www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Jeszcze raz prosze o fachowa porade. Prosze mi doradzic co (11529 - wyświetleń)
- Autor ciotka Dodany 2006-11-04 17:20
zrobic w takiej sytuacji: wraz z niepelnosprawnym ruchowo 10 letnim dzieckiem mieszkam na 4 pietrze ()jest to mieszkanie spoldzielcze), coraz trudniej jest nam czy to wchodzic czy schodzic po schodach, ponad moje sily. Co najlepiej zrobic w takiej sytuacji?, co moge?, jakie mam mozliwosci? i co byloby najlepsze w takiej sytuacji? Narazie jest to sporadyczne ale niedlugo juz na stale przyjdzie na tam zamieszkac chyba. Juz raz otzymalam pomoc od Was i tym razem takze prosze o porade, za ktora z gory dziekuje bardzo.
Nadrzędny - Autor Thule Dodany 2006-12-08 19:30
Witam, nie jestem ekspertem ale wiem, że istnieje możliwość ubiegania się od gminy zamiany mieszkania na niższejkondygnacji lub paryrze, albo też, dostosowanie (podnośnik jeśli nie ma przeciwności np za wązka kladka schodowa za wązka- można starać się o dofinansowanie ze środków PCPR-u i PEFRON-u placówka stosownie do miejsca zamieszkania). 
Nadrzędny Autor maka Dodany 2006-12-12 13:21
dopytywałam kiedyś o schodołaz na innym forum:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=488&w=48792244&a=48792244

znajoma  która była zainteresowana załatwiła dofinansowanie z PFRON na 70%, na dniach ma dostać schodołaz z tej firmy 2 polecanej przez niepełnosprawniinfo  - http://www.sprzetmedyczny.pl/index.php?id=oferta&id_kat=34.

schodołaz 7500 pln, inne firny są troche droższe (12-15 000)

pozdrawiam, marta
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-12-13 10:00
Przede wszystkim należy zwrócić się od spółdzielni mieszkaniowej z pytaniem o możliwość zamiany mieszkania.
Niestety nie ma przepisu nakazującego przyznanie (przez gminę, czy inną instytucję) lokalu mieszkalnego osobie niepełnosprawnej.
Niemniej jednak każda gmina jest zobowiązana do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wspólnoty. I to właśnie każda gmina indywidualnie decyduje o zasadach wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy. Zasady te z reguły określają m.in.:
-wysokość dochodu gospodarstwa domowego uzasadniającą oddanie w najem lokalu na czas nieoznaczony i lokalu socjalnego,
-kryteria wyboru osób, którym przysługuje pierwszeństwo zawarcia umowy najmu lokalu na czas nieoznaczony i lokalu socjalnego
Ponieważ  gmina decyduje o przyznaniu mieszkań można złożyć podanie o przyznania mieszkania w wydziale lokalowym swojej gminy.
Nadrzędny Autor Magdalena Grunt Dodany 2007-02-09 17:01
Szanowna Pani.
Myślę, że w tym układzie najlepiej zwrócić się do PEFRON o dofinansowanie dostosowania budynku mieszkalnego lub do spółdzielni o zamianę mieszkania, aby mogła Pani mieszkać na parterze. Gdyby wyybrała Pani opcję załatwiania przez PEFRON to proszę wcześniej porozmawiać też o tym w spółdzielni.
Pozdrawiam serdecznie.
Magda
Nadrzędny Autor hanrud Dodany 2007-02-27 15:56
Witam,
dopiero teraz przeczytałam Twój post. Ja zrobiłam to w ten sposób, że wystąpiłam do Rzecznika Praw Obywatelskich o naruszenie moich praw obywatelskich. Sprawa się ciągnie długo, ale odczuwam pewną satysfakcę, że Rzecznik zajął się moją sprawą i ją monitoruje. Ponadto wystąpiłam do Sądu okręgowego przeciwko swojemu miastu. Sprawa nabrała już wielkiego biegu i mam nadzieję, że niedługo się skończy. Życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-12-16 12:27
Popytaj w urzędach o jakies mieszkanie.
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-02 13:08
trzeba zapytać o możliwość zamiany mieszkania na niższym piętrze. Najlepiej na parterze.
Nadrzędny - Autor nico Dodany 2020-04-23 20:51
Można również we własnym zakresie postarać się o zamianę mieszkania pomiędzy lokatorami, ja tak zrobiłam dwukrotnie.
Mieszkając w socjalnym mieszkaniu znalazłam bardzo zaniedbane mieszkanie i zadłużone, ale rokujące czyli w dobrym miejscu na parterze. Na sprawie o eksmisję lokatorki zobowiązałam się spłacić zadłużenie w ciągu miesiąca, bo chcę się zamienić. Sprzedałam sporo dobytku i zadłużyłam się, ale udało się.
Kolejny raz to znalazłam mieszkanie w mniejszym miasteczku, ale za to większe i bez dopłat.
Uprzedzę wątpliwości materialistów: byłam biedna i dałam rady dzięki wysiłkowi.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-04-27 12:05
Czyli: chcieć to móc!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Jeszcze raz prosze o fachowa porade. Prosze mi doradzic co (11529 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill