www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery architektoniczne - dofinansownie (7869 - wyświetleń)
- Autor wiesan Dodany 2006-11-07 23:47
Witam! Mieszkam w domu nieprzystosowanym dla takiej osoby jak ja (bariery schodowe). Moim jedynym rozwiązaniem jest przystawienie pokoju z łazienką co  rozwiązało by wszystkie moje problemy z poruszaniem sie po domu a i wyjście na zewnątrz byłoby bezproblemowe. Wiem że na budowę nie ma takiego dofinansowania, ale gdybym przybudował na własny koszt pokój z łazienką, to czy mógłbym otrzymać dofinansowanie na wykończenie łazienki. Chodzi mi o zakup okna, prysznica, zlewu czy uchwytów. Proszę użytkowników o poradę, 
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-11-08 13:56
Likwidacja barier urbanistyczno-architektonicznych w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej to wszelkie prace adaptacyjne, budowlano - instalacyjne zgodne z prawem budowlanym zmierzające do prawidłowego ukształtowania pomieszczeń mieszkalnych w tym pomieszczeń sanitarnych wraz z ich wyposażeniem i dogodnym dojściem do mieszkania.
Wysokość dofinansowania dla osoby fizycznej wynosi do 80% wartości realizowanego zadania, z tym, że nie może przekraczać kwoty 35.000,00 zł
Wnioski o udzielenie dofinansowania osobie fizycznej należy składać w PCPR do dnia 30 listopada roku poprzedzającego realizację. Zakres prac należy uzgodnić z właściwym Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
Po weryfikacji planów i kosztorysów, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zawiera z Wnioskodawcą umowę w sprawie likwidacji barier. Przekazanie środków Funduszu następuje po dostarczeniu przez Wnioskodawcę faktur wystawionych na Wnioskodawcę przez wykonawcę lub dostawców (z datą wystawienia faktury po dacie podpisania umowy z PCPR) oraz dowodu uiszczenia udziału własnego.
Wnioskodawcy, którym nie zostało przyznane dofinansowanie, z powodu niewystarczającej wysokości środków Funduszu przeznaczonych na likwidację barier w roku rozpatrywania wniosku, mogą wystąpić o dofinansowanie ponownie, składając nowy wniosek.
Nadrzędny - Autor wiesan Dodany 2006-11-08 19:23
To znaczy że mogę się starać czy nie?
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2006-11-11 11:18
Witam.
Oczywiście ze możesz się starać o dofinansowanie. Od tego są PCPER-Y,  aby refundować i pomagac we wszystkim co jest potrzebne osobom niepełnosprawnym. To co sam wykonasz na własny rachunek, jest Twoja sprawą. lecz zanim cokolwiek zrobisz zkontaktuj sie z PCPER-em, i przedstaw im problem. A oni muszą Tobie dać jasną odpowiedź na co mozesz liczyć. Bo nie ma sensu, abys ponosił koszty za coś, co może być Tobie zrefundowane. To sie należy kazdemu niepełnosprawnemu.
Powodzenia. Pozdrawiam.
Zygmunt
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-18 12:06
poszukaj www.helpik.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery architektoniczne - dofinansownie (7869 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill