www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / jaki komputer (3543 - wyświetleń)
- Autor Zaq Dodany 2009-07-06 11:41
Jaki obecnie zestaw komponentów polecacie do nowego kompa.
Procesor -
Karta graficzna -
Dysk -
Pamięć -
Monitor -
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2009-07-06 14:26
Czy nie lepiej wybrać sie do sklepu,podac kwote i tam sie zorientować?
Nadrzędny - Autor Arkadiusz.T Dodany 2009-07-06 14:29
Procesor - Intel Core i7 975 Extreme Edition 3,33 GHz
Karta graficzna - GeForce with CUDA GTX 295 Asus 1792MB 2xDVI&HDMI (PCI-E)
Dysk - OCZ 2.5 SSD Core V2 250 GB (Serial ATA)   [2x lub więcej]
Pamięć - Kingston HyperX DDR3 3x 1GB 2000 MHz Intel XMP Ready DDR3 kit CL8
Monitor - 20 Samsung SyncMaster P2070

To jest przykład, ale każdy powinien dla swoich potrzeb indywidualnie sobie dobrać, a najlepiej niech sprzedawca coś skonfiguruje
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-07-06 16:19
Wlasnie,najlepiej isc do sklepu,podac sume i powiedziec,do czego komputer bedzie sluzyl i komu,czy dziecku do gier,czy do pracy,czy tylko do internetu.
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2009-07-06 16:28
dobrosia ma rację.Po co komu drogi,wysokiej klasy komputer jeżeli będzie używany w podstawowych celach.Najlepiej szukać porady przy zakupie w odniesieniu do konkretnego egzemplarza.
Nadrzędny - Autor Zaq Dodany 2009-07-07 12:37
Bardzo dużo obrabiam filmów pobranych prosto z kamery .
Zajmuje się też obróbką i katalogowaniem zdjęć .
Robię tego bardzo dużo bo rodzinka uznała mnie za speca od tej roboty i odwalam robotę za nich.
Więc komp musi być w miarę mocny zwłaszcza do obróbki filmów .
A iść do sklepu nieprzygotowanym to można zostać nabitym w butelkę .

Arkadiusz T mógłbyś w przybliżenie podać cenę zestawu który zaproponowałeś .
Nadrzędny Autor Arkadiusz.T Dodany 2009-07-07 19:34
Jak byś wpisał te parametry co podałem zrobiłbyś duże oczy na widok ceny, ale jeśli obrabiasz filmy to dobry program, a jeśli jeszcze do tego konwerterujesz to mocny procesor, ale nie do przesady, pamięć ram i karta graficzna już taka istotna nie jest. Jeśli chodzi o procesor to najlepiej intela jakiś dual core ale nie do przesady gdyż są drogie, no i do tego w miarę płyta główna. Ale tak zdalnie ciężko coś doradzić, bo podzespołów jest bardzo duży wybór, i tak jak napisała dobrosia, podać kwotę jaką się przeznacza i na pewno nie nabiją w butelkę, względnie popytać znajomych jakie sklepy są godne polecenia i jaki mają serwis, bo to ważne jak by coś szwankowało.

a oto ceny tamtego zestawu:
Procesor - Intel Core i7 975 Extreme Edition 3,33 GHz                                                   4239 zł
Karta graficzna - GeForce with CUDA GTX 295 Asus 1792MB 2xDVI&HDMI (PCI-E)               2081 zł
Dysk - OCZ 2.5 SSD Core V2 250 GB (Serial ATA)   [2x lub więcej]                              ok.1500 zł 1 szt.
Pamięć - Kingston HyperX DDR3 3x 1GB 2000 MHz Intel XMP Ready DDR3 kit CL8                  680 zł
Monitor - 20 Samsung SyncMaster P2070                                                                     760 zł
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-07-07 15:51
Zaq komp czy program do tej obróbki? Bo ja myślę że jednak program. Reszta urządzeń jak w zakładzie fotograficznym to już nie komputer a specjalne urządzenie ze zmechanizowaną nie tylko poprawą jakości fotek ale i końcowym przycinaniem.
Ostatnia dość ciekawa informacji dla aparatów z taśmiami KODAK. Prawdopodobnie koniec produkcji taśm i aparatów na filmowe taśmy. Piszę podobno bo owszem czytać czytałam ale nie podam tu stronki. Kodak ma zamiar zrezygnować z tej produkcji na rzecz cyfrowych aparatów foto....
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / jaki komputer (3543 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill