www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od orzeczenia (61754 - wyświetleń)
- Autor jola.garbiec Dodany 2006-10-24 14:58
mam jeszcze tydzień czasu na odwołanie się od wydanego orzeczenia. Bardzo proszę o pomoc!Sprawa dotyczy mojej 16-letniej córki Irenki.Córka do 16-go roku życia miała orzeczoną niepełnosprawność.Tydzień temu stanęła powtórnie na komisji i otrzymała lekki stopień niepełnosprawności.Nie mogę tego zaakceptować, ani moja córka! Niepełnosprawność dotyka jej z powodu wady wzroku.Ma zwyrodnienia siatkówki na 1-ym oku /zmiany barwnikowe/ i przerzedzenie siatkówki w obu oczach. Zawężone pole widzenia w obu oczach od dołu.W związku z tym ma ograniczone poruszanie się zwłaszcza po schodach, nierównym chodniku itp. Ze względu na uszkodzenia siatkówki nie może dźwigać nawet książek w tornistrze, ani też się schylać. Jest zwolniona z zajęć w.f. Dozwolony tylko basen bez skoków do wody.Oko mniej uszkodzone  ma gorszą widoczność i odwrotnie. Słabsze oko +3,5 ostrości.
Nosi cylindry ze względu na silny astygmatyzm, który utrudnia widzenie.Do tego jeszcze zez rozbieżny.Czy powyższe wady siatkówki i nie telko można zakwalifikować do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności? Kto może mi pomóc w sprawie odwołania się od orzeczenia? Do kogo mogę się zwrócić z tym problemem? Stawała na komisji przy PCPR-ze.Czy są jeszcze inne komisje? Jestem mieszkanką Wielunia , woj. łódzkie.
Nadrzędny Autor KAKA Dodany 2006-10-28 17:18
Rób ODWOłANIE DO ORGANU ODWOłAWCZEGO NA NIC NIE CZEKAJ BO TO CO DALI TO NIE WEZMą!!!! A Nóż WIDELECB SIę UDA NAJWAżNIEJSZE SZą KONSULTACJE W PORADNIACH PSYCHOLOGCZNYCH BYNAJMNIEJ U NAS MAM SYNA 6LAT MIAłNSTOPIEń LEKKI Z TERAZ ZNACZNY PRóBUJ TRZYMAMA KCIUKI POZDRAWIAM MAMA
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2006-11-14 19:45
Witam serdecznie. ja z wielkim zainteresowaniem zapoznalem sie z Twym jolu problemem. jest jasne, ze orzeczenie ktore zostalo wydane Twemu dziecku to bzdura. Ja rowniez doradzam natychmiast sie odwoplywac. Orzeczenie dostalo dziecko z ZUS-u (tak mysle), wiec tam sie odwoloj. Poinformoj sie w najblizszym punkcie orzekania o niepelnosprawnosci. Tam udziela Tobie wszelkich informacji. Przedewszystkim musisz wszedzie zaznaczac, ze dziecko wymaga twej stalej opieki do wlasnej egzystencji. To nastepny przyklad, jak sie traktuje ludzi naprawde chorych. Pozdrawiam serdecznie raz jeszcze i trzymam rowniez kciuki. Dzialaj.
Zygmunt
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-11-16 15:13
Zgodnie z przepisami rozporządzenia w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
przy orzekaniu o stopniu niepełnosprawności osoby, która ukończyła 16 rok życia, bierze się pod uwagę:
  1)  zaświadczenie lekarskie zawierające opis stanu zdrowia, rozpoznanie choroby zasadniczej i chorób współistniejących potwierdzone aktualnymi wynikami badań diagnostycznych, wydane przez lekarza, pod którego opieką lekarską znajduje się osoba zainteresowana, oraz inne posiadane dokumenty mogące mieć wpływ na ustalenie stopnia niepełnosprawności;
  2)  ocenę stanu zdrowia wystawioną przez lekarza - przewodniczącego składu orzekającego, zawierającą opis przebiegu choroby zasadniczej oraz wyniki dotychczasowego leczenia i rehabilitacji, opis badania przedmiotowego, rozpoznanie choroby zasadniczej i chorób współistniejących oraz rokowania odnośnie do przebiegu choroby;
  3)  wiek, płeć, wykształcenie, zawód i posiadane kwalifikacje;
  4)  możliwość całkowitego lub częściowego przywrócenia zdolności do wykonywania dotychczasowego lub innego zatrudnienia - poprzez leczenie, rehabilitację lub przekwalifikowanie zawodowe;
  5)  ograniczenia występujące w samodzielnej egzystencji i uczestnictwie w życiu społecznym;
  6)  możliwość poprawy funkcjonowania osoby zainteresowanej w samodzielnej egzystencji oraz w pełnieniu ról społecznych - poprzez leczenie, rehabilitację, zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze, środki techniczne, usługi opiekuńcze lub inne działania. Jak widać z w/w przepisów nie ma katalogu schorzeń i odpowiadających im stopni niepełnosprawności. Każdorazowo indywidualnie jest oceniany stan pacjenta.
Osoba zainteresowana lub przedstawiciel ustawowy, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, może wnieść odwołanie do wojewódzkiego zespołu, za pośrednictwem powiatowego zespołu, który wydał orzeczenie.
Warto także zwrócić uwagę na nieścisłości jakie znalazły się w odpowiedzi Zygmunta. Orzeczenia o niepełnosprawności dzieci i młodzieży wydawane są przez Miejskie/Powiatowe Zespoły Orzekania o Niepełnosprawności a nie oddziały ZUS.
Nadrzędny - Autor rkubik7 Dodany 2008-02-13 21:10
Mam chora siostrę i rodzice chcą napisać odwołanie, tylko jak???????
Jak napisać takie odwołanie do wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności????????????????????? gdzie mogę dostać takie podanie?????????????? proszę pomóżcie. Z góry dzieki
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-02-14 11:13
Przejrzyj dokładnie forum poczytaj odwołania .. Jeżeli będziesz miał pytania pytaj.. Niemniej jednak jest tam bogata informacja..
A zapytam  jaką decyzję wydal powiatowy zespól orzekający.. i kiedy..  bo to ma czas ograniczony.. od dnia doręczenia..
Nadrzędny - Autor Katarinka Dodany 2008-09-18 14:53
Jestem w podobnej sytuacji i potrzebuję wzoru odwołania od orzeczenia.
Bardzo proszę o szybką pomoc.
Nadrzędny - Autor saba1957 Dodany 2008-09-19 08:28
ja mam też problem u córki w sprawie ustalenia grupy, córka ma głęboki niedosłuch ucha , jest pod stałą opiekoą poradni audiologicznej i laryngologicznej. Lekarze nie rokują wyleczenia . Dwie pierwsze komisje były u córki przed 16-tym rokiem życia i trzecia półtora tygodnia temu i wszystkie odmowne. A wiem że młode osoby z tym samym problemem mają grupę
Nadrzędny Autor Hanna Dodany 2008-09-19 10:44
Witam .Ja odwołanie od decyzji Powiatowego Związku ds. Orzekania o Niepełnosprawności do Wojewódzkiego : napisałam jak mi poradzono na forum własnymi słowami-poskutkowało.To brzmiało tak -Odwołuję się od decyzji Powiatowego Związku......z dnia...nr.sprawy....przyznającej mi stopień niepełnosprawności.....Nie znam specjalizacji lekarza orzecznika który orzekł taki a nie inny stopień niepełnosprawności ale nie zgadzam się  nią, ponieważ mój stan zdrowia [widzenia]pogarsza się i nie będzie lepiej,czyli nie odzyskam wzroku,a wręcz mogę  stracić widzenie w drugim oku,gdyż już jestem jednooczny.Powodem jest jaskra,na którą również chorowała moja babcia i mama..........TU podałam przebieg choroby leczenia pobyty w szpitalach,potem że potrzeba mi pomocy innych przy prostych czynnościach takie jak robienie herbaty nalewanie zupy pisanie itp.Potem że nie mogę np. pracować uczyć się .A na końcu .....Wydane orzeczenie o stopniu .......jest dla mnie krzywdzące bo pozbawia mnie możliwości korzystania z pomocy;zatrudnienia terapii ......tu to co pozbawia wydane orzeczenie należy napisać.Proszę o ponowne rozpatrzenie mojego wniosku.DOłączyć dokumentację pozostałą medyczną .Mojemu synowi pomogło  z lekkiego dostał umiarkowany stopień. Życzę powodzenia może się ten wzór przyda.Hanna
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie od orzeczenia (61754 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill