www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Razem możemy więcej (24545 - wyświetleń)
- Autor magdan10 Dodany 2009-07-22 08:28
Kochani dopóki nie możemy się spotkać na RMW to zapraszam tutaj.
Z forum niepełnosprawni korzystam od dawna i tutaj żaden chochlik nam nie wejdzie.
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2009-07-22 09:44
HiHi . czesc magdan ja wlazlam  :-)
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2009-07-22 10:37
Już Ci Magdalena wyjaśniam.
Forum Razem Możemy Więcej zrzeszył rodziców którzy walczyli i nadal walczą by m.in. zasiłki rodzinne, czy świadczenia opiekuńcze wzrosły. Grupa rodziców w tym celu spotykała się z politykami, by omówić problem niepełnosprawnych w Polsce. Było nagranych wiele reportaży, cały czas się to się akcja rodziców toczy, ale nasz rząd nic sobie z tym nie robi. Niepełnosprawnych przesuwa na boczny tor. To tak w skrócie o tym forum.

Ale znalazła się osoba która skutecznie zablokowała wejście na forum wszystkim rodzicom z całej Polski i stąd zaproponowałam wejście tutaj.
Wprawdzie ja się mało udzielam, ale regularnie czytałam poczynania rodziców. I nawet w pewnym momencie zbierałam podpisy pod petycją. która miała trafić na ręce premiera.

Magdalena mam nadzieję, że Ci naświetliłam całą sprawę.
Nadrzędny - Autor Monika40 Dodany 2009-07-22 09:47
Cześć! Ja też już jestem :-)
Czekamy na resztę...
Monika
Nadrzędny - Autor kalinaz Dodany 2009-07-22 09:55
no i ja też się znalazłam :-)
no... oleczka pisała że akcja pocztówka trwa...
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2009-07-22 10:05
a moge sie wmieszac?
juz to zrobilam co?  :-)

co za akcia pocztowka? i gdzie ten hohlik?
no dobra ja jesten jeden . ale gdzie byl inny?
Nadrzędny - Autor kalinaz Dodany 2009-07-22 10:20
Swiadczenie pielęgnacyjne i zasiłki miały znacznie wzrosnąć. A jednak...

Pojawiły się  niepokojące doniesienia dotyczące świadczeń opiekuńczych. po raz kolejny nie zmieni sięprawie nic. Musimy więc dać znać władzom odpowiedzialnych za te kwestie, że po pierwsze nie jesteśmy zadowoleni z takiego obrotu sprawy, po drugie nie odpuścimy tak łatwo, po trzecie oczekujemy pilnych zmian...

Pierwszym krokiem będzie wysyłanie przez nasze dzieci pocztówek z wakacji spędzonych w domu o takiej treści:

"Serdecznie pozdrawiam z wakacji spędzanych w domu. Dzięki Pana (Pani) decyzjom dotyczącym świadczeń opiekuńczych nie wystarczyło nie tylko na wakacyjny wyjazd, leki czy skuteczną rehabilitację ale już niedługo zabraknie na jedzenie. Mam nadzieję, że Panu (Pani) Ministrowi (Minister) urlop się udał..." (w podpisie: wiek dziecka, imię i nazwisko dziecka, nazwa choroby... )

na adresy:
Jan Vincent Rostowski
Ministerstwo Finansów
ul. Świętokrzyska 12
00-916 Warszawa

Waldemar Pawlak
Ministerstwo Gospodarki
ul. Plac Trzech Krzyży 3/5
00-507 Warszawa

Jolanta Fedak
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00-513 Warszawa

Donald Tusk
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
ul. Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa

Fajnie byłoby gdyby dzieci potrafiące pisać wypisały pocztówki samodzielnie albo przynajmniej same się podpisały, za pozostałe dzieci pocztówki wypisują rodzice.
Termin wysyłania pocztówek do 15 sierpnia, nic się jednak nie stanie jeżeli pocztówki będą wpływać do adresatów po tym terminie.
Postaramy się akcją zainteresować media, a na koniec akcji poprosimy je o zapytanie w Ministerstwach jak wiele pocztówek wpłynęło i co na to poszczególni Ministrowie...
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-07-22 11:31
Hmm..., kurczę, dyskusyjny ten wasz pomysł...
Ja jestem wielką zwolenniczką takich bezpardonowych, nawet prowokacyjnych działań, ale...
Efekt który potencjalnie możecie osiągnąć ciekawy (choć prawdopodobnie głównie emocjonalny), tylko czy nie uważacie, że bardzo wyraźnie posługujecie się swoimi dziećmi w tym konkretnym wypadku, tak mocno instrumentalnie...? To pogrywanie na dosyć niskich instynktach jest.

A czemu tych kartek nie napiszecie Wy, rodzice którzy przecież ponosicie cały ciężar wychowania, utrzymania i rehabilitacji swoich dzieci? Przecież ogromnym problemem jest również to, że Waszej roli i pracy system nie dostrzega i należy, przy tej okazji, także ten aspekt podkreślać. Wiadomo, że gdzie chodzi o rodziców - są i dzieci. Owszem, to one najbardziej ostatecznie cierpią na niedostatkach, ale nie brzmi mi zręcznie kazanie im składać niezdarne podpisy pod Waszymi słowami czy (jeszcze gorzej) dyktowanie, co mają same (niby) napisać...
Narażacie się w ten sposób na niepotrzebne zarzuty.

Wiem, że to desperacja wobec niemocy i bezduszności urzędników, ale czas zacząć walczyć naprawdę bardziej argumentami, propozycjami ustaw, przepisów itd. niż wciąż stawiać duże wykrzykniki. To w obecnym systemie NIE DZIAŁA.

Pozdrawiam,
Nadrzędny Autor Monika40 Dodany 2009-07-22 12:46
Propozycje ustaw, petycje z podpisami, a nawet spotkania w MPiPS już były. Skłaniam się raczej do stwierdzenia, że to te metody raczej nie działają w obecnym systemie, a przynajmniej przy obecnej świadomości naszych decydentów i nie tylko...
Co do kwestii, że pocztówki są wysyłane przez dzieci, a nie przez ich rodziców to myślę, że chodzi o dosadność tej akcji i o to aby politycy zrozumieli, że krzywdzą też i przede wszystkim dzieci, a nie ich rodziców.
Zresztą jak się komuś nie podoba to niech kartek nie wysyła, nikogo na siłę nie zmuszamy.
Nadrzędny - Autor Monika40 Dodany 2009-07-22 10:44
Może warto zamieścić informację o tym nowym forum na wszystkich forach gdzie informowaliśmy o akcji pocztówka?
Tym sposobem do trzemy do większej ilości osób...
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2009-07-22 10:52
Hej to dobre z tymi pocztowkami.

morzna by zdiecia dzieci tez umiescic. smutnych tych dzieci bo siedza w domu.
to zamiast krajobrazu.
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2009-07-22 10:52
Magdanek. dzieki za Info.
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2009-07-22 10:52
Pewnie każdy sposób jest dobry. Choć ja na innych forach dla rodziców dzieci niepełnosprawnych nie bywam.
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2009-07-22 10:54
ja bym chciala pomuc. ale nie moge niestety z tad.
Nadrzędny - Autor Monika40 Dodany 2009-07-22 12:48
Błagam, zajrzyj do słownika ortografii nim napiszesz kolejny post. Tego się nie da czytać...
Nadrzędny Autor kalinaz Dodany 2009-07-22 14:15
myślę że pora omówić inne pomysły...
i powrócić do pomysły wlepka
(wielofunkcyjna naklejka) formatu wizytówki,
z odpowiednim hasłem... i szatą graficzną...
co wy na hasło:
"zostań przyjacielem dzieci niepełnosprawnych
działaj przeciwko ubóstwu najbardziej bezbronnych"
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2009-07-22 14:23
Monika , jesli masz problem z czytaniem co pisze to trudno. ja juz tak pisze. jesli nie pasoje tobie ze niema kresek przy e i l i tak dalej ja mam taka klawiature
Nadrzędny - Autor ariel30 Dodany 2009-07-22 14:30
Witka :-) i ja też już tutaj trafiłem :-) A teraz pilna sprawa. Nagrałem z TVN24 żeby zrobili materiał na temat naszej akcji Pocztówka do Ministra i dzisaj dzwonili, że tak chętnie, ale nie mogą przyjechać do Puław więc potrzebny jest ktoś z Wa-wy. Mają do mnie dzwonić około 17:00 dzisaj i mam dać odpowiedz. Więc dajcie mi jakiś cynk kto by był chętny z Wa-wy do spotkania i jakieś namiary. Moj nr fona to 515-141-423 dzwonić, pisać na gg 2587041, albo na e-mailla: ariel30@op.pl CZEKAM na info!!!
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2009-07-22 14:39
oj . Magdan to my morze ta wiesz spytamy. ja jej Linka posle . ona jest z okolic Warszawy
Nadrzędny - Autor Monika40 Dodany 2009-07-22 16:26 Zmieniony 2009-07-22 17:21
Nie chodzi mi o "kreski" przy "e" i "a", ale o takie słowa jak: "pomuc", " z tad", "hohlik", "morzna by" itd... i nie ma co zwalać na klawiaturę...
Przecież jak piszesz z błędem to komputer podkreśla na czerwono, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki i możesz poprawić. To naprawdę nie jest trudne.
Wiem, że jestem upierdliwa, ale "jak nas widzą tak nas piszą".
Nie chcę aby rodziców dzieci niepełnosprawnych kojarzono z analfabetami, nieukami i ludźmi, którzy nie potrafią nawet poprawnie pisać w przynajmniej jednym języku (o obcych nie wspomnę)...
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2009-07-22 17:43 Zmieniony 2009-07-22 17:51
HMM po pierwsze. pewnie wolasz o tolerancie. chcesz by cie i twe dziecko akceptowano.
sama jednak toleranci za grosz nie masz!
ja nie mam programu gramatyki polskiej.
mieszkam w niemczech od dawna bardzo. po polsku pisze tylko tu.
po drugie, a morze ja mam problemy z nauka? jak jest morze byc co?

poza tym ja jestem matka dziecka niepelno sprawnego.
i jak mnie ludzie kojarza  naprawde mi to obojetne.
ci co mnie znaja wiedza jaka jestem.

i wierz mi ze wiele jest osub kturzy sa nieukami albo takimi jak ty okreslilas wlasnie.
nie skresla ich to jako dobrych ludzi.

powodzenia wam w tej akci zycze bo tu o wasze dzieci walczycie.
ja sie wypisoje z tego tematu.
pozdrawiam
Nadrzędny Autor Monika40 Dodany 2009-07-22 19:55
Nie mieszaj w to tolerancji, bo co innego tolerancja dla niepełnosprawności, a co innego pisanie z bykami ortograficznymi większości słów.
Też mieszkałam sporo lat za granicą i jakoś polskiego nie zapomniałam, a jak miałam wątpliwości to korzystałam ze słownika. Problem w tym, że Ty nawet wątpliwości nie masz...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-22 18:28
Magda tomasz nie denerwuj się. Pisownia w sumie się nie liczy. Czasem tak jest jak piszesz ale nie nazywaj się nieukiem. To naprawdę nie ma znaczenia przynajmniej dla mnie. Ja w tym wątku nie piszę ponieważ niemam dzieci ON. Pisz na na innch wątkach ale i tam potrafią dokuczyć mimo to warto tu na tym fprum klikać :-))))))))
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2009-07-22 18:33
czesc Ella

dawno juz nie pisalysmy. wrucimy do nasze dyskusi?
ja nie mam zamiaru z tego forum uciekac tylko z tego tematu.
podykutojemy sobie ?  ;-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-22 19:21 Zmieniony 2009-07-22 19:38
No pewnie :-))))))) Tylko to moje ostatnie dni na komputerze potem go mieć nie będę ale wrócę
Nadrzędny - Autor magdalena tomasz Dodany 2009-07-22 20:00
Monika a horobie nie slyszalas gdzie dzieci problemy z nauka maja.
morde to ty masz nie wyparzona ale pojecia rzadnego.

to po pierwsze po drugie to tez tolerancia. pani nauczycielko jedna.
i wiesz co slownika polskiego nie mam .

zal teras tego tematu bo popsuty tymi postami. ale to pania nauczycielke nie obchodzi wcale.
warzne jej jest jak sie pisze a nie co sie pisze.
Nadrzędny - Autor Monika40 Dodany 2009-07-22 21:13
Przepraszam Cię bardzo, ale co Ty właściwie takiego "wrznego" napisałaś do tej pory?
Po to istnieją zasady pisowni aby je stosować, bo jak ktoś pisze tak jak Ty to tekst staje się po prostu nieczytelny...
Jeśli masz prawo jazdy to też jeździsz wg określonych zasad, bo jakby każdy jeździł jak chciał to już dawno by się ludzie pozabijali...
A zresztą szkoda słów i czasu na taką "rozmowę". Pozdrawiam
ps. a słownik ortograficzny języka polskiego jest tutaj: http://so.pwn.pl/
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-07-22 21:56
Ano właśnie.... Przez takie osoby jak Monika40 też jest jak jest...
Owszem, szkoda słów, i czasu na czytanie nawet - takich kłótliwych stworzeń. Frustracja sytuacją życiową trochę Ciebie tłumaczy, ale nie usprawiedliwia braku kultury, taktu i empatii. A to szczególnie dziwi w Twojej sytuacji... Smutne to.
Nadrzędny - Autor Monika40 Dodany 2009-07-22 23:38
Krzyczcie sobie, krzyczcie, a ja i tak swoje... uparta jestem ;-)
Ciekawe czy taką samą tolerancje macie np. w stosunku do błędów lekarskich? Gdyby wskutek swego niedouczenia lekarz Wam dziecko uszkodził stosując niewłaściwe leczenie? To też trzeba tolerować?
Jak są pewne zasady to trzeba je przestrzegać, a dbałość o poprawność mówienia i pisania jest podstawową zasadą. Jak się tego człowiek nie jest w stanie nauczyć to szkoły podstawowej nie ukończy.
Niestety macie rację tolerancyjna nie jestem - głupoty nie toleruję. Ale Wy dalej bądźcie tolerancyjni  jak jesteście i jeszcze długo nic się w tym kraju nie zmieni...
Nadrzędny Autor Arkadiusz.T Dodany 2009-07-23 05:26
Przeglądam inne fora, nie tylko te, i jeden Pan, którego drażniły błędy, to podjął decyzję, aby się nie stresować i kłócić non stop (bo każdemu zwracał uwagę, kto pisał z błędami), że przestaje korzystać z forum, przestał pisać. Tolerancja błędów lekarskich czy tam podobnych, nie ma nic kompletnie wspólnego z błędami ortograficznymi itp. na forum, tym nie można zaszkodzić innemu człowiekowi, chyba że drażliwemu, ale to wtedy lepiej niech taka osoba nie czyta i nie pisze na forum.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-07-23 16:12
MONIKA CO MA PISOWNIA DO BŁĘDÓW LEKARSKICH.Śmiesznie te sprawy zestawiasz ze sobą. Papier wszystko zniesie klawiatura i ekran też ale nie chory czy matka chorego dziecka.

ZDAJE SIĘ ŻE TU MIAŁO BYĆ O CHOROBIE O WSPARCIU SIĘ WZAJEMNYM O WYMIANIE POGLĄDÓW ALE NIE O ORTOGRAFII
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-22 21:41
Monika nie przesadzaj z tą pisownią. Ta dyskusja zeszła już na temat "Ojczyzna Polszczyzna" Trochę tolerancji nie zaszkodzi.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-22 22:08
pO PROSTU NASTĘPNA NAWIEDZONA ,KTÓRA SAMA WALI BYKI(NIECH SIĘ SPIKNIE Z CZAPKĄ ,BĘDZIE UDANA PARA
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2009-07-23 08:02
Hej. dzieki Ludziska. fajni jestescie.

Monika moj syj jest chory i to bardzo bardzo. z winy lekarzy przy porodzie.
wiec mi tu nauk nie wyciagaj i porownan.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-23 16:09
Nie denerwuj się Magda. Czasem tak w życiu jest że komuś sól do oka wpada :-)
Nadrzędny - Autor uleczka Dodany 2009-07-29 13:03
Moniko jestes okropna .Jak masz jakis problem to idź sobie na forum o ortografii a tu kazdy pisze jak chce i jak umie ,a moze jak woli.Jakbys nie zauważyła to forum dla niepełnosprawnych a nie o ortografii wiec zcichnij juz bo wkurzyłaś już nie jedna osobe z tego co widze
Nadrzędny - Autor Asiadusia Dodany 2009-08-27 16:29
informacja dla rodziców :

"Samą miłością dzieci nie nakarmimy"
Szanowni Państwo!
My, rodziny dzieci niepełnosprawnych prosimy o przyłączenie się do naszego protestu w walce o prawo do godnego życia.

Pikieta odbędzie się w dniu 09 września 2009 o godz. 11.00 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.
Warszawa Al. Ujazdowskie 1/3
Będziemy protestować przeciwko decyzjom rządu, które dyskryminują rodziny dzieci niepełnosprawnych oraz skazują je na życie w ubóstwie.
Walczymy o: -zniesienie progu dochodowego uprawniającego do otrzymywania świadczenia pielęgnacyjnego
- zwiększenie kwot wszystkich zasiłków opiekuńczych.
Zapraszamy do przyłączenia sie do nas -bo...
''razem możemy więcej''
Więcej informacji o planowanym proteście znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej:
http://www.forum.razem-mozemy-wiecej.com.pl
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-21 08:05
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy potrzeb mieszkaniowych osób niepełnosprawnych i jest adresowana również do rodziców.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Razem możemy więcej (24545 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill