www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Biały szczyt: większość jest za dopłatami (22767 - wyświetleń)
- Autor Ella Dodany 2008-03-07 20:27

> Większość uczestników środowego posiedzenia komitetu sterującego "białym szczytem" uznała za konieczne prace nad wprowadzeniem dopłat do niektórych świadczeń medycznych, wykonywanych w ramach podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego >


Ciągle im mało a z czego my mamy płacić? Co my z tego mamy? Jak Oni się nami opiekują? Jak intruzami!!! Coś wiem o tym,a moze nawet przydużo wiem.Tym razem to już chyba lekka przesada.Dzięki im od 8 lat mam niesłożone kości w nodze.Utrudnia mi to chodzenie a teraz za to słyszę że to tylko mały błąd i na dokładke jest za późno już na jakiekolwiek zabiegi.To czego się te białe fartuchy domagają? Pieniędzy? A gdzie ich kultura do pacjenta? Nawet nie potrafia powiedzieć przepraszam a cóż mówić o uczciwej ich pracy. Jeśli im praca nie odpowiada niech zrobia to jak w cytowanym poniżej kawale:
                   
Neurochirurg ma w domu awarię kranu.
Hydraulik przychodzi i reperuje go w 5 minut,po czym żąda 400zł.
Lekarz jest wstrząśnięty: - jestem neurochirurgiem,studiowałem 12 lat i nie mogę nawet pomarzyć,żeby zarabiać tyle co pan w 5 minut.
- Wiem,też tyle nie wyciągałem,jak byłem neurochirurgiem!!!

Morał z tego taki: Jak komu za mało płacą niech się przekwalifikuje i zarabia więcej!!!

A teraz czekam na inne wypowiedzi> Co wy o tym koszyku świadczeń i podwyżkach sądzicie.Mnie ostatnio brakuje na wykupienie wszystkich leków....dlaczego? Bo zagraniczne są droższe od naszych a na recepty wpisuję się rzekomo lepsze ale jakże droższe!!!!!!!!

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-03-07 22:26
Ja jestem przerażona pomysłami Pani Kopacz, a co robia niektórzy lekarze to woła o pomstę do nieba.
U nas dziś w Centrum onkologii  lekarze strajkowali domagajac się 2.500zł.Średnia pensja obecnie-oprocz dyżurów płatnych podwójnie-wynosi
brutto 3.900zł [z audycji radiowej-wywiad z jednym z lekarzy]. Jak się to ma do naszych rent,czy zarobków członków naszych rodzin?!
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-03-07 23:10
Jakże sprawdza sie stara zasada: punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia! Kopacz jest pomyłką biologiczną.Do tej pory ( a minęło już troche czasu )dowiedziałam sie,że projekty sa gotowe ! Wobec tego dlaczego nie pracuje nad nimi Sejm.Ta kobieta nie ma pojęcia pomimo bycia lekarzem o problemach pacjentów,ich ubóstwie,uprzedmiotowieniu.Jesli jest takim samym lekarzem jak ministrem ... to mam nadzieje,iz nigdy nie spotkam sie z nią jako pacjentka.Zgadzam sie na dodatkowe dopłaty,jesli będa dotyczyć pojedynczych pokoi .Wolę leżec ze zwykłymi ludzmi niz nowoboackimi bufonami.Co do leczenia ... eks- minister zapomniała,ze miliony Polaków pracowało by mogła za darmo zdobywac wiedzę.Dzis mamy podziekowanie od niej i jej podobnych.Hańba!
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-03-08 14:21
Witajcie!!!
Też mam takie odczucia co konkretna i Malwa.PZU ciągle zwiększa dobrowolne stawki do niby leczenia (50.-powyżej 3 dni mają zwrócić w razie wypadku itp.) Co zrobić gdy lekarz wypisuje Cię już trzeciego dnia? a PZU ma prawo Ci nic nie zapłacić? Szukać spółki w działaniu.....
To samo odnosi się do NFZ i leczenia szpitalnego a i nie tylko.Jeśli pacjent będzie chory na przewlekłą chorobę i ciągle bedzie wracał do szpitala to najwyżej na tydzień bo tylko za tyle dostanie za niego szpital.Ciekawe nie? Całość bulwersuje mnie z innego również punktu widzenia;- WIĘZIENIA I WIĘŹNIOWIE!!! Dlaczego stawka ich utrzymania jest wyższa od leczenia ludzi bez przeszłości???
przykładów mozna dawać w nieskończoność.Nie zgodzę się jednak z dodatkowymi opłatami.Dlaczego? Proste.Wolę być w sali z innymi a nie udawać lepszego samotnika.Wolę mieć świadków naocznych jak się traktuje wszystkich pacjentów i nie mieć problemów jak np: ostatnie seksafery wzięte najprawdopodobniej z zawiści,że coś komuś sie nie udało zdobyć siłą a dokładniej dorobić.Chcę by lekarze z tytułami traktowli nas uprzejmie nie wytykając wieku.Chcę by specjaliści przejrzeli dokumentacje którą im sie przynosi. Chcę by mnie ON potraktowano poważnie a nie wciskano kitu.A tak nie jest choć nie wszyscy lekarze zasługują na naganę a pielęgniarki na złe zdanie.Jednak większość personelu medycznego swój zawód wykonuje jako karę Bożą. Pozostaje tylko jedno : PRZEKWALIFIKOWANIE SIĘ!!!! Szpital,Klinika czy Instytut wszędzie powinni być ludzie z powołania i tego się będę domagać. Choć to wołanie na puszczy.........Pani Kopacz powinna zmienić pracę.......

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor x04 Dodany 2008-03-08 20:48
Witam
Myślę, że mogę coś powiedzieć w tym wątku. Przeszedłem swoja drogę, przez wiele szpitali i nie jedno mogę powiedzieć. Ale muszę przyznać jedno, żądać o podwyżki, to jest to, co najlepiej wychodzi, lekarzom i pielęgniarkom. Mówię z pełna odpowiedzialnością w ten sposób, dla tego, że w naszym chorym kraju, nie mówi się o podwyżkach dla dobrych lekarzy specjalistów, dla dobrych pielęgniarek. Polskie prawo do podwyżek, stosuje się do wszystkich, jak leci i to jest błąd. Nie twierdzę, że nie ma dobrych lekarzy i pielęgniarek, ale twierdzę, że czas zacząć zwracać uwagę na to, kto się nadaje do zawodu. Moim zdaniem, nie tylko ważne są skończone studia itd. Ale ważne jest, kto się nadaje. Obraz na dowód tego o czym mówię, jest w całej Polsce i podwyżki pensji hurtem, jak i podwyżki składek zdrowotnych, nic tu nie załatwią. Sytuacja, jest katastrofalna, dla tego ( moim zdaniem ), że nie wyciąga się wniosków z tego, jak poszczególne osoby pracują na poszczególnych stanowiskach. Nie darmo, utarło się powiedzenie, że ze służbą zdrowia, nie łatwo jest wygrać. I to prawda. Nawet jak pacjent ma rację, zaraz fala ciekawego milczenia i zacierania kompromitujących dowodów, rozlewa się wszędzie tam, gdzie miejsce powinny mieć ostre sankcje. Ja widziałem, jak pracują lekarze i pielęgniarki w szpitalach, gdzie przechodziłem poważne operacje. Widziałem i doświadczyłem, jak lekarze słuchają tego, co pacjent do nich mówi - jeśli w ogóle ma sposobność, coś powiedzieć. Widziałem, jak ciężko pracują pielęgniarki, szczególnie na zmianach popołudniowych i nocnych i nikt mi nie powie, że ciężko pracują. Bardzo żałuję, że nie mam ukrytej kamery, która pokazała by, jak wygląda w/w praca. Ciągłe przysiadów ki na kawę, czas na papierosy, choć w szpitalach jest zakaz palenia. Jak wygląda reakcja pielęgniarek ( z własnej autopsji ), jak pacjent dzwoni dzwonkiem - jeśli w ogóle ma dostęp do dzwonka. Nie mówię, że wszystkie takie są, lecz, tych naprawdę, które się nadają, jest o wiele mniej. To samo można powiedzieć o lekarzach. Miałem nieprzyjemność przebywać na neurologii, gdzie szacowny Pan ordynator neurologii, okazał się zwykłym ignorantem. Mianowicie, jak wkraczał na oddział neurologii, nie omieszkał na każdym kroku, pokazywać swej wyższości. Momentami, można by mieć wyrzuty, że się jest pacjentem. Na miły Bóg, ludzie! Lekarze i pielęgniarki są dla nas pacjentów a nie na odwrót. Wiadomo, że to nie lekki zawód, ale jest lekki dla tych osób, które zostały nimi , po to tylko, bo trzeba zarabiać. U nas to nagminne. Nie zgadzam się z tym, że neurochirurg zarabia mało. Opinia ta oparła się na dochodach, podawanych przez nich w rozliczeniach, jako jedno miejsce pracy. Lecz, jakby tak zliczyć wszystkie punkty, gdzie pracują? I niech mi ktoś powie, że to nie wpływa, na jakość wykonywanej pracy. Obserwowałem pacjentów siedzących na poczekalniach w poradni neurochirurgicznej. Widziałem ile dziesiąt razy zmieniali pozycje, aby doczekać się specjalisty. A ten, zamiast zjawić się o godzinie napisanej na drzwiach gabinetu, zjawia się o półtorej godziny później i nie ma słowa przepraszam, choć nic to nie załatwia. Dowiedziałem się, jak to oddziałowa w ośrodku rehabilitacyjnym, rozdziela skierowania na rehabilitacje, nie patrzeć na datę skierowania, które wpłynęło, a na to, czy czasem znajomy, lub ten co wsuną co nieco w kieszeń, nie powinien być wcześniej przyjęty. To są fakty. Podwyżki nie załatwią niedbalstwa, niekompetencji i nietykalności co niektórych. A dorobkiewiczów w sferze służby zdrowia ci u nas mnogo.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-03-08 22:16
Całkowicie zgadzam się z x04.Oddał całą istotę bardziej chorej SZ ,niż nalepsi spece :-)
Nadrzędny - Autor Viktor Dodany 2008-03-09 13:35
Byłem w wielu szpitalach/klinikach... widziałem pielęgniarki, których serca płonęły z dobroci... miłości dla drugiego człowieka... Widziałem tez pielęgniarki, które porażały wszystkich swoją obojętnością, znieczulicą... arogancją... Doszedłem do wniosku, że niewiele mamy młodych pielęgniarek, które traktują swój zawód jak powołanie i służbę choremu człowiekowi.... pozostało nam liczyć tylko na te starsze panie w białych fartuchach, które mimo podeszłego wieku... nadal potrafią okazać serce choremu... Szkoda, że "młode" pielęgniarki traktują pacjenta jak śmieć... a czasem to jak powietrze....
Widziałem pacjentkę po udarze mózgu, która sparaliżowana spała w swoich wymiocinach... - pielęgniarki nie reagowały... ale omijały ją z daleka... Taki scenariusz trwa do dzisiaj w wielu polskich szpitalach... a dlaczego? Jak twierdzą pielęgniarki... wszystko przez to, że mało zarabiają...
Jedna z pielęgniarek w TV powiedziała, że z wysługą lat ma 1400 zł netto miesięcznie... "i z czego ja mam żyć". Myślę, że ta pani nie wie ile zarabiają kobiety w prywatnych firmach.. często ciężko pracujące przy taśmie w fabryce... na plantacjach... na drogach... w sklepach przy kasie (w pampersach) One też mało zarabiają!!!!!!!! a pracodawca nie wypłaci im wysługi lat! Wszyscy mało zarabiamy!!!!!!!!!!!
Postawa białego personelu jest dowodem na to, że nastąpił upadek człowieczeństwa. "Folwark Zwierzęcy" to pestka w porównaniu z tym co dzieje się za drzwiami oddziałów szpitalnych.. i domów opieki.....
Jedyną ochłodą i pocieszeniem jest fakt, iż wśród tych bezwzględnych pielęgniarek i lekarzy są również ludzie wielkiego serca, którzy zdają sobie sprawę z tego, że Polska to nie Irlandia... to nie cudowna Irlandia!!!!! i którzy wiedzą, że potrzeba czasu aby "wszystkim żyło się lepiej".
Dobrze że są wolontariusze, którzy bezinteresownie wykonują pracę za pielęgniarkę, która siedzi wygodnie w fotelu i zajada czekoladki. Dobrze, że są pielęgniarki z powołania o wielkim sercu, które każdego dnia zmazują czarne plamy na polskiej służbie zdrowia.. Dzięki im za to!
Niech biały personel wie, że ich podwyżki są kosztem chorych ludzi!!!! I może będą się cieszyć wyższymi zarobkami tu na ziemi.. ale kiedyś i tak nastanie sprawiedliwość.... a wtedy... no właśnie... co wtedy powiedzą na swoje wytłumaczenie? Jak wytłumaczą to, że sprzedali swoje człowieczeństwo za pieniądze?
Pozdrawiam gorąco wszystkich i na pocieszenie powiem Wam, że niedawno w szpitalu spotkałem młodą dziewczynę... pielęgniarkę, która na przekór swoim koleżankom przychodzi do szpitala po godzinach i całkowicie "za free" pomaga ludziom ciężko chorym. Wtedy jest wolontariuszką.
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-03-09 13:54
Viktorze,ten czas przerabiamy jak mantrę od czasów transformacji (o komunie nie wspomnę).Wielu Polaków juz nie ma czasu! A Rząd? Kazdy wie....sam sie wyleczy i sam sie wyzywi.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-09 18:03
I ten czas będziemy przerabiać aż sami z się wyleczymy z leczenia.To smutne ale prawdziwe....
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-03-09 22:45
hahahha,Ella w połowie co napisałas jest optymistycznie.Oprócz smutku ..........JEST PRAWDZIWE!
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-03-12 19:32
Ja jeszcze jeden temat poruszę - sprawa odpisu od podatku .
Jeśli wydam w m-cu np.130zł na lekarstwa-moge zgłosić do zwolnienia od podatku tylko 30 zl!!!!To nie jest chore?
Przy mojej rencie już 100 zł to dużo,jeśli wydam 200,-zł i więcej, a zdarza sie to coraz częściej ,to z czego żyć,utrzymac się?
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-03-12 22:10
To się nazywa "zakamuflowana etanazja"
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-03-13 09:28
Przez wiele lat pracowałam w Służbie Zdrowia i znam sprawę nie tylko od strony pacjenta. Dzisiaj mogę powiedzieć, że ani jako pracownik ani pacjent nie jestem zachwycona. Pacjent-to wszyscy wiecie jak się sprawy mają, a były pracownik(20lat pracy)- 526 zł renty, a po marcowej rewaloryzacji 550zł. Jednak jedno mogę powiedzieć, kiedy chodziłam do szkoły medycznej, to uczono nas pokory i cierpliwości do chorych. Nasza praca była prawdziwą służbą. Teraz tego zabrakło. Zarabialiśmy jeszcze mniej.
Nadrzędny - Autor Viktor Dodany 2008-03-16 12:00
Nastąpił upadek człowieczeństwa. Służba zdrowia z pewnością nie zarabia kokosów... ale domaganie się większych zarobków kosztem ludzi chorych jest podłe i podlega potępieniu.
Czyżby pracownicy służby zdrowia przemienili się w zwierzęta?? Opamiętajcie się... WIększośc Polaków mało zarabia... a w prywatnych firmach nie mają co liczyć na "wysługę lat", premię 14 lub związki zawodowe...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-16 13:11
każdy chce godnie żyć i ma prawo oto walczyć
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-03-16 13:54
Oczywiście, że tak, ale są granice, których nie należy przekraczać. Pozostawienie chorego bez należytej opieki uważam za przekroczenie tej granicy.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-16 14:59
czy doswiadczyłaś tego że tak piszesz
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-03-16 15:11
tak
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-16 17:44
Basiu dlaczego nikomu nie wierzysz. Czy wiesz jak lekarz może mocno skrzywdzić dziecko swoja diagnozą? Czy wiesz że można zostać kalekim dzięki bezmyślnościa lekarza czy pielęgniarki na całe zycie. Czytam Twoje posty i czasem sie dziwię dlaczego tak a nie inaczej reagujesz.........i jest mi smutno.

pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-03-16 17:59
Byłam dzieckiem. Po operacji nikt nie uwierzył, jak mówiłam,że bardzo mnie bardzo boli. Noga zrobiła się czarna. Straciłam ją.
Nadrzędny - Autor iwona3 Dodany 2008-03-16 18:05
Mój syn tez byłby dzis zdrowy,gdyby.....
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-17 09:47
LUDZIE O CZYM WY MOWICIE?? DOBRY LEKARZ ZLY LEKARZ. TO SA PRACOWNICY I BIORA KASE ZA TO ZE PRZYCHODZA DO PRACY. LEKARZY Z POWOLANIA NIE MA .
NIE WIEM JAK W JEST W INNYCH MIASTACH ALE NAPRZYKLAD W ZASCIANKU W KTORYM JA MIESZKAM A KTOREGO NAZWY NIE WYMIENIE BO SZKODA MOICH OPUSZKOW PALCOW WYDAWANA JEST LOKALNA GAZETA W KTOREJ W PRAWIE CO DRUGIM WYDANIU PISZE SIE O TYM JAK TO DOBRZE I Z ODDANIEM PRACUJA LEKARZE SZPITALA. PODEJRZEWAM ZE ZA TAKOM REKLAME SAMI SOBIE PLACA ALBO SIEROTY Z TEJ GAZETY NIE MAJA O CZYM PISAC. ALE TO TAK TYLKO NA MARGINESIE.
NAJBARDZIEJ BAWI MNIE RUBRYKA PODZIENKOWAN W KTOREJ WIELKIE DZIEKI SKLADAJA CI KTORZY PRZEZYLI POBYT W TYM SZPITALU. ZA CO ONI DZIEKUJA ?ZA TO ZE LEKARZ ZROBIL TO ZA CO BIERZE PIENIADZE?? POTEM NAZEKAJA JAK LEKARZ WYCIAGA LAPE PO KOPERTE.
CZY JEZELI GORNIK LUB KIEROWCA WYKONA SWOJA PRACE TO O TYM SIE PISZE?  DLACZEGO NIE DZIEKUJA W GAZECIE ZA TO ZE KIEROWCA AUTOBUSU DOWIOZL ICH DO PRZYSTANKU? SMIECH TO ZDROWIE. MILEGO DNIA
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-03-17 10:15
Zgadzam się z Tobą, ale uważam, że jest jeszcze kilku lekarzy z powołania.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-17 10:23
nie można uogólniać narodu przez paru partaczy przykre to że mieliście takie czy inne doświadczenia z lekarzami ale cóż było minęło i nie ma sensu tego roztrząsać
ja mam mpd mam 27 lat zachorowałam mając 2 miesiące przyczyna nie jest znana są podejrzenia nie jest mi łatwo ale trzeba iść do przodu i tyle
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-17 10:59
TAK NAJLEPIEJ TEGO ZE BYL HITLER TEZ NIE MA CO ROZTRZASAC(ale trudne slowo dobrze ze przepisuje bo bym zrobil 10 bykow)
I TRZEBA ISC DO PRZODU.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-03-17 11:24
Szczerbaty zapewne masz to w nosie co inni o Tobie sądzą, ale muszę Ci to powiedzieć.  Jesteś super.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-17 12:40
O MATKO!! MUSZE ZMIENIC PSELDONIM BO (L)I(n)DIAN(ka) MNIE ROZSZYFROWAL(A) ZE MAM WSZYSTKO W NOSIE ALE NIE DO KONCA BO TYLKO W JEDNEJ DZIURCE. WSZYSTKO ALE NIE WSZYSTKICH !!!!!TY TEZ JESTES SUUUUUUUUUUUPER!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-17 12:46
MAM NADZIEJE ZE DOCZEKAM SIE TEGO  CO JEZELI SIE NIE MYLE W CARSKIEJ ROSJI NAZYWANO SCIAGANIEM BIALYCH REKAWICZEK!!!!!!
NIE BEDE PISAL W STOSUNKU DO KOGO BO ONI WIEDZA I JUZ TRZESA FARTUSZKAMI....
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-03-17 13:57
Hej szczerbaty jak zmienisz logo już nigdy nie odpowiem na żaden Twój post nawet ten w jednej dziurce od nosa!!!!!!!!

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-03-17 12:51
Zmiana pseudo nic nie zmieni. Po stylu Ciebie rozpoznamy.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-17 14:05
DAJCIE SZCZERBATEMU POPISAĆ NIECH SIĘ POBAWI JAK MU SIĘ NUDZI
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-17 14:25
BASKA! MICHALKU
BASKA! MICHALKU
BASKA! MICHALKU
A SKONCZYLO SIE TAK ZE KAMIENIEC PODDALI I POTEM COS PIEPRZNELO I BASKA ZOSTALA SAMA.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-17 14:32
SAMOTNOŚĆ MI NIE STRASZNA
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-17 19:59
No Basia alez masz powodzenie!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrowionka
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-17 20:35
tylko tu
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-03-17 21:02
W wielu szpitalach pielęgniarki i lekarze zadowoleni są z pracy wolontariuszy... W zasadzie wykonuja oni czarną robotę za biały personel...
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-03-17 21:11
Faktem jest,ze coraz mniej wśród białego personelu:emaptii,poświecenia,współczucia,ludzkich odruchów .To jest zauważalne.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-03-17 22:52
Czyżby zanik człowieczeństwa i powszechna żądza pieniądza????
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-18 10:59
WITAM WSZYSTKICH WIERZACYCH. MOZE WYRAZICIE SWOJA OPINIE O WCZORAJSZYM PROGRAMIE TOMASZA LISA .
DLA MNIE PARE DNI PRZED SWIETAMI TO BYL STRZAL W DZIESIATKE. NA TAK PROWADZONE PROGRAMY GDZIE PROWADZACY DAL SZANSE WYPOWIEDZENIA SIE OBYDWU STRONOM JESTEM GOTOW ZAPLACIC ABONAMENT.
OCZYWISCIE TEN PROGRAM NIC NIE ZMIENI W POSTEPOWANIU 99% KSIEZY KTORZY DOTAD BEDA NIEWINNI DOPUKI BEDZIEMY MIEC TAKICH A NIE INNYCH BISKUPOW I NIC NIE ZMIENI ALBO NIEWIELE W MYSLENIU POLAKOW BO PRANIE MOZGU PRZEZ PONAD TYSIAC LAT ZROBILO SWOJE A ZE NIE MIAL KTO DODAC KALGONU TO JEST JAK JEST. W INNYCH KOSCIOLACH DOPUSZCZONE JEST ZEBY ,,KSIADZ" MIAL ZONE TO DLACZEGO NIE POZWOLIC NA TO CHOCIAZBY W POLSCE ZEBY SIE NIE OSMIESZAC PRZED CALYM SWIATEM. NIE MUSZE DODAWAC ZE ZANIM TAKIEGO KSIEZULKA KTORY LUBI DZIECI PARAFIA ZDECYDUJE SIE NAPIETNOWAC TO TAM JUZ MUSIALO SIE NIEZLE DZIAC.
MOWI SIE O PRZYMUSOWYM LECZENIU PEDOFILI ALE PODOBNO PANSTWO NA TO NIE STAC I BARDZO DOBRZE ALE PRZECIERZ KLER MA PIENIAZKI TO NIECH SIE LECZA. ALBO LECZENIE ALBO PIEPRZ..... ALBO SLUB ALBO WON Z ZAKONU I DO LOPATY.MILEGO DNIA.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-03-18 15:29
Jak zauważyłam już w Twoich poprzednich wypowiedziach jesteś bardzo bojowo nastawiony do spraw religii. Nie można wszystkiego uogólniać na cały Kościół, bo Kościół tworzą wszyscy ludzie do niego należący, a nie tylko kler. Oczywiście uważam, że każdego obywatela naszego kraju powinno się pociągać  do odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, obojętnie kto je popełni , czy to będzie ksiądz czy świecki. Natomiast uważam za zbędne roztrząsanie niektórych spraw i niezdrową ekscytację, tylko dlatego, że to popełnił ksiądz. Przestępca jest przestępcą i należy go osądzić. Nie robi się debaty telewizyjnej jak przysłowiowy pan Kowalski molestuje dzieci i tłucze żonę. Oczywistym jest też to , że na księżach spoczywa większa odpowiedzialność i chcielibyśmy, aby oni byli kryształowi, ale to są tylko ludzie. Nie można ich wybielać, ale również nie można pogrążyć wszystkich. A zło i nieprawość istniało zawsze. Przypomnijcie sobie kto zdradził Chrystusa,a kto się go zaparł.Przecież to byli jego najbliźsi, apostołowie. Mimo to wiara przetrwała, a czyny pojedynczych osób nie świadczą o wszystkich. Ostrożnie podchodzę do debat telewizyjnych, by nie dać się wciągnąć w tok myślenia jakiejś grupy ludzi. Zawsze staram się mieć swoje niezależne zdanie. Nie mów mi też, że mam wyprany mózg. Nie mam również klapek na oczach, ani moherowego beretu. Jestem po prostu osobą wierzącą. Staram się być na bierząco w sprawach Kościoła, dlatego dużo czytam na te tematy. Realnie widzę  nie tylko dobre, ale i złe sprawy. Nie możesz powiedzieć, że 99% księży jest zła, bo nie znasz ich tylu. Aby kogoś tak osoądzić należy go poznać. W sprawie małżeństw księży musisz doczytać, dlaczego się na nie nie zezwala, bo musiałabym strasznie dużo pisać. Tutaj należałoby ująć i historiię Kościoła i wiele innych aspektów. Na dzisiaj mam tyle do powiedzenia. Nie patrz tak bojowo na wszystko, bo stracisz trzeźwy osąd. Pozdrawiam.

Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-18 15:43
No i oczym Wy dzisiaj kochani piszecie. Z białych fartuszków przechodzimy na czarne sukienki. lidian owszem też jestem wierząca. Jest jednak ciut inaczej niż sądzisz ; ksiądz czy lekarz są sądzeni tak by uniknąć kary !!! pielęgniarka i salowa są tak sądzone by tę karę odpokutowały podwójnie !!! O reszcie nie będę się rozpisywać bo to jest jak w przysłowiu : Tak krawiec kraje jak mu materiał staje... resztę sami dopiszcie. Ja z podwyżkami sie nie zdadzam. Dziś np.mogłam się zarejestrować do specjalisty dopiero na maj na dzień kiedy mam drugiemu przynieść wyniki.Problem w tym że zarówno jeden specjalista jak i drugi mieszkają w innych miastach odległych o 200km. Niezłe co!!!!!!!!!. Dzięki takiej ich pomocy mogę się oblizać i zacząć sama leczyć.I o czym tu dalej dyskutować. Chyba że o podatku Religi..........

pozdrawiam wiosennie lecz ze śnieżkiem bo u nas pada śnieg :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-03-18 16:21
Z tym sądzeniem, to masz trochę racji, ale nie dlatego, że sądy są złe, tylko dlatego, że środwisko przestępcy go ochrania(choć nie zawsze i nie całe). Chodzi mi o białe i czarnne "fartuszki" jak je nazwałaś. Zresztą nie będziemy się licytować, kto z nas ma więcej racji. Wszyscy wiemy, że jest wiele niedociągnięć (delikatnie mówiąc).
W sprawie skierowań na badania i do specjalistów też mogłabym wiele powiedzieć. Ostatnio tak mi już dopiekł ból kręgosłupa, że zdecydowałam się iść do specjalisty. Jak już się do niego dostałam i zrobiłam potrzebne badania, to dostałam skierowanie na rehabilitację i inne zabiegi...... za pół roku. A boli mnie teraz.
U nas też padał rano śnieg i było bardzo zimno, ale teraz świeci słonko. Zaraz zrobiło się weselej. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-03-18 17:56
A jednak mimo nie domówień mamy to samo zdanie.Nawet co do pogody!!!

ciepluśkie pozdrowionka
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-03-19 21:22
Uważam, że strajki pielęgniarek i lekarzy są nieetyczne... Poza tym... wracając do księży... Za "komuny" wszystko było "cacy" kiedy kościół pomagał, wspierał, obdarowywał.... ochraniał. Komuna niektórym ludziom wyprała umysły.... dlatego z góry przekreślają księży... Chcę jeszcze dodać, że gdyby wszyscy ludzie na świecie kierowali się dekalogiem.... to...nie było by wojen, nie było by różnic klasowych... i nie było by wielu złych rzeczy na tym świecie... Ale niestety... jest inaczej.....
Na koniec chcę dodać.... iż najgorszym jest, kiedy do pouczania Kościoła zabierają się ludzie, którzy nigdy nie przeczytali Pisma Św.
Pozdrawiam Was serdecznie
Życzę radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego..... Wiara z faktu zwycięstwa życia nad śmiercią niech umacnia Was na krętej i zawiłej drodze! Kiedyś spotka Was nagroda... musicie tylko wytrwać... Tu na ziemi... jesteśmy tylko "chwilowo".... Pełnia życia czeka nas dopiero w Niebie.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-21 17:47
NIE SADZILEM ZE FACECI TEZ NOSZA MOCHEROWE BERECIKI ALE JUZ WIEM ZE TAK.
MOZNA NAPISAC TYSIACE DEKALOGOW I PISM SWIETYCH A CZLOWIEK I TAK BEDZIE TYLKO CZLOWIEKIEM BEZ WZGLEDU NA TO CZY JEST KSIEDZEM CZY NIE.
PISZE NIE O KSIEZACH BO TO TYLKO NAZWA PRZEDMIOTU KTORA MOZE BYC TAKA LUB INNA TYLKO O LUDZIACH KTORZY UBIERAJA SUTANNY PO TO ZEBY OCHRANIALY ICH CZARNE SKRZYDLA KLERU WTEDY GDY ROBIA COS CO NIE POWINNI.
CZYTAJ DALEJ PISMO SWIETE BO JEST TAM DUZO MADROSCI KTORE MIALY SENS 2000 LAT TEMU. COFASZ SIE I NAWET NIE WIESZ O TYM.
MOZE COS PRZEOCZYLEM. KIEDY TO ZYCIE ZWYCIEZYLO SMIERC JAK TO ONA JEST OSTATECZNOSCIE I ONA ROZDAJE KARTY I ZAWSZE WYCIAGAMY TA KTORA PRZEGRYWA.
WESOLYCH SWIAT ZAWSZE ZYCZE DOBRYM LUDZIOM BO TAK KAZE TRADYCJA .
TRADYCJA PRZESZLA W WIARE A WIARA W TRADYCJE KAZDY ODBIERA TO INACZEJ. NA SZCZESCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-03-21 22:50
W kazdym środowisku sa "czarne owce".Wśród świeckich,przykładnych mężów,ojców jest najwiekszy odsetek pedofili.Myslę,że kazdy,kto wstepuje do zakonu dobrze wie na co sie pisze.Katolicyzm byc może dlatego przetrwał ponad 2 tys. lat,iż podstawowe dogmaty prawa kościelnego są takie same.Celibat,podporządkowanie koscielnej hierarhii,brak zgody na etanazję......długo mozna wymieniac.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-22 14:22
ksiądz też człowiek pobładzić może nie powinniśmy moim zdaniem ich osądzać za ich czyny bo nie nam dano to prawo
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Biały szczyt: większość jest za dopłatami (22767 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill