www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kupno ulgowego biletu z orzeczeniem (2077 - wyświetleń)
- Autor marci24 Dodany 2018-07-27 13:10 Zmieniony 2018-07-27 13:14
Witam. Wybieram się na początku przyszłego tygodnia na wczasy pociągiem. Za późno zorientowałem się że powinienem w pcpr lub związku rencistów i emerytów wyrobić zniżkę na pociąg. Czy można kupić bilet w kasie pokazując orzeczenie o stopniu niepełnosprawności?
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-07-27 14:14
Jeśli chcesz skorzystać z ulgi "Emeryci i renciści oraz ich współmałżonkowie, na których pobierane są zasiłki rodzinne -2 przejazdy w roku" (punkt 10. na tej liście - link) to oficjalnym dokumentem poświadczającym jest legitymacja odpowiedniego związku.

Możesz oczywiście skontaktować się z przewoźnikiem i zapytać, ale nastaw się raczej na odpowiedź odmowną. Osobiście pytałabym wtedy raczej o to, czy do poświadczenia ulgi wystarczyłaby legitymacja ZUS, a nie orzeczenie - bo orzeczenie nie ma nic wspólnego ze statusem rencisty (można mieć umiarkowany i nie mieć renty).
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-07-27 15:15
"...na początku przyszłego tygodnia na wczasy pociągiem. Za późno zorientowałem się że powinienem w pcpr lub związku rencistów i emerytów wyrobić zniżkę" piszesz o 14 z gr. Załatwienie w/w sprawy to kwestia kilku minut i opłaty. Jeśli nie jedziesz w poniedziałek to spokojnie możesz udać się do ZEiR i załatwisz sprawę - to po pierwsze, po drugie Iota podała Ci dobry link - poczytaj. Poza tym: "...Czy można kupić bilet w kasie..." w kasie możesz kupić każdy bilet, na jaką chcesz zniżkę ;-) Jak dopytasz to cię kasjer/ka poinformuje i tyle. Martw się o konduktora, który sprawdza bilety :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kupno ulgowego biletu z orzeczeniem (2077 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill