www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Firma, która produkuje b dobre wózki (14589 - wyświetleń)
- Autor Thule Dodany 2006-11-16 23:04
Witam,
Poszukuje Firmy, która zrobi dla mnie wózek aktywny, ściśle dopasowany do moich potrzeb i do rodzaju niepełnosprawnosci (po mpd, skolioza) wózek tzw. "rpbiony na miarę) lekki(włókno węglowe), mały i zwrotny, aby można było poruszać się na małych przestrzeniach takich jak: kawalerka,korytarze etc.
Wózek z kołami zapasowymi w tym jedne ze wspomaganiem elektrycznym w piaście (e-support lub e-motion).
Dziękuje za każdą z odpowiedzi.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2006-11-21 22:37
Witam.
Ja skorzystalem z firmy ALU_REHAB

Prosze, podaje adres: ALU REHAB Poland Sp.z.o.o.
                              95-035 OZORKOW
                              ul: łęczycka 15;
Przedstawiciel : BARTŁOMIEJ BOROWIEC
                      MGR. FIZJOTERAPII
REGIONALNY KIEROWNIK SPRZEDAŻY;LUBUSKIE

TEL: KOM.0 509 192 897;

Podaje strone internetowe: www.alurehab.com.pl;

e-mail: alurehab@alurehab.com.pl;

To bardzo dobra firma.Polecam.
Zygmunt
Nadrzędny - Autor Thule Dodany 2006-11-22 10:37
Witam
Zygmuncie dziękuje za odpowedz. Sprawa przedstawia się następująco. Link do strony niestety jest nieaktywny ( strona zostałą zdjęta z serwera). Na co mam zwrocic uwagę przy zakupie aktywnego wozka? Jestem osobą młodą, aktywną *studiuje pozatym zajmuje się takzę innymi rzeczami, któe wymagają ode mnie dyspozycyjności). Już raz (przy zakupie Igo wózka) pracownicy firmy "Akson" niefortunnie doradzili mi i sprzęt rozleciał się po miesiącu. Chcę aby to był wózek lekki zwrotny dopadowany do moich potrzeb.
Pozdrawiam serdecznie i życzęmiłego dnia.
Nadrzędny Autor Thule Dodany 2006-11-22 11:48
Jeszcze jedno pytanko Zygmunt na jakim wózku jezdzisz?
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2006-11-23 11:26 Zmieniony 2006-11-23 11:32
Witam.

>Link do strony niestety jest nieaktywny ( strona zostałą zdjęta z serwera).


Szanowna Pani. Ostatnio wczoraj, zaraz po przeczytaniu Pani uwagi, wzgledem nieaktywnosci strony, sprawdzilem ten fakt. Stropna jest i dziala wspaniale. Mysle, ze ma Pani jekies klopoty techniczne z serwerem. Ja wchodze na te strone z OPERY.

Na co mam zwrocic uwagę przy zakupie aktywnego wozka?

Pierwszy krok to skorzystac z refundacji w ramach programu "PEGAZ". Refundacja obejmuje 98% wartosci sprzetu. Pani wklad to 2%.
Zaczyna Pani od wizyty u specjalisty (neurochirurg, neurolog, nie wiem czy ortopeda-trzeba by sprawdzic).
Tam Szanowna Pani przedstawia potrzebe zakupu w ramach refundacji oczekiwanego sprzetu.
Bardzo wazne! Specjalista, na specjalnym druku a4 " SWIADECTWO ZDROWIA", wypelnia opisujac wnikliwie Pani stan chorobowy i dysfunkcje manualne calego ciala. Czyli:rak, konczyn dolnych, glowy, tulowia.
Do tego specjalista wystawia specjalne zlecenie na owy sprzet. Na nim zaznacza specjalnym kodem: jaki to ma byc wozek i w jakich granicach cenowych. Ten dokument jest bardzo wazny. Od niego zalezy niemal wszystko.
Oba te dokumenty sa scisle ze soba zwiazane. Bo okreslaja rodzaj sprzetu poprzez Pani mozliwosci ruchowe i oczekiwania. Wlasnie o swych oczekiwaniach wzgledem sprzetu Trzeba rozmawiac ze specjalista w/w.

Potrzebne dokumentu dodatkowe do tej sprawy to:
1/ orginal orzeczenia lekarskiego stanowiacego o grupie i rodzaju niepelnosprawnosci;
2/ kserokopia decyzji, stanowiacej o wysokosci swiadczenia;
3/ wykaz dochodow z niezbednych miesiecy ( brutto);
4/ swiadectwo zdrowia, wystawione od specjalisty;
5/ zlecenie na sprzet, wystawione rowniez od specjalisty;

Nastepnym krokiem, bedzie wybor Szanownej Pani, co do drogi zalatwiania tej sprawy. Ma Pani dwie. Albo przez PCPR, najblizszy Pani miejscu zamieszkania, albo odrazu w PFRONie. Ja wybralem droge odrazu do PFRONu. Wydala mi sie bardziej skuteczna i rzetelna.
Specjalne druki na refundacje w ramach programu "PEGAZ", moze Szanowna Pani pobrac w oddziale PCPR lub w PFRONie. Trzeba je wypelnic. Caly pakiet dokumentow sklada Pani w PFRONie. Mozna przeslac poczta.
Jedynie koncowa umowe podpisuje sie z PFRONem, osobiscie.

Nastepnie otrzyma Pani wezwanie do podpisu umowy. Wtedy bedzie musiala Pani zadecydowac, jak firma bedzie ta, od ktorej Pani kupi sprzet. To juz jest calkowita decyzja Szanownej Pani. Ja wybralem "ALUREHAB", gdyz wspaniale zalatwili mi sprzet domowy i teraz sprzetr na zewnatrz. Ja w domu mam wozek typu "NETI", gdyz do moich domowych potrzeb, calkowicie mi wystarcza. Natomiast do poruszania sie na zewnatrz, to bajka nie wozek. Jest calkowicie dostosowany do mych potrzeb na zewnatrz.

Podalem Szanownej Pani dane kierownika sprzedazy z firmy ALUREHAB, lecz On jest na wojewodztwo lubuskie. W Pani wolewodztwie rowniez jest przedstawiciel tej firmy. Jesli bedzie trzeba, sam sie dowiem, tyle ze prosze o podanie wojewodztwa wzglednie adresu.
Na zyczenie przyjedzie do Pani przedstawiciel firmy i omowi Pani z nim, wszelkie uwagi i oczekiwania co do rodzaju i jakosci wozka. To sa profesjonalisci. Po podpisaniu umowy, spotyka sie Pani z przedstawicielem firmy, ktory ma specjalne katalogi i uzgadnia z Pania wszelkie uwagi, co do funkcji, rodzaju usprawnien i innych wymagan. Ta firma bardzo jest firma bardzo elastyczna, wiec beda sie starali dostosowac do Pani wymagan.

Podam jeszcze nr. teleonu do firmy to: +48 / 042 270 18 00;
faks                                             : +48 / 042 270 18 01;

Mysle, ze bedzie Pani z nich zadowolona.
Pozdrawiam serdecznie.
Zygmunt
Nadrzędny - Autor Thule Dodany 2006-11-24 11:26
Witam.
Panie Zygmuncie dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedz. Mam jeszcze dwa bardzo ważne dla mnie pytania. Po pierwsze co robić w takiej sytuacji gdy wózek (pierwszy dokonany zakup) nie spełni ł swoich wymagań i kolokwialnie rzecz ujmując rozleciał się a nie mineł jeszcze wymagany czas tj.okres 5 lat.
Czy w tym przypadku droga postępowania jest identyczna?

Po wtóre: Jestem osobą, która podobnie jak Pan, potrzebuje dwóch rodzajów wózka (tj jednego w pomieszczeniu a drugiego na zewnątrz, altywny ze wspomaganiem elektrycznym i drugi do poruszania się na zewnątrz) czy po zakupie pierwszego wózka trzeba czekać nastepne 5 lat o dopiero wtedy zakupić drugi?

Dziękuje za udzielenie odpowiedzi.
Co do Firmy, którą Pan polecił, znalazłam potem stronę przez Google i ona rzeczywiście działa bez zarzutu.Przedstawiciela Firmy wspomnianej przez Pana także znalazłam.
Pozdrawiam i dziękuje.
 
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2006-11-24 17:04
Witam.
Co do pierwszego pytania. nWydaje mi sie, ze trzeba jak najszybciej monitowac do firmy, u ktorej wozek zostal zakupiony i w ramach gwarancji, starac sie o naprawe badz wymiane na nowy-jesli oczywiscie rozlecial sie w skutek wad produkcyjnych. Jaka jest procedura? te informacje udziela juz Pani przedstawiciele tej firmy. Lecz doradzam walczyc o definitywne zalatwienie tej sprawy. Ale to wyjscie jest tylko skuteczne, ghdy jest gwarancja na zakupiony wozek. Jesli nie, to trzeba by na wlasna reke szukac mozliwosci naprawy.

Informacja co do mozliwosci refundacji nastepnego wozka, jest do uzyskania tylko w oddziale PFRON. Ja przyznam sie, ze nie znam odpowiedzi na to pytanie.

Jesli sie okaze, ze potrzeba 5 lat na oczekiwanie na nastepna refundacje, nic Pani nie zrobi, chyba ze zakupi na wlasny koszt. Mysle, ze w oddziale PFRON, udziela wyczerpujacej inmformacji. Ale jest tak, ze lekarz specjalista w opisie pani obecnego zdrowia wykaze, iz nie jest pani w stanie poruszac sie na wozku recznym. Wtedy tylko moze Pani otrzymac wozek elektryczny, typu wozek, badz skuter.
Pozdrawiam serdecznie.
Zygmunt
Nadrzędny Autor Thule Dodany 2007-02-21 13:17
Przedstawiciel umówił się na wizytę i nie przyszedł... zadzwonił, ze nie może,potem ani słychu ani widu Chodząca antyreklama i niekompetencja niestety. Jak mają takie wózki jak przedstawicieli...
Ale dziękuje za namiary. Właśnie stracili potencjalną klientkę a zyskali antyreklamę. Czy się opłacało takie posunięcie? Jesteśmy klientami jak każdy inny klient. Wymagam, aby szanowano mój czas i traktowano mnie jako partnera.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-11-23 14:51
Informacje na temat wózków inwalidzkich można znaleźć na stronie:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/11783
Niestety nie wszystkie informacje zawarte w poście ZYGMUNTA są precyzyjne , dlatego proponujemy zapoznanie się z informacjami na naszych stronach.
Każdej ubezpieczonej osobie niepełnosprawnej przysługuje bezpłatne lub z dopłatą zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze.Informacje  zasadach i trybie ubiegania się o środki  zarówno z NFZ jaki i z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie można znaleźć można na stronie:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3557
Osoby niepełnosprawne, które spełniają  ściśle określone kryteria mogą zostać beneficjentami programu PEGAZ-PFRON.
http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset
Osobami uprawnionymi do uzyskania pomocy w zakupie wózka o napędzie elektrycznym są:
-pełnoletnie osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności
-dzieci i młodzież do lat 18 posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o niepełnosprawności,
-u których jednoczesna dysfunkcja jednej bądź dwóch kończyn górnych oraz jednej bądź dwóch kończyn dolnych uniemożliwia korzystanie z wózka o napędzie ręcznym.
Warunkiem ubiegania się o uzyskanie dofinansowania jest przedstawienie zaświadczenia wydanego przez lekarza prowadzącego, które będzie stanowić podstawę stwierdzenia czy rodzaj niepełnosprawności wnioskodawcy zgodny jest z warunkami zawartymi w programie.
W celu uczestniczenia w/w programie należy złożyć komplet dokumentów w oddziale PFRON.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1786
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-11-05 10:58
Super ogłoszenie.
Nadrzędny Autor maciejus777 Dodany 2019-11-06 18:11
Dzięki za te wszystkie informacje. Ja ze swojej strony polecę jeszcze tylko sklep internetowy z wózkami inwalidzkimi http://www.euro-medical.pl/wozki-inwalidzkie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Firma, która produkuje b dobre wózki (14589 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill