nie musisz mieć od Pani Kazi zgody na fotografowanie sklepu. Ale na fotografowanie Pani Kazi zdaje się tak (o ile zdjęcie rozpowszechniasz - a rozpowszechnia się m.in. wstawiając na stronę internetową). Radziłabym więc zdjęcia robić z takich ujęć, by osoby stanowiły tylko tło lub nie były rozpoznawalne. Chociaż oczywiście nie jestem prawnikiem i moje sugestie tego typu każdy sobie rozważa sam.

Więcej - prawo do ochrony wizerunku (klik) - tu głownie o fotografowaniu osób publicznych, ale na stronach 1 i 2 jest zarys problemu.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-30 16:30
Czapka5 a wiesz że sfotografowana osoba musi wyrazić zgodę na pkazanie jej na fotce? Jak moja fotka ukazała się w internecie to zagroziłam autorowi sądem. Najpierw pytaj potem pokazuj. Poza tym nadal czekam na odpowiedź pisowni KUKTURA. Tym razem nie pamiętam który z Was ( Ty czy pan Willi) miał obiekcje co do ortografii.

OK jolik wiem. :-)
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-02 00:10 Zmieniony 2009-07-02 00:36
Ella...
A pokaż mi na tym zdjęciu lub na tym filmie... Czy te osoby, które są na tym zdjęciu lub na tym filmie są wyraźne, czy rozpoznałabyś kogoś??? Tu wcale o ludzi nie chodzi tylko o obiekt, o bariery budowlane i walkę z nimi... I w dalszym ciągu zapraszam do dyskusji na te tematy...
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-07-02 00:28 Zmieniony 2009-07-02 00:35
Dwie uwagi ogólne:

Ella prawdopodobnie zareagowała na tekst:

>Sfotografować np. ON na wózku chcącego dostać się z peronu na peron w Warszawskim metrze albo też MPK czy kolejką elektryczną WDK starego typu, a później, np. wysyłać opisane zdjęcia do władz odpowiedzialnych za usuwanie tych barier... (z Twojego postu - kliknij)


który jednak sugeruje, że chodzi o połączenie obiekt+osoba. W takim wypadku mogłyby wchodzić w grę przepisy dot. rozpowszechniania wizerunku.

Po drugie - Twoje linki nie prowadzą do zdjęć, a do strony. W celu zaklinowania bezpośrednio do zdjęcia, kliknij na nie (na stronie internetowej), gdy się otworzy w powiększeniu, kliknij na nie prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz "Kopiuj adres obrazka". Z tak uzyskanym linkiem postępuj zgodnie z normalnymi zasadami.

WAŻNE:
- Link uzyskany w ten sposób powinien zawierać na końcu nazwę pliku, potem kropkę i rozszerzenie graficzne (najczęściej jpg, gif, tiff, bmp) Dlatego od razu widać, że Twoje adresy nie prowadzą do zdjęć (kończą się na /index.php?id=102&c=4 co jest zupełnie bez sensu dla pliku graficznego).
- Taki link wyświetla wyłącznie zdjęcie, a nie całą stronę (ale za to jest to to konkretne zdjęcie)
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-06-30 15:59
Jolik...
Może pogadamy o tym, w jakim celu powstała Ogólnopolska kampania społeczna na rzecz osób niepełnosprawnych ANTYBUDYNEK... O celowości fotografowania obiektów użyteczności publicznej, które nie są przystosowane do użyteczności ludzi niepełnosprawnych "ON"... Bardzo ważny temat... Choć nie lubiany lub lepiej powiedziane nie rozumiany... Każdy ma swój pogląd na to zagadnienie, a są i tacy że po wypadkach jeszcze do nich to nie dotarło, że pewne miejsca stały się niedostępne dla lub że jak ich to nie dotyczy to nie mają o czym dyskutować... Jeśli pozwolisz że zacznę od tego tematu....
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-30 16:31
Tu jest wolny temat..... mogę przeszkadzać
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-30 18:25
JA BEDE PISAL TAM GDZIE BEDE CHCIAL I NIKT PRZYNAJMNIEJ NA TYM FORUM NIE BEDZIE MI ROZKAZYWAL GDZIE MAM PISAC
NIE PODOBA SIE TO NIE CZYTAC I KONIEC
ZDJECIAMI MOZECIE SOBIE WYTRZEC D..... TYLKO UWAZAJCIE NA SLISKA STRONE .
NAPEWNO DZIEKI NIM ZNIESIECIE BARIERY I ZAPARCIA
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-06-30 18:38
Wilkolaku, lubię czytać twoje posty.    Ja nie rozkazuję, tylko proponuję.
Życzę ci miłego wieczoru. :-)
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-06-30 18:59
Jolik...
Dobrze napisałaś...

>Ja nie rozkazuję, tylko proponuję.>

Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-30 19:07
Czapka5 a co tak się podlizujesz do jolik? Chcesz ją zwerbować do siebie na swoje forum razem z Mariolcią
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-07-01 13:55 Zmieniony 2009-07-01 14:07
Ella...
To co piszesz tu w tym wątku a konkretnie w tym poście brzmi zaczepnie... Oto są twoje słowa:

>Czapka5 a co tak się podlizujesz do jolik? Chcesz ją zwerbować do siebie na swoje forum razem z Mariolcią >


Ja się w ogóle nie podlizuję do Jolik, a jak Jolik zechce być na moich forach ma mam ich trzy to a na czwartym jestem moderatorem, to serdecznie ją zapraszam... A co do Marioli to, Mariola jest moją najlepszą przyjaciółką i proszę zostaw ją w spokoju... A tym bardziej, że ona nie uczestnicy w tej dyskusji...
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-06-30 18:47
Wilkolak...
Twój wybór... Tyle CI tu napiszę bo z tobą nie da się poważnie dyskutować...
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-30 20:11
JAK JESTES NIEPOWAZNY TO JAK CHCESZ DYSKUTOWAC POWAZNIE
ROZUMIE CIE LEKI ROBIA SWOJE
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-01 14:18
Wilkołak... Te twoje słowa są tak rażąco obraźliwe, że to samo zapytam Ciebie...
Wilkołak napisał:

>JAK JESTES NIEPOWAZNY TO JAK CHCESZ DYSKUTOWAC POWAZNIE ROZUMIE CIE LEKI ROBIA SWOJE >

Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-01 20:55
JAK TY MOWISZ ZE KTOS JEST NIE POWAZNY TO DOBRZE TAK
ZACHOWUJESZ SIE JAK GORAL KTORY ZAMIAST PIORKA WLOZYL SOBIE MIMOZE
PO CO PISZESZ JAK MNIE ZABLOKOWALES
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-07-01 23:17
Wilkolak...
Ja pisze tu bo jestem użytkownikiem, takim samym jak wszyscy a Ty nie musisz mi dawać pozwolenia do pisania z kimkolwiek ani o czymkolwiek... A o powadze to Ty pisz ale o swojej...
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-02 00:18
Wilkolak...
Nie jestem Góralem... Chyba, że Ty jesteś...
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-07-02 08:47
Szkoda-bo górale,to fajne chłopy.
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-07-02 10:12
Siwek...
Slonzouki to tyż som szykowne chopy....  :-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-07-02 14:38
W takim razie wybieram Małopolanina. Jest zabawniejszy od slonzoków czy góroli :-)))))
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-06-30 21:17
do Boginki

     Widzę, że często bywasz na forum i chętnie udzielasz porad. Mam do ciebie prośbę. Czy mogłabyś założyć kącik porad, takie pogotowie komputerowe. Masz wiedzę z dziedziny informatyki i tłumaczysz przystępnie. Gdybyś tak mogła wszystko zebrać w jednym miejscu, byłoby super. Uważam, że zrobiłabyś przysługę laikom komputerowym. ;-) Pomyśl o tym proszę.

Nie wiedziałam, gdzie zamieścić ten post, a tu autor wątku nie będzie miał pretensji. ;-) :-)  
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-06-30 21:37
Taki wątek (trochę niechcący) już powstał. Ma tylko strasznie enigmatyczną nazwę, ale to już licencia poetica imć Amaliana.
Zajrzyj tutaj (klik). Znajdziesz tam m.in. mój post zawierający większość udzielonych dotychczas porad (nie ma ich aż tak dużo - często się zdarza to samo pytanie od kilku osób). Z zasady odpowiadam najczęściej tam, gdzie pojawiło się pytanie. Pytania można także przesyłać wiadomością prywatną. Jeżeli "laicy" będą konsekwentnie umieszczać je w owym "wtąku z dziwną nazwą" to ja i tam postaram się odpowiedzieć.

A co do wiedzy z dziedziny informatyki - nie przesadzajmy, Gdybym Wam tłumaczyła programowanie, to od biedy by się to mogło nazywać informatyka. To są wiadomości zupełnie podstawowe. :-)
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2009-07-01 07:27
OK, już wiem gdzie "uderzyć" w razie komputerowych. problemów. A co do tych podstawowych wiadomości - od czegoś trzeba zacząć. ;-)
O, masz nowy avatar.
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-01 20:57
TO OKO TO CHYBA JAKIEGOS ZWIERZAKA
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-06-30 21:21
Jolik myślę że w poradach Twoja propozycja byłaby mile widziana. :-))))))))
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-07-01 19:31
Ponoć dzisiaj jest Dzień Psa. ... Lecę powinszować swoim czworonogom. ;-)
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-01 20:56
To też trzeba pogratulować Wilkołakowi... :-) A więc, wszystkiego najlepszego dla naszego Pieska Wilkołaka...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-07-01 20:58
Wilkołak to nie pies.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-01 22:35
Ale jego Nick pochodzi od wilka a znowu wilk to przodek wszystkich piesków, małych i dużych... :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-07-02 08:24
Według legend wilkołak jest to człowiek, który potrafił przekształcić się w wilka.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-02 10:19
Lidian....
A wilk to przodek psa, to się wiąże z tym naszym forumowym Wilkolakiem... Nawet złożyłem mu życzenia z okazji dnia Pieska a on na mnie warczy... ;-) :-) ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-07-02 10:28
Taki tok rozumowania , to tak jakby o Tobie powiedzieć "moherowy beret" , bo czapka , to nakrycie głowy i beret również. Widzisz więc, że każdemu można przypiąć łatkę. Ale czy warto?
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-02 22:19
Lidian...
Hehehe, czyżby aż moherowe, nie jestem że Rydzkiem, więć lepiej pasowałowaby czerwone berety...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-07-03 06:12
Zwykle nie mamy na to wpływu jaką łatkę ktoś nam przypnie więc nie wiadomo czy beret będzie czerwony czy też moherowy.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-03 13:51
Lidian...
Ja wolę być jednak czapka5 bo taki mam nick na tlenie od dawien dawna... Nim coś napiszesz, proszę pomyśl nad innym tematem, bardziej przydatnym...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-07-03 14:59
Zaczęło się od Twojego bardzo "przydatnego" tematu , w którym składałeś życzenia Wilkołakowi z okazji dnia psa. Może zamiast zwracać mi uwagę , sam pomyślisz. 
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-01 20:59
LEPIEJ BYC PIESKIEM NIZ POŁAMAŃCEM STEKACZU
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-01 23:02 Zmieniony 2009-07-01 23:42
Napisz mi, Wilkolak... Co to jest za słowo "STEKACZ"??? Nie znam takiego słowa... To nie po polsku... A połamańcem nie jestem... Tak jak żaden z nasz użytkowników tego forum, choćby nie wiem jak był poszkodowany... Tym słowem, obrażasz wszystkich "ON"...  Uważaj na słowa bo one też mogą przestawić się przeciwko Tobie, ponieważ jest takie powiedzonko: Ten kto tak "przezywa" sam się tak "nazywa"...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-07-02 08:17
Ni mów Czapka za mnie. Nie dałam Ci na to mojej zgody. Jak ja będę się czuła obrażona to sama potrafię o tym powiedzieć. Zastanów się zanim odpowiesz w imieniu wszystkich forumowiczów.
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-02 08:42
NIE NAZYWAJ MNIE PSEM TO JA CIE NIE BEDE NAZYWAL POLAMANCEM PROSTE
JAK TY DO MNIE NIE NAPISZESZ TO JA DO CIEBIE NAPEWNO NIE
BYLO OK TO ZNOWU MACISZ
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-01 21:00
ZYCZE CI SPOTKANIA ZE SKINAMI
ALE BEDZIE STEKANIE HA HA HA
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-07-01 21:22
Pieskiem-to ja jestem,a na wilkołaka uważajcie,bo zbliża się pełnia.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-07-01 21:26
W takim razie, przyjmij proszę życzenia wszystkiego naj, naj ...
Obyś nie miał "pieskiego życia" ;-)
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-07-01 21:37
Pieskie życie,to ja już miałem,teraz mam anielskie.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-07-01 21:41

i pogratulować :-)))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Rozmowy na każdy temat. (113661 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill