www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 6) (879483 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor ewelina19871 Dodany 2008-03-18 09:55
Bardzo proszę o przesłanie na mój email ewelina19871@wp.pl wzoru odwołania się do komisji lekarskiej o nieprzyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.
Bardzo proszę bo niewiem jak mam to napisac i niewiem co dalej robic :-(:-(:-( .
Proszę Cię " OKULARNICA" lub innych uzytkownikow ktory to maja aby jak najszybciej przeslali mi takie pismo.

Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam,

ewelina19871@wp.pl
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-03-18 10:30
Kochani, gdybyście chcieli wzory odwołania od decyzji, prosze o pisanie takich próśb NIE NA FORUM OGÓLNYM. Rzadko je przeglądam doładnie, codziennie jednak sprawdzam czy na forum w  dziale "WIADOMOŚCI" jest dla mnie jakas wiadomość prywatna. Wówcza odpowiadam na takie wiadomości.
Nadrzędny - Autor mati Dodany 2008-03-21 22:50
Kochani!
Mam takie pytanie , ponieważ znalazłam się w sytuacji jak większość z Was tzn. byłam na komisji i lekarz orzecznik uznał iż nie jestem niezdolna do pracy  , napisałam odwołanie i komisja w składzie trzech lekarzy też nie stwierdziła niezdolności do pracy , w związku z tym został jeszcze Sąd Pracy ale szkopuł w tym że na komisjach tych nie podałam swojego obecnego wykształcenia w związku z tym boję się czy to się nie wyda i nie poniosę za to konsekwencji .Może ktoś z Was miał podobną sytuację bardzo proszę niech napiszę.Z góry dziękuję.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-22 14:17
moim zdaniem ważne dla lekarzy jest zdrowie a nie kto jakie ma wykształcenie
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-03-22 18:49
Z własnego doświadczenia powiem tak.
Gdy podawałam tylko że mam wykształcenie średnie - nie miałam żadnych problemów.
Gdy prawie 2 lata temu podałam jakie mam obecnie - zaczął się problem na komisji. Skończyło się to w sądzie. Sąd uznał moje racje.
Niestety im większe masz wykształcenie tym Twoja niepełnosprawność ma mniejsze znaczenie. Nie ważne, że np. uczysz się dla satysfakcji albo po to, aby integrowac się z rówiesnikami.
Reasumując: w sądzie podałam to, co podałam na komisji. W końcu Sąd będzie w posiadaniu dokumentów, które składałam na komisjach.
Nadrzędny - Autor mati Dodany 2008-03-23 13:39
Witam ! Chodzi o to że  ja mam już wyższe i myślałam że jak nie będę mówić tylko trzymać się jeszcze że średnie to jest większa szansa że nie zabiorą mi renty a to i tak okazało się że przy średnim nie dali .Nie wiem tylko czy ZUS jeżeli pracowałam jako nauczyciel to ma moje świadectwo pracy a to nijak się ma do wykształcenia które podaję czyli technik włókiennictwa i tu może być problem .Nie wiem czy nie poniosę konsekwencji za nieujawnienie prawdy faktycznej .Może ktoś z Was posiada wiedzę na ten temat proszę o podpowiedż  bo  nie wiem czego się trzymać i czy się odwoływać do Sądu Pracy?
Nadrzędny - Autor marcin28 Dodany 2008-03-31 19:58
Witam
Mam pytanie mam zamiar wnieść odwołanie do Sądu Pracy ponieważ komisja lekarska stwierdziła, że nagle po 10 latach jestem częściowo niezdolny do pracy - dawniej całkowita niezdolność do pracy. Chodzi mi o to że ponoć to odwołanie pisze się w dwóch egzemplarzach i nie wiem gdzie je mam złożyć??Jedno do Sądu pracy a drugie gdzie?? Jeżeli ktoś miał już taką sprawę w sądzie to prosze o jakieś informacje jak to wszystko wygląda czy jest sie tam przesłuchiwanym czy bazują się na dokumentacji medycznej itp.

Dziękuje i pozdrawiam
Nadrzędny - Autor andrea Dodany 2008-04-02 09:23
do marcina
odwolanie skladasz w zusie,nastepnie jesli nie zgadzasz sie w pozniejszym czasie z wyrokiem sadu skladasz odwolanie juz przez sad, nastepnie jesli nie zgadzasz sie z opinia lekarza bieglego skladasz pismo ze nie zgadzasz sie z opinia bieglego do sadu, ja tak zrobilam nie zgodzilam sie z opinia bieglego 1 a badalo mnie 4 trzech stwierdzilo ze jestem calkowicie niezdolna do pracy i sprawe wygralam po dwoch latach szarpania sie z nimi.Ale zeby bylo weselej musialam stawac na kolejnej komisji i co znowu przyznano mi czesciowa niezdolnosc do  pracy ale teraz juz dalam spokoj kombinuje rozwinac skrzydla i otwozyc wlasna dzialalnosc na koszt panstwa tzn skorzystac z kredytow bezzwrotnych na dzialalnosc.
Zycze  szczescia i pozdrawiam
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-04-03 12:21
Zawsze wszystkim doradzam . każde pismo które sporządzacie sporządzajcie w dwu egzemplarzach..  To ułatwia sprawę. , Oddajesz pismo do ZUS  w Twoim przypadku do Sądu pracy .. Pismo wykonaj w dwu egzemplarzach  w dwu egzemplarzach jedno oddaj a na drugim ( na kopii niech potwierdza oddanie  pisma..
Zasadniczo skalda sie jeden wniosek do każdej instytucji..
Co do samego odwołania  Nowa procedura przewiduje coś takiego.. Składasz  wniosek do sądu pracy..  Główny Lekarz orzecznik  ma 30 dni   na zmianę decyzji komisji ZUS  . Dodam może jedynie zmienić na twoją  korzyść.. W  takim przypadku powiadamia Ciebie i nie przesyła pozwu  do sądu pracy..
Rzecz jasna sama decyzja Głównego oddziałowego orzecznika lekarza ZUS podlega zaskrzeniu.. . Do Sadu Pracy..

p.s.
Ja w tym temacie pisałem o swoich perypetiach z z ZUSem opisałem  swój ( na jednych z pierwszych stron tego tematu.) sprzeciw . Przyznawano mi rentę szkoleniową .  Miano mnie przeszkolić.. Przez 5 miesięcy nikt mnie nie miał nawet zamiaru szkolić czy przeszkalać..  Zostałem ponownie  wezwany przed oblicze lekarza orzecznika ZUS..  który mi tym razem z polecenia głównego Lekarza oddziału ZUS . ( Sam lekarz   orzecznik nie bardzo wiedział co zrobić z moim przypadkiem  bo nie było żadnego pisma czemu mnie nie przeszkolono . Zaproponował  mi abym sie udał do głównego lekarza  ZUS. w tym oddziele) . Główny  lekarz orzecznik ZUS w Rybniku  po zapoznaniu sie z  moją sytuacja i dokumentacja w mojej obecności  zawezwał lekarza orzekającego i nakazał mu przedłużenie renty o następne 3 lata ) . Gdy bym za pierwszym razem trafił na tego lekarza Orzecznika  w pażdzierniku   pewnie nie musiałbym tyle  przeżywać niepotrzebnych stresów.. Trzeba sie nie dawać i walczyć o swoje jak sie tylko da..
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor josephinho Dodany 2008-06-06 21:08
Witam. Zostało mi jeszcze kilka dni na odwołanie od decyzji orzecznika zus a sam nie wiem jak mam to napisać. Czy mógłby mi ktoś przesłać na e-mail wzór dokumentu: Odwołanie od decyzji orzecznika ZUS. karpio4@wp.pl
Byłbym bardzo wdzięczny.
Nadrzędny Autor anusiak82 Dodany 2009-05-04 14:15
Witaj masz może wzór odwólania sie od komisji lekarskiej o nieprzyznanie wyższej grupy inwalidzkiej? Jeśli tak prosze przeslij mi go na e-mail ankakaminska@wp.pl Z góry dziekuje
Nadrzędny Autor mariola66 Dodany 2008-05-28 20:05
witam serdecznie:)
mam do Pani wielka prosbe- chciałabym aby przeslala mi pani wzor odwołania do sadu pracy,ponieważ nie przyznano mi renty zawodowej.Jestem w trudnej sytuacji,poniewaz nie mam osoby,ktora mogla by mnie jakos pokierowac w tej sprawie,jak sobie dalej poradzic. Bardzo prosze o pomoc.
Z gory dziekuje.
Moj adres e-mail: mariola_burian@wp.pl
Nadrzędny - Autor unkchen Dodany 2008-05-29 15:56
Droga Okularnico, napisalam odwołanie do ZUS wg Twojego wzoru.... Czy mogłabyś je przeczytać, czy jest ok?
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2008-05-29 21:49
ok
Nadrzędny Autor nuroblastoma Dodany 2008-07-01 13:43
poprosze o przeslanie wzor wniosku jak ty skladalas dziekuje.jola23395@interia.eu
Nadrzędny - Autor suzi414 Dodany 2008-04-06 15:19
Witam- Ja własnie tez zostałam przez Zus uzdrowiona, złozyłam teraz odwołanie do Zusu nie wiem jak , jak wogóle wygladą komisja odwoławcza w Zusie czy to sie staje tam gdzie poprzednio czy oni papiery posyłaja do innego oddziału Zus . Prosze o jakies informacje na ten temat.
Nadrzędny - Autor BERTO45 Dodany 2008-04-06 16:17
witaj,będziesz miała inny skład komisji.pozdrawiam i powodzenia.
Nadrzędny - Autor suzi414 Dodany 2008-04-06 16:23
To znaczy jaki skład, bedzie tych lekarzy wiecej czy jak czy mogłabym cos wiecej wiedziec na ten temat , dziekuje
Nadrzędny - Autor BERTO45 Dodany 2008-04-06 18:23
witaj,ja w latach 90.składałem z 3.na 2.najpierw mi nie przyznali jedna komisja a potem napisałem odwołanie i miałem komisję w innym składzie,a z 2.na 1.była tylko 1.lekarka,ale to było w 2002.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-07 09:22
I znowu pewne prawne wyjaśnienie..
Komisja Lekarska ZUS..  składa sie z lekarzy orzeczników którzy nie mogą być  lekarzami orzecznikami ZUS.. Lekarze w komisji orzekają tylko w komisjach..  Ni ema mzoliwości prawnej aby lekarz który orzekał  jako orzecznik orzekał w komisji  . Takie badanie nie byłoby ważne.. Kazdy sad by je zakwestionował..
Jest to trzech lekarzy   którzy wzywają na badanie stosownie do siedzib takich komisji..
Nadrzędny - Autor suzi414 Dodany 2008-04-07 15:26
godunow- powiem ci szczerze ze to co piszesz to dla mnie nie jest jasne moze byc to bardziej rozszerzył Bo ja jestem tak nerwowa ze to cos okropnego jak mam stawac na tą odwoławczą komisjie
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-07 16:51 Zmieniony 2008-04-07 17:36
Jeżeli   do 15 dni od dnia otrzymania  postanowienie Lekarza orzecznika ZUS ( przez Ciebie nazywana I Komisją ) złożysz sprzeciw od decyzji lekarza orzecznika . Dostaniesz wezwanie  na Komisję Lekarska ZUS..  Sprzeciw składa  sie tam gdzie składałaś papiery  do ZUS. Sprzeciw taki skalda sie na piśmie..  Masz na to 15 dni.. Nie dochowanie tego terminu skutkuje brakiem możliwości skarżenia decyzji do sadu..
Gdy byś miała pytania  pytaj ale wydaje mi sie że  jasno wyjaśniłem problem.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor suzi414 Dodany 2008-04-08 10:15
Tak wiem ze tam bo juz złozyłam papiery na odwolawcza komisje tylko chcialam sie dowiedziec czy odwolawcza komisja działa na takiej samej zasadzie jak 1 komisja, czy tez jest wiecej lekarzy i czy ewentualnie mam jeszcze podonosic papiery których przed tem nie miała np: nefrologa , neurologa bo mialam tylko od endokrynologa, kardiologa i reumatologa . choc te papiry od kardiologa to i tak nic nie dało bo mam wysokie cisnienie i tak pani orzecznik mnie poslala na konsultacje do kardiologa
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-08 10:32
Według Ustawy o FUZ z 1998 roku ze zmianami z  2005 roku musi być trzech lekarzy w komisji lekarskiej ZUS ( w Twoim przypadku) każde nowe badanie warto zabrać ze sobą.. zrobić przed badaniem ksero  tych dokumentów i komisji oddać podczas badania . Oddać ksero oryginały zachować.. Sądy nie honorują ksero ( wołają o o oryginały) .. warto o tym pamiętać..
Nadrzędny Autor suzi414 Dodany 2008-04-08 10:46
Tak papiery mam ze soba , nawet mam skierowanie na maj do kliniki które mi docent wystawił juz po komisji bo komisje mialam w marcu 19 a 2 kwietnia byłam u docenta nefrologa i mam skierowanie na maj do kliniki nefrologicznej z podejrzeniem kolagenozy oraz tam jakiegos guzka na tarczycy
Nadrzędny - Autor marti Dodany 2008-04-10 17:18
Potrzebuje wzoru "sprzeciw od decyzji lekarza orzecznika" sprawa dotyczy  daty powstania niepelnosprawnosci, moglby mi ktos pomoc ?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-10 19:55
Napisz co ci napisał ten lekarz orzecznik w orzeczeniu  .. bo tak nie bardzo wiadomo o co chodzi.. jaki termin powstania choroby etc
Nadrzędny - Autor marti Dodany 2008-04-10 20:03
lekarz napisał"data powstania całkowitej niezdolności do pracy:21.08.2007r. istniała od 1.09.2007r." Tu jest problem bo lekarz przyjął za początek choroby pobranie wycinka,a ja dowiedziałam się na co jestem chora 6 września jak przyszły wyniki.Najgorsze jest to że 1 września podjęłam pracę,ponieważ zachorowałam wcześniej zus orzekł zże nie należy mi sie renta.Lekarz orzecznik musi teraz zmienić tę date
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-11 08:24

>lekarz napisał"data powstania całkowitej niezdolności do pracy:21.08.2007r. istniała od 1.09.2007r." Tu jest problem bo lekarz przyjął za początek choroby pobranie wycinka,a ja dowiedziałam się na co jestem chora 6 września jak przyszły wyniki.Najgorsze jest to że 1 września podjęłam pracę,ponieważ zachorowałam wcześniej zus orzekł zże nie należy mi sie renta.Lekarz orzecznik musi teraz zmienić tę datę  <<


W Twoim przypadku sprawa sie komplikuje..  Powiem i to bardzo.
1. Niepotrzebnie ujawniłaś .. date wysłania  wycinka..  Skoro badanie zostało  zrobione przed twoim zatrudnieniem  to choroba  istnieje przed.
Domaganie sie  zmiany daty przez Komisje ZUS nie ma najmniejszego sensu ..
W twoim przypadku musisz udowodnić że w chwili zatrudnienia byłaś zdrowa . Bo taki jest warunek prawny przyznania renty..
Ja bym na Twoim miejscu napisał 
Krótko
\w sprzeciwie  nie zgadzam sie z decyzją lekarza orzecznika ZUS   ( masz zawsze do tego prawo ) i gromadził dokumentację medyczną ze w dniu podjęcia  zatrudnienia choroba nie występowała..  Bo to jest podstawa przyznania renty.. i udowdniał komisji ze lekarz Orzecznik sie pomylił.. Ale z tego co piszesz  bedzie to trudne..
Nadrzędny Autor marti Dodany 2008-04-11 10:50
dzięki ,ale ja nadal nie wiem gdzie i jak napisać ten sprzeciw;potrzebuję jakiegoś wzoru
Nadrzędny - Autor marti Dodany 2008-04-11 11:04
dzięki ,ale ja nadal nie wiem gdzie i jak napisać ten sprzeciw;potrzebuję jakiegoś wzoru
ok.właśnie znalazłam różne wzory odwołań na forum
Nadrzędny - Autor suzi414 Dodany 2008-04-11 12:19
marti- na stronie 1 masz wzór do zusu odnosnie odwolania , napisz tak jak jest tam ze nie zgadzasz sie z orzecznikiem i składasz przeciw , bo jako tako nie ma jakiegos dokładnego wzoru. Ja równiez pisałam odwołanie sie od decyzji Zusu bo nie zgadzam sie tez z decyzja orzecznika i bede stawała na komisje ale do Rybnika bo zus z Bielska mnie uzdrowił cudem za 30 minut choc ja jestem w trakcje diagnostyki w dalszym ciągu. A ty opis to co ci sie nie podoba w orzeczeniu
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-11 16:47
Jest  w tym temacie i mój sprzeciw    identyczny jaki w ubiegłym roku złożyłem w w ZUSie w Rybniku..
Nadrzędny - Autor suzi414 Dodany 2008-04-12 12:13
No i przyznali ci rente, po odwołaniu
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-12 17:50
Najpierw mi przyznali rentę szkoleniową która mi wypłacili po 3 miesiącach  ( przyznana na 6 miesięcy ) w międzyczasie na bezczynność ZUSu  (zanim dostałem rentę szkoleniową) napisałem do biura prezydenta RP.  i dopiera sprawa nabrała tempa..  A w marcu skończyła mi sie renta szkoleniowa podczas której nikt na żadne szkolenie  mnie nie zawezwał.. Złożyłem ponownie papiery o przywrócenie renty.. i 2 kwietnia dostałem rentę do kwietnia 2011 roku( opisuje to parę postów wyżej..
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor suzi414 Dodany 2008-04-21 08:22
godunow-powiedz mi jak długo czekałeś na komisje odwoławczą, kiedy ci przyszło i po jakim czasie od złozenia do zusu wniosku o odwolanie
Nadrzędny - Autor krystek Dodany 2008-04-21 14:18
Ja Ci odpowiem - na komisję ZUS dostaniesz wezwanie szybko max. 2 tygodnie
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-21 14:59
10 października złożyłem sprzeciw a 5 listopada 2007  była komisja.. w międzyczasie powiadomienie o komisji lekarskiej ZUS
Nadrzędny - Autor suzi414 Dodany 2008-04-25 12:48
Byłam dzis na komisji odwoławczej w Rybniku ale pobudowali gmach,byłam w szoku,no i wzasadzie nic nie wiem pobadali mnie zabrali dodatkowa dokumentacje no i kazali czekac na orzeczenie .
  godunow-ty tez tak miałes czy powiedzieli ci odrazu tam na miejscu.
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-04-25 13:14
Suzi, czy zostawiłaś im kserokopię dokumentacji lekarskiej? czy żądali oryginały?
Nadrzędny - Autor suzi414 Dodany 2008-04-25 13:38
Byłam to kserowac tam gdzie sie pobiera pięniadze za podróz . Więc zabrali mi pokserowane u nich papiery , nie orginały tylko ogladali i nic wiecej
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-04-25 13:43
Podobno orzecznicy neurolodzy w Rybniku nie są sympatyczni...
Nadrzędny - Autor suzi414 Dodany 2008-04-25 13:52
Powiem ci ze nie wiem, ja , ja tam stawałam na odwoławczej komisji , to trudno mi jest powiedziec, ale ta pani co mnie neurologicznie badała to bardzo miła była, wiec nie wiem.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-25 16:16

>godunow-ty tez tak miałes czy powiedzieli ci odrazu tam na miejscu.<


Zazwyczaj decyzję dostaje sie do domu listem poleconym ..
Na komisji byłem bodajże 6 listopada a decyzje do do domu  dostałem 15
Mnie podtrzymano decyzje lekarza orzecznika ZUS..
Przebieg mojej komisji opisałem tym temacie na forum..
Nadrzędny - Autor suzi414 Dodany 2008-05-20 09:01
Dostałam dziś z komisji odwoławczej ze jestem zdolna do pracy i sama nie wiem co robic poradzcie mi
Nadrzędny - Autor suzi414 Dodany 2008-05-20 09:12
Powiedzcie jak napisac do sądu zeby sie odwołac od decyzji z komisji odwoławczej oto mój email; suzi414@interia.pl
Zus na odwoławczej dał mi zdolnosc do pracy jestem zdolna
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-20 10:13
Co czynić..

Masz 30 dni na odwołanie do sądu pracy...30 dnbi od dnia doręczenia  rozumiem że decyzję dostałaś  listem poleconym.
1. Zarejestruj sie jako bezrobotna.. (decyzja Komisji ZUS  jest. wiązacza)  żebyś miała jakieś świadczenia choćby zdrowotne..
Piszesz do Rejonowego Sadu pracy.. Pozew.  uzasadniasz czemu sie nie zgadzasz i  tyle.
. A szczegóły  musiałbym znać dokumentacje medyczną i to co Ci napisała komisja z Rybnika..
Do sądu pracy musisz sie też  zwrócić o badanie biegłych  lekarzy sadowych..
Nadrzędny - Autor suzi414 Dodany 2008-05-20 10:33
Dziekuje  mam prośbe  do ciebie gdybys mógł mi posłac na mojego emaila suzi414@interia.pl jak to mam napisać a nie dostałam tego listem poleconym tylko było w skrzynce i wysłał to Zus nie z Rybnika tylko z Bielska tam gdzie stawałam 1 raz na komisji w moim rejonie
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-20 12:33 Zmieniony 2008-05-20 12:39
Poniżej
Kliknij tu masz gotowy wzrór pozwu do sądu pracy.

jeżeli będziesz miec problemy z rozebraniem  tego napisz na  mojego maila  co ci napisali  w tym lisice..
ZUS zrobił'już blad powinien decyzję  wysłać  listem poleconym..

mój mail  franusia121@gmail.com
Nadrzędny - Autor lusia727 Dodany 2008-06-03 09:12
Witam.
Wczoraj miałam komisję. Na rencie (całkowita niezdolność do pracy) jestem od 1992r. Jestem po operacji serca z nawrotem choroby. Wczoraj dostałam orzeczenie o częściowej niezdolności do pracy a njśmieszniejsze jest to że ta niezdolność powstała 01-04-2008r nie wiem dlaczego akurat tego dnia? Wyniki badań jakie przedstawiłam są datowane między innymi 21-12-2007 i 23-04-2008 więc nie rozumiem skąd ta data. Dziś składam odwołanie od tej decyzji, mam pytanie czy ZUS będzie wypłacał mi rente z powodu częściowej niezdolności do pracy czy wstrzyma ją aż do następnej komisji, bo ja już w tym miesiącu mam wstrzymaną rentę gdyż była przyznana do 31-05-2008r. Proszę o odpowiedż
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od decyzji orzecznika zus (Strona 6) (879483 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 11 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill