www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Osoba niepełnosprawna a prawo jazdy (2810 - wyświetleń)
- Autor Lolek Dodany 2009-08-07 21:24
Czy osoba chora na padaczkę mająca ataki petit mal może zrobić prawo jazdy?
Jestem chory na padaczkę od 8 lat i w sumie miałem tylko może w ciągu tych 8 lat ok. 20 krótkich ataków nieświadomości, ostatni był w lutym 2008 roku. Przyjmuję leki i jest wszystko ok. Ataki miałem tylko na początku choroby i przy zmianie leków, a podczas ich przyjmowania nie występują.
Czy przez coś takiego nie mogę prowadzić samochodu? Jest wiele osób które mogą spowodować wypadek. Zdrowi ludzie też mogą popełnić błąd za kierownicą, a mimo tego mają prawo jazdy.
Ja jestem samodzielny, studiuje i czuję się zdrowy tak jak każdy człowiek!
Więc jak to jest?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-08-08 18:45
Ok. Czy jesteś na 100% pewny, że atak nie nastąpi w trakcie prowadzenia samochodu? Odpowiedź powinna rozwiąć Twoje wątpliwości...
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-08-08 21:52
ZDROWI LUDZIE BIORA NA SIEBIE ODPOWIEDZIALNOSC ZA WYPADEK A ZA CIEBIE BEDZIE BRAL LEKARZ KTORY CI PODPISZE ZGODE NA JAZDE SAMOCHODEM
JAK CHCESZ KOGOS ZABIC TO SIE NIE MUSISZ PRZYZNAWAC ZE CHORUJESZ NA PADACZKE I ZROBISZ PRAWKO PROSTE JAK DRUT
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-08-10 15:59
[krótka przerwa w "urlopie"]

Obycie się bez bycia kierowcą może być trudne i frustrujące, ale padaczka wyklucza posiadanie prawa jazdy. Kropka. Tak jak wyklucza (u przyzwoitego człowieka) siadanie za kierownicą nawet "jedno małe" piwo, bo refleks już nie ten. Tak jak prowadzenie samochodu wyklucza branie niektórych leków np przeciwbólowych. Chociaż także osoby trzeźwe i nie będące na lekach przeciwbólowych powodują wypadki. Rozumiem, że jeżeli nie odczuwasz swojej choroby, to zakaz prowadzenia samochodu jest dużą uciążliwością, ale "argumenty" w rodzaju "każdy może spowodować wypadek" nie mają tu nic do rzeczy.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-10 16:02
Maz święta  rację Boginko
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Osoba niepełnosprawna a prawo jazdy (2810 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill