www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Umiarkowany stopień niepełnosprawności (symbol 02-P) a ulgi (12415 - wyświetleń)
- Autor vlkodlak Dodany 2009-10-27 15:40
Czy osobie cierpiącej na chorobę psychiczną, z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności przysługują jakieś ulgi komunikacyjne?

Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedź.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-10-27 17:00
Zależy w jakim mieście, bo w niektórych są 50 lub 48% na bilety na autobusy/tramwaje.
Nadrzędny - Autor ania_sb Dodany 2009-10-27 18:15
syn ma taki symbol i mam legitymacje na zniżkowe przejazdy.Dowiesz się więcej w CPR-tylko zapytaj.Inaczej do 16lat a osoby dorosłe.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-10-27 18:43
A nie lepiej u źródła? Po co CPR?
Lepiej i pewniej ZKM, MZK czy jak tam autobusy się nazywają w danym mieście. Trzeba po prostu dotrzeć do regulaminu (często są na oknach autobusów czy przystankach).
Przy okazji - mnie w CPR mówili, że mam zniżkę, a w ZKM że nie mam... i oczywiście kontrolerzy respektują regulamin ZKM, więc to, czy są zniżki na autobusy nie jest stałe w całej Polsce dla danych grup inwalidzkich, ale zależy od regulaminu "autobusowego".
W jednych miastach (jak Warszawie są), w innych może już nie być. Nie ma ulg komunikacyjnych przewidzianych na cały kraj, każdy przewoźnik może mieć swoje.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-10-28 09:05
u nas sa np. znizki  tylko dla osob ze znacznym stopniem
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-10-28 12:11
u nas też, kiedyś były ulgi dla umiarkowanego (stąd pewnie CPR wprowadziła w błąd), ale szef ZKM szczerze wypalił, że za dużo osób korzystało z tej ulgi...
No tak, trzeba na kimś oszczędzać, tylko szkoda, że na najbiedniejszych.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-10-27 18:47
Może przypadkiem Twoje miasto tu się łapie.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/15034
Nadrzędny Autor vlkodlak Dodany 2009-10-28 12:07
Dziękuję Wam za wszystkie informacje i przepraszam że nie sprecyzowałem, jestem mieszkańcem Warszawy i mam mniej niż 26 lat, zadzwoniłem do ZTM-u, przejazdy są bezpłatne dla wszystkich poniżej 26-ego roku życia, jeżeli mają zaświadczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim, umiarkowanym, lub znacznym. Po 26-ym roku życia przysługują zniżki 50%.

Serdecznie pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Umiarkowany stopień niepełnosprawności (symbol 02-P) a ulgi (12415 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill