www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Do osób pracujących (2518 - wyświetleń)
- Autor Michał Mike Dodany 2009-11-04 18:56
Witam,

Jestem studentem V roku studiów magisterskich. Interesuje mnie, w jakim wymiarze korzystają niepełnosprawne osoby dorosłe z uregulowań prawnych, które przyjęła Polska po wstąpieniu do Unii Europejskiej. Wyniki Ankiety posłużą do napisania pracy magisterskiej, prowadzonej w  Zakładzie Naukowym Rewalidacji i Terapii Pedagogicznej Uniwersytetu 
Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Serdecznie proszę o wzięcie udziału w badaniach i wypełnienie poniższej ankiety.
Ankieta jest w pełni anonimowa i posłuży wyłącznie do analizy badawczej.

Oto link do ankiety:
http://www.ankietka.pl/ankieta/30685/ankieta-dla-niepelnosprawnych-pracownikow.html

Z góry dziękuję :-)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-11-04 21:25 Zmieniony 2009-11-04 22:06
Pyt 2 - czym różni się "nie korzystałem(am) z pomocy" od "z własnej aktywności"? W tym drugim przypadku człowiek sam sobie organizuje pomoc (np. prosi znajomych), a w tym pierwszym nie organizuje żadnej pomocy?

Pyt 12 - brak wiele mówiącej odpowiedzi "nie wiem" (mogę przecież znać część praw, ale nie orientować się we wszystkich, które autor ankiety ma na myśli).

"Czy czuje Pan/Pani jako pełnowartościowy pracownik" przepraszam, ale nie lepiej ""Czy czuje Pan/Pani pełnowartościowym pracownikiem" (raczej nie spotykam się z tym, żeby ktoś się czuł "jako" chyba, że pytanie zaczyna się do "Jak", np. "Jak się Pan czuje jako student V roku?").

Pyt 20 - rozumiem, że wyższe stopnie naukowe nie zostały uwzględnione? :-)

I najważniejsze - czemu po zaznaczeniu, że ktoś NIE korzystał z żadnej pomocy mechanizm ankiety jest ustawiony tak, że respondent ma obowiązek odpowiedzieć na pytania 3,4,5,8,10 i 11? Da się chyba ustawić mechanizm tak, żeby pytanie było obowiązkowe tylko dla tych, których dotyczy (a jeśli się nie da, to ta platforma nie jest chyba najlepszym miejscem na Twoją ankietę)?

Edit - literówka
Nadrzędny Autor Michał Mike Dodany 2009-11-05 09:03 Zmieniony 2009-11-05 09:16
Pyt. 2 - nie korzystałem z pomocy jest alternatywą dla tych którzy nie mająpracy. Własna aktywność - dla tych osób które same znalazły sobie pracę (gazeta, internet). Nie wliczam tu znajomych ponieważ jest to działanie osób trzecich.

Pyt. 12 - celowo nie została zamieszczona ta odpowiedź. "Nie wiem" bardzo niekorzystnie będzie rzutowało na wyniki badań.

Jeśli chodzi o pytanie: "Czy czuje Pan/Pani jako pełnowartościowy pracownik" to już każdy do tego ma inne odczucie i każdy inaczej je odbiera. Wiadomo, że każda osoba jest indywidum i nie da się ułożyć pytania tak, aby nikt nie miał zastrzerzeń. Jeśli chodzi o słowo "jako", chciałem tu podkreślić iż chodzi o określoną rolę społeczną.

Pyt. 20 - Nie chciałem nikogo tu urazić. Otóż, osoby posiadające stopień doktora  wyżej najczęściej są potem wykładowcami, a mnie ten sektor nie za bardzo interesuje w badaniach. Wziąłem pod uwagę Pani zdanie i poprawiłem na "wyższe" bez względu na stopień.
Mam nadzieję, że nikt przez to nie poczuł się urażony. Jeśli, tak to najmocniej przepraszam.

Jeśli chodzi oostatnie. To jest błędem systemu, ponieważ nie zapisało zmian.

Ankietę pod tym wzdlędem poprawiłem i teraz jest pod adresem:
http://www.ankietka.pl/ankieta/30699/ankieta-dla-niepelnosprawnych-pracownikow.html

Zapraszam do jej wypełnienia :-)

PS. Dziękuję za uwagi. Jeśli są jeszcze jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem.

Pozdrawiam :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Do osób pracujących (2518 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill