www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (Strona 8) (1260878 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-07-21 09:54
Mag ja 1) dojechałam dopiero na 11.30 czekałam dość długo na nr pokoju. Zależne to jest od oddziałowej.
          2) z dopłatami różnie bywa więc lepiej teraz zadzwonić do marketingu i poprosić o pokój 2 osob. Potem mogą dać co jest.
          3) Zabiegi są do 13.30 a posiłki pierwsza grupa na 13.00 druga na 13.45. Druga grupa ma gorzej.
          4) w pokoju trzeba być o 22.00 ale wiem że wracali później. Nie wiem jakie są tego konsekwencje. Mnie nikt nie sprawdzał. Byłam punktualna.
          5) Są 2 ręczniki ale lepiej wziąść ze sobą bo tu nie dawali dodatkowych na zabiegi.
Warto mieć trochę grosza przy sobie na dokup owoców czy warzyw. Uważaj na masażystów suchych bo ci są służbiści poza jednym :-) Nie wolno się nawet sekundy spóznić. Sprawdź dokładnie plan zajęć. czy zdążysz się przebrać itp. Ja chodziłam z plecakiem. Parter ma beee warunki. Piętra są ok i z lodóweczkami, czajnikiem i szklaneczką oraz TV.Dość daleko od miasta, ale jeśli chodzisz to sobie poradzisz.Jest winda, kiosk, kawiarnia, fryzjer jak i kosmetyczka. Nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć więc zaklikaj tu jakby co.
Życzę miłego pobytu. Ella
Nadrzędny - Autor misiuk Dodany 2009-09-07 21:38 Zmieniony 2012-02-16 11:28
Treść tej opinii nie jest zgodna z prawdą, co właściciel ośrodka udowodnił przedstawiając stosowne dokumenty dotyczące stanu zatrudnienia w ośrodku. Opinia została więc usunieta decyzją administratora forum.

[usunięte]
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-08 16:00
misiuk dziękuję Ci za tak wspaniały opis. Masz rację na turnus jedzie się by podleczyć a nie wykończyć nerwy.
Nadrzędny Autor ania.rom Dodany 2009-10-05 08:54
Polecam Ośrodek Maniówka w Nowej Wsi koło Suwałk. http://www.suwalki-turystyka.info.pl/niepelnosprawni.html
Ośrodek obecnie posiada bardzo ciekawą promocyjną ofertę jesienno-zimową. Turnus rehabilitacyjny trwa 14 dni i obejmuje noclegi, wyżywienie, opiekę pielęgniarską, badania lekarskie, 10 pełnych dni zabiegowych po 3 zabiegi dziennie z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, hipoterapii. Uczestnicy mogą korzystać z warsztatów terapii zajęciowej, uczestniczyć w dwóch ogniskach, biesiadzie przy akordeonie, pokazie pieczenia chleba lub sękacza. Dodatkowo w ofercie promocyjnej wliczona jest jednodniowa wycieczka do Wilna i Trok. Koszt turnusu wynosi 1000 zł. dla uczestnika, 900 zl. dla opiekuna.
Nadrzędny Autor mewka Dodany 2009-07-18 14:00 Zmieniony 2009-07-18 14:10
Witam.
Czy ktoś był w sanatorium Bryza w Dźwirzynie i w związku z tym  mógłby udzielić jakichś cennych - praktycznych - rad.
W jednym z komentarzy pojawił się temat rewzerwacji pokoju. Czy posiadając skierowanie już można w ośrodku dokonać rezerwacji czy dopiero w dniu przyjazdu?
Z góry dziękuję.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-18 17:01
Witaj mewka. Jak najbardziej jest wskazane teraz zadzwonić do marketingu i poprosić o rezerwacje pokoju takiego jak sie marzy ale bedziesz musiała dopłacić do standardu. W dniu przyjazdu dostaniesz to co bedą mieli czyli pokój taki jaki sami Ci wyznaczą. Sprawdź standard w internecie i polecam rezerwację za wczasu.Nie byłam w Dźwirznie ale mam nadzieję że opiszesz po powrocie jak tam było i jak to wyglada od zewnątrz i wewnątrz.
Nadrzędny - Autor mewka Dodany 2009-07-18 19:34
Dzięki za radę!
Widziałam ich stronkę ( http://www.bryza1.home.pl/frame.html ) ale nie zwróciłam uwagi na ten szczegół. Rzeczywiście w cenniku sa róznice ze względu na ilość osób w pokoju i w większym stopniu- budynek. Jak sądze za "minimum" przyjmą najtańszy pokój w budynku, z którego trzeba podejść na rehabilitację i jedzonko. Kolejny wydatek. W ostateczności, jeżeli będą to pokoje z łazienką to resztę się przeżyje, bo zawsze mogę trzymać kciuki za pogodny wrzesień i przechodzić 50 m :-) Zadzwonię to sie dowiem.
Jeszcze raz dziękuję.

Dam znać jak było.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-07-18 20:14
strona nie działa
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-18 20:22
Basiu u mnie ta strona działa.

Dzięki mewka. Poogladam sobie fotki. zadzwoń zawsze to pewność że łazienka jest bo nie wszędzie jest przy pokojach. Miłego chlapania sie w morzu
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-07-19 20:08
teraz u mnie też działa była awaria neta :-) strona jak strona oby było ok
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-07-20 14:32
Drobiazg. Cieszę się że już ok.
Nadrzędny - Autor mewka Dodany 2009-07-27 11:07
ifno "Bryza": osoby nie-komercyjne kwaterowane są w budynku B (chyba co do zasady, bo to pierwsza odpowiedź na info, że mam skierowanie do ich ośrodka), w którym wszystkie pokoje posiadają łazienki. W zasadzie dla mnie to już ok :-) Powiedzieli tylko żeby wziąć ręczniki.
Pokoje przyznają "jak leci" w dniu przyjazdu. Nie ma wczesniejszej rezerwacji.
Spytałam jednak o możliwość dopłaty do pokoju. Już nie mają wolnych miejsc - i z tego co wyszukałam w sieci to rzeczywiście na pierwszy tydzień września mają wszystko zarezerwowane.
Tyle po rozmowie telefonicznej. cdn. :-)
Nadrzędny - Autor ggabrys Dodany 2009-08-02 21:11
Cześć
To mój pierwszy wpis na tym forum.
Planuję wyjazd po sezonie do Świnoujścia do uzdrowiska. Mój problem zdrowotny to zaawansowane zwyrodnienie stawów kolanowych po urazie.
Pobyt oczywiście ma być leczniczy ale również wypoczynkowy. Może macie jakieś doświadczenia z pobytów i polecicie mi jakieś obiekty sanatoryjne.
Nadrzędny - Autor Atinka Dodany 2009-08-04 15:41
Witam jestem tu od niedawna ,chciałabym podzielić się z Wami wrażeniami z pobytu w Iwoniczu Zdroju.Czytałam tu różne opinie o tym uzdrowisku, ale muszę powiedzieć że mimo że jest to daleko od mojego miejsca zamieszkania (Wybrzeże)warto było pokonać taka odległość.
Urokliwa miejscowość, ciekawe okolice do zwiedzania.....i jak zawsze tam, cudowna pogoda 23-28 stopni przez cały maj....
Nadrzędny - Autor dolores53 Dodany 2009-08-04 18:31
Byłam w Iwoniczu w 1998 roku na przełomie lutego i marca.W karnawale-w ośrodku Górnik.Mimo,że byłam potem 5 razy w różnych sanatoriach,to nigdzie nie było nawet podobnie.Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor AnN1924 Dodany 2009-08-04 21:41
Po raz pierwszy jadę do sanatorium. Proszę o informację o "Uzdrowisku Cieplice" dom Zdrojowy II w jeleniej Górze na ul. Leśnej 3.
Nadrzędny - Autor bursztynowa Dodany 2009-08-10 22:51
Witaj:) Widzę,że piszesz o Iwoniczu.Jestem ciekawa,gdyż właśnie mam skierowanie do sanatorium "Ziemowit" na 20.08.
Mam nadzieję,że trafiam w dobre miejsce.Tak wiele się słyszy o warunkach panujących w naszych sanatoriach.W jakim sanatorium byłaś?Ewentualnie,czy coś słyszałaś o tym, do którego jadę? Będę wdzięczna za informacje.Pozdrawiam.M.
Nadrzędny - Autor Atinka Dodany 2009-08-11 07:06
Pytasz o "Ziemowit" w środku nie byłam ,ale słyszałam że są dobre warunki (ale każdy mam inny pogląd na ten temat) byłam po sąsiedzku.Na pewno jest pięknie położone ,cudowny widok na góry....I dodam ze w centrum uzdrowiska, a to zapewne duża zaleta,aczkolwiek ....cisza.
Życzę miłego pobytu i proszę abyś napisała kilka słów jak już wrócisz :-).
Nadrzędny Autor ewa196308 Dodany 2009-08-13 09:22
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Jestem obecnie na świadczeniu rehabilitacyjnym i dostałam z ZUS-u skierowanie do sanatorium do Lądka Zdroju do Jubilata od 11 września 2009r. Czy był ktoś może w tym sanatorium i wogóle w Lądku Zdroju? Jestem z Bytomia.....bardzo proszę o opinie i może ktoś orientuje się jak tam wogóle najlepiej dojechać.
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje
Ewa z Bytomia
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-08-13 14:05
Raport z: Sanatorium "Włókniarz" w Busku-Zdroju (ul. Rokosza 1)

Zakwaterowanie: zasadniczo podobno pokoje 3os. przeznaczane są dla turnusów szpitalnych, a dla sanatoryjnych są 2os, ale u mnie jakoś zawsze wszystko jest inaczej. :-). W "moim" pokoju miejsca było znośnie dużo (było go dość nie tylko na trzy łóżka, ale także na fotele i stół do komfortowej pracy czy wspólnego picia herbaty). W tym konkretnie pokoju brak balkonu (w innych widywałam "balkony" w postaci drzwi w ścianie z barierką - większy przewiew, ale przestrzeni dodatkowej to nie daje). Pokoje utrzymywane z czystości,
Dostosowanie: budynek (a właściwie kompleks połączonych wewnętrznie czterech "bloków") jest na pierwszy rzut oka znacząco przystosowany dla osób na wózkach (w większości płaskie podłogi, rampy wjazdowe, windy, drzwi wyjściowe otwierane elektrycznie) jednak z komentarzy można wywnioskować, że nie każdy poradzi sobie bez pomocy w pokoju. W moim przypadku nie miało to znaczenia, ale łazienka byłaby zdecydowanie zbyt wąska dla wózka, a kabina prysznicowa była z brodzikiem. Być może sanatorium dysponuje pokojami o różnym stopniu przystosowania. Wskazywałby na to fakt, że kuracjuszy na wózkach było w sumie sporo.
Baza zabiegowa: rozwinięta, wszystko na miejscu (łącznie ze słynnymi kąpielami siarczkowymi). Brak jedynie rehabilitacji indywidualnej z prawdziwego zdarzenia - nazwę "kinezyterapia indywidualna" nosiła tam gimnastyka na czymś w rodzaju dużej siłowni. Siłownia owszem, wyposażona bogato i różnorodnie (w tym także w kilka klatek do ćwiczeń w odciążeniu) ale jednak kiedy na ok.25 ćwiczących przypada 2-3 rehabilitantów, nie ma co liczyć na to, że rehabilitant będzie do większej dyspozycji. Zdarza się to ewentualnie wtedy, kiedy chory nie może sam wykonywać ćwiczeń czynnych i ktoś go po prostu musi rehabilitować. Poza tym jednak, oferta bogata.
Opieka medyczna: osobiście nie mam na co narzekać. Zostałam skierowana pod opiekę osoby znającej się na moim schorzeniu i czułam się potraktowana profesjonalnie. Dla niektórych ważne może być jednak to, że "obchód pielęgniarski" przyjmował formę wpadnięcia do pokoju w okolicach południa, Cisza nocna w sezonie letnim rozpoczyna się nominalnie o 23, ale nie spotkałam się z przypadkami ostrego egzekwowania.
Wyżywienie: dostępne w dwóch standardach - dla NFZ i odpłatnym (kuracjusze z NFZ mogą "dopłacić" i otrzymywać jedzenie takie, jak osoby przebywające na leczeniu prywatnie (za 3 tygodnie wychodzi nieco ponad 100 złotych). W obu przypadkach dania główne są takie same, jednak przy dopłacie otrzymuje się różne dodatki (dodatkowe surówki do obiadów, owoce, ciasta, czasem jogurt a także dodatkowe mięso czy ser na kanapkę). Różnica jest szczególnie widoczna, gdy na kolację podawane jest ciepłe danie - stołujący się z pieniądze NFZ dostają do tego tylko pieczywo, masło i herbatę, a z dopłaty jest jeszcze jak sobie zrobić sensowne kanapki (jeżeli ktoś np. nie przepada za flakami czy kluskami śląskimi). Co ważne dla osób z dietą cukrzycową - wedle mojej wiedzy nie organizuje się dodatkowych posiłków (drugie śniadanie i podwieczorek) - zamiast tego kuracjusze otrzymują jakiś dodatek który mają sobie po prostu zjeść w odpowiedniej porze (zaznaczam, że sama z tej diety nie korzystałam, to informacja z obserwacji, a nie z doświadczenia).
Infrastruktura: na miejscu znajduje się kiosk Ruchu, gabinet  fryzjersko-kosmetyczny i sklep odzieżowy oraz sklep rehabilitacyjny, a także dwie kawiarnie. Brak jednak apteki czy kaplicy. Zarówno do apteki jak i kaplicy można dotrzeć mniej więcej w 15-20 minut żwawego spaceru (do kościoła jest nieco dalej). Busko ma wydzieloną część uzdrowiskową (klika sanatorów, aptek, sklepów usługowych, poczta kaplica, kościół) - dotarcie do miasta właściwego zajmuje więcej czasu (do centrum jest ok. 3 kilometrów, z/do sanatorium nie kurują żadne autobusy - dojazd możliwy jest tylko taksówką lub samochodem prywatnym). W związku z tym należy się przygotować na nieco wyższe ceny, bo oddalenie do dużych sklepów sprzyja ich podnoszeniu. Sanatoria znajdują się w sąsiedztwie sporego parku zdrojowego. UWAGA: jeżeli ktoś chce się zaopatrzyć w plan miejscowości, powinien to zrobić w centrum miasta.
Inne: sanatorium dysponuje biblioteką (o niezbyt długich godzinach otwarcia), salą konferencyjną gdzie czasem organizowane są projekcje filmów czy jakieś spotkania) i salą internetową, a także terenami do gry w boule i do rozpalania ogniska (w sezonie letnim od czasu do czasu jest grill z muzyką i wolnym wstępem). Dla zainteresowanych tańczeniem codziennie dancing w jednej z kawiarni (wstęp 5zł). Podobne imprezy organizują też inne pobliskie sanatoria.

PS. Raport jest tylko opisem moich doświadczeń. Warunki zakwaterowana i wyżywienia mogą być lepsze w zależności od pokoju i "bloku"
Nadrzędny - Autor AnN1924 Dodany 2009-08-15 10:32
Będąc na rencie jakie są opłaty w sanatorium poszpitalnym? Proszę o informację?
Nadrzędny - Autor legrad Dodany 2009-08-15 16:09
Pobyt w szpitalu sanatoryjnym jest bezpłatny, nawet klimatyczne nie jest pobierane.
Nadrzędny - Autor ddzidka57 Dodany 2009-08-17 19:10
Czy ktoś był w Gliniku w Wysowej? Chodzi mi o waruki, zabiegi, lekarzy i jedzenie? Okolice znam, bo byłam w Beskidzie. Jadę tam we wrześniu.
Nadrzędny Autor ddzidka57 Dodany 2009-08-17 19:12
A i może ktoś był w sanatorium MSWiA w Sopocie. Chodzi mi o informacje od kogoś kto tam był, bo to co w necie to znalazłam.
Nadrzędny - Autor misiuk Dodany 2009-09-07 21:53
Bylam w Gliniku 2 lata temu. Obiekt jest w pelni przystosowany dla wozkow. Pokoje sa o 2 standardach= zwyklym, czyli  ruchome wc-ty i podwyzszonym- ladne lampy, nowe tapczany, odnowione lazienki. Kuchnia bardzo roznorodna i na miejscu byla dietetyczka ktora czarowala rozne diety. Baza zabiegowa - zabiegi wodne trzeba sie przemiszczac do parku/ okolo 1.5kilometra/ zas zabiegi masaze/absolutnie fantastyczny pan Jacek/, elektryczne, gimnastyka wszystkie te sa na miejscu. Osrodek jest bardzo ladnie polozony. Umila czas wspaniala osoba przewodniczka Pani Maria, ktora jest sercem w gorach i potrafi snuc niezapomniane opowiesci a i na szlaki powiedzie/ o roznym stopniu trudnosci.
Nie na darmo mowia kuracjusze, ze spotkania z pania Maria Swider sa jak zabieg tylko bez recepty!
W pobliskim parku znajduje sie zabytkowa pijalnia wod, ale to lekarz zapisze komu jakie wody sa najlepsze na poprawe zdrowia. Lekarze sa non stop w czasie turnusu/ zmieniaja sie/ ale jesli cos sie dzieje, sa niedogodnosci bez problemu reaguja!
W osrodku jest kafejka internetowa, bilard, stol do tenisa i fantastyczny basen.
W skali od 1 do 10 Glinik ma u mnie 9.5 punkta/ zmienialam pokoj w trakcie/ ale np oceniana przeze mnie Salamandra z Jastrzebiej Gory w tej punktacji dostalaby az 1 punkt.Ceny w obu obiektach sa podobne.
Nadrzędny Autor ddzidka57 Dodany 2009-09-14 17:11
Dzięki za informację. Wyjeżdżam za kilka dni- 18 września- i mam nadzieję, że pogoda dopisze. Dzwoniłam do Glinika, ale nie ma możliwości zarezewowania wcześniej pokoju. Jadę dzień wcześniej, więc może będzie jeszcze jakiś wybór. Panią Marię poznałam w zeszłym roku jak byłam w "Beskidzie". Rzeczywiście to wspaniała przewodniczka i mam nadzieję, że dalej oprowadza kuracjuszy po Beskidzie Niskim. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-14 18:37
ddzidka nie dzwoń do sanatariu, ale do marketingu sanatorium. Są to inne adresy. Tak poinformowano mnie w pewnym miejscu też sanatorium. Zawsze do marketingu a pokój się znajdzie.
Powodzenia pozdrowienia.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-17 19:26
AnN1924 chyba tylko dodatkowe ubezpieczenie ewentualnie dopłata do pokoju jednoosobowego lub dokupienie sobie zabiegów. Aha i klimatyczne.Klimatyczne konieczne.
Nadrzędny - Autor AnN1924 Dodany 2009-08-17 21:43
czy ktoś jedzie do Uzdrowiska Cieplice w Jeleniej Górze w połowie października?
Nadrzędny - Autor AnN1924 Dodany 2009-08-18 20:43
Dzięki Ella.
A tak mniej więcej jakie kwoty są pobierane za te klimatyczne i ubezpieczenie?
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-08-18 22:11
Z pobieżnych poszukiwań (w internecie jest sporo rzeczy...) wynikałoby, że opłata klimatyczna w Cieplicach wynosi 2,10 zł za dzień. Może ktoś z aktualnych/niedawnych kuracjuszy lub turystów zechce to potwierdzić.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-08-18 23:02 Zmieniony 2009-08-18 23:06
Ja to lubiłem się smykać po naszych uzdrowiskach nie ze skierowania . W Cieplicach byliśmy również prywatnie, więc klimatyczne, jeżeli wliczano nam je do kwoty wynajęcia pokoju to nie informowano jaka to kwota . Znając zaś życie to pewnie nie wszystkich turystów melduje się w tych pensjonatach . A jeżeli już... to nie zawsze na cały okres pobytu . Pewnie sanatoria rządzą się innymi prawami ( wszystko jest zalegalizowane i droższe ) a prywatni innymi . W Cieplicach wynajmowaliśmy pokój w studenckiej stancji na peryferiach Cieplic .
Nadrzędny - Autor legrad Dodany 2009-08-19 10:08
Klimatyczne w każdym mieście jest inne waha się w granicach 2-2,5 zł za dzień. Jeszcze raz powtarzam: w szpitalu sanatoryjnym nie jest pobierane!
Nadrzędny - Autor AnN1924 Dodany 2009-08-19 12:25 Zmieniony 2009-08-19 12:30
Czy w Cieplicach jest ładnie? Jak daleko jest od centrum Jeleniej Góry? Jaki jest tam dojazd samochodem z Częstochowy?
proszę o każdą informację.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-08-19 12:59
To mała miejscowość a teraz dzielnica Jeleniej Góry z urokliwym małym centrum przy pijalni . Gdzie serwuje się cztery gatunki wód w dodatku ciepłych . Dla mnie wystarczy :-) . Dwa parki Zdrojowy i Norweski zachęcają do spacerów . W Zdrojowym przy odrobinie szczęścia można posłuchać koncertów w muszelce(mała sala koncertowa). W Norweskim zaś można zobaczyć muzeum przyrodnicze  w budynku wybudowanym na wzór restauracji w Oslo - przez co pewnie zwanym Norweskim . W jednym i drugim parku jest wiele wiewiórek, które ochoczo wybierają z dłoni kuracjuszy orzeszki .
Z grobli oddzielającej park norweski od terenów zalewowych można zobaczyć piękną panoramę gór : Karkonoszy i gór Izerskich . Można robić samochodowe wycieczki do Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry, Kowar, Świeradowa - tylko by czasu starczyło . Ja zaczynałem od Jeleniej Góry . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor dolores53 Dodany 2009-08-22 11:26
Witam! Pytałam kiedyś o warunki we Flisaku w Sarbinowie i nie otrzymałam konkretnych odpowiedzi.Proszę jeżeli ktoś tam był.Jadę tam 26 września.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-08-22 11:43
To napisz,jak wrocisz o Twoich spostrzezeniach bo slyszalam o Sarbinowie,ale nie wiem,o ktorym osrodku byla wtedy mowa.Pani owa sobie chwalila,z tym,ze pojechala z gory wiedzac,ze zabiegi tam sa tylko 3 razy w tygodniu,jej chodzilo bardziej o wypoczynek,dlatego byla zadowolona.No i cena byla niska.
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-22 17:10
LUDZIE ALE WYBRZYDZACIE !!!
JA JESTEM OD 25 LAT NA RENCIE I ANI RAZU NIE BYLEM W SANATORIUM
Z TEGO CO TU CZYTAM TO SA OSOBY KTORE PRAWIE CO ROKU GDZIES WYJEZDZAJA NA REHABILITACJE I JESZCZE PYTAJA O WARUNKI
BOZE WIDZISZ I NIE GRZMISZ
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-22 18:46
CZAPKAA5 JA TEŻ JEŻDŻĘ I NIEZBYT BYM ŻYCZYŁA SOBIE BY BOZIA ZAGRZMIAŁA. NIECH SIĘ WEZMĄ ZA TYCH CO JADĄ JAK NA WCZASY ALE ZA PÓŁ DARMO I ZABIERAJĄ MIEJSCA INNYM.
MIŁEGO KLIKANIA DZIŚ JUŻ MNIE TU CHYBA NIKT NIE ZŁAPIE
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-22 19:28
WLASNIE O TAKICH NIBY CHORYCH MYSLALEM
JUZ KIEDYS PISALEM ZE MOJA ZNAJOMA JEZDZI DWA RAZY W ROKU A NIE WYGLADA NA OSOBE CHORA
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-22 20:05
DWA RAZY DO ROKU? CIEKAWE JAK ONA TO ZAŁATWIA BO JA RAZ A TERAZ RAZ NA DWA LATA BO CZAS OCZEKIWANIA SIĘ WYDŁUŻYŁ. PO ZŁOZENIU WNIOSKU DO NFZ CZEKA SIĘ 14 M-CY U NAS.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-08-22 20:30
To juz pora,zebys pojechal do sanatorium,chyba,ze Twoja choroba tego nie wymaga.
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-22 21:33
ALES ZAGADALA JAK RUSKA PEPESZA
ZDROWI JADA A MOJA CHOROBA NIE WYMAGA
MASZ SUPER TOK MYSLENIA
TYLKO CI ZNALESC ETAT W NFZ
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-08-22 23:49

>TYLKO CI ZNALESC ETAT W NFZ


Nie wiem, czy dobrosi należy znaleźć etat w NFZ za to, że Ci właśnie życzy żebyś mógł pojechać (jeśli odczuwasz taką potrzebę).
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-23 07:27
ZYCZENIAMI JEST WYLOZONE PIEKLO
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-23 07:33
czapka5 ,powinien zmienic nik na czepka bo czepia sie wszystkiego nawet tego gładkiego i dobrego
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-08-23 08:14
Sa rozne schorzenia.W sanatoriach sa natomiast rozne zabiegi i jedzie sie po to,zeby z nich skorzystac.Pomoga one np.na bolacy kregoslup,ale na padaczke juz nie.O to mi chodzilo w moim poscie.A na czytanie bez zrozumienia zabiegow nie ma,wiec dobrze robisz,nie starajac sie o wniosek.
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-08-23 14:10
TWOJ POST JEST CHAMSKI
Nadrzędny Autor dolores53 Dodany 2009-08-23 18:52
Jeżeli nie jedziesz do sanatorium to miej pretensje tylko do siebie,bo nikt za Ciebie wniosku nie złoży.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-08-23 19:05
Dlaczego?W ktorym miejscu?Przepraszam,jesli Cie obrazilam, nie zamierzalam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (Strona 8) (1260878 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill