www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Choroba w czasie urlopu rehabilitacyjnego (2994 - wyświetleń)
- Autor beniaf Dodany 2009-12-11 10:45
Jestem obecnie na urlopie rehabilitacyjnym i od momentu jego rozpoczęcia choruję tz; najpierw grypa teraz zapalenie oskrzeli. Generalnie pierwsze 5 dni urlopu leżę w łóżku . Nie zgłosiłam się do lekarza na poczatku infekcji , licząc że szybko się pojawiła i szybko przejdzie ! Stało się inaczej , a ponieważ nie chciałabym stracic tej dodatkowej formy odpoczynku , proszę o informację czy mogę jednak wziac zwolnienie lekarskie , a po jego zakończeniu kontynuowac pozostały mi do wykorzystania tydzień uropu rehabilit. ? Bardzo proszę o szybką odpowiedż , bo dziś piątek a chcę iśc do lekarza .
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-12-11 11:18
Zawsze możesz wziąć zwolnienie lekarskie, tylko czy to Twój pracodawca dobrze zniesie tak długą absencję czy to się Tobie opłaca? Zwolnienie masz mnie płatne:)
Nie jestem też pewna, czy aby na pewno masz na myśli "urlop rehabilitacyjny", "dodatkowy urlop wypoczynkowy" z tytułu orzeczenia umiarkowaenego lub znacznego czy też jeszcze inne świadczenie - od tego zależy interpretacja...
Ale generalnie nawet przecież w trakcie zwykłego urlopu ludzie chorują i korzystają ze zwolnień, więc to żaden wyjątek.
Nadrzędny - Autor beniaf Dodany 2009-12-11 11:55
Tak mówiąc o urlopie rehabilitacyjnym miałam na myśli dodatkowe 10 dni urlopu przysługujace z tytułu w moim przypadku umiarkowanego stopnia niepełnosprawności. Ten urlop nie może byc brany inaczej jak tylko w całości , dlatego nie wiem czy zwolnienie lekarskie dopuszcza niejako jego rozbicie ?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-12-11 13:22
No więc to niej jest jednak urlop rehabilitacyjny.... Tylko zwykły dodatkowy urlop wypoczynkowy.
Nie widzę więc powodu, aby było inaczej niż w przypadku innych urlopów wypoczynkowych - czyli zwolnienie lekarskie teoretycznie automatycznie przedłuża urlop. Co nie zmienia faktu, że uzgodniłabym to z pracodawcą - czy sobie nie narobisz kłopotów. Możesz się przecież też umówić, że przyjdziesz od razu po zwolnieniu do pracy a pozostałe dni urlopu faktycznie odbierzesz sobie w innym terminie (nieformalnie, rzecz jasna - ale taką praktykę umownie się stosuje).
Nadrzędny Autor Mistrz Dodany 2009-12-11 20:17
Najprościej wziąć zwolnienie, skoro nie wypoczywasz i ja bym proponował po chorobowym wrócić do pracy, żeby nie dać o sobie źle mówić, a urlop wykorzystać kiedy indziej, nawet w przyszłym roku. Przecież on nie ucieka, tylko kumuluje się.
I jeszcze jedno - to nie prawda, że trzeba go wykorzystać w całości - bez dzielenia. To dodatkowy normalny urlop ze względu na odpowiedni stopień niepełnosprawności, czyli np. 26 + 10 dni. Korzystasz z niego jak chcesz i kiedy chcesz. Jedyny przepis o wykorzystaniu mówi o tym, że planowy urlop - przeważnie ten letni musi trwać co najmniej 2 tygodnie. Reszta zależy od Ciebie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Choroba w czasie urlopu rehabilitacyjnego (2994 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill