www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie do ZUS-u (26004 - wyświetleń)
- Autor kaaza Dodany 2008-03-20 21:16
Bardzo proszę o pomoc.Jak mam napisać odwołanie do ZUS-u w sprawie decyzji ,krótra dla mnie jest krzywdząca.Chodzi o dalsza pracę zawodową.Jestem bardzo schorowana lecz nie jestem niepełnosprawna i dlatego jeszcze raz proszę o pomoc.Bardzo pilne.
Nadrzędny Autor Wielki przedwieczny Dodany 2008-03-21 14:49
Ale co ci się nie podoba w orzeczeniu - bo mało napisałaś.
Czy nie podoba ci się otrzymany stopień - znaczy chciałabyś mieć wyższy, czy sam fakt ze zaliczyli cię do np Całkowicie niezdolnych do pracy?

z postu wynika, że to drugie. Musisz pamiętać że każda osoba niepełnosprawna może pracować o ile lekarz medycyny pracy zezwoli jej na pracę na konkretnym stanowisku. To co napisał ZUS nie oznacza dla ciebie zakazu pracy.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2008-03-26 08:56
W związku z tym, że nie przglądam na bieżąco waszych próśb na forum ogólnym dot. wzoru odwołań, przesyłam ponownie n/w wzór. Oczywiście można jego przerobić również jako wzór pisma do Sądu.
pozdrawiam.
                                                             miejscowość, dnia xxxxx

Wpisać swoje imię i nazwisko
Adres zamieszkania
                                                          Komisja Lekarska Zakładu
                                                          Ubezpieczeń Społecznych

                                                           za pośrednictwem
                                                           Zakładu Ubezpieczeń
                                                           Społecznych w xxx
                                                           /jeżeli decyzje wydał ZUS/

Nr akt. xxxx.

                                                                              ODWOŁANIE

Odwołanie od decyzji ZUS Oddział w xxxxx z dnia xxxxx w sprawie odmowy przyznania
renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy

                   
                                                     UZASADNIENIE

Dnia xxxx stawiłam się na komisję lekarską, na której lekarz orzecznik ZUS orzekł xxxxx.. Nie znam specjalizacji lekarza orzecznika, który orzekł taką a nie inną decyzję, dlatego też wnoszę o poinformowanie mnie o specjalizacji lekarz, ponieważ jest to podstawą do wydania takiej a nie innej decyzji przez ZUS.
Nie zgadzam się z decyzją lekarza orzecznika ZUS, który orzekł, iż jestem częściowo niezdolna do pracy, ponieważ od momentu podjęcia leczenia (a było to w szkole podstawowej), tj. w roku xxxxx mój stan zdrowia się nie poprawił, a wręcz przeciwnie xxxxx pogorszył się.
Od roku xxxxxxxxxxxx z powodu problemów onkologicznych rozpoczęłam leczenie w xxxxx, które zakończyło się w xxxxxxxxxxx. Od tego momentu pozostaję pod opieką Poradni Onkologicznej w xxxxx Dodatkowo od roku xxxxxxx;.. jestem pod opieką poradni rehabilitacyjnej, a od xxxxxxxxxx.. poradni ortopedycznej.
W Poradni onkologicznej z powodu wykrycia nowotworów, wraz z przerzutami mam wykonywany corocznie cały szereg badań xxxxxxxxxx. /wymienić jakie, pisać wszystko, nawet to, co wydaje nam się mało istotne/
W Poradnixxxxxxxxxx.. z powodu xxxx
W Porani xxxxxxxxxxxx..z powodu xxxxxxx
opisać dokładnie to co ma się w papierach, bo lekarze rzadko czytają dokumentacje medyczną, a odwołanie muszą, napisać rozpoznanie oraz opisać po swojemu co dzieje obecnie; im więcej tym lepiej/.
Zgodnie z wcześniej przedstawionym dokumentami  lekarze oceniają moje wyniki leczenia i rokowania jako np. niejasne i niepomyślne/

To, że obecnie uznano mnie za osobę częściowo niezdolną do pracy jest dla mnie śmieszne. Jak wynika z decyzji orzecznika, pod uwagę wzięto mój xxxxxxxxxxx tu wsławić co /np. wiek, charakter schorzenia i posiadane kwalifikacje/. Jest dla mnie niejasne, że nie pomyślano o tym, że obecnie poruszam się przy pomocy kul ortopedycznych, chodzę systematycznie na rehabilitację (odpłatną) bo ta z NFZ jest niewystarczająca.- opisać co to za rehabilitacja.
Być może w niedługim czasie mój stan zdrowia spowoduje że nie będę w stanie mogła wykonywać pracy zawodowej /dla osoby która pracuje/, ponieważ dojazdy do pracy są xxxxx(np. męczące, powodują duże obciążenie kręgosłupa, środki lokomocji rzadko kursują/. Mój stan zdrowia w porównaniu do ostatniej komisji xxx./np. sprzed 2 lat/ pogarsza i będzie z pewnością się pogarszał, a nie polepszał, w związku z czym decyzję ZUS uważam za niezasadną.
W związku z powyższym wnoszę o przyznanie renty z tytułu xxxxxxxxxxxxxxxxxx.. /np. całkowitej niezdolności do pracy/.

Podpisać się
Nadrzędny - Autor arkadiusz6 Dodany 2008-04-14 20:30
droga okularnico .jestem po ciężkim wypadku w pracy (04 10 2007) zmiażdżyło mi klatkę piersiową Lekarz który mnie leczy stwierdził że mam starać się o rentę wypadkową i tak zrobiłem Po 6 miesiącach L-4 dostalem decyzję  o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego na okres 3 miesięcy i w ramach tego świadczenia sanatorium rehabilitacyjne, a jednocześnie dostałem decyzję o odmowie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy .Co robić jak się odwołać od tej decyzji
Proszę o pomoc Mój mail : arkadiusz6@o2.pl Z góry dziękuję
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-04-14 21:29
Cóż, prawnikiem nie jestem. Ale z tego co mi było wiadomo, na komisje lekarską w twoim przypadku "startuje się" po zakończeniu pobierania świadczenia rehabilitacyjnego. Naturalnie mogę się mylić, więc jakby co to proszę o sprostowanie :-) Człowiek uczy się na błędach.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-04-15 07:11

>o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego na okres 3 miesięcy i w ramach tego świadczenia sanatorium rehabilitacyjne, a jednocześnie dostałem decyzję o odmowie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy .Co robić jak się odwołać od tej decyzji<


Nie bardzo rozumiem pańskie sformułowanie..??

Przyznając świadczenie rehabilitacyjne nie przyznaje sie renty  jedno wyklucza drugie..
Skoro Lekarz Orzecznik wydal decyzje o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego w celu wylania pana do sanatorium.. skoro pan od tej decyzji w terminie 15 dni nie złożył sprzeciwu . Nie pozostaje nic innego jak składać ponownie papiery  o przyznanie renty..
Czasami jest tak ze po sanatorium rehabilitacyjny ZUS sam wzywa  i orzeka co dalej nie jest to reguła niemniej znane mi sa takie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie do ZUS-u (26004 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill