www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca ON na umowę zlecenie (4425 - wyświetleń)
- Autor Arkadiusz.T Dodany 2009-09-03 17:12
Witam. Może ktoś wyda jakąś opinię na taką sytuację. Podjąłem pracę w zakładzie (ponad 100 ludzi zatrudnionych) z otwartego rynku pracy i mam dostać umowę na kwotę 760 brutto, pracując 8h na dobę pn-pt. Zakład pracy chce mieć ulgę w składce na pfron, tzn. aby mniej płacić (teraz składka za 1 brakującą ON jest około 1300 zł miesięcznie). Wiadomo, że nie jestem w stanie pracować jak pełnosprawni pracownicy, i mam troszkę lżejszą pracę, ale jednak lekko przy mojej niepełnosprawności mi nie jest. I pytanie, jeśli nie mam żadnej innej oferty pracy w mojej miejscowości, to zgodzić się na taką pensję, czy szukać pracy w miejscowości oddalonej o 40 km i dojeżdżać ale pensję będę miał co najwyżej 1260 brutto, a komunikacją również mi zbyt lekko się nie podróżuje, a poruszanie się pieszo jest bardzo powolne i męczące.
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-09-03 17:22
JAK MASZ DARMOWY BILET I JAZDA CIE NIE MECZY ,DZIECI NIE PLACZA TO LEPSZE PARE STOWEK WIECEJ :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-03 17:31
Arkadiusz.T lepiej weź kalkulator i przelicz. Renta + praca = ogólny dochód m-czny netto
                                                         Renta + praca - dojazd do pracy = ogolny dochód netto. Dolicz na minus też nieprzewidziane wypadki np. pozostanie po godzinach czy strajk PKP czy PKS albo MPK czy też nocleg. Jak Ci wyjdzie lepszy wynik szukaj dalej jak gorszy łap to co dają.
Nadrzędny - Autor Arkadiusz.T Dodany 2009-09-03 18:06
No właśnie darmowych przejazdów nie mam, a nawet ulgowych, jazda pkp czy pks jest męcząca, a do tego już na miejscu w tej miejscowości, trzeba jeszcze dojechać mzk o ile by pasowały połączenia, bo jest różnie. Z płacami w tym mieście jest marnie, (szczególnie w tym czasie), a przeważnie pensje są te najniższe. Na pewno dojeżdżając wyszło by na czysto około 700 zł a tutaj nie wiem ile to może być netto z 760 zł, może 500 lub mniej. Ale czy to  ładnie tak ze strony pracodawcy, że ma ulgę w składce na pfron, a jeszcze i to tak znacznie chce mniej płacić niż najniższa pensja przy normalnej umowie.
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-09-03 18:18
MYSL JAK PRACODAWCA TO CI NIE BEDZIE PRZYKRO
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-03 18:17
Arkadiusz T różnie bywa z pracodawcami ale czy ładnie postępują...... wiadomo jak to jest. Jak przeliczysz bilety, nerwy + czasem recepty na leki od przeziębienia wyjdzie Ci że we własnym mieście jednak Ci chyba będzie taniej, zdrowiej i lżej a nawet bardziej opłacalnie.
Miłego przemyślenia i miłego pracowania bo zawsze to więcej no i wśród ludzi.
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-09-03 18:29
GORZEJ JAK TRAFISZ NA SADYSTE
Nadrzędny Autor LukaszT Dodany 2009-10-05 12:31
Witam serdecznie tak sobie słucham bo sposobności patrzenie mam i mało i się zastanawiam. Bycie pracownikiem tylko dla rozwiązania problemu ewentualnych rozliczeń z PFRON czy oto głównie nam chodzi. Czy lepiej po prostu robić coś co się lubi i sprawia przyjemność. A i jescze jedno czy umowa zlecenie rozwiązuje problem dofinansowań z PFRON czy nie czasem trzeba mieć umowy o pracę aby takowe dofinansowania pracodawca otrzymał? Bo jeśli takową umowę o prace trzeba mieć a mówisz tu o pracy 8 h czyli na cały etat to skąd taka kwota brutto"? Przecież najniższe wynagrodzenie jest wyższe, no chyba że chcesz pracować w niepełnym wymiarze czasu to ci i czas będzie przecież krótszy. A tak na zakończenie tak czy siak to jesteś w lepszej sytuacji bo znalazłeś już pracę, a inni jej nie mogą znaleść. Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca ON na umowę zlecenie (4425 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill