www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Zbywają mnie czy mają rację ?! (2935 - wyświetleń)
- Autor roza2004 Dodany 2008-04-01 20:41
Witam
Posiadam orzeczenie o niepełnosprawnosci na wzrok ( stopień umiarkowany)
Dowiedziałam sie od znajomego,ze mogę skorzystać z dofinansowania na pokonanie barier architektonicznych.
Zadzwoniłam do PCPR i zapytałam czy mogę z czegoś takiego skorzystać? Powiedziałam,ze mieszkanie będzie nowe od developera .
Pani mi powiedziała,ze skoro od developera i stać mnie na takie mieszkanie to powinnam go sama tak wykończyć,żeby było dla mnie ok.
Uważam,ze poruszanie tematu stać czy nie stać nie było na miejscu!
Mam 3 osobowa rodzinę i nie stać nas byłoby na spłacanie tego kredytu gdyby nie rodzice i teście (tak na marginesie)
Juz sobie myślałam,ze może ma Pani rację, ze należy sie ta pomoc osobom, które mieszkają w starych budownictwach?
Jeszcze jedno pytanie.
Znajomy powiedział,ze skoro mam na wzrok grupę, to mogę sie starać o dodatkowe oświetlenie w mieszkaniu ( wiadomo,ze będę musiała zrobić go więcej w tym nowym mieszkanku) Czy o to oświetlenie mogę sie starać ?
Bardzo dziękuję za porady i wyrozumiałość.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-04-01 21:01
Nikt Ciebie nie zbywa - dokładnie tak mówi przepis. Dofinansowania dotyczą USUWANIA ISTNIEJĄCYCH barier a trudno by było usunąć coś, co jeszcze nie istnieje. Gdyby oferowano pomoc przy budownie mieszkań, byłby to zupełnie inny paragrał - pożyczka budowlana albo co. A tym zajmują się inne instytucje. Osobiście zresztą uważam, że to rozwiązanie akurat jest ok, ponieważ z deweloperem, jako właściele lokalu, możecie się dogadać, aby wykończył wam mieszkanie dokładnie tak, jak potrzebujecie - i bez łaski. Możesz chodzić i pokazywać palcem, co i gdzie ma być zrobione - za pieniądze, które i tak mu zapłacisz.
To samo dotyczy oświetlenia - wybierasz je pierwszy raz więc nie ma czego poprawiać.
Niestety, to skąd masz pieniądze na mieszkanie - to naprawdę zupełnie inna sprawa i nikogo (za przeproszeniem) nie musi w tym przypadku interesować. Życie.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-04-02 14:14
Likwidacja barier urbanistyczno-architektonicznych w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej to wszelkie prace adaptacyjne, budowlano - instalacyjne zgodne z prawem  budowlanym zmierzające do prawidłowego ukształtowania pomieszczeń mieszkalnych w tym pomieszczeń sanitarnych wraz z ich wyposażeniem i dogodnym dojściem do mieszkania.
Zatem nie są to środki przeznaczone na kształtowanie, wyposażanie lokalu nowobudowanego.
Osobom z dysfunkcją wzroku nie przysługują dodatkowe uprawnienia w zakresie ulg w opłatach ze energię elektryczną.
http://www.pzn.org.pl/now/index.php?id=1_50_4_7_x,u0on#tekst

   
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Zbywają mnie czy mają rację ?! (2935 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill