www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wzrosną świadczenia dla najuboższych (4824 - wyświetleń)
- Autor walducjusz Dodany 2006-06-01 22:11
Dzień dobry
W ostatnim biuletynie piszecie, że podobno od września 2006 r. mają wzrosnąć świadczenia rodzinne http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/15609
Nie podajecie jednak czy wzrasta również próg kryterium dochodu uprawniający do przyznania zasiłku rodzinnego. Do tej pory było to 504 zł netto na osobę w rodzinie miesięcznie. Czy ten próg będzie również podwyższony i do jakiej kwoty?
Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź
Waldek
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-06-02 11:09
Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej od września br wzrośnie wysokość niektórych świadczeń rodzinnych. Nie ulega natomiast zmianie wysokość dochodu uprawniającego do otrzymywania w/w świadczeń. Zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 504 zł.  Gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności, zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 583 zł.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wzrosną świadczenia dla najuboższych (4824 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill