www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / proteza kończyny górnej (7118 - wyświetleń)
- Autor asia7207 Dodany 2008-02-07 18:18
Bardzo porszę o pomoc, ponieważ ortopada wypisał tylko wniosek
i nie udzialił żadnej rady dotyczącej protezowania proszę o informacje
jaki rodzaj protezy kończyny górnej może mi ktoś polecić?
jaka jest funkcjonalność w codziennym życiu takich protez?
w jakiej firmie ją wykonać? i jaki jest orientacyjny koszt?
Nadrzędny - Autor Horti Dodany 2008-02-08 23:37
na tym forum nie ma niepełnosprawnych tylko sami zdrowi podszywający się pod ON. Dlatego nie dostałaś odpowiedzi. Smutne ale prawdziwe :-(
Nadrzędny Autor Aniah87 Dodany 2008-03-15 20:40
Horti wcale że nie masz racji ! Może zanim napisałbys to - to pomysl że amputacje nie tylko są konczyn gornych ,ale i dolnych ... moze własnie wiecej osob ma amputacje nogi, wiec czasem jednoznacznie nie mozna tak stwierdzic .

A wracajac do Twojego pytania to jaka proteze reki chcesz miec ... to juz zalezy od zasobu Twojego portfela ... jesli chodzi o funkcjonalność to radze Ci z własnego doświadczenia -zapytac się protetyka u ktorego chcesz robic proteze. :-)
Nadrzędny Autor Aniah87 Dodany 2008-03-15 20:42
Bo ortopeda raczej nie może udzielać takich informacji. Jesli chodzi o koszty no to rózne są. Jesli chcesz taką proteze gdzie bedziesz mogła chwytać nią np.kubek - to trzeba pamietac ze sa one dosc drogie. A Ty orientacyjnie juz wiesz gdzie chcesz robić protezę ? czy dopiero szukasz ? Bo ja swoją protezę robiłam w Otto Bocku w Poznaniu l. Koralowa 3 telefon mozesz znalesc na www.ottobock.pl
Nadrzędny - Autor grizzli777 Dodany 2008-03-22 14:25
Podejrzewam że o kosztach dowiesz się dopiero u wykonawcy tej protezy. Natomiast użytkownicy protez mogliby podzielić się z Tobą swoimi opiniami (ja akurat jestem uzytkownikiem protezy kończyny dolnej) - niestety z doswiadczenia wiem że pisanie na forum o konkretnej marce czy produkcie uznawane jest za reklamę tej marki i tym samym za łamanie regulaminu...
Dlatego szukaj ludzi z tym samym schorzeniem i bezpośrednio od nich a nie na forum szukaj tych opinii.
Pozdrawiam
grizzli777
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-03-23 20:46
grizzli to niby gdzie ONA ma szukać ludzi z amputacją kończyny górnej jak nie na forum ? :-)
Przeciez nie wyjdzie z etykietka na plecach na miasto !

Moze ktos sie do Ciebie odezwie
Powodzenia!
Nadrzędny Autor grizzli777 Dodany 2008-03-25 16:07
Nie ja to wymyśliłem (temat reklamy) i mi też nie specjalnie to odpowiada. Jestem przyzwyczajony rozmawiać o elementach protezy którą noszę bez żadnych rozterek typu : "czy to brzmi jak reklama ?" ...
A piszę o takim podejściu bo przerobiłem na własnej skórze bardzo niemiłą przygodę po wymienianiu w postach marki producenta i modeli danych elementów.
Pozdrawiam !
grizzli777
Nadrzędny Autor ewamonika1 Dodany 2008-03-23 22:47
witam,
prowadzę stronę i forum poświęcone wrodzonym wadom rąk, ale jest u nas na forum kilka osób po amputacji (lub ich bliscy); nie kojarzę, aby ktoś z dorosłych obecnych na forum używał protezy, ale nie oznacza to, że nowe osoby nie będą chciały podzielić się swymi doswiadczeniami lub pytaniami.

link do forum: http://wady-dloni.org.pl/forum/
link do wątku pn. 'Proteza - pomoc czy utrudnienie', zapraszam: http://wady-dloni.org.pl/forum/viewtopic.php?t=7 (do czytania/pisania w tej części forum potrzebna jest rejestracja).
wątek nt. amputacji (otwarty): http://wady-dloni.org.pl/forum/viewtopic.php?t=545

pozdr.
Ewa

ps. mam nadzieję, że nie łamię regulaminu forum niepelnosprawni.pl podając linki do swego forum, jeśli tak, przepraszam (i proszę o sygnał).

e.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / proteza kończyny górnej (7118 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill