www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Bezpłatny turnus rehabilitacyjny i szkolenia (6163 - wyświetleń)
- Autor DorotaS Dodany 2009-08-31 00:21
Fundacja „Pasje” współpracuje z firmą ABROS, która planuje realizację działań finansowanych przez Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie z funduszy unijnych.

W ramach tej współpracy poszukujemy do udziału w projekcie osoby, które:
- są mieszkańcami m. st. Warszawy (miejsce zameldowania obojętne)
- posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności
- uległy jakiemuś poważnemu zdarzeniu losowemu (wypadek przy pracy, komunikacyjny, napad, pożar, etc.)
- są w wieku produkcyjnym (panie do 60 lat, panowie do 65 lat)
- nie pracują lub pracują dorywczo

W projekcie przewidziane są następujące działania:

 Od 15 września do 15 listopada (2 dni w tygodniu)
- szkolenia na temat uprawnień osób niepełnosprawnych (dotacje PFRON)
- szkolenia na temat rynku pracy, pisania CV i rozmowy kwalifikacyjnej
- indywidualne spotkania z doradcą zawodowym i osobistym

 Od 16 do 29 listopada (14 dni)
- turnus rehabilitacyjny z trzema zabiegami dziennie

Oczywiście udział w projekcie jest BEZPŁATNY. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem tel. 0-695 711 618 lub 0-22 877 33 77, e-mail:dorota@pasje.org.pl

Dorota Sikorska
Prezes Fundacji PASJE
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-08-31 07:51
Oczywiste i jak ostatnio powtarzające się praktyki.Dba się o osoby w wieku produkcyjnym.Czy taka Fundacja jak "Pasje" i firma ABROS nie wiedzą że w Polsce żyją tysiące osób niepełnosprawnych w wieku + 70.To są ludzie wyłączeni z opieki? Co ?nadający się tylko do trumny?.Czy Unia Europejska dotuje w przedziale wiekowym,czy to znów są wymysły polskich "urzędasów".Dlaczego znów tylko Warszawa-a reszta kraju nie jest w Uni Europejskiej?Ludzie zastanówcie się ,też kiedyś będziecie osobami +70 .Chyba ,że zakładacie o niedoczekaniu takiego wieku ,więc taką politykę prowadzicie........Podobne zasady mają PCPR-y ,więc nie dziwota ,że starzy nadają się tylko na "śmietnik" Przeczytających tę wypowiedż proszę o dyskusję.Czy to jest tylko moje stwierdzenie i odczucie.A Fundacji życzę dobrego samopoczucia i efektywnych wyników w pracy i dobrych pensji za przeprowadzone szkolenia.Na temat szkolenia -niedługo dojdzie do tego ,że nie będzie na nic pieniędzy a tylko będą szkolenia na "oklepane" tematy.Oczywiście myślę ,że do tematu ustosunkuje się na forum Pani prezes Dorota Sikorska.
Nadrzędny - Autor kropka Dodany 2009-08-31 12:57
Człowiek niestety nie liczy się. Liczy się kasa, na co można wyrwać i w ten sposóbu żyją przebojowi i z pomysłem. Starzy? Nie chcę być obcesowa, ale odpowiedź nasuwa się sama. Proszę się nie obrażać, ja też nie jestem młoda i od dłuższego czasu mam doła.
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2009-08-31 13:54
Odpowiadam kropce.Ja nie nie mam doła,chociaż jestem "leciwy",ale człowieka .......... trafia jak wszyscy udają że o niego tak bardzo dbają.W rzeczywistości to wiemy jak jest.Kryzys......gdy pójdziesz człowieku do"urzędasów" to mówią "nie ma" bo kryzys Jeżeli jest kryzys ,to nie mają pracy.Czy ktoś zauważył aby w tych instytucjach kogoś zwolniono.Nie-kryzys jest dla nas niepełnosprawnych a urzędnicy pracują "pełną" parą. Szanowna kropko podnieś się z"doła" i myśl pozytywnie i nie wierz,że Ci ktoś pomoże jak sama nie zadbasz o siebie i swoje zdrowie.Pozdrawiam. 
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2009-08-31 14:40
Dzien dobry!Troche powialo zachodem ale szybko wrocilam do szarej polskiej rzeczywistosci!!Zastanawia mnie:ograniczenie wiekowe,tylko dla wybranych-Warszawa.I tu pytanie,czy inne Centra tez otrzymuja takie dotacje i tylko na ten cel?Bo skoro sa to dotacje z funduszy unijnych,to przepraszam MOGA W TYCH TURNUSACH UCZESTNICZYC WSZYSCY!!!.,ktorzy chca.Bo to tez jest wzne.A co do firmy ABROS,moge wiedziec wiecej np.pelna jej nazwe?pozdrawiam
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-08-31 15:07
Odpowiadam P.Marii Inne Centra najprawdopodobniej też dostają dotacje i organizują kursy.Ale w miejscu mojego zamieszkania kurs internetowy "urzędasy"zorganizowały tylko dla osób niepełnosprawnych w przedziale wiekowym 60-65 .Stąd moje rozgoryczenie bo jestem starszy, a chciałbym poszerzyć moją wiedzę informatyczną.Ale się nie kwalifikuję bo jestem za stary.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-08-31 15:20
Hm, dlaczego projekt (jakikolwiek by on nie był) nie jest skierowany do WSZYSTKICH możliwych odbiorców (niezależnie od wieku, sprawności, zamieszkania itd.) to akurat łatwo zrozumieć: po prostu, każdy konkurs/dotacja z jakichkolwiek źródeł nakazuje określić konkretnie: grupę odbiorców, obszar oddziaływania, kierunek, cel działań, wskaźniku ewaluacji itd. . Nie byłoby to możiwe "dla każdego, wszędzie, żeby było lepiej"...
Z tych samych powodów trudno żądać, aby każde centrum organizowało to samo i na takich samych warunkach - każde może mieć nieco inne potrzeby (mniej starszych, więcej niewykształconych itd.), które (jak mniemam, legalnie...) bada i określa w projekcie. Na końcu projektu trzeba bowiem jeszcze udowodnić, że trafiło się do tych, co trzeba i rozwiązało rzeczywiście istniejące problemy społeczne.

No i rzecz podstawowa: naprawdę nie istnieją organizacje/urzędy, z których każdy jest w stanie sprostać wymaganiom każdej grupy społecznej. Oni też muszą się specjalizować i robić wybrane rzeczy, aby to miało sens.

Ale żeby nie było tak różowo, faktycznie trochę mało wiedzy (nawet do zaczerpnięcia z googli...) na temat organizatorów, a to zaczyna być na obecnym rynku ważne...

I fundacja i firma mogłyby się nieco przedstawić, ponieważ dane z internetu nie zachęcają do skorzystania z oferty...
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-08-31 17:02
Odpowiedż da bluengel
Rozumiem że każde środowisko ma różne potrzeby i w stosunku do nich organizuje realizację celów.Ale proszę i błagam o powiadomienie mnie gdzie w Polsce ktoś ,coś będzie orgznizował dla "staruchów"Napewno skorzystam. Pozdrawiam-dużo zdrowia.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-08-31 19:07
Dlaczego takiego brzydkiego okreslenia uzywasz "staruch"?Moja sasiadka zapisala sie do KLUBU EMERYTOW I RENCISTOW,chodzi na wieczorki taneczne,jezdzi na wycieczki,chwali sobie bardzo te rozne atrakcje.Oni nawet tam lepiej sie bawia niz mlodziez.
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2009-08-31 19:42
Odpowiadam dobrosi.
Tego określenia używam,nie że tak myślę o sobie,tylko dlatego,że tak mnie traktują "urzędasy"którzy chcą decydować do czego się jeszcze nadaję....Czy będąc w wieku +70 nie mam prawa uczęszczać na kurs komputerowy,bo on jest tylko dla przedziału wiekowego 60-65.Za wcześnie się urodziłem......Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-01 20:52
O kurczę coraz więej firm darmowych? No, no, a co do kursu Eligiusz daj se spokój. Poszłam u nas. 1)Włącz komputer wyłącz go. 2) nauka pisania na klawiaturze na Worldzie .... ok częśc nie wiedziała co to World.... ale po paru lekcjach znów podobnie.... ja zrezygnowałam zależało mi na bardziej rozwiniętym programie nauki. Usłyszałam to nie u nas. Szkoda mi było czasu. Kupiłam dwie książki połowa tajemnic z głowy. Problemy z komputerem załatwia mi informatyk. :-)))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Bezpłatny turnus rehabilitacyjny i szkolenia (6163 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill